باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد مورخ ۲۰/۸/۱۴۰۱
اقامه نماز و ایراد خطبه ها : توسط حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم شهرستان گناباد
سخنران پیش از خطبه ها : جناب آقای مظلوم مدیر محترم امور کتابخانه های شهرستان بود که پیرامون هفته کتاب و کتابخوانی با نماز گزاران سخن گفت.
امام جمعه گناباد :
صهیونیست ها از ترس قدرت موشکی ایران خواب راحت ندارند .
مردم همواره بوظایف خود عمل می کنند و بر مسئولان و دولتمردان لازم است با تلاش مضاعف مشکلات معیشتی راحل و فصل کنند.
تیتر سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه گناباد
یکی از عبادت های پر فضیلت تفکر و اندیشه ورزی است.
بسیاری از پروند های دادگستری مربوط به اهانت ها و دعواهاست .
لازم می دانم از مردم با ایمان ، انقلابی و ولایتمدارو همیشه در صحنه شهرستان گناباد که جمعه گذشته با حضورشان در راهپیمایی ۱۳ آبان دشمنان اسلام را نا امید ،همینطور از حضور گسترده بانوان فاطمی شهرستان گناباد که به مناسبت حمایت از ارزش های دینی و حجاب و عفاف سنگ تمام گذاشتند قدر دانی نمایم .
مردم همواره بوظایف خود عمل می کنند و بر مسئولان و دولتمردان لازم است هم قدر این مردم را بدانند و هم با تلاش مضاعف مشکلات معیشتی را با تصمیمات و ریشه کن نمودن فساد و تبعیض و تورم حل و فصل کنند.
یکی از شاخص های جامعه پیشرو میانگین مطالعه کتاب است .
ملت ایمان و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی روز ۱۳ آبان نشان دادند تا پای جان از نظام اسلامی و ارزش های دینی مثل سال ۵۷ دفاع کرده و خواهند کرد .
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / عبادت تفکر
یکی از عبادت های پر فضیلت تفکر و اندیشه ورزی است در روایتی آمده یک ساعت تفکراز یک سال عبادت مستحبی بالاتر است . زیرا با تفکر و اندیشه است که انسان خدا را می شناسد و در می یابد که این جهان و موجوداتش آفریده هستند و نیاز به آفریدگار دارند . از نظم جهان پی به وجود ناظم آن پروردگار عالم می برد . قرآن کریم می فرماید : همانا در آفرینش آسمان و زمین و آمد و شد شب و روز نشانه هاست برای صاحبان اندیشه . با تفکر است که حق را از باطل و راه را از چاه می توان شناخت . از پیامبر گرامی اسلام نقل است که فرمودند : وقتی خواستی کاری انجام دهی راجع به عاقبت و سرانجام آن فکر کن و بیندیش اگر دیدی عاقبت آن کار خوبست آنرا انجام بده و اگر دیدی سرانجام خوبی ندارد آنرا رها کن اگر ما همین دستور العمل را به کار به بندیم از بسیاری از اشتباهات مصون خواهیم ماند . بطور مثال اگر کسی می خواهد شغلی انتخاب کند باید به عاقبت آن فکر کند و یا می خواهد ازدواج کند تابع احساسات نباشد تحت تاثیر عشق های خیابانی اقدام نکندو بداند حساب یک عمر زندگی است . همینطور وقتی عصبانی شد بعضی اقدام به به اهانت فحاشی می کنند و یا دعوا و زدوخورد می کنند غافل از اینکه بسیاری از پروند های دادگستری مربوط به همین اهانت ها و دعواهاست در حالی اگر صبر کنند ،گفتگو کنند، احترام یکدیگررا نگهدارند و یا مرجعه کنند به مشاورین متخصص از جمله مرکز مشاوره شهید اسماعیل زاده دو طرف توجیه می شوند و مشکل به آسانی حل می شود اگر کسی می خواهد وامی بگیرد اولا باید ببیند که از این وام درست استفاده کندثانیا تفکر کند آیا می تواند اقساط آنرا بپردازد . اگر دوستی به انسان سیگار و یا مصرف مواد مخدر تعارف کند به عاقبت اعتیاد و بد نامی و سرانجام آن فکر کند و آلوده شود اگر افرادی تحت تاثیر فضای مجازی به تخریب اموال عمومی و آتش زدن اموال مردم و خشونت دعوت شده خوب فکر می کردرند به عاقبت کارشان فریب دشمنان اسلام و ایران را نمی خوردند .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های روز
لازم می دانم از مردم با ایمان ، انقلابی و ولایتمدارو همیشه در صحنه شهرستان گناباد که جمعه گذشته با حضورشان در راهپیمایی ۱۳ آبان دشمنان اسلام را نا امید نمودند و همینطور از حضور گسترده بانوان فاطمی شهرستان گناباد که به مناسبت حمایت از ارزش های دینی و حجاب و عفاف سنگ تمام گذاشتند قدر دانی نمایم . ضمنا از تلاش های فرماندار بسیجی شهرستان که از خانواده شهید آرمان علی وردی دعوت کردند و بانوان فعال فرهنگی که برای این مراسم زحمات زیادی کشیدند تشکر نمایم .
مردم همواره بوظایف خود عمل می کنند و بر مسئولان و دولتمردان لازم است هم قدر این مردم را بدانند و هم با تلاش مضاعف مشکلات معیشتی را با تصمیمات و ریشه کن نمودن فساد و تبعیض و تورم حل و فصل کنند البته هر چه هم تلاش کنند باز بدهکار این مردم صبور و وفادار خواهند بود .
مناسبت های هفته امروز ۲۰ آبان سالروز شهادت سردارحاج حسن تهرانی مقدم پدر موشکی ایران را گرامی می داریم اگر مجاهدت این بزرگوار در ساخت موشک های دور برد نبود تا بحال استکبار جهانی و صهیونیزم خاک ایران را طوتیا می کردند ولی امروز بحمد الله صهیونیست ها از ترس قدرت موشکی ایران خواب راحت ندارند .
۲۴ آبان سالگرد تصویب قانون اساسی و سالروز رحلت آیه الله طباطبایی و روز کتاب و کتابخوانی را گرامی می داریم مقام معظم رهبری فرمودند امروز کتابخوانی و علم آموزی نه تنها یک وظیفه ملی ، بلکه یک واجب دینی است ضمن تشکر از مدیر امور کتابخانه ها و همکاران یکی از شاخص های جامعه پیشرو میانگین مطالعه کتاب است کتاب سالمترین رسانه است و ثابت شده استفاده بیش از حد ازکامپیوتر و رسانه های مجازی و ماهواره علاوه برآسیب های دینی موجب ضعف بینایی ، چشم و مغز و زمینه ساز چاقی و عوارض دیگر است از این رو سالمترین وسیله کسب اطلاعات مطالعه و کتاب خوانی است .
هدف اصلی دشمنان اسلام از راه اندازی اغتشاشات اولا سوریه سازی ایران بود توضیح اینکه همه می دانید تنها کشور عربی که بعد از جنگ ۶ روزه در مقابل اسرائیل مقاومت کردند تن به سازش نداد سوریه بود و استکبار ، صهیونیستها و ارتجاع عرب تصمیم گرفتند آنرا دچار آشوب و شکست نمایند تا قدرتی در مقابل اسرائیل باقی نماند لذا مردم سوریه را دوقطبی کرده برخی طرفدار بشار اسد و برخی مخالف و سپس دامن زدن به آشوب ها ، تکفیریها را وارد سوریه نمودند همین نقشه را دشمنان اسلام در اطاق های فکر خود برای ایران طراحی نمودند آنها به بهانه فوت مهسا امینی اولا تبلیغات گسترده ای براه انداختند و نیروی انتظامی و نظام را متهم به قتل کردند و عواطف برخی از جوانان و نوجوان را تحریک نمودند ثانیا از طرف دیگر اراذل و اوباش را مسلح نمودند تا کشته سازی کنند و ثالثا اقوام تجزیه طلب کرد و بلوچ و خوزستانی را تحریک و حمایت کردند و یقین داشتند که کار تمام است اما آنچه نقشه های شیطانی آنها را خنثی نمود آگاهی و ولایتمداری ملت ایران بود که همراهی نکردند و توطئه ها و نقشه های شیطانی آنها را خنثی نمود هدف دیگر آنها این بود که به دنیا نشان دهند ملت ایران از قرآن و اهلبیت و ارزش ها ی دینی فاصله گرفته اند لذا اهانت به قرآن کردند ، حمله به مساجد کردند و بعضی افراد معدود رو سری خود را برداشتند اما آفرین به ملت با ایمان و ولایتمدار ایران اسلامی که در روز ۱۳ آبان با حضور دهها میلیونی خود در کل کشور علیرغم همه مشکلات اقتصادی در راهپیمایی شرکت و ضمن ابراز تنفر از آمریکا و اسرائیل حمایت قاطع خود از نظام اسلامی و ارزش ها و حجاب و عفاف را ابراز و اعلان کردند تا پای جان از نظام اسلامی و ارزش های دینی مثل سال ۵۷ دفاع کرده و خواهند کرد