باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز با شکوه جمعه مورخ ۱۴۰۰/۷/۳۰

اقامه نماز و ایراد خطبه ها : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین صادقی نسب امام جمعه محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : جناب جناب آقای امینی ریاست محترم اداره ورزش و جوانان شهرستان بود که پیرامون هفته تربیت بدنی و خدمات و فعالیت ها با نماز گزاران سخن گفت
امام جمعه گناباد :
وحدت میان مسلمانها موجب سربلندی اسلام و شکست نقشه های دشمنان می شود .
از قوه قضائیه بخاطر محاکمه مفسدین دانه درشت تقدیر می کنیم .
از همشهریان عزیز تقاضا می شود تشریفات مراسم اموات را رها و هزینه آنرا در راه خیر مصرف نمایند .

تیتر سخنان حضرت حجه الاسلام والمسلمین صادقی نسب در خطبه های نماز جمعه

اولین تحولی که پیامبر بوجود آوردندتحول فرهنگی بود .
پیامبر با مجاهدت فراوان توانستنددست ستمگران را کوتاه و جامعه ای نمونه ایجاد کنند.
به اعتراف خاور شناسان تا قرن ۱۶میلادی مسلمانان پرچمدارنهضت علمیدرجهان شدند
از ریاست محترم اداره ورزش و جوانان و هیات ورزشی و ورزشکاران که علیرغم کمبود اعتبارات تلاش های خوبی انجام داده اند صمیمانه تشکر می کنم
از مسئولین محترم شهرستان و کشور در مرحله اول و خیرین محترم درخواست می شود می شود نسبت به رفع مشکلات ورزش شهرستان بیشتر مساعدت فرمایند .
از قوه قضائیه که با محاکمه رئیس اسبق بانک مرکزی و معاونین او روحیه امید واری را زنده کردند تقدیر می شود
امید واریم بزودی شاهدخنثی سازی تحریم های ظالمانه استکباری باشیم .
افرادی هستند که از زدن واکسن کرونا طفره میروندکه منصفانه نیست لذاازهمشهریان عزیز در خواست می شود برای سلامتی خودشان و دیگران به این مسئله توجه و اقدام نمایند.
کرونا علیرغم زیانهایش فوائدی داشت گسترش روحیه مواسات و اوج گرفتن کمک های مومنانه ، شکسته شدن غرور بشرکه در مقابل یک موجود ذره بینی عاجز شدند ، کم شدن تشریفات عروسی ها و مراسم اموات و تعزیه ها بود .متاسفانه اخیرا همان تشریفات دو مرتبه بر می گردد و زنده می شود و حتی بیشتر می شود مثلا مراسم اموات قبل از کرونا با پذیرایی چای و قهوه برگزار می شد اما در شرائط فعلی با آب میوه و کیک که همان پاکت مخصوص هزینه داردبرگزار می شود لذا از همشهریان عزیز تقاضا می شود تشریفات را رها و هزینه آنرا در راه خیر مصرف نمایند .
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / تحولات فرهنگی ، اجتماعی ، اخلاقی و سیاسی پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله
به مناسبات اینکه درآستانه ولادت خجسته پیامبررحمت و مهربانی هستیم لازم دانستم مطالبی پیرامون بخشی از تحولات فرهنگی ، اجتماعی ، اخلاقی و سیاسی که ایجاد کردند تقدیم حضورتان می نمایم .
اولین تحول تحول فرهنگی بود .در دوران جاهلیت بقدری مردم نادان بودندکه مجسمه ای به نام بت از سنگ ،چوب و یا فلزی می ساختند و آنرا بعنوان خدا می پرستیدند . پیامبراعظم با روشنگری های فراوان و زحمات زیاد توانستندآنها را ازگمراهی نجات و به خدا پرستی دعوت نمایندواز همان مردم، انسان های موحد تربیت کردند که پیام توحید را بگوش مردم جهان رسانیدند و نه تنها بت رستی را منسوخ نمودند بلکه شرطاغوت ها و قدرت هایی که مردم را وادار به بندگی خود می کردند را کم نمودند . قرآن کریم در سوره احزاب آیه ۴۴ می فرماید : ای پیامبرتو را بعنوان گواه بر مردم ، مژده دهنده به نیکوکاران و بیم دهده به بد کاران فرستادیم در حالیکه مردم را به خدا دعوت نمایی و چراغی روشنگر هستی ، آری آن بزرگوار مردم را از کفر به ایمان و از شرک به یکتا پرستی دعوت نمود.
دومین تحول برقراری عدل و داد بود .در دوران جاهلیت مردم در آتش ظلم می سوختند به تعبیر جعفربن ابیطالب افراد قوی تر ضعفا را می خوردند . قانون جنگل حاکم بود اما پیامبر با مجاهدت فراوان توانستنددست ستمگران را کوتاه و جامعه ای نمونه ایجاد کنند.
سومین تحول ،تحول علمی بود .حضرت با تشویق های فراوان توانستنداز همان مردم جاهلیت جامعه ای آگاه و دانشمندبسازندکه به اعتراف خاور شناسان از قبیل دکتر گوستا ولوبون فرانسوی تا قرن ۱۶میلادی پرچمدارنهضت علمی درجهان شدندبزرگترین دانشگاه ها را ساختند ،بهترین دانشمندان را تربیت کردند ،غنی ترین کتابهای علمی را نوشتندکه متاسفانه بعد از حملات وحشیانه مغول ها مسلمین از قافله علم عقب ماندند .
چهارمین تحول تربیت انسان های مهربان و نیکوکاروخدمتگزار.حضرت تواستند از همان اعراب خشن و سخت دل که اگر قبیله ای را قتل عام می کردند دلشان نمی سوخت بلکه به خونریزی و دزدی افتخار میکردند .مدینه ای فاضله تشکیل دهندکه در ایثار و مواسات و خدمت رسانی نمونه بودند .
پنجمین تحول برقراری اتحاد و یکپارچگی در میان قبایلی بود که به دلیل اختلافات جنگ های چهل ساله و حتی صد ساله در می گرفت و به خونریزی عادت کرده بودند حضرت توانستندضمن صلح دادن آنان ،روحیه برادری و صلح و صفا برقرار نمایند.
ششمین تحول تغییر نگرش و رفتار جامعه در رابطه با زنان بود. اعرابی که دختران بیگناه را زنده بگور میکردند آنها را طوری متحول نمودند که بانوان بزرگی در آن فضا تربیت شدند و مایه افتخارگردیدند.
لذا بر همه ما امتان آن حضرت لازم است در راستای اهداف پیامبربزرگوار حرکت و تلاش کنیم .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های روز
پیشاپیش فر ارسیدن میلاد پیامبر رحمت حضرت محمد صلی الله علیه و آله و میلاد فرخنده ششمین ستاره آسمان ولایت حضرت امام جعفر صادق علیه السلام را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر رهبر حکیم انقلاب اسلامی و همه مسلمین تبریک عرض کرده امید وارم خداوند عیدی ما را آمرزش گناهان و تعجیل در ظهور امام زمان مقررفرماید .
هفته وحدت را گرامی می داریم امید واریم با رفع اختلافات و ایجاد وحدت میان مسلمان ها تحت عنوان خدای واحد ، قرآن واحد ، پیامبر واحد و قبله واحد این اتحاد ایجاد و مسلمانان دست اتحاد به همدیگر بدهند و موجبات سربلندی اسلام را فراهم نمایند . پیامبر اسوه و سرمشق مسلمانان هستند باید محاسبه کنیم که آیا ما در رفتارمان ، برنامه های زندگی و در تمامی ابعاد زندگی تا چه اندازه سبک زندگی آن حضرت راداریم که باید بکوشیم فاصله را کم و در راستای تحقق سبک زندگی ایشان را در زندگی حرکت کنیم
هفته تربت بدنی و ورزش را گرامی داشته و از ریاست محترم اداره ورزش و جوانان و هیات ورزشی و ورزشکاران که علیرغم کمبود اعتبارات تلاش های خوبی انجام داده اند صمیمانه تشکر می کنم .همانطوری که می دانید سلامتی بزرگتررین نعمت خدا و حفظ آن واجب است. ورزش نقش زیادی در سلامتی جسمی و روحی بشر دارد مخصوصا در این زمان که زندگی ماشینی موجب کم شدن تحرک گردیده و زمینه پیدایش بیماری هایی چون چربی خون ، قند خون ، بیماری های قلبی ،عروقی و سکته شده است همچنین ورزش عامل نشاط و شادابی و جلوگیری از افسردگی ، اعتیاد و خودکشی و آسیب های دیگر است. ورزشکاران می توانند با رعایت اخلاق خوب ، ادب و جوانمردی و ارزش های اسلامی مثل حفظحجاب بانوان مبلغین خوبی برای ترویج ارزش ها باشند. از مسئولین محترم شهرستان و کشور در مرحله اول و خیرین محترم درخواست می شود می شود نسبت به رفع مشکلات ورزش بیشتر مساعدت فرمایند .
یکی از توصیه های رهبر حکیم انقلاب اسلامی به دولت قبل این بود که فرمودند رفع تحریم ها دست دشمن است اما خنثی کردن تحریم دست خود ماست .لذا آیه الله رئیسی ضمن تلاش برای رفع تحریم ،دستور برنامه ریزی جهت خنثی کردن تحریم را صادر کردند . کارشناسان اقتصادی برای خنثی کردن تحریم راهکار هایی پیشنهاد کردند اولین راه عدم اعتماد به دشمن دوم اعتماد کردن به ظرفیت های داخلی از نیرو های مومن و دانشمند و جوان گرفته تا منابع کشورسوم وحدت و انسجام میان مجلس ،دولت و قوه قضائیه وچهارم مبارزه قاطع با فساد مخصوصا مفسدین دانه درشت که همنین جا لازم است تشکر و تقدیر کنیم از قوه قضائیه که با محاکمه رئیس اسبق بانک مرکزی و معاونین او روحیه امید واری را زنده کردند و پنجمین راهکار برداشتن گام های عملی بر اساس نقشه راه جدید از قبیل کاهش وابستگی به نفت ،اقدام جهت بستن پیمان های پولی دوجانبه و چند جانبه با کشور های همسایه و دوست وهمچنین تقویت دپیلماسی منطقه ای و کم رنگ کردن نقش دلار در اقتصاد ایران و بالاخره تکمیل و توسعه صنایع پتروشیمی امید واریم با اجر ای دقیق و سریع این راهکار ها بزودی شاهد خنثی سازی تحریم های ظالمانه استکباری باشیم .
کرونا بلای بزرگی بود و هست و ضربه های بزرگی به دین و فرهنگ ، اقتصاد و عبادات اجتماعی و علم و آموزش و تولیدزد و با اقدامات خوب دولت سیزدهم مبنی بر واردات زیاد واکسن و تولید داخل درحد زیادی کرونا را مدیریت کرد و موج های جدید گسترش آن را محدود شود. اما هنوز خطر وجود دارد و بهترین راه همین رعایت توصیه های بهداشتی و زدن واکسن است . هر واکسن وارداتی ۴ دلار هزینه دارد و رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد علیرغم این افرادی هستند که از زدن واکسن طفره می روند که منصفانه نیست لذاازهمشهریان عزیز در خواست می شود برای سلامتی خودشان و دیگران به این مسئله توجه و اقدام نمایند .البته کرونا علیرغم زیان هایش فوائدی داشت اول گسترش روحیه مواسات و اوج گرفتن کمک های مومنانه بود دوم شکسته شدن غرور بشرکه در مقابل یک موجود ذره بینی عاجز شدند سوم کم شدن تشریفات عروسی ها و مراسم اموات و تعزیه ها بود و به همین جهت آمارمجالس عروسی و عقد و ازدواج بالا رفت .اما متاسفانه اخیرا همان تشریفات دو مرتبه بر می گردد و زنده می شود و حتی بیشتر می شود مثلا مراسم اموات قبل از کرونا با پذیرایی چای و قهوه برگزار می شد اما در شرائط فعلی با آب میوه و کیک که همان پاکت مخصوص هزینه دارد برگزار می شود لذا از همشهریان عزیز تقاضا می شود تشریفات را رها و هزینه آنرا در راه خیر مصرف نمایند .

تیتر سخان سخنران قبل از خطبه ها جناب امینی ریاست محترم اداره ورزش و جوانان گناباد :

بخشی از فعالیت ها ( اولین خانه جوان استان در سال قبل در شهرستان افتتاح شد ، رتبه اول جذب خیرین در سطح استان ،جذب ده میلیارد تومان از بودجه های دولتی و خیرین جهت ساخت زیر ساخت های ورزشی شهرستان ، ۲۶ هیات ورزشی فعال داریم ،هیات هند بال شهرستان نماینده استان در مسابقات ورزشی کشور ، وزنه برداری بانوان رتبه سوم استان ،تمام زیر ساخت ها جهت ورزش بانوان مهیا است مسئولین سالن های ورزشی موظفند بهترین وقت جهت ورزش به بانوان اختصاص دهند . بیش از ۵ هزار نفر بیمه ورزشی دارند و بصورت حرفه ای و نیمه حرفه ای فعالت دارند ،۹ تفاهم نامه آماده شده برای زیر ساخت های ورزشی در ۱۵ روستا ، ۱۷ خانه ورزشی در روستا ها افتتاح شده ،در بین ۱۵۰ خانه ورزشی در اولین المپیاد ورزشی روستا ها شهرستان مقام اول آورده ، مقام سوم دو صحرانوردی آسیا داریم ، در حوزه جوانان ۳۵ وام اشتغال داده شده ، برگزاری کلاس های دوخت های سنتی رایگان برای خواهران که شهریه آن یک میلیون و هشتصد هزار تومان هست که وزارت ورزش بصورت رایگان در گناباد برگزار می کند ، امنیت لازم برای ورزش بانوان مهیا شده و دهکده چوبی جهت ورزش بانوان در نظر گرفته شده ، به ورزش همگانی باید توجه بیشتری شود )