باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز با شکوه جمعه مورخ ۱۴۰۱/۴/۱۰
اقامه نماز و ایراد خطبه ها : توسط حجه الاسلام والمسلمین صادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنران پیش از خطبه ها : حجه الاسلام فاطمی ریاست محترم اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بود که پیرامون برنامه های دهه ولایت با نماز گزاران سخن گفت .
امام جمعه گناباد :
حکام بی غیرت عرب بد انند ایران اسلامی در اوج اقتدار نظامی است و اگر حماقت کنند پوزه ی کثیفشان توسط مقاومت اسلامی به خاک سیاه مالیده خواهد شد.
تیتر سخنان امام جمعه محترم گناباد در نماز جمعه
فلسفه ازدواج رسیدن به آرامش روحی است .
انسان با ازدواج از بسیاری از آلودگی ها و بیماری های جسمی و روحی سالم می ماند .
یکی از موانع ازدواج پیرایه ها و تشریفات فراوانی است که بعنوان رسم و رسومات به ازدواج بسته ایم ازقبیل : جهیزیه های سنگین ، مهریه های کمر شکن ، هزینه های سفره های عقد و تالار و میهمانی ها که پایان ناپذیر است.
جوانان انقلابی باید با الگو گرفتن از حضرت امیر و حضرت فاطمه زهرا علیهم السلام تشریفات ازدواج را حذف کنند.
برخی در گناباد معادن را ثبت کرده اند ولی به بهره برداری نرسیده است که از مسئولین محترم درخواست می شود از همه ی توان خود برای راه اندازی معادن استفاده در غیر اینصورت خلع ید نماید .
به فرموده حضرت امام خمینی (ره) گفتار آمریکا در دفاع از حقوق بشر شیرین اما عملکردشان از زهر بدتر است.
از پیگیری های اداره ی صنعت ، معدن و تجارت برای ایجاد اشتغال جوانان تشکر و قدردانی می شود.
ادارات و دانشگاه ها و شرکت های گناباد خریدهایشان را از کسبه ی خود شهرستان داشته باشند.
تا جایی که امکان دارد در مصرف آب و برق صرفه جویی کنیم تا با قطعی روبرو نشویم.
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / اهمیت ازدواج
به مناسبت سالروز ازدواج حضرت امیر علیه السلام و حضرت فاطمه زهرا علیها السلام لازم است عرض کنم دین اسلام ازدواج را امری مقدس اعلام کرده و راجع به آن تاکید و تشویق نموده است در سور ه روم آیه ۲۱ می فرماید : وَمِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِتَسْكُنُوا إِلَيْهَا وَجَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَرَحْمَةً ۚ إِنَّ فِي ذَٰلِكَ لَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ از نشانه های قدرت خدا آنست که که برای شما از نوع خودتان همسرانی آفرید و میان شما عشق و مهربانی قرار داده هما نا در این موضوع نشانه هایی است برای آنها که می اندیشند در رابطه با ازدواج چند بحث ازدواج دارد .
فلسفه ازدواج مانند رسیدن به آرامش روحی و اینکه بشر با تشکیل کانون با صفای خانواده از تنهایی خارج می شود دیگر اینکه با ازدواج و مهر ورزی و خداجویی از خود خواهی و غرور فاصله می گیرد و بسوی تکامل حرکت می نماید و با پدر و مادر شدن شخصیت و هویت پیدا می کند .هر کس ازدواج کند نیمی از ایمان خود را بیمه کرده و باید از خدا بترسد برای حفظ نیمه دیگر. انسان با ازدواج از بسیاری از آلودگی ها و بیماری های جسمی و روحی سالم می ماند و فایده دیگر ازدواج بقای نسل است فرزندان میوه های باغ زندگی هستند .
مورد دیگر موانع ازدواج است مثلا نداشتن امکانات مادی یکی از موانع ازدواج است البته کار نباشد. اینجا توصیه قرآن آنست که با عفت پاکی خود را حفظ نماید اما اگر کار هست اینجا باید جوانان همت کنند که کار ننگ نیست برخی کار آفرینان شکایت دارند که ما کارگر باید از غیر گناباد بیاوریم اعتماد کنند به وعده خدا بشرط کار کردن . یکی از موانع ازدواج پیرایه ها و تشریفات فراوانی است که بعنوان رسم و رسومات به ازدواج بسته ایم ازقبیل جهیزیه های سنگین ، مهریه های کمر شکن ، هزینه های سفره های عقد و تالار و میهمانی ها که پایان ناپذیر است در این موارد جوانان انقلابی باید با الگو گرفتن از حضرت امیر و حضرت فاطمه زهرا تشریفات را حذف کنند و برخی در همین شهرستان این رسم و رسومات را کنار گذاشتند یکی دیگر از موانع ازدواج بهانه ادامه تحصیلات است ، برخی از جوانان انقلابی دانشجو در حال تحصیل مراسم عقد خود را برگزار میکنند و باهم توافق می کنند که هم پاک می مانند و هم به تحصیلات ادامه میدهند .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های روز
سالروز ازدواج حضرت امیر علیهم السلام و حضرت فاطمه سلام الله علیه به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری و همه ی مسلمین تبریک عرض می کنم.
مناسبت های این ایام سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی و همچنین روز اصناف ، هفته قوه قضایه و هفته ی صنعت و معدن را گرامی میداریم و از خدمات همه خدمت گزاران مخصوصا پیگیری های اداره ی صنعت برای ایجاد اشتغال جوانان تشکر و قدردانی می شود. در شهرستان گناباد معادنی زیادی وجود دارد گه برخی مورد بهره برداری قرار گرفته که جای تشکر دارد چون ایجاداشتغال میکند و برخی معادن را ثبت کرده اند ولی به بهره برداری نرسیده است که از مسئولین محترم درخواست می شود از همه ی توان خود برای راه اندازی معادن استفاده در غیر اینصورت خلع ید نماید .
یازدهم تیر همزمان است با سالروز شهادت آیت الله صدوقی امام جمعه یزد توسط منافقین و دوازدهم تیر همزمان است با جنایت سرنگون کردن هواپیمای مسافربری ایران توسط ناوگان آمریکا که در آن ۲۹۸زن و مرد جان باختند و آمریکا نه تنها عذرخواهی نکرد بلکه به فرمانده هم جایزه داد و آمریکا با این کارنامه سیاه دم از حقوق بشر میزند لذا دوازهم تیر بعنوان روز حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده آمریکا برای تاسیس کشور خود ۲۷ میلیون نفر از سرخ پوستان را کشت و سرزمین آنها را اشغال کرد ، آمریکایی که دو میلیون نفر از مردم ویتنام را قتل عام کرد .سابقه ی جنایت او در ایران زیاد است از کودتای ۲۸ مرداد گرفته ، حمایت از جنایات شاه و حمایت از گروهک های تروریستی مجاهدین خلق و گروه های الهادی که ۱۷ هزار نفر از مردم را ترور کردند و تحریم حداکثری علیه مردم ایران و ترور سرداردلها لذا امام فرمودند گفتارشان در دفاع از حقوق بشر شیرین اما عملکردشان از زهر بدتر است.
از حضرت امیر علیهم السلام نقل شده بپسند برای مردم آنچه برای خود می پسندی و نا خوش دار برای مردم آنچه برای خودت ناخوش داری. این حدیث پایه اخلاق خوب است اگر اداری هستی و دوست داری در هر اداره ای کارداشتی با احترام کارت را راه بیندازند توهم کار دیگران را زود راه بینداز ، اگر کاسب هستی و ناراحتی از اینکه کسی به تو گران بفروشد توهم گران فروشی نکن ، اگر مالک منزل یا مغازه هستی اجاره ی متعادل و حلال بگیرنه اجاره ی سرسام آور. دولت اعلام کرده پانزده درصد اجاره ها نسبت به سال قبل اضافه شود اما بعضی تا ۶۰% اجاره را بالا برد ه اند آن هم در این شرایط اقتصادی اینها ظلم است.
یک درخواست هم از ادارات و دانشگاه ها و شرکت های گناباد داریم که آن این است که خریدهایشان را از کسبه ی خود شهرستان داشته باشند .دوسال است که کرونا به بازاریان آسیب زده از همین کسبه خر ید کنید .
برخی از کشورهای عربی منطقه مانند اردن ، امارات و اسرائیل اخیرا موضوع تشکیل ناتوی عربی را مطرح کرده اند و ضمنا ایران را تهدید نموده اند اولا این اولین بار نیست که این مزدوران حرف از ائتلاف میزنند چندسال قبل هم همین کشورها توطئه تابستان داغ را علیه ایران کلید زدند و کاری از پیش نبردند ثانیا آنقدر اختلاف بین آنها وجود دارد که این پیمان ها روی کاغذ باقی می ماند . الحمد لله ایران اسلامی در اوج اقتدار نظامی است و اگر حکام بی غیرت عرب روزی حماقت کنند پوزه ی کثیفشان توسط مقاومت اسلامی به خاک سیاه مالیده خواهد شد.
هوا خیلی گرم است ،هم مصرف برق و هم مصرف آب بالا رفته است برابر گزارس مسئولین ورودی آب به مخزن ها کمتر از خروجی آب است که احتمالا با قطعی آب و برق روبرو شویم لذا تا جایی که امکان دارد در مصرف آب و برق صرفه جویی کنیم .
تیتر سخنان حجه الاسلام فاطمی پیش از خطبه های نماز جمعه
مشکلات خانواده ها در دوری از سبک زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها است .
هدف از ازدواج آرامش و گسترش نسل است که اغلب ازدواج ها از این دو هدف دور است .
ازدواج حضرت زهرا و حضرت امیر علیهم السلام بر اصولی چون قناعت ، ساده زیستی ، گذشت و صبر و استقامت بود که مایه آرامش است .
گسترش جمعیت یک اصل است که همه باید توجه داشته باشند .
از عید قربان تا عید غدیر دهه ولایت است .
همایش های پیاده روی ، تبیین خطبه غدیر ، ترویج گفتمان علوی ، فعال سازی ستاد مردمی ، جشن ها در مساجدو پارک ها ، مسابقه ، شب شعر و پویش های مختلفی در بحث غدیر و هفته ولایت برگزار خواهد شد .
اصل بر آشنایی نوجوانان و جوانان با فلسفه غدیر و مسئله ولایت است .
دشمن از ترویج فرهنگ تشیع و غدیر می ترسد .
رزق حلال و تلاش در عرصه اقتصادی عبادت و جهاد است .
استکبار جهانی در راس آن آمریکای جنایتکار شبانه روز علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی توطئه می کند .
آمریکا هر جا رفته حقوق بشر را ذبح کرده و بنام آن جنایت و خونریزی می کند .