باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز با شکوه جمعه مورخ ۱۴۰۱/۳/۶
اقامه نماز و ایراد خطبه ها : توسط حجه الاسلام والمسلمین صادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام هاشم زاده بود که پیرامون سالروز شهادت امام جعفر صادق علیه السلام با نماز گزاران سخن گفت .
امام جمعه گناباد :
از مسئولان می خواهیم برای کنترل بازار و جلوگیری از گر انفروشی از ظرفیت بسیج استفاده کنند .
تیتر سخنان حضرت حجه الاسلام والمسلمین صادقی در نماز جمعه
عبادت و بندگی خدا آخرین سفارش حضرت امام جعفر صادق علیه السلام بود.
یکی از جلوه های سبک زندگی امام جعفر صادق علیه السلام اهمیت دادن به تعلیم و تربیت .شاگردان بود .
مواسات و دلسوزی نسبت به مردم و رعایت عدل و انصاف درمعاملات شیوه و سبک زندگی امام صادق علیه اسلام بود .
دخانیات دروازه ورود به مواد مخدر و اعتیاد این بلای خانماسوز می باشد .
از نظر اسلام ارزش زنان و دختر ان به ایمان ، دانش ، علم ، عفاف و حجاب ، خدمت به خلق و پرورش فرزندان شایسته است.
اجر ای سرود سلام فرمانده با استقبال گسترده بیش از صد هزار نفر نشان داد اولا بر خلاف تبلیغات سو ء دشمنان اسلام ، فطرت گرایش به معنویات و ارزش های دینی زنده است و اگر پیام های اسلامی در قالب هنر متعهدانه ارایه شود بالاترین جاذبه را دارد .
همه کارشناسان اقتصادی از اصو لگرا گرفته تا اصلاح طلب اتفاق نظر داشته و دارند که تنها راه اصلاح اقتصاد ایران همین مردمی کردن یارانه هاست .
آیه الله رئیسی مصلحت نظام اسلامی و مصلحت کشور را بر آبروی خود مقدم داشتند و با فداکاری طرح مردمی کردن یارانه ها را اجرایی کردند .
بحمد الله با آگاهی و هوشمندی ملت ایران دشمنان در ایجاد اغتشاش و آشوب ناکام ماندند.
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / سیره و سبک زندگی امام صادق علیه السلام
وَجَعَلْنَاهُمْ أَئِمَّةً يَهْدُونَ بِأَمْرِنَا وَأَوْحَيْنَا إِلَيْهِمْ فِعْلَ الْخَيْرَاتِ وَإِقَامَ الصَّلَاةِ وَإِيتَاءَ الزَّكَاةِ ۖ وَكَانُوا لَنَا عَابِدِينَ
ضمن عرض تسلیت شهادت مظلومانه حضرت امام صادق علیه السلام به چند مورد از سیره و سبک زندگی آن بزرگوار برای الگو گرفتن و پیروی نمودن اشاره می کنم .
عبادت و بندگی خدا آخرین سفارش حضرت این بود که به شفاعت ما نمی رسد کسی که نمازش را سبک بشمارد.الحمد لله با فروکش کردن کرونا بهانه ای باقی نمانده باید هم خودمان ،هم فرزندانمان درنمازهای جماعت و مراسم دینی شرکت بیشتری داشته باشیم مخصوصا در تابستان و اوقات فراغت مساجد باید آباد باشند .
خدمت رسانی به مردم. امام صادق علیه السلام تا آنجا که توانستند به محرومان و نیازمندان کمک می کردند حتی آنها که برخورد اهانت آمیز ی داشتند خدمت رسانی می نمودند .
اهمیت دادن به تعلیم و تربیت .چهارهزارشاگرد تربیت کردندآنهم دررشته های مختلف : فقه ، اصول ، کلام ، تفسیر ، طب و علوم طبیعی از جمله شیمی که جابربن حیان پدر علم شیمی شاگرد حضرت بوده و بطور کلی تغذیه فکری چهارهزار شاگرد یک معجزه است
مواسات و دلسوزی نسبت به مردم . در زمان امام صادق علیه السلام ، مدینه دچار گرانی و کمبود ارزاق شد امام معتب مسئول تدارکات را خواستند و فرمودند چقدر مواد غذایی داریم عرض کرد به اندازه چند ماه فرمودند همه را بفروش معتب گفت در مدینه گندم نایاب است و شما غیرازخانواده میهمان های زیادی دارید مشکل خواهیم داشت تاکید فرمودند بفروش ووقتی همه را فروخت امام فرمودند حالا مثل مردم دیگر روز بروز به مقدارنیاز بخر.
رعایت عدل و انصاف درمعاملات .حضرت هزاردینا به مصادف دادند و فرمودند تا با آن تجارات کن هزینه زندگی زیاد شده و اگر سودی بردی سهمی برای ما قرار بده مصادف با آن هزاردینار کالا هایی خریدوبا تاجران دیگربسوی مصر حرکت کرد در بین راه مشخص شد کالاهایی که به مصر می برند بسیار نایاب است همه تاجران با هم همپیمان شدند و هم قسم شدند که کالاهارا به دو برابرقیمت بفروشند و گران هم فروختند مصادف خدمت امام صادق رسید و دو کیسه طلا تقدیم نمود یک کیسه پول خود را برداشتند و فرمودند به این سود نیازی ندارم .

خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های روز
سالروز شهادت مظلومانه ششمین اختر آسمان ولایت حضرت امام جعفر صادق علیه السلام را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری و همه مسلمانان بویژه شما برادران و خواهران تسلیت عرض می کنم .
لازم می دانم از شما مردم ولایتمدار مخصوصا هیات مذهبی ، امام جماعت محترم و هیات امنای مسجد امام صادق و اداره تبلیغات اسلامی و خیرین ارجمند که هر ساله مر اسم شهادت امام صادق علیه السلام را عاشورایی برگزار می کنند تشکر نمایم .
دهم خرداد روز جهانی بدون دخانیات است همانطوری که می دانید کارشناسان سلامت اتفاق نظر دارند دروازه ورود به مواد مخدر و اعتیاد این بلای خانماسوز می باشد و بر جوانان عزیز لازم است از این عادت ناپسند پرهیز نمایند و هر چه ایمان مذهبی قوی تر باشد میزان ابتلا به دخانیات کاهش پیدا می کند .
یازدهم خرداد همزمان است با ولادت خجسته کریمه اهلبیت حضرت فاطمه معصومه علیها السلام و آغاز دهه کرامت و روز گرامیداشت دختران. از نظر اسلام ارزش زنان و دختر ان به ایمان ، دانش ، علم ، عفاف و حجاب ، خدمت به خلق و پرورش فرزندان شایسته است که اکثریت بانوان و دختران بحمد الله در ایمان و حفظ حجاب و کسب علم و دانش و تخصص و خدمت به خلق و پرورش فرزندان نمونه هستندو الگویشان حضرت زهرا ، زینب کبری و حضرت فاطمه معصومه می باشند و مایه افتخار اسلام و ایران هستند اما متاسفانه برخی از دختران تحت تاثیر فرهنگ مبتذل غرب زنان بی بند و بار غربی را الگو خود قرار داده اند و ملعبه افراد هوس باز شده اند و تصور می کنند با بد حجابی و دلربایی در کوچه و خیابان و جلب توجه افراد هرزه خوشبخت خواهند شد در حالی که همان افراد هرزه هم فقط از آنها استفاده ابزاری می کنند و برایشان ارزشی قائل نیستند اینگونه افراد باید بدانند اگر از این راه اشتباه برنگردند جز روسیاهی دنیا و آخرت سرانجامی نخواهند داشت
اجر ای سرود سلام فرمانده که با استقبال گسترده بیش از صد هزار نفر مواجه شد ثابت کرد اولا بر خلاف تبلیغات سو ء دشمنان اسلام ، فطرت گرایش به معنویات و ارزش های دینی زنده است و اگر پیام های اسلامی در قالب هنر متعهدانه ارایه شود بالاترین جاذبه را دارد .
همه کارشناسان اقتصادی از اصو لگرا گرفته تا اصلاح طلب اتفاق نظر داشته و دارند که تنها راه اصلاح اقتصاد ایران همین مردمی کردن یارانه هاست اما چون در آغاز نیاز یه یک جراحی بزرگ داشت جرئت اقدام نداشتند ولی آیه الله رئیسی مصلحت نظام اسلامی و مصلحت کشور را بر آبروی خود مقدم داشتند اقدام به جراحی نمود تا علاوه بر اجرای عدالت و مبارزه با فساد و رانت خواری موجبات رونق تولید را فراهم سازد و انشا ء الله برکات آن تا چند ماه دیگر آشکار خواهد شد .
البته دو دسته از شرایط فعلی سوء استفاده می کنند دسته اول دشمنان نظام اسلامی هستند که با برجسته کردن مشکلات تلاش می کنند جامعه را دچار اغتشاش و آشوب کنند که بحمد الله با آگاهی و هوشمندی ملت ایران ناکام ماندند و دسته دوم مفسدین اقتصادی هستند که با احتکار و گرانفروشی و با لا بردن غیر متعارف قیمت ها ضربه می زنند البته ما کسبه و بازارایان با ایمان و با انصاف هم داریم که در همین شرایط حلال و حرام را رعایت می کنند کسانی هم داریم که یک کالا را به چند برابر قیمت واقعی آن می فروشند که همین جا از دستگاه های نظارتی یعنی تعزیرات حکومتی ، اداره صنعت و معدن و تجارت و دادستان محترم درخواست می شود برای کنترل بازار و جلوگیری از گر انفروشی از ظرفیت بسیج استفاده کنند تا مردم شاهد هرج و مرج در بازار نباشند .
تیتر سخنان حجه الاسلام هاشم زاده ( پیش از خطبه ها )
در سبک زندگی امام صادق علیه السلام اخلاص و بندگی بسیار اهمیت دارد
اخلاص موجب می شود ارزش کار انسان زیاد شود .
انقلاب اسلامی با اخلاص حضرت امام (ره) بوجود آمد .
امروز فضای سایبری و رسانه برای جوانان و نوجوانان بسیار خطرناک است
سلام فرمانده یک کار فرهنگی است که دشمن از آن می ترسد .
دوری از حسد نسبت به بندگان خدا از آموزه های سبک زندگی امام صادق علیه السلام است .
دنیا دار بلا و مصیبت است .
انسان باید به آنچه خدا عنایت می کند خشنود باشد .
باید مطیع امامین انقلاب باشیم .