با سمه تعالی
گزارش برگزاری نماز عید سعید فطر – مورخ ۱۳/۲/۱۴۰۱
پس از یک ماه روزه داری و به شکرانه حضور در ضیافت الهی ، امت خدا جو ی شهرستان گناباد نماز باشکوه عید سعید فطررا برگزارکردند
اقامه نماز وایراد خطبه ها : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم شهرستان گناباد
امام جمعه گناباد :
یکی از دستاوردهای مهم عید فطر اتحاد و وحدت جهان اسلام است این وحدت باید درعمل ایجاد شود.
از دولت محترم درخواست داریم که در سیل اخیر برخی از مردم شهرستان خسارت دیدند لذا دستور جبران آن را هر چه سریعتر صادر کنند.
تیتر سخنان حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی در خطبه های نماز عید سعید فطر
یکی از راه ها ی تزکیه زکات است که مال را پاک می کند اما باید روح مان نیزرا آلودگی پاک کنیم که می شود تزکیه نفس.
سعادت ما وقتی است که هواهای نفسانی را کنار بگذاریم.
با یک ماه روزه داری اراده معنوی تقویت شد که باید این تقوا و نورانیت حفظ شود.
مردم با ایمان شهرستان مقید به انجام فرایض هستند.
از حضورحماسی مردم گناباد درراهپیمایی یوم الله روز قدس علیرغم تمامی مشکلات صمیمانه تشکرمی نمایم
مسئولان یک مقداری به بحث های معیشتی بپردازند ، امید واری ایجاد کنند که این بحث به تاخیر افتاده است .
کمیته امداد ، بهزیستی و خیریه ها امین هستند که وجوه پرداختی را در راهش مصرف می کنند با رعایت کرامت افراد .
لازم است تشکر کنیم از ستاد بحران شهرستان که از همان لحظات اول شروع باران ، برنامه ریزی کردند وبا امکانات در صحنه حاضر شدند.
اعتبارات سیاه کوه با پیگیری های جدی نماینده محترم ، فرماندار محترم برگشته ولی کار شروع نشده که درخواستم این است یکی از اقدامات خوب همین برنامه های آبخیزداری بالای منطقه ای است که سیلاب شروع می شود، آنها را کنترل کنند و آبها ذخیره شود .
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی ، ثمره روزه داری
عید سعید فطر را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف ، محضر مقام معظم رهبری و شما برادران و خواهران نماز گزار تبریک می گویم
در سوره های نماز عید اشاره می شود به تزکیه. خداوند در سوره اعلی می فرماید : به تحقیق رستگارمی شود کسی که تزکیه کرد یکی از راه ها ی تزکیه زکات است که مال را پاک می کند اما باید روح مان نیز از آلودگی پاک کنیم که می شود تزکیه نفس .
در سوره شمس هم این موضوع تاکید شده ۱۱ قسم یاد می کند خدای متعال و بعد می فرماید به تحقیق رستگار شد هر کسی که نفس خود را پاک کرد . نفس ما وقتی رستگار می شود که خود را از هوی و هوس ها جدا کند ، وقتی بکوشد قوای شهویه را کنترل کند از زبانش خلافی صادر نشود ، دلش متوجه خدا باشد ، اعمالش درست باشد .اما نا امید شد از پیشرفت کسی که استعدادهایش هدر کرد و با معصیت گرفتار کرد به فلاح نمی رسد . سعادت ما وقتی است که هواهای نفسانی را کنار بگذاریم با یک ماه روزه داری اراده معنوی تقویت شد که باید این تقوا و نورانیت حفظ شود . جوری نشود که بعد از ماه رمضان تزکیه تمام شد ،به تاکید قرآن شخص با تقوا خوفی از قیامت ندارد و بشارت به بهشت داده شده است.
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی ، مناسبت های روز
خودم و شما را به تقوا سفارش می کنم
مجددا عید سعید فطر را تبریک عرض می کنم انشا ء الله خداوند عیدی ما را قبولی طاعات و عبادات و تعجیل در ظهورامام زمان قرار دهد .
بحث زکات درعید فطر مقدم شده ، مراجع می گویند باید قبل ازنماز بپردازند و یا جدا کنند و تا ظهرهم پرداخت شود .
الحمد لله مردم با ایمان شهرستان مقید به انجام فرایض هستند از جمله نماز ، پرداخت زکات و روزه . کمیته امداد ، بهزیستی و خیریه ها امین هستند که وجوه پرداختی را در راهش مصرف می کنند با رعایت کرامت افراد .
لازم می دانم از حضور حماسی مردم گناباد درراهپیمایی یوم الله روز قدس علیرغم تمامی مشکلات که همه ما معترضیم که مسئولان یک مقداری به بحث های معیشتی بپردازند ، امید واری ایجاد کنند که این بحث به تاخیر افتاده علیرغم همه این ها  شما مردم به وظیفه خود عمل کردید صمیمانه تشکر نمایم، شما به وصیت مولای متقیان عمل کردید .
خداوند بر نزول باران ها را شاکریم . اولا این باران ها اگر چه خسارت هایی داشت اما برکات آن زیاد است ٍ ثانیا این خسارت ها عاملش خودما انسان ها هستیم ،که راه آب را ، راه رودخانه را ممکن است ببندیم یا تنگ کنیم و گناه آن متوجه کسانی است که تجاوز به رود خانه ها می کنند . لازم است تشکر کنیم از ستاد بحران شهرستان که از همان لحظات اول برنامه ریزی کردند وبا امکانات در صحنه حاضر شدند ، و تا جایی که توانستند تلاش کردند خسارت ها کمترشود ، اما یک در خواست از دولت محترم داریم که برخی از مردم خسارت دیدند و دستور جبران آن را هر چه سریعتر صادر کنند . برای پیشگیری هم اقداماتی انجام دهندالحمد لله اعتبارات سیاه کوه با پیگیری های جدی نماینده محترم ، فرماندار محترم برگشته ولی کار شروع نشده که درخواستم این است یکی از اقدامات خوب همین برنامه های آبخیزداری بالای منطقه ای است که سیلاب شروع می شود آنها را کنترل کنند و آب ها ذخیره شود وبا کنترل روان آبها خسارت نداشته باشیم .
یکی از دستاوردهای مهم عید فطر اتحاد و وحدت جهان اسلام است این وحدت باید درعمل ایجاد شود و اگر مسلمان ها متحد شوند دیگر اسرائیل جنایتکار جرئت پیدا نمی کند که بیت المقدس را نا امن کند . رفع همه این مشکل ها اتحاد جهان اسلام است .