باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز با شکوه جمعه مورخ ۳/۱۰/۱۴۰۰
اقامه نماز و ایراد خطبه ها : توسط حجه الاسلام والمسلمینصادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : جناب آقای نجاتی ریاست محترم اداره گاز شهرستان بود که پیرامون اهمیت صرفه جویی در مصرف گاز با نماز گزاران سخن گفت .
امام جمعه گناباد :
یوم الله نهم دی روز تجلی وحدت مردم حول محور ولایت و روز دیانت ، بصیرت و دشمن شناسی و حضور در صحنه است.
بحمد الله ایران قوی و مقتدر است و بخشی از قدر ت نمایی خود را در رزمایش پیامبر اعظم نشان داد.

تیتر سخنان حضرت حجه الاسلام والمسلمین صادقی در نماز جمعه

اتحاد پیروان حق نشانه بصیرت است.
بصیرت یعنی حرکت در خط ولایت و گوش بفرمان رهبر بودن است.
هر مسلمانی باید بکوشدجریان های معاند دین اعم از فرهنگی ، سیاسی زمانش را بشناسد و در مقابل فریبکاریهای آنان هوشیار باشد .
اگر بصیرت وجود داشته باشد دشمنان به اهداف خود نخواهند رسید.
با روشنگری مقام معظم رهبری در نماز جمعه عده ی زیادی از فتنه گران فاصله گرفتند .
در یوم الله نهم دی ملت ایران با کمک خداوند متعال و عنایت ائمه اطهار مخصوصا سید الشهداء بزرگترین توطئه خارجی و فتنه داخلی را خنثی و ناکام کردند.
از مسئولان تقاضا می شود با جذب آموزشیاران نهضت که هم مهارت دارند و هم در سخت ترین شرایط زحمت کشیدند حق را به حقدار برسانند.
اگر اسرائیل دست از پا خطا کند ایران بلافاصله علاوه بر در هم کوبیدن پایگاه های رژیم اشغالگر تمام زیر ساخت ها و پایگاه های متحدان آمریکا را با شدت در هم کوبیده و با خاک یکسان خواهد کرد .
با توجه به برودت هوا در فصل زمستان از همشهریان عزیز درخواست می شود در مصرف گاز صرفه جویی کنند
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / نشانه های بصیرت
وَاذْکُرْ عِبَادَنَآ إِبْرَاهِیمَ وَإِسْحَاقَ وَیَعْقُوبَ أُوْلِى الْأَیْدِى وَ الْأَبْصَارِ ( سوره ص آیه ۴۵)
به مناسبت اینکه در آستانه ۹ دی روز بصیرت و میثاق با ولایت قرار داریم لازم دانستم مطالبی پیرامون اهمیت بصیرت و نشانه های آن تقدیم نمایم . قرآن کریم یکی از ویژگی های پیامبران بصیرت داشتن یعنی آگاهی و هوشیاری اعلان کرده و در سوره ص آیه ۴۵ می فرماید : یا دکن از بندگان ما حضرت ابراهیم ، اسحاق و یعقوب که دارای آگاهی و قدرت و توانمندی بودند . همچنین در دعا می خوانیم واجعل النور فی بصری و البصیرت فی دینی خدایا به من بصیرت داشتن در دین عنایت فرما . مقام معظم رهبری می فرمایند : یک ملت وقتی در راه درست با هدایت صحیح و با بصیرت ایستادگی و استقامت می کند هیچ قدرتی مقابل او تاب استقامت ندارد.
اولین مولفه بصیرت اتحاد و وحدت در راه حق است .حضرت امیر علیه السلام می فرمایند : به خدا سوگند دل را می میراند و غم و اندوه به بار می آورد که طرفداران معاویه در راه باطل خودشان یکپارچه اند اما شما در راه حق خودتان پراکنده می باشید اتحاد پیروان حق نشانه بصیرت است . مولفه دوم بصیرت شناخت دوستان و دشمنان اسلام است . هر مسلمانی باید بکوشدجریان های معاند دین اعم از فرهنگی ، سیاسی زمانش را بشناسد و در مقابل فریبکاریهای آنان هوشیار باشد و در مقابل استکبار و صهیونیزم و هم پیمانان آنها مبارزه کند و در برابر جریان های ولایی و خدمتگزاربه اسلام و مردم اعلان دوستی و حمایت کند امام صادق علیه السلام می فرمایند : کسی که زمان شناس است امر بر او مشتبه نمی شود . سومین مولفه بصیرت آنست که اگر دیدید دشمنان مانندکفارو مستکبرین و افراد بی بند و باراز شما و یا نظام اسلامی بد گویی کردند این علامت حرکت درست شماست و معلوم می شود در مسیر درستی حرکت می کنید قرآن کریم در سوره ممتحنه می فرماید : يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا عَدُوِّي وَعَدُوَّكُمْ أَوْلِيَاءَ ای کسانی که ایمان آورده اید دشمنان خدا و دشمنان خودتان را بعنوان دوست انتخاب نکنید. ولی بعضی افرادی بی بصیرت متاسفانه با صهیونیست ها و افراد بی بند و بار اظهار دوستی می کنند و تبلیغات و گفته های آنها ر ا می پذیرند و به حرف های آنان در بد گویی از اسلام و نظام دینی گوش می دهند و قبول می کنند و این از بی بصیرتی است. امام جواد علیه السلام می فرمایند : هر کس به سخن سخنرانی گوش دهد او را عبادت کرده. پس اگر آن سخنران از خدا و پیامبر و حق سخن گفت خدا را عبادت کرده و اگر از سخنان شیطانی ، شبهه اندازی ،بی بند و باری و دعوت به گناه و معصیت و بی حیایی و فساد و فحشاء سخن گفت شیطان را عبادت کرده است . مولفه چهارم بصیرت ولایتمداری است . یعنی حرکت در خط ولایت و گوش بفرمان رهبر بودن است در دوران غیبت ولی خدا و نماینده امام زمان ولی فقیه است .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های روز
ولادت حضرت مسیح را تبریک گفته و هفته نهضت سواد آموزی را گرامی می داریم و از تمامی همشهریان عزیز درخواست می شود اگر متوجه شدند در این دوره و زمانه فردی بیسواد است به عنوان یک معروف او را تشویق به شرکت در کلاس های یاد گیری ، خواندن و نوشتن نمایند و از مسئولان هم تقاضا می شود با جذب آموزشیاران نهضت که هم مهارت دارند و هم در سخت ترین شرایط زحمت کشیدند حق را به حقدار برسانند.
یوم الله ۹ دی روز بصیرت و میثاق با ولایت را گرامی داشته و یاد آوری می کنم ۹ دی روز تجلی وحدت مردم حول محور ولایت و روز دیانت ، بصیرت و دشمن شناسی و حضور در صحنه است در این روز ملت ایران با کمک خداوند متعال و عنایت ائمه اطهار مخصوصا سید الشهداء بزرگترین توطئه خارجی و فتنه داخلی را خنثی و ناکام کردند و آن توطئه فتنه بود. قرآن کریم می فرماید : فتنه از قتل بدتر است فتنه یعنی افراد و یا جریانات با یک سری تمهیدات و شایعات مردم را به قدری به شک بیندازند که نتوانندحق را از باطل تشخیص دهند. در انتخابات ۱۳۸۸ کسانی که رای نیاوردند با ادعای تقلب در انتخابات مردم را به خیابانها کشاندند و خواستار ابطال انتخابات شدند که متاسفانه موجب کشته شدن و زخمی شدن عده ای شدند .رهبر حکیم انقلاب اسلامی از آنها درخواست کردند که اگر دلیلی دارند به قانون مراجعه کنید ولی آنها اعتنایی نکردند و با برانگیختن پی درپی احساسات مردم گروهی را به خیابانها کشاندند که جو نا امنی را بوجود آورد.در برخی از همین اجتماعات شعار های ضد اسلامی داده شد حتی عکس امام را پاره کردند ضمنا آمریکا ، اسرائیل ، بهایی ها و رقاصه های فراری از کشور حمایت خود را از فتنه گران اعلان کردند.تا اینکه مقام معظم رهبری در نماز جمعه روشنگری کردند و عده ی زیادی از فتنه گران فاصله گرفتند اما آشوبگران در روز عاشورا ضمن هتک حرمت به حسینیه و ایستگاه صلواتی حمله کردند که خون امت اسلامی را بجوش آورد و با راهپیمایی خود جوش و حماسی و میلیونی خود در نهم دی حمایت خود را از رهبر انقلاب و بیرزاری از فتنه گران را اعلان کردند بقدری این راهپیمایی گسترده و پر شور بود که هم فتنه گران داخلی و هم دشمنان خارجی رسوا شدند اگر این بصیرت وجود داشته باشد دشمنان به اهداف خود نخواهند رسید.
آمریکای جهان خوار در یک تقسیم کار برای اینکه از یکسو فضای مذاکره را حفظ کند و به خیال خود جلو پیشرفت فن آوری هسته ای ایران را بگیرد و از سوی دیگر فشار های اقتصادی را ثابت نگهدارد تا از ایران امتیاز بیشتری مطالبه کند خودش مثل گذشته ایران را تهدید نمی کند ولی موضوع تهدید به حمله نظامی را به رژیم اشغالگر قدس واگذار کرد ه است که هر چند گاه دم از حمله به مراکز هسته ای ایران بزند ولی غافل از اینکه همه عقلای دنیا می دانند اگر رژیم صهیونیستی قدرتی می داشت در مقابل حزب الله و در مقابل حماس و جهاد اسلامی آنطور ذلیل نمی شد و به زانو در نمی آمد بحمد الله ایران قوی و مقتدر است و بخشی از قدر ت نمایی خود را در رزمایش پیامبر اعظم نشان داد فرمانده رزمایش فلسفه برگزاری این رزمایش را پاسخگویی به یاوه ها ی رژیم صهیونیستی دانسته و اعلام کرد اگر اسرائیل دست از پا خطا کند ایران بلافاصله علاوه بر در هم کوبیدن پایگاه های رژیم اشغالگر تمام زیر ساخت ها و پایگاه های متحدان آمریکا را با شدت در هم کوبیده و با خاک یکسان خواهد کرد .
با توجه به برودت هوا در فصل زمستان از همشهریان عزیز درخواست می شود در مصرف گاز صرفه جویی کنند تا از تعطیلی کار خانجات و محروم شدن برخی از هموطنان از این نعمت جلوگیری نمایند .
تیتر سخنان سخنران قبل از خطبه ها ( جناب آقای نجاتی ریاست محترم اداره گاز شهرستان )
علیرغم مشکلات اقتصادی پروژه های گاز رسانی شهرستان هیچ موقع تعطیل نشده است.
۷۰۰ کلیومتر گاز کشی انجام شده است .
۴۴ روستا گازدار شدند و در ۱۱ روستا عملیات گاز رسانی در حال اتمام است . روستا های منطقه پسکلوت کلا گاز دار می شوند و روستا های بخش کاخک بیش از ۹۸ % گاز دارخواهند شد .
کلیه شهر های گناباد ، کاخک ، بیدخت و روشناوند گاز دار شده اند .
با تمام تلاش سعی کردیم جریان گاز برقرار باشد.
از ابتدای سال۱۴۰۰ ۹۱۷ اشتراک واگذار شده که ۲۹ اشتراک رایگان بوده است .
بیش از ۵ کلیومتر توسعه شبکه انجام شده است.
مصرف ما قابل تامل است بیش از ۶۱ میلیون متر مکعب گا ز مصرف شده که باید در مصرف گاز تجدید نظر شود
امداد ۱۹۴ در خدمت همشهریان هست که بیش از ۲۷ هزار عملیات امدادی در سطح شهرستان انجام شده است.
میز خدمت در اداره گاز فعال و ۹۰ % فعالیت ها به دفاتر پیشخوان واگذار شد ه است.
اجرای طرح بهینه سازی مصرف گاز در شهرستان که از این طریق یک و هفت میلیارد دلارصرفه جویی شده ( بهینه سازی موتر خانه ها )
طرح تشویق مدیریت گاز بیش از ۹۰ درصد مشترکین مشمول این طرح شدند .
گاز که با شرایط طاقت فرسا تولید می شود صرفه جویی در آن خیلی مهم است
سفیر انرژی در منازل خود باشید تاگاز بهینه مصرف شود.
رعایت نکات ایمنی در نصب وسایل گازی مهم و ضروری است ، بخاری بدون دودکش نباید باشد ، باید هوا در سطح خانه در جریان باشد ، طول شیلنگ های گاز حدود یک و بیست سانتی متربیشتر نباید باشد.
در سال تولید و پشتیبانی در جشنواره شهید رجایی اداره گاز شهرستان بعنوان دستگاه برتر انتخاب شد .