باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز با شکوه جمعه مورخ ۱۶/۷/۱۴۰۰
اقامه نماز و ایراد خطبه ها : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین مدنی امام جمعه موقت محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : جناب آقای دکتر متقی ریاست محترم اداره دامپزشکی بود که پیرامون خدمات این اداره به مناسبت روز دامپزشکی با نماز گزاران سخن گفت
خطیب موقت جمعه گناباد :
قصاص خون حاج قاسم اخراج آمریکا از منطقه است .
الان قیمت زعفران همان قیمت سال ۹۷ است که نگران کننده است زعفران قیمت واقعی خودش را ندارد و کشاورزان ضرر می کنند.
تیتر سخنان حضرت حجه الاسلام والمسلمین مدنی در خطبه های نماز جمعه
بدون توجه و بزرگداشت ستارگانی چون حافظ شیرازی از گذشته و در عصر حاضر حضرت امام خمینی (ره) سبک زندگی اسلامی ، ایرانی با شتاب لازم پیش نخواهد رفت.
قرآن کریم ایجاد شور می کند در بین پیروان برای حرکت و کار های خیر ، که در دیوان حافظ این مسئله مشهود است.
یکی از اصول سبک زندگی ایرانی اسلامی ریا ستیزی است اینکه انسان با نفاق دشمنی کند وقتی نفاق دید و مرید پروری را دید نسبت به آنها بر آشتفه شود.
با بیانات فاخر مقام معظم رهبری گره های ذهنی مسلمانان و جامعه باز می شود
عملکر د آمریکا در منطقه چیزی جز نا امنی نیست.
جمله ((آمریگا باید از منطقه اخراج شود)) به یک گفتمان تبدیل شود
برخی دنیال امنیت عاریه ای هستند همچون امارات که ذبونانه از آمریکا امنیت گدایی می کنند
همسایگان باید بدانند اروپا ئیها از امنیت عاریه ای خشنود نیستند و آبروی خود رانبرند.
شرایط بسمت اخراج آمریکا ئیها پیش می ورد ،جریان مقاومت به ملت ها رسیده است .
توقع مردم این است که قیمت کالا های اساسی کاهش یاید
از مسولین می خواهیم به دامداران شهرستان توجه بیشتری بکنند.
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / سبک زندگی ایرانی ، اسلامی در دیوان حافظ
بهترین توشه ای که انسان می تواند برای آخرت بردارد همین تقوا است ،حالتی که انسان به حرام ها نزدیک نشود و واجبات را انجام دهد و در انجام آن کوتاهی نکند
یکی از راه های رسیدن رسیدن به مراحل بالای تقوا توجه به سبک زندگی اسلامی و قرآنی است وسبک زندگی اسلامی و ایرانی و جامعه دینی که دارای فرهنگ متعالی قرآنی باشد بدون توجه و بزرگداشت ستارگانی چون حافظ شیرازی از گذشته و در عصر حاضر حضرت امام خمینی (ره) این سبک زندگی با شتاب لازم پیش نخواهد رفت.
با توجه به اینکه ۲۰ مهر ماه روز بزرگداشت حافظ است لازم است به تاثیر دیوان حافظ در ایجا دو تقویت سبک زندگی دینی و ایران داشته باشم. مکمن است به بخشی از زندگی و شخصیت حافظ نقدی باشد که در جای خودش قابل شنیدن و توجه است اما در پاسخ به این اعتراض بر اساس بیان مقام معظم رهبری بایدگفت اول اینکه منظور ما از حافظ آن شخصیتی است که در تاریخ ماندگار شده ، نکته دوم زمانه حافظ را باید در نظر بگیریم که از نظر سیاسی بدترین شرایط بوده و حافظ را باید از ساحت ائمه علهیم السلام جدا دانست این انسان ها در پرتو آن انوار مقدسه به جایی رسیده اند .
سبک زندگی اسلامی و ایرانی که مورد مطالبه ولی امر است نیازمند به به بزرگداشت امثال حافظ است که اگر این سبک پیش نرود مراحل تقوا ایجاد نخواهد شد . دو خصوصیت مقام معظم رهبری برای حافظ بیان می کنند . یکی مسئله زبان حافظ و خصوصیت دوم معارفی که حافظ داشته است . حافظ حقیقتا وقتی گام در وادی معلرف میگذارد محشر بر پا می کند که برای امروز و نسل ما گنجینه است . او در معارفی که بیان می کند اصولی بیان می کند که انسان را به سبک زندگی ایرانی نزدیک می کند . یکی از این اصول سحر خیزی است در جا های مختلف قرآن نیز تاکید شده (دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادن واندر آن ظلمت شب آب حیاتم دادند ) .دوم شور آفرینی است که از اصول سبک زندگی ایرانی و اسلامی است . قرآن کریم ایجاد شور می کند در بین پیروان برای حرکت و کار های خیر که در دیوان حافظ این مسئله مشهود است (سخن درست بگویم نمی توانم دید که می خورند و حریفان و من نظاره کنم ) دیوان حافظ سر اپا شور و هیجیان است .( الا یا ایها الساقی ادر کأسا و ناولها که عشق آسان نمود اول ولی افتاد). یکی دیگر از اصول سبک زندگی دینی و اسلامی کم گویی و گزیده گویی است . حافظ یک دنیا معارف را در یک دیوان جمع کرده است . چهارمین اصل از اصول سبک زندگی اسلامی ایرانی مسئله عشق و محبت است . ( رشته ای بر گردنم افکنده دوست می کشد هر جا که خاطرخواه اوست رشته بر گردن نه از بی مهری است رشته ی عشق است و بر گردن نکوست ). پنجمین اصل و ارکان سبک زندگی دینی و ایرانی بی اعتمادی به دنیا است که حافظ به زیبایی می گوید ( غلام همت آنم که زیر چرخ کبود زهر چه رنگ تعلق پذیرد آزاد است ) ششمین اصل ریا ستیزی است اینکه انسان با نفاق دشمنی کند وقتی نفاق دید و مرید پروری را دید نسبت به آنها بر آشتفه شود. کسانی که با دیوان حافظ محشور می شوند کم کم آرام می شوند و سبک زندگی شان اصلاح می شود . با این معارف حافظ در زندگی کسانی که در سبک زندگی ایرانی موفق بودند حضور داشته است .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های روز
در آغاز هر کاری باید رضایت خدا در نظر گرفته شود و برای کار بیهوده نباید اقدام کنیم .
روز دامپزشکی را گرامی می داریم و به دست اندرکاران چه دامداران ، پروش طیور و شبکه دامپزشکی شهرستان خدا قوت عرض می کنیم. ریاست محترم اداره دامپزشکی گزارش خوشحال کننده ای دادند اینکه رتبه شهرستان در تولید شیر رتبه سوم استان است از مسولین می خواهیم به دامداران شهرستان توجه بیشتری بکنند و در تولید گوشت مرغ رتبه چهارم استان را داریم که از تلاش دامپزشکی تشکر می شود .
مدتی است بویژه در این ایام کرونا ، مقام معظم رهبری نکات مهم و راهبردی را بیان می کنند و با این بیانات فاخر گره های ذهنی مسلمانان و جامعه باز می شود و باید شاگردانه به این مطالبات نگریست . در سخنان هفته گذشته موضوع امنیت حقیقی مورد توجه قرار دادند . دو رکن مهم از امنیت واقعی اول مسئله اخراج آمریکا از منطقه است تا آمریکا در منطقه باشد امنیت وجود ندارد . مقام معظم رهبری فرمودند این جمله آمریگا باید از منطقه اخراج شود باید برجسته سازی شود در میان همه ملت های مسلمان و در تمام محیط ها و مجامع ،این جمله به یک گفتمان تبدیل شود و همچنین متقابلا افراد و حکومت هایی که در این زمینه خنثی یا اخلال می کنند باید بعنوان منفور ترین افراد و حکومت ها معرفی شوند
عملکر د آمریکا در منطقه چیزی جز نا امنی نیست که نمونه آن افغانستان است ۲۰ سال پییش وارد افغانستان شد و دوباره همان طالبان را به حکومت رساند . حاج قاسم عزیز برای امنیت مسلمانان به شهادت رسید و قصاص خون حاج قاسم اخراج آمریکا از منطقه است . برخی دنیال امنیت عاریه ای هستند همچون امارات که ذبونانه از آمریکا امنیت گدایی می کنند همسایگان باید بدانند اروپا ئیها از این امنیت عاریه ای خشنود نیستند و بهتر است حساس نشوند و آبروی خود رانبرند شرایط بسمت اخراج آمریکائیها پیش می ورد جریان مقاومت به ملت ها رسیده ، ملت ایران در انتخابا ت هوشمندانه به دولتی که ضد استکباری است رای دادند و مردم سوریه هم دولت ضد استکباری را ابقا کردند و درهفته آینده درعراق و بغداد جریان مقاومت انشا ء الله رای لازم خواهد آورد این روز نزدیک است برای اینکه نزدیک تر شود باید دعا کنیم تا زمینه ریشه کن شدن حکومت های دست نشانده فراهم شود با همت ملت های آزاده آمریکا با پرونده ای پر از ظلم و سیاهی ذلیلانه از منطقه اخراج خواهد شد .
رکن دوم امنیت حقیقی ایجاد کار ، اشتغال ، مسکن ، زمینه سازی برای ازدواج جوانان است . امنیت حقیقی در پرتو این است بحمد الله دولت سیزدهم اقدامات خوبی انجام داده از جمله تحریم واردات لوازم خانگی از کشور های خارجی چون کره جنوبی که بستر برای بیکاری فراهم می شد که با دستور مقام معظم رهبری جلو واردات گرفته شد بحمد الله در بخش های مختلف چون بحث مالیات با هماهنگی هر سه قوه دارد پیش می رود واکسیانسیون با سرعت انجام شد ، کسب و کار ها بهتر شده و امضا های طلایی حذف شده که نتیجه آن امید مردم به دولت است . اما توقع مردم این است که قیمت کالا های اساسی کاهش یاید برخی از کالا های اساسی از سبد هزینه ای خانوده ها حذف شده است بخاطر گرانی ، اجاره منازل باید پایین بیاید ، باید تهیه منزل برای مردم آسان شود ، گرانی وسیله نقلیه بیداد می کند تقاضای ما از سه قوه این است که با گرانی مبارزه شود ملت دولت انقلابی را سرکار آوردند و توقع دارند از مسئولین سه قوه ، تقاضا داریم دست هایی پشت پرده حضور دارند و هنوز در سر کار ها هستند که یا انسان های منافقی هستند که نمی خواهندکار انجام شود یا نمی توانند باید این دست ها بزود قطع شود و نکته دوم که خود دولت توجه دارد راه های کوتاه مدت و میان بر مورد توجه قرار گیرد باید تدابیر ویژه ای در دستور کار قرار گیرد از جمله مالیات برخانه های خالی در شهر های بزرگ البته در روستا ها هم خانه خالی وجود دارد یکی از راه ها این است که مسکن و خودرو از کالای سرمایه ای خارج شود زمین هایی وجود دارد که در اختیار نهاد های مختلف است که لازم است حداقل در اختیار کارمندان همان بخش قرار گیرد . مالیات بر زمین های بلاستفاده هم گذاشته شود سومین نکته هم صادارات است که باید جدی گرفته شود مخصوصا صادرات کالای کشاورزان . الان قیمت زعفران همان قیمت سال ۹۷ است که نگران کننده است زعفران قیمت واقعی خودش ندارد و کشاورزان ضرر می کنند .

تیتر سخان سخنران قبل از خطبه ها جناب آقای دکتر متقی ریاست محترم اداره دامپزشکی گناباد :
فعالیت های ترویجی و پیشگیری از اهداف اداره است .
پتانسیل خوبی در حوزه دامی و صنایع تبدیلی شهرستان دارد .
شهرستان گناباد در زمینه تولید گوشت سفید رتبه چهارم استان و در زمینه تولید شیر رتبه سوم استان دارد .
تعاملات خوب در زمینه فعالیت ها است از جمله انتقال کشتار گاه به بیرون از شهر و همچنین وجود کشارگاه طیور.
چشم انداز تلاش حداکثری در جهت تولید صنایع تبدیلی است .
از امام جمعه محترم بخاطر همراهی ها تقدیر می کنیم .