باسمه تعالی
سومین نماز جمعه گناباد در ماه مبارک رمضان با حضور امت روزه دار ، ولایی و همیشه در صحنه در محل مسجد جامع و مصلای امام خمینی (ره) برگزارشد
گزارش برگزاری نماز با شکوه جمعه مورخ ۱۴۰۱/۲/۲
اقامه نماز و ایراد خطبه ها : توسط حجه الاسلام والمسلمین صادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام فاطمی رئیس محترم اداره تبلیغات اسلامی گناباد بود که پیرامون ماه مبارک رمضان و ایام شهادت امام علی علیه السلام با نماز گزاران سخن گفت.
امام جمعه گناباد :
ملت فلسطین از هر زمان دیگری زنده تر و برای مبارزه در صحنه هستند و جز به آزاد سازی بیت المقدس و فلسطین به هیچ چیز دیگری نمی اندیشند.
حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس بهترین نماد مخالفت با نقشه های دشمنان است .
تیتر سخنان حضرت حجه الاسلام والمسلمین صادقی در نماز جمعه
ورشگستگی ها زائیده بی نظمی در دخل و خرج است .
به خاطر بی نظمی در رانندگی و رعایت نکردن مقررات راهنمایی و رانندگی هر سال ۱۶ هزار نفر جانشان را از دست می دهند.
همسایه خوب بهترین نعمت و همسایه نا باب بدترین عذاب است .
از مال یتیم یک چایی نمی شود خورد ولو همسایه و خویشاوند باشند.
بزرگترین ضعف مردم کوفه دل بستن به مادیات و تنها گذاشتن حضرت امیر بود .
ملت بزرگ ایران از تاریخ درس ها آموخت از جمله درس ولایتمداری و اطاعت از امامین انقلاب اسلامی است که همه توطئه ها را نقش بر آب و خنثی نمود .
سپاه پاسداران نقش تعیین کننده ای در حفظ نظام اسلامی و تداوم آن دارد .
پنجم اردیبهشت سالروز شکست مفتضحانه حمله نظامی آمریکا به طبس مصداق کامل تحقق وعده های قرآن است.
از با نکها و موسسات اعتباری درخواست می شود در پرداخت وام های ازدواج و مسکن همراهی بیشتری داشته باشند و مراجعین را به بهانه های مختلف سرگردان ننمایند .
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / وصیت های مولای متقیان امام علی (علیه السلام )
وَجَعَلْنَاهُمْ أَئِمَّةً يَهْدُونَ بِأَمْرِنَا وَأَوْحَيْنَا إِلَيْهِمْ فِعْلَ الْخَيْرَاتِ وَإِقَامَ الصَّلَاةِ وَإِيتَاءَ الزَّكَاةِ ۖ وَكَانُوا لَنَا عَابِدِينَ سوره انبیا ء آیه ۷۳
ضمن عرض تسلیت ایام شهادت مولای متقیان امیر مومنان علی بن ابی طالب علیه السلام مناسب دانستم بخشی از وصیت های حضرت امیر را در بستر شهادت یاد آوری نمایم . حضرت می فرماید أُوصِيکُمَا وَ جَمِيعَ وَلَدِي وَ أَهْلِي وَ مَنْ بَلَغَهُ کِتَابِي‏ بِتَقْوَى اللَّهِ وَ نَظْمِ أَمْرِکُم. شما را و همه فرزندان و خاندانم و کسانی را که این وصیت به آنها می رسد به تقوای الهی ،انجام دادن واجبات و پرهیز از گناهان و نظم داشتن در کار هایتان سفارش می نمایم رعایت نظم رمز موفقیت است خانواده ای موفق است که در دخل و خر ج توازن ایجاد کند و از اسراف و ولخرجی بپرهیزد بسیاری از ورشگستگی ها زائیده بی نظمی در دخل و خرج است و در یک قلم به خاطر بی نظمی در رانندگی و رعایت نکردن مقررات راهنمایی و رانندگی هر سال ۱۶ هزار نفر جانشان را از دست می دهند ۶۰ هزار نفر مصدوم و معلول می شوند و دهها هزار میلیارد تومان خسارت به بار می آید .
و صلاح ذات بینکم ، شما را به ایجاد صلح و سازش و آشتی در بینتان سفارش می کنم .حضرت فرمودند از جد شما شنیدم که می فرمودند آشتی برقرار کردن از همه نماز ها و روزه ها بالاتر است بنابر این اگر مشاهده کردیم افرادی اختلاف دارند زن و شوهری مشکل پیدا کرده اند نباید بی تفاوت باشیم و اگر خودمان نمی توانیم آنها را آشتی بدهیم لا اقل آنان را به مشاوران امین مخصوصا مرکز مشاوره شهید اسماعیل زاده معرفی کنیم . الله الله فی الایتام خدا را خدا را در نظر داشته باشید راجع به یتیمان که گرسنه نمانند و حقشان ضایع نگردد الحمد لله همه نسبت بر یتیمان و اموال آنها حساس اند و می دانند که حتی از مال یتیم یک چایی نمی شود بخورند ولو همسایه و خویشاوند باشند اما گاهی غفلت می شود . الله اللَّهَ فِي جِيرَانِكُمْ فَإِنَّهُمْ وَصِيَّةُ نَبِيِّكُمْ مَا زَالَ يُوصِي بِهِمْ از خدا بترسید راجع به همسایگان ،خوش رفتاری کنید این سفارش پیامبر شماست آنقدر راجع به همسایه سفارش نمودند که فکر کردم از یکدیگر ارث خواهند برد. همسایه خوب بهترین نعمت و همسایه نا باب بدترین عذاب است . اللَّهَ اللَّهَ فِي الْقُرْآنِ لَا يَسْبِقُكُمْ بِالْعَمَلِ بِهِ غَيْرُكُمْ از خدا بترسید . راجع به قرآن مبادا کفار به قرآن عمل کنند و شما عقب بمانید و این اتفاق افتاده متاسفانه ، مثلا قرآن دعوت به تفکر ، علم و دانش کرده و غیر مسلمانان عمل کرده اند و پیشرفت نموده اند اما ما مسلمانها کوتاهی کردیم قرآن به کار و کوشش امر کرده آنها عمل کرده اند ولی ما عقب ماندیم .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های روز
ایام شهادت مولای متقیان امیر مومنان حضرت علی بن ابی طالب علیه السلام را به محضر بقیه الله الاعظم امام زمان عجل االه تعالی فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری و عموم مسلمانان مخصوصا شما برادران و خواهران تسلیت عرض می کنم
بزرگترین ضعف مردم کوفه دل بستن به مادیات و تنها گذاشتن حضرت امیر بود که فرمودند فرمانی نیست برای کسی که اطاعت نمی شود ولی الحمد لله ملت بزرگ ایران از تاریخ درس ها آموخت از جمله درس ولایتمداری و اطاعت از امامین انقلاب اسلامی است که همه توطئه ها را نقش بر آب و خنثی نمود .
قرآن مجید فضیلت شب قدر و استفاده از این فرصت را برابر با هزار ماه عبادت اعلان کرده است و ما باید علاوه بر عزاداری از این شب های قدر برای توابه واقعی از گناهان و تصمیم جدی برای جبران اشتباهات گذشته کمال استفاده را بنمائیم و با قرآن و اهلبیت پیمان ببندیم تا آخرین نفس در پرتو راهنمائی های این دو امانت رسول خدا حرکت کنیم .
امروزجمعه ۲ اردیبهشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را گرامی داشته و یاد آوری می نمایم سپاه پاسداران نقش تعیین کننده ای در حفظ نظام اسلامی و تداوم آن دارد البته فداکاری ها و خدمات همه نیرو های مسلمان اعم از ارتش و نیرو ی انتظامی و سربازان گمنام امام زمان عجل الله قابل تقدیر است اما همانطور ی که حضرت امام فرمودند اگر سپاه بنود کشور نبود
پنجم اردیبهشت سالروز شکست مفتضحانه حمله نظامی آمریکا به طبس بود که علیرغم همه تمهیدات و برنامه ریزی های چند ماهه آمریکائیها به صورت معجزه وار بر اثر طوفان شن این حمله ناکام ماند و هیمنه آمریکا شکست و مصداق کامل تحقق وعده های قرآن گردید .
رژیم صهیونیستی در دوسال گذشته با کمک غربی ها و ارتجاع عرب تلاش کرده با عادی سازی روابط کشور های مرتجع و کوچک عربی و نشست های مختلف با آنها ، ملت فلسطین را از ادامه مبارزات نا امید ساخته و به تسلیم وا دارد اما جوانان فلسطینی با قطع امید از کشور های عربی و توکل بر خدا و انجام عملیات شهاد ت طلبانه این رژیم سفاک را به وحشت انداخته و ثابت کرد هیچ نقطه امنی برای صهیونیستها وجود ندارد و ملت فلسطین از هر زمان دیگری زنده تر و برای مبارزه در صحنه هستند و جز به آزاد سازی بیت المقدس و فلسطین به هیچ چیز دیگری نمی اندیشند و به کمک مقاومت اسلامی در آینده ای نزدیک این رژیم جنایتکار ر ا به زانو در آورده و به زباله دان تاریخ خواهند افکند .
اینجا لازم است عرض کنم انشاء الله به فضل خداوند جمعه آینده روز قدس بعد از دو سال اولین راهپیمایی با شکوه هر چه بیشتر برگزار خواهد شد و حضور در این راهپیمایی به چند دلیل ضروریست اینکه ما باید به وصیت مولی امیر المومنین عمل کنیم که فرمودند کونا للظام خصما و للمظوم عونا ، از رژیم صهیونیستی که پیش از هفتاد سال است به کشتار و آوارگی و شکنجه مردم فلسطین ادامه می دهد ظالم تری نیست در شرایط حاضر که برخی از کشور های خود فروخته عربی به دستورآمریکا عادی سازی کرده اند امت اسلامی مخالفت خود را ابراز نمایند و حضور در راهپیمایی بهترین نماد مخالفت با نقشه های دشمنان است .
با توجه به مشکلات اقتصادی از با نکها و موسسات اعتباری درخواست می شود در پرداخت وام های ازدواج و مسکن همراهی بیشتری داشته باشند و مراجعین را به بهانه های مختلف سرگردان ننمایند .
تیتر سخنان حجه الاسلام فاطمی رئیس محترم اداره تبلیغات اسلامی گناباد ( پیش از خطبه ها )
سرلوحه وصیت حضرت علی علیه السلام تقوی الهی و نظم در امور است .
سراسر نهج البلاغه سفارش به تقوا ، زهد و پارسایی است.
خروجی روزه و ماه مبارک رمضان باید رسیدن به تقوا باشد .
تقوا ابعاد مختلفی دارد ، تقوای فردی ، تقوای اجتماعی.
نباید نگاه تاجر مآبانه به ازدواج داشته باشیم چرا که این نگاه با روح تقوا سازگار نیست .
اولین گام سیر و سلوک این است که گناه از زندگی خود حذف کنیم .
تقوا داشتن به شعار نیست .
اصل برای رهبری معظم انقلاب اسلامی رعایت تقوا در همه ابعاد است  که خدا را به وجود چنین رهبری شکر می کنیم .