باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد مورخ۴/۹/۱۴۰۱
اقامه نماز و ایراد خطبه ها : توسط حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم شهرستان گناباد
سخنران پیش از خطبه ها : جناب سرهنگ محبی فرماندهی محترم ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بود که پیرامون هفته بسیج با نماز گزاران سخن گفت .
امام جمعه گناباد :
آمریکا ، اسرائیل و ارتجاع عرب در برابر تفکر بسیجی به زانو در آمده اند .
عده ای غافل از خواب بیدار شدند و طوطی وار شعار زن ، زندگی و آزادی سر می دهند در حالی که اسلام قرن ها قبل به زن کرامت بخشیده است.
تیتر سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه گناباد
متاسفانه بعضی به خاطر اموری بی ارزش زندگی خانوادگی خود را متلاطم و طوفانی نموده و چه بسا باطلاق این بنای مقدس را ویران می کنند.
سلام کردن یک دستور ساده است که می تواند سخت ترین دشمنان را تحت تاثیر قرار دهد.
از حضور بسیجیان در نماز جمعه امروز و هم از خدمات آنان به اسلام و مسلمینتشکر می کنیم .
بسیج یعنی نیروی آماده برای خدمت به اسلام و مردم و کارنامه بسیج بسیار درخشان است.
باید بکوشیم فرهنگ بسیجی را اول در خودمان وو سپس در جامعه گسترش دهیم.
فرهنگ بسیجی یعنی تقویت ایمان و اخلاص ،مسئولیت پذیری ، دشمن شناسی ، حضور در صحنه ، خدمت بی‌منت ، ولایتمداری.
عده ای غافل از خواب بیدار شدند و طوطی وار شعار زن ، زندگی و آزادی سر می دهند در حالی که اسلام قرن ها قبل به زن کرامت بخشیده است.
انقلاب اسلامی ایران بزرگترین خدمات را به زنان ارائه نموده است .
نمایندگان با وضع قوانین کارآمد زمینه برای حل و فصل مشکلات و نیازهای حقیقی مردم فراهم نمایند و با فساد ، تبعیض مبارزه کنند چرا که تا نابودی اژدهای هفت سر فساد هنوز فاصله داریم .
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / ادامه بحث خانواده سالم
وَمِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِتَسْكُنُوا إِلَيْهَا وَجَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَرَحْمَةً ۚ إِنَّ فِي ذَٰلِكَ لَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ ( سوره روم آیه۲۱)
هفته گذشته به درخواست شما نمازگزاران عزیزبحثی در رابطه با موضوع خانواده ارائه شد و یاد آوری گردید جامعه سالم و شایسته و اسلامی که رهبر انقلاب اسلامی در گام دوم مطرح فرمودند وقتی تشکیل می شود که خانواده اسلامی شود .همچنین یادآوری شد که برای ایجاد خانواده شایسته و اسلامی سه مرحله وجود دارد: مرحله اول تشکیل خانواده شایسته .مرحله دوم تثبیت و حفظ خانواده و مرحله سوم تقویت و توسعه خانواده .خداوند در آیه شریفه ۲۱ سوره روم فلسفه مهم تشکیل خانواده را رسیدن به آرامش اعلام فرموده هدف آرامش پیدا کردن درکنار همسر است اما متاسفانه بعضی به خاطر اموری بی ارزش زندگی خانوادگی خود را متلاطم و طوفانی نموده و چه بسا باطلاق این بنای مقدس را ویران می کنند که لازم است زن و مرد با رعایت آئیین همسر داری از طلاق که یک معضل مهم اجتماعی است جلوگیری نمایند. یکی از عوامل برقراری آرامش و شیرین شدن زندگی خانواده درک متقابل همسران است عامل دوم احترام متقابل است. زن و مرد هم باید به یکدیگر احترام بگذارند و هم حرمت پدر و مادر یکدیگر را حفظ کنند در اسلام پدر و مادر زن و مرد احترامشان مثل پدر و مادر خودشان واجب است اما متاسفانه گاهی به دلیل عصبانیت ممکن است به پدر و مادر یکدیگر اهانت کنند که نیمی از شکایات خانوادگی همین اهانت به پدر و مادر ها است عامل سوم برای تداوم و محبت و صمیمیت سلام گرم و صمیمی زوجین به یکدیگر است . بعضی به همه سلام می کنند اما به پدر و مادر و همسر سلام نمی کنند در حالی که در حدیث کسا مشاهده می کنید با چه احترامی به حضرت فاطمه سلام می کنند و همینطور امام حسن و امام حسین و حضرت امیر (علیهم السلام ) با چه صمیمیتی سلام می کنند این سلام کردن یک دستور ساده است که می تواند سخت ترین دشمنان را تحت تاثیر قرار دهد . عامل چهارم ایجاد امنیت و آرامش در خانواده قدردانی و تشکر از خدمات زن و متقابلا زن از خدمات مرد است. عامل پنجم در برقراری آرامش در خانواده عذر خواهی اگر هریک از زوجین وقتی مورد انتقاد قرار گرفت و متوجه شد به دلیل عصبانیت و یا غفلت اشتباهی مرتکب شده صدایش را بالا برده و یا سخن ناروایی به زبان آورده واجب است هم از خداوند با استغفار عذر خواهی کنیم و هم با عذر خواهی از همسر .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های روز
با عرض سلام به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و دعا برای سلامتی و موفقیت بیش از پیش بزرگ پرچمدار اسلام راستین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای هفته بسیج را گرامی داشته و برای تمامی شهدا ،شهدای بسیجی ، شهدای دفاع مقدس ، مدافع حرم ، امنیت ،سلامت و شهدای اغتشاشات اخیر ، امام شهدا درجه و مقام خواستاریم .تشکر می کنیم از حضور بسیجیان در نماز جمعه امروز و هم از خدمات آنان به اسلام و مسلمین. بهره مند شدیم از بیانات فرمانده محترم ناحیه مقاومت بسیج شهرستان در اهمیت بسیج همین بس که حضرت امام آن را لشکر مخلص خدا نامیدند. سابقه بسیج در اسلام به بدریون زمان پیامبر و شرطه الخمیس حضرت امیر و اصحاب عاشورایی سیدالشهدا برمی‌گردد .
بسیج یعنی نیروی آماده برای خدمت به اسلام و مردم و کارنامه بسیج بسیار درخشان است . آنان در مبارزه با گروه‌های الحادی ، تجزیه طلبان ، اشرار سنگ تمام گذاشته و در هشت سال دفاع مقدس حماسه ساز بوده و همچنین در خدمت رسانی به مردم در سیل ها ، زلزله ها ،کرونا و نقاط محروم پیشگام بودند و هستند و نقش بسیج در کسب افتخارات علمی ، فناوری نوین هسته ای ، تولید سلول‌های بنیادی ، نانو ، ساخت سلاح‌های مدرن دفاعی ،موشکی ، تاسیس شرکت های دانش بنیان ، افتخارآفرین هستند و همه باید بکوشیم فرهنگ بسیجی را اول در خودمان وو سپس در جامعه گسترش دهیم فرهنگ بسیجی عبارتست از: تقویت ایمان و اخلاص ،مسئولیت پذیری ، دشمن شناسی ، حضور در صحنه ، خدمت بی‌منت ، ولایتمداری که الحمد لله این فرهنگ امروزه در حزب الله لبنان ، در حشد الشعبی عراق ، انصارالله یمن ،در جهاد اسلامی و حماس فلسطین نیز گسترش یافته و آمریکا و اسرائیل و ارتجاع عرب را به زانو در آورده است و مستکبرین و صهسیونیست ها و دشمنان اسلام باید بدانند وقتی در مقابل گروهک های بسیجی که شاگردان مکتب بسیجی ایران اند کاری از پیش نمی برند مسلمادر مقابل ملت بزرگ و بسیجی ایران اسلامی جز شکست و ذلت هیچ سرانجامی نداشته و نخواهند داشت .
هفتم آبان روز نیروی دریایی را گرامی داشته و برای سلامتی و موفقیت همه نیرو های مسلح و حافظان امنیت دعا می کنیم .
۹ آذر چهارشنبه آینده همزمان است با ولادت خجسته حضرت زینب کبری علیها السلام و روز پرستار این مناسبت را تبریک گفته و از تلاش و خدمت پرستاران گرانقدر که نعمت سلامتی را به جامعه هدیه می کنند صمیمانه تشکر و تقدیر نمایئم
حضرت زینب علیها السلام در سخت ترین شرایط آنها با آن همه داغ و مصیبت توانستند با نیروی ایمان ، آگاهی و خدمتگزاری و فداکاری بهترین عملکرد را در خدمت رسانی به حدود ۸۰ زن و کودک مجروح و داغدار و دلشکسته ارائه نمایند که در دنیا بی‌نظیر است از این رو روز ولادت آن حضرت به روز پرستار نامگذاری شده است علاوه بر این با روشنگری در عین اسارت توانستند با روشنگری های خود حکومت یزید را رسوا و ذلیل و اسرای اهلبیت را آزاد نمایند که در دنیا بی‌نظیر است حالا عده ای غافل از خواب بیدار شدند و طوطی وار شعار زن ، زندگی و آزادی سر می دهند اسلام قرن ها قبل به زن کرامت بخشیده بانوانی مثل زهرای اطهر و زینب کبری تربیت کرد ه که افتخار بشریتند .
انقلاب اسلامی ایران نیز بزرگترین خدمات را به زنان ارائه نموده و طبق آ ماری که سازمان ملل اعلام کرده در زمان شاه ۷۰ درصد زنان بیسواد بودند و اکنون بیش از ۹۰ درصد باسواد هستند زمان شاه ۱۰ درصد دانشجویان دختر بود و امروز ۵۴ درصد دانشجویان دخترند . امید به زندگی زمان شاه ۵۷ سال بوده و اکنون به ۷۷ سال قبل از انقلاب هیات علمی و متخصص ۱۵ درصد بود و اکنون به ۴۰ درصد رسیده است اینها گوشه ای از خدمات جمهوری اسلامی به زنان است حالا دشمنان به دروغ می خواهند نوجوانان و جوانان را فریب دهند .البته اسلام و جمهوری اسلامی جلو برخی از مسایل که زن را ابزاری برای شهوت رانی می دانستند گرفته چرا که زن مادر است و نباید آلت دست افراد برای خیمه شب بازی باشد این امور بی احترامی به زن است
۱۰ آذر سالروز شهادت فقیه مجاهد آیه الله شهید مدرس را گرامی داشته ضمن تشکر از مصوبات خوب نمایندگان محترم امیدواریم با تلاش بیشتر جهت وضع قوانین کارآمد زمینه برای حل و فصل مشکلات و نیازهای حقیقی مردم فراهم نمایند و با فساد ، تبعیض مبارزه کنند چرا که تا نابودی اژدهای هفت سر فساد هنوز فاصله داریم .