باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز با شکوه جمعه مورخ ۲۳/۷/۱۴۰۰

اقامه نماز و ایراد خطبه ها : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین صادقی نسب امام جمعه محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : جناب سرهنگ قربانی فرمانده محترم انتظامی شهرستان بود که پیرامون هفته نیروی انتظامی با نماز گزاران سخن گفت .
خطیب جمعه گناباد :
ایران اسلامی هرگز تسلیم باج خواهی های غربی ها ی عهد شکن نشده و بعد از این هم نخواهد شد.
دولت سیزدهم مسائل کشور را به برجام گره نزده است بلکه همراه با شکوفا کردن ظرفیت های درونی ،توسعه روابط با همسایگان را در اولویت قرار داده است .

تیتر سخنان حضرت حجه الاسلام والمسلمین صادقی نسب در خطبه های نماز جمعه

تقوای زبان آن است که از غیبت دوری کنیم ، از سخن چینی ، ناسزاگویی و مسخره کردن دیگران پرهیز نمائیم
تقوای در جامعه یعنی با همسایه و همشهری و همنوع برخوردی شایسته داشته باشیم.
تقوای اقتصادی همان پرهیز کردن از مال حرام مانند رشوه ، ربا و غشکاری است .
تقوای اداری خدمت به مردم ، حفظ بیت المال ، سوء استفاده نکردن از موقعیت
اگر همه دست برادری به هم دادند و متحد شدند آمریکا و اسرائیل نمی توانند جنایت کنند
اگر نبود مجاهدت نیروی انتظامی با قاچاق و سرقت مسلما اعتیاد و سرقت بیداد می کرد.
از همشهریان عزیز درخواست می شود مقررات راهنمایی و رانندگی را بعنوان یک امر واجب بیشتر رعایت کنند
متاسفانه گر انی و عدم ثبات قیمت ها بیداد می کند لذا ضرورت دارد دولت سیزدهم برای اعتماد سازی تلاش بیشتری برای کنترل بازار داشته باشد
تنها راه بر قراری امنیت عدم حضور آمریکا و بازیگران خارجی در افغانستان است
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / وصیت ها و سفارش های حضرت امام حسن عسکری علیه السلام
به مناسبت شهادت حضرت امام حسن عسکری لازم دیدم بخشی از وصیت و سفارش های آن بزرگوار را یاد آوری نمایم .
اولین سفارش حضرت توصیه به تقواست ،آنهم تقوی در مفهوم عام آن ، مثلا تقوای زبان آن است که از غیبت دوری کنیم ، از سخن چینی ، ناسزاگویی و مسخره کردن دیگران پرهیز نمائیم ، تقوای چشم آن است که نگاهمان را مدیریت کنیم ، مرز محرم و نا محرم را رعایت کنیم ، تقوای در خانواده آن است که رفتارمان با پدر و مادر و همسر و فرزندان و برادر و خواهر نیکو باشد ، تقوای در جامعه یعنی با همسایه و همشهری و همنوع برخوردی شایسته داشته باشیم ،از ظلم به آنان خود داری کنیم ، تقوای اقتصادی همان پرهیز کردن از مال حرام مانند رشوه ، ربا و غشکاری است تقوای اداری خدمت به مردم ، حفظ بیت المال ، سوء استفاده نکردن از موقعیت .
دومین سفارش اینکه در دینتان پارسا باشید به دین حداقلی اکتفا نکنید به همه دستورهای دین پای بند باشید ،چون ممکن است بعضی ازما به نماز مان خوب برسیم اما اخلاق مان بد باشد که به دین ضرر زده ایم.
شما را سفارش می کنم در در راه خدا جهاد و کوشش داشته باشید به قول ما جهادی کار کنید . معلمی که علاوه بر آموزش علم به دین و ادب و اخلاق شاگردانش هم می رسد اجتهاد در دین دارد کاسبی که سعی می کند انصاف را رعایت کند مسئولین و کارکنان اداراتی که برای حل و فصل کار مراجعین تلاش میکنند اجتهاد لله دارند .
شما را سفارش می کنم امانتدار باشید نسبت به کسانی که شما را امین شمرده اند . شاگردان امانت هستند نزد معلمین و استادان ،فرزندان نزد پدران و مادران امانت هستندآنها را خوب تربیت کنند
شما را سفارش می کنم به خوب همسایه داری اگر خیری نمی رسانیم اذیت و آزار نکنیم ،در نماز های اهل سنت شرکت کنید .هفته وحدت در پیش است انشا ء الله راه مکه و مدینه باز شود تا در نماز های جماعت شرکت کنیم ، به تشیع جنازه آنها بروید و اگر مریض شدند به عیادتشان بروید . بی احترامی به اهل سنت نکنیم ، حتی بی احترامی آشکار به رهبرانشان نکنیم . مسلما بی احترامی به آنها ، اهانت آشکار به رهبران آنها موجب اختلاف می شود،کینه ایجاد می کند . دشمنان اسلام مثل آمریکا و اسرائیل احساسات آنها را تحریک می کنند و بعد داعش را تشکیل می دهند برای شیعه کشی و منفجرکردن مساجد شیعه اینها به نفع کفار است .اما اگر همه دست برادری به هم دادند و متحد شدند آمریکا و اسرائیل نمی توانند جنایت کنند .
سپس امام می فرمایند اگر شما راستگو و امانتدار و اخلاقتان با مردم نیکو باشد و گفته شود اینها شیعه هستند من خوشحال می شوم ، اگر بد اخلاق باشید و دروغگو و در امانت خیانت کنید و مردم بگویند اینها شیعه هستند ناراحت می شویم از خدا بترسید مایه زینت ما باشید و مایه سرافکندی ما نشوید .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های روز
سالروز شهادت مظلومانه یازدهمین ستاره آسمان ولایت حضرت امام حسن عسکری علیه السلام را به محضر فرزند گرامی ایشان حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری و همه مسلمین تسلیت عرض کرده و متقابلا آغاز امامت حضرت بقیه الله الاعظم امام زمان را تبریک می گویم .
هفته نیروی محترم انتظامی را گرامی داشته و برای تمامی شهدای نیروی انتظامی و پنجمین شهید محراب آیه الله اشرفی اصفهانی ، امام شهداء و عارف مجاهد علامه بهلول علو درجه مسئلت داریم .
لازم می دانم از تلاش های ارزنده نیروی محترم انتظامی در برقراری نظم و امنیت و پاسداری از مرز ها و مبارزه با اشرار و سو داگران مرگ صمیمانه تشکر نمایم با توجه به اینکه دشمنان اسلام و ایران هر ساله صد ها میلیون دلاربرای اعزام گروه های تروریستی جهت نا امن کردن کشور هزینه می کنند اما با اینکه ایران با ۱۵ کشور همسایه است بعضی از آنها نا امن ترین کشور هاست ولی بحمد لله ایران جزیره با ثبات و از امن ترین کشور ها محسوب می شود و اگر نبود مجاهدت نیروی انتظامی با قاچاق و سرقت مسلما اعتیاد و سرقت بیداد می کرد از همشهریان عزیز درخواست می شود مقررات راهنمایی و رانندگی را بعنوان یک امر واجب بیشتر رعایت کنند . همچنین توصیه های امنیتی پلیس توجه داشته و همکاری نمایند .از نیرو های محترم انتظامی نیز تقاضا می شود در برخورد با مردم و شهروندان برخوردی محترمانه همراه با رافت اسلامی و در عین حال مقتدارانه باشد
۲۳ مهر بعنوان روز جهانی نابینایان و عصای سفید و ۲۴ مهر روز پیوند اولیاء و مربیان و ۲۶ مهر روز تربیت بدنی است که این مناسبت ها را گرامی می داریم و از قهرمانان ورزشی که افتخار آفریدند و دل مردم را شاد کردند تشکر می نمائیم .
در رابطه با مذاکرات برجامی ایران عجله ای ندارد اولا مقصر اصلی در به تاخیر افتادن مذاکرات خود غربی ها هستند چون نگاهی زیاده خواهانه دارند و با اینکه به هیچیک از تعهداتشان عمل نکردند خود را طلبکار می دانند ثانیا دولت سیزدهم مسائل کشور را به برجام گره نزده است بلکه همراه با شکوفا کردن ظرفیت های درونی ،توسعه روابط با همسایگان را در اولویت قرار داده است ثالثا غربی ها اصرار دارند برجام موشکی را برایران تحمیل نمایند که ایران اسلامی با قاطعیت اعلام کرده هرگز تسلیم باج خواهی های غربی ها ی عهد شکن نشده و بعد از این هم نخواهیم شد.
رهبر حکیم انقلاب اسلامی فرمودند دولت باید بر اساس شفافیت و صداقت میزان درصد تحقق و علل تحقق و عدم تحقق وعده های دولت را به مردم گزارش کند یکی از وعده های دولت سیزدهم این است که در آذرماه کالا های اساسی مردم را حتی الامکان با قیمت مناسب تامین خواهد کرد ضمن تشکر از برخی از اقدامات انقلابی و مردمی دولت در تعدیل قیمت برخی مصالح ساختمانی یاد آوری می شودما فاصله زمانی زیادی با آذر ماه نداریم و متاسفانه گر انی و عدم ثبات قیمت ها بیداد می کند لذا ضرورت دارد دولت سیزدهم برای اعتماد سازی تلاش بیشتری برای کنترل بازار داشته باشد زیرا حل مشکلات معیشتی هم مطالبه رهبری و هم مطالبه عموم مردم است .
در رابطه با انفجار نماز جمعه در افغانستان و بخا ک و خون کشیده شدن عده ی زیادی از نماز گزاران که قلوب مسلمین و همه مردم جهان را جریحه دار کرد باید عرض شود که شیطان بزرگ به این تحلیل رسیده که داعش تنهاگروهی است که هم برای طالبان و هم برای چین و ایران می تواند تهدید باشد و هم سیاست های شکست خورده آمریکا درافغانستان را به پیش ببرد به همین منظور همه توان خود را برای جمع آوری و اعزام داعشی ها به افغانستان بکار گرفته تا با ایجاد نام امنی به اهداف پلید خود برسد و ایران اسلامی اعلان کرده تنها راه بر قراری امنیت عدم حضور آمریکا و بازیگران خارجی در افغانستان است

تیتر سخان سخنران قبل از خطبه ها جناب سرهنگ قربانی فرماندهی محتر م انتظامی گناباد

نیروی انتظامی در کنار مدافعان سلامت بوده و هست.
در حوزه ماموریتی با توجه به گستردگی برای نیروی انتظامی بیش از ۱۰۰ ماموریت تعریف شده است .
بیش از ۱۳۰۰۰ شهید نیروی انتظامی به انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.
هفته نیروی انتظامی فرصتی است برای براب بیان رشادت ها ی دلاور مردان نیروی انتظامی .
نیروی انتظامی در راستای خدمت رسانی به مردم تلاش می کند .
از همه مردم تقاضا داریم نیروی انتظامی را یاری کنند .
گوشه ای از فعالیت ها (تماس با مرکز ۱۱۰ ۱۴۷۰۰ مورد– تماس عملیاتی ۱۷۰۰۰ مورد – در حوزه آسیب شناسی مشکلات شهرستان و امداد رسانی سه مورد جرایم عمومی علیه اموال و اشخاص ، نزاع و درگیری ، مشکلات ترافیکی بیشترین فراوانی دارد – کشف یک تن و سیصد کیلو مواد مخدر ، در بحث توقیف خودروها ۳۳ درصد افزایش داشتیم پلیس فتا فعال است در حوزه مسدود سازی سایت های غیر اخلاقی اقدامات مثبتی انجام شده ، در حوزه کشفیات جرایم سایبری بیش از ۹۰ درصد کشف شده ،در حوزه پلیس راهور صدور گواهینامه ها ، تعویض پلاک شهر های جنوب استان را پوشش می دهد در صدور گواهینامه ۵۲ درصد افزایش ، ۶۰ درصد نیزدر تعویض پلاک افزایش فعالیت بوده است . درصد تصادفات کاهش داشته اما فوتی های تصادفات برون شهری افزایش داشته که می طلبد عموم رانندگان رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی را بکنند
چنانچه شهر وندی در محدودیت های کرونایی از دوربین های گناباد و با پلاک گناباد جریمه شده به پلیس راهور جهت حذف جریمه مراجعه نمایند