باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز با شکوه جمعه مورخ ۱۴۰۱/۳/۱۳
اقامه نماز و ایراد خطبه ها : توسط حجه الاسلام والمسلمین صادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام زنگویی امام جماعت مسجد نوقاب بود که پیرامون دهه کرامت و روز تکریم دختر با نماز گزاران سخن گفت .
امام جمعه گناباد :
علیرغم توطئه های داخلی و خارجی ، نظام اسلامی به رهبری حضرت امام خامنه ای در اوج اقتدار است.
کاروان های پیاده تجلی اظهار عشق به اهلبیت علیهم السلام است که به کوری چشم داعش و غربیها و تهیه کنندگان عنکبوت مقدس روز به روز این علاقه ها بیشتر میشود.
تیتر سخنان حضرت حجه الاسلام والمسلمین صادقی در نماز جمعه
بفرموده امام باقر علیه السلام یک عالم که مردم از علم و دانشش بهره مند شوند بالاتر است از عبادت هفتاد هزار عابد.
حضرت امام با پیروز کردن انقلاب اسلامی بعد از ائمه ی معصومین بزرگترین خدمت را به اسلام و مسلمین ارائه نموده اند .
حضرت امام(ره) از مصادیق کامل (( من کان الله کان الله له که هرکس با خدا باشد خدا نیز به او کمک میکند)) می باشند .
به فضل پروردگار مجلس خبرگان با اکثریت قاطع بهترین شاگرد و یاور امام را مقام معظم رهبری امام خامنه ای را به عنوان رهبر انقلاب اسلامی تعیین و معرفی نمودند.
مقام معظم رهبری با هما ن ایمان ، اخلاص، فداکاری ، مجاهدت و قاطعیت راه امام و شهیدان را ادامه داده و نظام اسلامی را به اوج اقتدار رسانده اند .
برخی از انقلابی های پشیمان تحت تاثیر دشمنان تلاش کردند تا برخی از مواضع حضرت امام را زیر علامت سوال ببرند و تحریف کنند.
از مسئولین مربوطه میخواهیم برای زباله ها و نخاله ها مکان خاصی را در نظر بگیرند و اجازه ی تخریب محیط زیست را به هیچکس ندهند.
خیرمقدم و خسته نباشید عرض میکنیم به زائرین کاروان پیاده از مردهک کرمان.
کاروان های پیاده تجلی اظهار عشق به اهلبیت علیهم السلام است که به کوری چشم داعش و غربیها و تهیه کنندگان عنکبوت مقدس روز به روز این علاقه ها بیشتر میشود.
موضوع : سفارش به تقوی / شخصیت امام خمینی (ره)
عَالِمٌ يُنْتَفَعُ بِعِلْمِهِ أَفْضَلُ مِنْ سَبْعِينَ أَلْفَ عَابِدٍ (میزان الحکمه )در آستانه سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل رضوان تعالی علیه قرار داریم ضمن عرض تسلیت لازم است عرض کنم حدیث جالبی از حضرت باقرالعلوم در کتاب میزان الحکمه جلد هشت صفحه بیست و سه نقل شده که فرمود عَالِمٌ يُنْتَفَعُ بِعِلْمِهِ أَفْضَلُ مِنْ سَبْعِينَ أَلْفَ عَابِدٍ .یک عالم که مردم از علم و دانشش بهره مند شوند بالاتر است از عبادت هفتاد هزار عابد.شاید بعضی این حدیث را اغراق آمیز بدانند که یک عالم از هفتاد هزار عابد بالاتر باشد ولی در بیان ائمه اغراق نیست بلکه یک حقیقت است زیرا عابد تنها هدفش نجات و سعادت خودش می باشد ولی یک عالم موفق زمینه ی هدایت میلیونها انسان را فراهم می سازد بهترین مصداق این حدیث شریف حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه بنیانگذار جهموری اسلامی هستند که وقتی احساس کردند شاه برنامه ی اسلام زدایی در پیش گرفته ،مستکبرین را بر سرنوشت کشور اسلامی مسلط نموده به پا خواستند با امر معروف و نهی از منکر روشنگری کردند قیام نمودند و خداوند در سخنان و اطلاعیه هایشان آنچنان تاثیری قرار داد که مردم به صحنه آمدند و حق بر باطل پیروز گشت و نظام اسلامی روی کار آمد و قوانین و مقررات دینی حاکم گشت و ارزشهای اسلامی از قبیل نماز قرآن واجبات و سنت های الهی زنده شد مصداق سوره ی شریفه ی نصر ( دْخُلُونَ فِي دِينِ اللَّهِ أَفْوَاجًا) بخشی از کارنامه ی یک عالم بزرگ است بارها عرض کرده ام و بازهم تکرار میکنم حضرت امام با پیروز کردن انقلاب اسلامی بعد از ائمه ی معصومین بزرگترین خدمت را به اسلام و مسلمین ارائه نموده اند اگر برخی از مراجع خدارا شکر میکردند که صدنفر را از گمراهی نجات داده و هدایت کردند حضرت امام میلیونها نفر را هدایت کرده است ،اگر افتخار برخی از مجتهدین این بود که هزاران نفر را با قرآن آشنا کردند حضرت امام با این انقلاب اسلامی میلیونها نفررا آشنا به قرآن کردند .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های روز
دهه ی کرامت ومیلاد خجسته ی کریمه ی اهلبیت حضرت معصومه علیهم السلام را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و مقام معظم رهبری و شما برادران و خواهران تبریک عرض کرده و امیدوارم خداوند به ما توفیق معرفت کامل نسبت به اهلبیت علیهم السلام پیروی و زیارتشان در دنیا و شفاعتشان در عالم آخرت مرحمت فرماید. مقام زن و دختر در اسلام مقام والایی است بشرط اینکه قدر خود را بدانند الحمد لله شاهد دختران و زنان با ایمان و متدین فراوانی هستیم که با حفظ حجاب و عفاف نقش های مهمی را هم دارند اما متاسفانه تحت تاثیر فضا های مجازی و فرهنگ مبتذل غرب برخی از نوجوانان و جوانان متوجه نیستند و به بدحجابی رو آورده اند که خداوند اینها را هدایت کند .
پیشاپیش سالگرد ارتحال جانسوز رهبرکبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی راتسلیت عرض میکنم حضرت امام از مصادیق کامل من کان الله کان الله له که هرکس با خدا باشد خدا نیز به او کمک میکند. حضرت امام برای حفظ دین ،برای اجرای قوانین اسلامی ، برای خدمت به بندگان خدا انقلاب کردند و خداوند نیز به او تاثیر کلام داد و صحبت ایشان را در دلها انداخت و بادست خالی پیروزشدند. با اینکه سی و سه سال از وفات ایشان گذشته هنوز مردم همه ابراز محبت میکنند این همان یاری خداست .دشمنان اسلام تصور میکردند با رحلت امام انقلاب اسلامی از بین خواهد رفت اما به فضل پروردگار مجلس خبرگان با اکثریت قاطع بهترین شاگرد و یاور امام را مقام معظم رهبری امام خامنه ای را به عنوان رهبر انقلاب اسلامی تعیین و معرفی نمودند که با همان ایمان و اخلاص فداکاری و مجاهدت و قاطعیت راه امام شهیدان را ادامه داده و علیرغم توطئه های داخلی و خارجی نظام اسلامی را به اوج اقتدار رسانده و حضرت امام در وصف ایشان فرمودند ایشان از جمله افرادیست که چون خورشید روشنی میدهد
برخی از انقلابی های پشیمان تحت تاثیر دشمنان تلاش کردند تا برخی از مواضع حضرت امام را زیر علامت سوال ببرند و تحریف کنند که به دومورد اشاره میشود می گویند امام انحصار طلب بود و مخالفان را حذف می کرد درحالی که امام راحل اهل مدارا بودند ودر نامه ی ۱۳۶۸تصریح کردند که من با نخست وزیری بازرگان و ریئس جمهور شدن بنی صدر مخالف بودم اما به رای مردم احترام گذاشتم همینطور برخی امام ر ا به خشونت متهم می کنند با اینکه حضرت امام با مواضع جبهه ی ملی و سازمان مجاهدین و فدائیان خلق مخالف بودند اما با آنها مدارا میکردند تا دست به ترور وآشوب زدند آن وقت برخورد کردند .
پانزده خرداد همزمان است با شهادت هزاران نفر توسط رژیم شاه در تهران و ورامین و سایر نقاط به جرم حمایت از اسلام که یاد این شهدا را گرامی می داریم .
پانزده خرداد ، روز جهانی محیط زیست معرفی شده که میدانیم محیط زیست یعنی فضاهای سبز دشت و بیابان و کوه ها که نعمتهای خدا هستند این فضاها را نباید با ریختن زباله و نخاله آلوده کنیم شما مشاهده کردید به جهت ریختن همین نخاله ها در بستر رودخانه ها چقدر خسارت به بار آمد که از مسئولین مربوطه میخواهیم برای زباله ها و نخاله ها مکان خاصی را در نظر بگیرند و اجازه ی تخریب محیط زیست را به هیچکس ندهند یکی از دبیران محترم آموزش و پرورش طرح های ابتکار خوبی را دارد که لازم است مورد حمایت قرار گیرد.
در هفته ی گذشته شاهد چند توطئه غربی عربی بود یم که به ضرر خودشان تمام شد . اولین توطئه توقیف کشتی ایران توسط یونان بود که در پاسخ دو کشتی یونانی توسط سپاه پاسداران توقیف شدو عملا اعلام شد که دوران بزن در رو تمام شده ،دومین توطئه بنا داشتند با پول پاشی نتیجه انتخابات لبنان را به ضرر حزب الله تغییر دهند اما شکست خوردند نبیه بری ریئس مجلس لبنان شد سومین توطئه بسیار کوشیدند تا عراق و الجزایر را به عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل غاصب وادار نمایند اما نمایندگان مجلس دوکشور عادی سازی روابط با رژیم غاصب اسرایل ممنوع اعلام کردند .
خیرمقدم و خسته نباشید عرض میکنیم به زائرین کاروان پیاده از مردهک کرمان این اردوها از چند نظر اهمیت دارد اظهار عشق به اهلبیت علیهم السلام که به کوری چشم داعش و غربیها و تهیه کنندگان عنکبوت مقدس روز به روز علاقه ها بیشتر میشود این اردوها علاوه بر زیارت یک جنبه آموزشی تربیتی دارد و تاثیرات عمیقی در شرکت کنندگان دارد و اینکه دارای اجر زیادی دارد
تیتر سخنان حجه الاسلام زنگویی ( پیش از خطبه ها )
در احادیث معصومین ارزش فراوانی برای دختر بیان شده است .
جایگاه دختر ویژه است و نیاز به توجه دارد .
جایگاه دختر قبل از اسلام ضعیف بود اما با تولد حضرت زهرا سلام الله علیها از فضیلت زیادی برخوردار شد .
تربیت و پرورش یک دختر زمینه سازی برای رشد بهتر انسان هاست .
بر مبنا و اصول دین باید زندگی کنیم .