باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز با شکوه جمعه مورخ ۲۸/۵/۱۴۰۱
اقامه نماز و ایراد خطبه ها : توسط حجه الاسلام والمسلمین صادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنران پیش از خطبه ها :
جناب آقای پایاب از آزادگان سرافراز هشت سال دفاع مقدس بود که در خصوص ایثارگری های آزادگان با نماز گزاران سخن گفت .
خطیب جمعه گناباد :
راز بقا و اقتدار نظام اسلامی اتکاء مسئولین به امامین انقلاب و پشتیبانی مردم است .
دیر یا زود به دست مسلمانان آمریکا انتقام خون شهید سلیمانی از قاتلین جنایتکار گرفته خواهد شد .
تیتر سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه گناباد .
قر آن کریم دوست داشتن اهلبیت پیامبر صل الله علیه و آله را پاداش و اجر رسالت اعلام کرده است.
محبت اهلبیت در وجود ما مردم نهادینه شد ه است این بزرگترین سرمایه معنوی است.
این همه شکایت و طلاق و ناسازگاری نباید در میان دوستان اهلبیت باشد.
اگر دوستان و شیعیان اهلبیت افرادی متدین و درستکار و امانت دار باشند مایه سربلندی اهلبیت می شوند .
آزادگان پرچم مقاومت اند.
مردم مساجد ر ا سنگری برای حفظ دین و پاسداری از نظام اسلامی می دانند.
بزرگترین مشکل غرب ترس از صدور سلاح های پیشرفته ایرانی به کشور های دیگر است.
از تمامی پزشکان ، کادر بهداشت که در دوران کرونا فداکاری کردندو امروزه نیز در خدمت بیماران هستند و در راه های خیر مشارکت می کنند صمیمانه تشکرو تقدیر می شود .
امت اسلامی امتی است با غیرت و هرگز اهانت به اولیا ء خدا را تحمل نمی کند.
اردوی جهادی شهید غیور اصلی توسط نیرو های مخلص جهادی ، ایثارگر و فرهنگی علیرغم نداشتن بودجه دولتی با توکل بر خدا و کار جهادی توانسته اند دویست خانه را تعمیر و تحویل یتیمان ، بی سرپرستان و محرومان نمایند .
از همشهریان خیرین نیکو کاران درخواست می شود با کمک های خود به قرارگاه جهادی شهید غیور اصلی این عزیزان را در ساخت سرویس های بهداشتی در مسیر نجف تا کربلا یاری نمایند .
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / پیروی از اهلبیت عصمت و طهارت
قل لا اسئلکم علیه اجرا الّا المودّة فی القربی (سوره شوری ۲۳). قر آن کریم دوست داشتن اهلبیت پیامبر صل الله علیه و آله را پاداش و اجر رسالت اعلام کرده است .در شان نزول آیه آمده که انصار یعنی مردم مدینه با یکدیگر گفتگو کردندتا پاداش زحمات پیامبرو خدمات آن بزرگوار را بپردازند آیه نازل شد : بگو من از شما مزد رسالت نمی خواهم جز دوست داشتن نزدیکانم احمد بن حنبل از بزرگان اهل سنت در کتاب فضائل الصحابه نقل کرده وقتی این آیه نازل شد مردم سئوال کردند یا رسول الله این کسانی را که مودتشان بر ما واجب است معرفی فرمائید فرمودند علی و فاطمه و ابنا فاطمه نزدیگان من هستند . زمخشری در تفسیر کشاف نقل کرده که پیامبر فرمودند من مات علی حب آل محمد مات شهیدا ،الحمد لله ما خدا را شاکریم که بر اثر ارشادات و هدایت علمای دینی ، فرهنگیان ونیاکان و پدران و مادران محبت اهلبیت در وجود ما مردم نهادینه شد ه است این بزرگترین سرمایه معنوی است برای ما بهترین دلیل بر وجود محبت اهلبیت . البته طبق روایات محبت کامل اهلبیت وقتی تحقق می یابد که همراه با پیروی از آن بزرگواران باشد حضر ت امیر علیه السلام می فرمایند : هر کس ما را دوست دارد باید عمل و رفتار و برخوردش مانند ما باشد. اهلبیت علیهم السلام خیلی به عبادت اهمیت می دادند اَشهَدُ اَنَّکَ قَد اَقَمتَ الصَّلاةَ وَ آتَیتَ الزَّکاةَ وَ اَمَرتَ بِالمَعروفِ وَ نَهَیتَ عَنِ المُنکَر ما نیز زکات و خمس اموالمان را بپردازیم .نسبت به فقرا و نیازمندان بی تفاوت نباشیم. حداقل امر به معروف و نهی ازمنکررا در خانواده داشته باشیم .اگر معلم و استاد هستیم و اگر فرد معمولی هستیم دوستانمان را راهنمایی کنیم از جهاد تبیین فراموش نکنیم . آن بزرگواران چقدر خوش اخلاق بودند که با برخورد های خوبشان دیگران را هدایت می کردند دوستان واقعی اهلبیت نیز باید در ر عایت اخلاق خانوادگی و اجتماعی نمونه باشند این همه شکایت و طلاق و ناسازگاری نباید در میان دوستان اهلبیت باشد. پدران و مادران بزرگوار به جای طرفداری از فرزندان ،خودشان سفارش به صبر و سازگاری و توجیه آنها نمایند .اهلبیت علیهم السلام آرزو داشتند که دوستانشان افرادی صالح و شایسته باشند از اینرو فرموده اند مایه زینت و آبروی ما باشید نه ننگ ما اگر دوستان و شیعیان اهلبیت افرادی متدین و درستکار و امانت دار باشند مایه سربلندی اهلبیت می شوند .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های روز
مجددا ایام اسارت اهلبیت عصمت و طهارت و بروایتی ۲۵ محرم شهادت امام سجاد علیه السلام را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری و همه مسلمانان مخصوصا شما برادران و خواهران تسلیت عرض می کنم
۲۶ مرداد سالروز بازگشت آزادگان صبور ، با ایمان و انقلابی را به میهن اسلامی گرامی داشته و به این عزیزان و خانواده های محترمشان تبریک عرض می کنیم آزادگان پرچم مقاومت اند در دوران اسارت با اقتدا به اهلبیت از خود ضعف نشان نداند و بعد از آزادی نیز با روشنگری و جهاد تبیین وفاداریشان را به اسلام و نظام ولایی به اثبات رسانیدند .
۲۸ مرداد یادآورکودتای آمریکایی و سرنگون کردن دولت ملی دکتر مصدق است که از یکسو نشان دهنده سیاست های شیطانی آمریکاست که برای تاراج منابع ایران از هیچ جنایتی فرو گذار نکردند و دست به کودتا زدند و از سوی دیگر درس عبرتی است برای ما. اشتباه مصدق آن بود که با هدف نجات ایران از استعمار به آمریکا اعتماد کرده و مرحوم آیه الله کاشانی را نادیده گرفت ولی به آسانی قربانی سیاست های شیطان بزرگ آمریکا شد و راز بقا و اقتدار نظام اسلامی اتکاء مسئولین به امامین انقلاب و پشتیبانی مردم است
۳۰ مرداد روز جهانی مسجد را گرامی داشته و یاد آوری می کنم قبل از انقلاب اسلامی تعداد مساجد کم و غالبا مساجد در غربت و مهجور و بی رونق بودند اما به برکت مجاهدت حضرت امام راحل و خون های پاک و هدایت های مقام معظم رهبری امروزه هم تعداد مساجد زیاد است و هم استقبال از مساجد توسط مردم از جمله قشر های جوان بسیجیان طرح صالحین رونق گرفته است اگر چه کرونا به حضور مردم ضربه زد اما دوباره مخصوصا در این ماه محرم مساجد و حسینیه ها برغم بد خواهان مرکز حضور همه اقشار از جمله جوانان گشته و عملا ثابت شد فطرت مردم پاک است و مساجد ر ا سنگری برای حفظ دین و پاسداری از نظام اسلامی می دانند شهدا در مساجد تربیت شدند و دشمنان را به زانو در آوردند و اینکه صهیونیست ها مسجد الاقصی را به آتش کشیدند به جهت این بود که از مسجد ضربه خوردند .
۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی است بحمد الله این صنعت در اوج قرار دارد و ایرانی که قبل از انقلاب در تجهیزات دفاعی وابسته بود و حتی سیم خار دار تولید نمی کرد امروزه مدر ترین سلاح ها را تولید می کند و بزرگترین مشکل غرب ترس از صدور سلاح های پیشرفته ایرانی به کشور های دیگر است.
اول شهریور روز پزشک و بزرگداشت بوعلی سینا ست که از تمامی پزشکان کادر بهداشت که در دوران کرونا فداکاری کردندو امروزه نیز در خدمت بیماران هستند و در راه های خیر مشارکت می کنند صمیمانه تشکرو تقدیر می شود
هفته گذشته سلمان رشدی خبیث و مفلوک نویسنده رمان آیات شیطانی که به پیامبر اسلام و اعتقادات یک میلیارد و پانصد میلیون مسلمان اهانت کرده بود در ایالت نیویورک علیرغم حفاظت های شدید مورد حمله قرار گرفت و بشدت مجر وح شد ضارب جوانی ۲۴ ساله و متولد کالفرنیا به نام هادی مطر بود. غربی ها بدانند امت اسلامی امتی است با غیرت و هرگز اهانت به اولیا ء خدا را تحمل نمی کند و اهانت کنندگان و جنایتکاران و قاتلین سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی نیز بدانند که دیر یا زود به دست مسلمانان خود آمریکا انتقام خون شهید سلیمانی از قاتلین جنایتکار گرفته خواهد شد .
با اینکه حدود دو سال بیشتر از تاسیس اردوی جهادی شهید غیور اصلی توسط نیرو های مخلص جهادی و ایثارگر و فرهنگی نمی گذرد اما در همین دو سال علیرغم نداشتن بودجه دولتی این عزیزان با توکل بر خدا و کار جهادی روز جمعه از اول صبح تا پاسی از شب و کمک به خیرین توانسته اند دویست خانه را که نیاز به تعمیر داشته برای یتیمان و معلولین و بی سرپرستان تعمیر نمایند که حتی از عهده ادارات با همه بودجه ای که دارند بر نمی آید و اکنو ن نیز آماده می شوند تا در مسیر نجف تا کربلا سرویس بهداشتی و حمام بسازند لذا از همشهریان خیرین نیکو کاران درخواست می شود با کمک های خود این عزیزان را یاری نمایند .