باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد مورخ۱۹/۶/۱۴۰۰

سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام صبور بود که پیرامون احکام وضو و شرح و توضیح حدیث از حضرت امام محمد باقر علیه السلام با موضوع نماز و ولایت با نماز گزاران سخن گفت.
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حجه الاسلام والمسلمین میری امام جمعه موقت محترم گناباد

امام جمعه موقت گناباد : حق ماندنی است و باطل رفتنی.
موضوعات خطبه ها
موضوع خطبه اول : احوال امت اسلام بعد از پیامبر در بیان حضرت محمدصل الله علیه و آله
موضوع خطبه دوم : مناسبت های تقویمی

تیتر سخنان حضرت حجه الاسلام والمسلمین میری در خطبه های نماز جمعه

پیامبر اسلام می فرمایند بعد از من خیلی ها با قوم و خویشان قطع ارتباط خواهند کرد ، خیلی به مالشان بسیار عشق خواهند ورزید و خودشان را برتر خواهند گرفت.
امام جمعه ها و شخصیت هایی از این کشور گرفتند که هر کدامشان حجتی بودند از حجت های الهی.
خطبه اول :
موضوع : سفارش به تقوی / احوال امت اسلام بعد از پیامبر در بیان پیامبر صل الله علیه و آله
تقوا عاملی است که انسان را بسمت عاقبت بخیری راهنمایی می کند بیشترین واژه های که حضرت علی فرمودند مسئله تقوا است .پیامبر اسلام صل الله علیه و آله می فرمایند : انس گفت وارد شدم بر وجود پیامبر بزرگوار اسلام در همین حالت بودم که نگاه حضرت می کردم که فرمودند انس تنهایی است یا کس دیگری با شماست ، گفتم تنها هستم حضرت گفتند بدان که آخر عمر من است و بسیار مشتقام و اشتیاقم بسیبار طولانی ، چه اشتیاقی؟ مایلم از این کره خاکی بروم به دیدار خدای متعال و طولانی است اشتیاق من به ملاقات برادران دینیم و سئوال شد این اخوان شما کی هستند؟ حضرت فرمودند :پیامبران قبل از من ، سپس فرمودند الان شرایط روحی ام جوری است که هیچ چیزی نزد من محبوب تر از این که بسمت پروردگار بروم نیست و برای یک مومن واقعی هیچ راحتی نیست مگر اینکه ملاقات کند خدا را . راوی گفت به ایشان عرض کردم چرا گریه می کنید؟ فرمودند: چطور گریه نکنم در حالی که من می دانم که مسائلی بر امتانم نازل خواهد شد که آن مسائل اصلا به مصلحت نخواهد بود . گفتم بعد از ارتحال و شهادت شما برای امت شما چه پیش خواهد آمد؟ فرمودند: هواهای نفسانی گوناگون ، مسابقه در مسائل دنیا ، توجه به دنیا حمله ور خواهد شد بر امتان من ، آن صله ارحام و آن برادری ها نخواهد بود ،خیلی ها با قوم و خویشان قطع ارتباط خواهند کرد ، خیلی به مالشان بسیار عشق خواهند ورزید و خودشان را برتر خواهند گرفت و دربین امتانم بدعت ظاهر خواهد شد و به اسم دین حرکاتی انجام خواهد شد .
خطبه دوم :
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
دنیا همینی است که ما داریم و در این دنیا باید آن تعادل را مراعات کنیم چرا که خداوند می فرماید سرای آخرت ما قرار دادیم برای انسان هایی که در این دنیا هرگز خود بزرگ بینی نکنندو عاقبت با تقوا پیشگان است
مناسبت های هفته : سالروز در گذشت عالم مجاهد، مبارز نستو ه مرحوم آیه الله طالقانی در سال ۱۳۵۸ داریم عالمی روشن ، خطیبی بسیار توانا که امام از او بعنوان ابوذر زمان یاد کرد .
سالروز شهادت سید جلیل القدر، اولاد پیامبر حضرت آیت الله مدنی دومین شهید محراب که بدست منافقین بشهادت رسید امام جمعه ها و شخصیت هایی از این کشور گرفتند که هر کدامشان حجتی بودند از حج الهی.
سالروز شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها را تسلیت عرض می کنم ،مصیبت ایشان بسار جانگداز است . حق ماندنی است و باطل رفتنی امروزه از یزد و دستگاهش نامی نیست ولی بارگاه باشکوه آن حضرت در دمشق می درخشد .