باسمه تعالی
همزمان با جمعه آخر ماه مبارک رمضان روز جهانی قدس نماز پرشکوه جمعه شهرستان گناباد با حضور امت همیشه در صحنه و لایتمدار برگزار شد
گزارش برگزاری نماز با شکوه جمعه مورخ ۹/۲/۱۴۰۱
اقامه نماز و ایراد خطبه ها : توسط حجه الاسلام والمسلمین صادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : جناب آقای دکتر نصیری فرماندار محترم شهرستان گناباد بود که پیرامون روز جهانی قدس و مسائل شهرستان با نماز گزاران سخن گفت.
امام جمعه گناباد :
ارتش مقاومت اسلامی رژیم صهیونیستی را در محاصره خود قرار داده است.

تیتر سخنان حضرت حجه الاسلام والمسلمین صادقی در نماز جمعه

پشیمانی از گناهان گذشته و تصمیم جدی بر ترک گناهان وجبران اشتباهات گذشته از شرایط استغفار است.
فرار رسیدن عید سعید فطر که یکی از بزرگترین اعیاد اسلامی است تبریک عرض می کنم.
لازم است از حضور گسترده و حماسی شما مردم با ایمان و انقلابی و ولایتمدار و شهید پرور شهرستان گناباد در راهپیمایی روز قدس صمیمانه تشکر نمایم.
از تمامی اعضای شورا های اسلامی و خدمات آنها و همچنین شهرداران و دهیاران محترم قدردانی می نمائیم .
روز بروز بر مقاومت مردم فلسطین افزوده و امواج بیداری آنها گسترش یافته است .
از تمامی کارگران ، کشاورزان ، دامداران و کار آفرینان عزیز تشکر و قدر دانی می نماییم .
راهنمایی های معلمین در مسائل دینی تاثیرات زیادی برای هدایت شاگردان داردو این بهترین باقیات الصالحات آنهاست .
همه مجتهدین ، دانشمندان ، پزشکان ، مهندسان ، مفاخر و نخبگان همه و همه مرهون زحمات معلمان و استادان می باشند .
یکی از خطر هایی که کشور و حتی اسلام را تهدید می کند کم شدن جمعیت و عدم رغبت به فرزند آوری است .
از نماز گزاران درخواست می شود با مشارکت در مسابقه با موضوع فرزند آوری به مسئولیت اسلامی و انسانی خود عمل کنند .
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / راه های بخشش گناهان
قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنْفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ ( سوره زمر آیه ۳۵) یکی از ویژگی های مهم ماه مبارک رمضان آنست که بهترین فرصت برای توبه و انابه و آمرزش گناهان می باشد . در خطبه شعبانیه آمده بدبخت کسی اسیت که این ماه بر او بگذرد و کاری نکند که مشمول رحمت و غفران قرار گیرد . (عیون الاخبار الرضا ج ۱ ص ۲۹۵ )و باز در روایتی آمده کسی کهبخشیده نشود در ماه رمضان بخشیده نخواهد شد تا ماه رمضان آینده مگر اینکه در عرفات مشمول رحمت قرار گیرد همچنین در مفاتیح روایت کرده که هر روز از ماه رمضان هنگام افطار خداوند هزار هزار از گناهکاران را می بخشد و در روز های جمعه هر ساعتی هزار هزار نفر و در روز آخر ماه به تعداد همه آنها که در طول ماه بخشیده شده اند را مورد عفو و بخشش قرار می دهد . البته برادران و خواهران همانطور ی که می دانید این بخشایش ها بدون حساب و کتاب نیست به همین دلیل لازم است ما شایستگی خود را برای غفران و آمرزش فراهم سازیم . اولین راه برای بخشیده شدن توبه و استغفار است قرآن کریم می فرماید وَاسْتَغْفِرْهُ إِنَّهُ كَانَ تَوَّابًا همچنین از پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله نقل شده که فرمودند برای هر دردی دارویی است و داروی گناهان استغفار و طللب بخشش نمودن است . البته استغفار شرائطی دارد که بعضی از آنها عبارتند از : پشیمانی از گناهان گذشته ، دوم تصمیم جدی بر ترک گناهان سوم جبران اشتباهات گذشته است یعنی تا آنجا که می تواند نماز ها و روزه ها را قضا کند و قضای آنرا بجا آورد . عامل دوم عفو و گذشت است قرآن کریم می فرماید وَلْيَعْفُوا وَلْيَصْفَحُوا أَلَا تُحِبُّونَ أَنْ يَغْفِرَ اللَّهُ لَكُمْ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَحِيمٌ دیگران را ببخشید و خطا های آنان را نادیده بگیرید آیا دوست ندارید خداوند شما را ببخشد . عامل سوم انجام کار های نیک ، خدمت به خلق ، کمک به نیازمندان و انجام کار های خیر است قرآن کر یم می فرماید کار های نیک آثار اعمال بد را از بین می برد عامل چهارم نماز است که در روایات تشبیه شده به شستشوی بدن کسی که در شبانه روز ۵ بار شستشو نماید دیگر هیچکونه کثیفی باقی نمی ماند .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های روز
پیشاپیش فرار رسیدن عید سعید فطر که یکی از بزرگترین اعیاد اسلامی است را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری و همه مسلمین مخصوصا شما برادران و خواهران تبریک عرض می کنم
فر ا رسیدن روز قدس را گرامی داشته و لازم میدانم از حضور گسترده و حماسی شما مردم با ایمان و انقلابی و ولایتمدار و شهید پرور شهرستان گناباد در راهپیمایی امروز صمیمانه تشکر نمایم . شما با شرکت در ر اهپیمایی و ابراز مراتب انزجار خود از رژیم ستمگر و جنایتکار و اشغالگر قدس و متقابلا با اعلان حمایت از مردم فلسطین به وصیت مولی امیر المومنین در بستر شهادت عمل کردید آنجا که فرمودند کونا للظالم خصما و للمظلوم عونا .آری مردم فلسطین در کشور خود زندگی می کردند که هفتاد سال قبل صهیونیست ها با کمک آمریکا و انگلیس به آنها حمله کرده ، عده زیادی را کشته و عده زیادتری را آواره نمودند که اکنون میلیون ها نفر در اردوگاه ها آواره اندو از ساده ترین حقوق بشر خود محرومند اگر چه قدرت های غربی ورژیم صهیونیستی با کشتار و ویرانی و آوراه نمودن مردم فلسطین تلاش کردند آنان را نا امید کند و وادار به تسلیم نمایند اما روز بروز بر مقاومت این مردم عزیز افزوده شده و امواج بیداری آنها گسترش یافته و حماس و جهاد اسلامی عرصه را بر صهیونیستها تنگ کرده است از طرف دیگر ارتش مقاومت اسلامی متشکل از نیرو های لبنان ، سوریه ، یمن ، عراق ، ایران و افغانستان تشکیل و رژیم صهیونیستی را در محاصره خود قرار داده است که در صورت ادامه جنایات این رژیم قادرند شیشه عمر صهیونیست ها را به سنگ کوبیده و برای هیشه از صحنه روزگار محو نمایند .
امروز نهم اردیبهشت روز شورا های اسلامی شهر وروستا می باشد که از تمامی اعضای شورا های اسلامی و خدمات آنها و همچنین شهرداران و دهیاران محترم قدردانی می نمائیم
یازدهم اردیبهشت روز جهانی کار و کارگر است ضمن گرامیداشت این مناسبت قرآن کریم می فرماید : برای انسان جز دستاورد کار و تلاش او چیزی نیست و موفقیت های دنیوی و اخروی بشر نتیجه کار و تلاش اوست در روایتی آمده کسی که تلاش می کند خانواده خود را از درآمد حلال اداره نماید از ثواب مجاهدی که در راه خدا جهاد می کند برخوردار است ما از تمامی کارگران ، کشاورزان ، دامداران و کار آفرینان عزیز تشکر و قدر دانی می نماییم .
دوازدهم اردیبهشت همزمان است با سالروز شهادت فقیه مجاهد عالیقدر و استاد حوزه و دانشگاه شهید آیه الله مطهری و روز بزرگداشت معلم برای این شهید بزرگوار و همه شهدای علم از درگاه خداوند متعال علو در جه و برای خودمان توفیق ادامه راهشان را مسئلت می نمائیم .رسالت معلمین و استادان بزرگوار علاوه بر آموزش علوم مختلف تربیت اسلامی دانش آموزان و دانشجویان است و راهنمایی های آنان در مسائل دینی تاثیرات زیادی برای هدایت شاگردان داردو این بهترین باقیات الصالحات آنهاست مقام معظم رهبری معلمان و استادان افسران پیشرفت کشور معرفی کردند همه مجتهدین ، دانشمندان ، پزشکان ، مهندسان ، مفاخر و نخبگان همه و همه مرهون زحمات معلمان و استادان می باشند .
دیروز در راستای نیکوکاری های ماه مبارک رمضان ۸ تن از زندانیان غیر عمد توسط خیرین و نماز گزاران مساجد بدهکاری های که به مردم داشتند پرداخت شد و از زندان آزاد و به کانون گرم خانواده خود برگشتند برای سلامتی همه نیکوکاران دعا می کنیم .
یکی از خطر هایی که کشور و حتی اسلام را تهدید می کند کم شدن جمعیت و عدم رغبت به فرزند آوری است که مقام معظم رهبری با ر هاراجع به آن هشدار داده اند و البته اخیرا مجلس و دولت مصوبات خوبی و اقدامات شایسته ای برای تشویق به فرزند آوری داشته اند که جای تشکر دارد و جوانان فعال فرهنگی شهرستان گناباد در رابطه با این موضوع مسابقه کتابخوانی برگزار کرده اند که جوایز نفیس دارد که از نماز گزاران درخواست می شود با مشارکت در این مسابقه به مسئولیت اسلامی و انسانی خود عمل کنند.
تیتر سخنان جناب آقای دکتر نصیری فرماندار محترم شهرستان گناباد ( پیش از خطبه ها )
روز قدس به ابتکار بنیان گذار جمهوری اسلامی با هدف اتحاد مسلمانان و نابودی رژیم اسرائیل نامگذاری شد .
ماجرا ی هولوکاست جعلی است .
اروپائیها همیشه نگاهی از بالا به منطقه خاورمیانه داشته اند .
هدف از ایجاد اسرائیل تسلط به مناطق اسلامی است .
کشور های عربی غیرت خود را کنار گذاشتند و تسلیم شدند .
جمهوری اسلامی سلاح مقاومت را تقویت و راهکار عقلانی رفع مشکل فلسطین را ارایه کرده است .
جبهه مقاومت نشان داده که برنامه اسرائیل با شکست روبرو است .
امنیت یک مقوله بهم پیوسته است .
اسرائیل از درون هم در حال از هم پاشیدن است .
انتقام خون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به خروج آمریکا از منطقه است که این خروج شروع شده است .
دولت سیزدهم ، دولت خدمت به مردم است .
امام جمعه محترم و نماینده پرتلاش شهرستان و فرمانداری و شورای اداری شهرستان همسو و همفکر هستند .
شورای اداری شهرستان به یک کار گروه حل مشکل تبدیل شده است .
سامانه پاسخگویی آنلاین در فرمانداری راه اندازی و پاسخگوی مردم خواهد بود .
جهت گیری ما اشتغال و مسکن است که کار گروه های آن تشکیل و به جد پیگیر آن خواهیم بود .