باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز با شکوه جمعه مورخ۲۴/۱۰/۱۴۰۰
اقامه نماز و ایراد خطبه ها : توسط حجه الاسلام والمسلمین مدنی امام جمعه موقت محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام صبور بود که پیرامون سالروز وفات حضرت ام البنین سلام الله علیها با نماز گزاران سخن گفت.
امام جمعه موقت گناباد :
ملت ایران پشت سر ولایت استکبار جهانی و آمریکا را ذلیل و خوار خواهند کرد .
ولایتمداری و انقلابی بودن به شعار نیست حتی به داشتن مسئولیت حکومت و رسمی نیست بلکه به اخلاص ، کار و تلاش است ،به ساده زیستی است ، در میان مردم بودن است.
تیتر سخنان حضرت حجه الاسلام والمسلمین مدنی در نماز جمعه
مادران و همسران شهدا ام البنین های روزگار ما هستند .
ام البنین علیها السلام خستگی ناپذیر بود .
از تمام مومنین ، زنان و مردان ، مراجع عظام ، نماینده معزز ولی فقیه در استان خراسان رضوی ، تولیت معظم آستان قدس رضوی ، استاندار محترم خراسان رضوی ، ائمه محترم جمعه ، روحانیت معظم ، خانواده های شهدا و ایثارگران ، مسئولین محترم شهرستان ، اقشار مختلف ، نوجوانان و جوانان که در مراسم تشییع و ترحیم حاج آقای مدنی ناشر الاسلام گنابادی حضوری باشکوه و همراهی داشتند تقدیر می کنم .
مقام ولایت در گناباد یک سرباز را از دست داد.
حاج آقای مدنی ناشر الاسلام گنابادی در دفاع از انقلاب و خدمت به مردم تا رمق داشت در صحنه بود.
دوران مهجوریت ولایت تمام شده است.
ولایتمداری و انقلابی بودن به شعار نیست حتی به داشتن مسئولیت حکومت و رسمی نیست بلکه به اخلاص ، کار و تلاش است به ساده زیستی است در میان مردم بودن است و به دوش گرفتن کار های روی زمین مانده است.
در خط ولایت بودن نعمت کوچکی نیست.
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / سبک زندگی ام البنین علیها السلام
تقوی به معنای این است که از باغ وجود خودمان ، از جامعه مان آنگونه که خدا فرموده مراقبت کنیم . اجازه رشد علف های هرز ندهیم . این مراقبت یعنی تقوا . این تقوا نتایجی دارد هم دردنیا و هم در آخرت . خوشبختی و عاقبت بخیری ما ل اهل تقواست . با توجه به رحلت حضرت ام البنین علیها السلام و روز تکریم مادران و همسران شهدا ست . ویژگی ها ی آن بانو را عرض می کنم . اگر تقوا در زندگی اوج گرفت باید بطور ملموس در زندگی ما مشاهده شود . یکی از ویژگی های ام البنین تربیت فرزندان صالح بود همچون حضرت ابوالفضل علیه السلام که نتیجه یک مادر باتقواست . مادران و همسران شهدا ام البنین های روزگار ما هستند . دومین نتیجه تقوای ام البنین ادب ایشان بود بویژه در برابر آل الله ، سومین نتیجه ایمان قوی ام البنین بود، چهارمین نتیجه تلاش خستگی ناپذیر ام البنین بود . هر چه تقوا بیشتر شود این نتایج در دنیا ملموس تر است .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های روز
امیر المومنین در بازگشت از صفین در حال نزدیک شدن به قبرستان خطاب به اهل قبور کردند ای خفتگان خانه های تاریک ، ای تنها شدگان ، شما قبل از ما رفتید ما هم به شما ملحق خواهیم شد اما خانه های شما در دنیا دیگران مستقر شدند اموال شما تقسیم شد این سخن ما برای شماست شما چه سخنی دارید ، سپس به یاران خود گفتند اگر این مردگان اجازه سخن گفتن داشتند می گفتند بهترین توشه ای که بدرد می خورد تقوا ست . باید مراقب باشیم دنیا ما را گول نزند .
لازم می دانم حسب الامر امام جمعه معزز شهرستان من تشکر کنم و قدر دانی از همه کسانی که ، مومنین و زنان و مردان که در مراسم تشییع و ترحیم عالم خدوم شهرستان حاج آقای مدنی ناشر الاسلام گنابادی شرکت داشتند تشکر نمایم بویژه از نماینده معزز ولی فقیه در خراسان رضوی ، تولیت آستان قدس رضوی ، ائمه محترم جمعه ، امام جمعه عزیز شهرستان ، مراجع تقلید ، از مراکز دینی ، طلاب ، روحانیت و کلیه اصناف و اقشار مختلف از شهرستان های مجاور ، روستا ها ، استاندار محترم خراسان رضوی ، مسئولین شهرستان ، نماینده محترم شهرستان در مجلس شور ای اسلامی ،خانواده های معزز شهدا و ایثارگران ، فرهنگیان ، دانشگاهیان ، دانشجویان ، نوجوانان و جوانان تقدیر نمایم . از برگزار کنندگان مراسم ، ستاد ارتحال که به ریاست فرماندار متعهد شهرستان تشکیل شد ، از نیروی انتظامی ، بسیجیان ، شهرداری و شورای اسلامی شهرگناباد که زحمات و اقدامات ماندگاری رقم زدند از رسانه ها که در همان ساعات اولیه ارتحال حضور داشتند و بستر حضور مردم را فراهم کردند این حضور باشکوه در شرایط کرونا و در تنگناهای اقتصادی شکل گرفت و در فضای شبیخون غرب علیه روحانیت شکل گرفت که دارای پیام هایی بود. برای دشمنان انقلاب و روحانیت یک پیام و هشدار جدی داشت که در مقابله با مقام منیع ولایت و سربازان ولایت دچار اشتباه نشوند . مقام ولایت در گناباد یک سرباز را از دست داد که در دفاع از انقلاب و خدمت به مردم تا رمق داشت در صحنه بود . استکبار باید بداند که آنچه که در گناباد اتفاق افتاد نمونه ای از بیشمار است دوران مهجوریت ولایت تمام شده امروز به لطف خدای متعال و به برکت مجاهدت ائمه علیه السلام و به برکت مجاهدت امام عظیم الشان و شهدا وضعیت فرق کرده و دشمنان بدانند ملت ایران به معرفتی دست پیدا کرده اند که دشمن خود را به خوبی می شناسند و پشت سر ولایت استکبار جهانی و آمریکا را ذلیل و خوار خواهند کرد .پیامی داشت برای همه ما که در ولایتمداری نباید سست شدو بایدمحکم باشیم که این روش عاقبت بخیری دارد و البته یک پیام برای خواص داشت که همه باید بدانند ولایتمداری و انقلابی بودن به شعار نیست حتی به داشتن مسئولیت حکومت و رسمی نیست بلکه به اخلاص ، کار و تلاش است به ساده زیستی است در میان مردم بودن است و به دوش گرفتن کار های روی زمین مانده است . در خط ولایت بودن نعمت کوچکی نیست . یکی از اتفاقاتی که خدای متعال در قیامت از آن خبر می دهد حسرتی است که اهل ایمان می خورند یعنی همان کوتاهی که اهل ایمان در تبعیت از ولایت دارند .

تیتر سخنان سخنران قبل از خطبه ها ( حجه الاسلام صبور )
ام البنین سلام الله علیها بانویی پارسا بود
ام البنین فرزندان حضرت زهرا علیه السلام را بر فرزندان خود مقدم می شمرد .
ام البنین واسطه فیض الهی است و نزد مسلمانان جایگاه ویژه ای دارد .
چهار فرزند ام البنین علیها السلام در کربلا به شهادت رسیدند .
مراتب ایمان و قوت معرفت ام البنین به امامت بسیار بالاست .