باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد مورخ۱۱/۹/۱۴۰۱
اقامه نماز و ایراد خطبه ها : توسط حجه الاسلام والمسلمین فاطمی امام جمعه موقت محترم شهرستان گناباد
سخنران پیش از خطبه ها : جناب آقای دکتر عجم ریاست محترم دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد بود که پیرامون روز پرستار با نماز گزاران سخن گفت
امام جمعه موقت گناباد :
اصل ۱۶ آذر یعنی مرگ بر آمریکا.
همه ما باید در مشکلات شهرستان مطالبه گر باشیم.
تیتر سخنان امام جمعه موقت محترم در خطبه های نماز جمعه گناباد
یکی از خصایص و ویژگی های افراد مومن وجود صفت غیرت است.
یکی از پیام های امام حسین علیه السلام در روز عاشورا غیرت ناموسی بود.
بحث مظلومیت حضرت زهرا سلام الله علیها دوعامل دارد یکی منافقینی که میدان دار شدند و عامل دوم بی تفاوتی خواص .
خرید جنس داخلی یعنی عِرق ملی.
۴۰ % مرز ما مرز دیاریی است و ۹۵% این ۴۰% که منبع خیلی از درآمد هاست مغفول واقع شده واستفاده درستی نمی شود.
سفر ریاست محترم جمهوری به کردستان طرح های دشمنان را نقش بر آب کرد .
جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف حوزه زنان تحول آفرین بوده است.
از دادگستری محترم می خواهیم این آشوب گرانی که ناجوانمردانه به اسم زن این همه جنایت و خسارت ایجاد کردند این خسارت ها را از آنها بگیرید .
دانشجویان از اول انقلاب همراه بودند و الان هم ثابت کردند دانشگاه محل علم و پژوهش و تحول است.
همه ما باید در مشکلات شهرستان مطالبه گر باشیم.
از نماینده محترم شهرستان تقاضا داریم در حوزه تعهد شغلی که دادند اقدام کنند.
جناب آقای فرماندارمحترم در زمینه مسکن و دادگستری محترم و دستگاه های نظارتی هم در خصوص کنترل قیمت ها در بازار جدی ورود پیدا کنند تا انشاء الله شاهد تحول باشیم .
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / غیرت در زندگی
یکی از خصایص و ویژگی های افراد مومن وجود صفت غیرت است . به روایات که مراجعه می کنبم می فرمایند : انسان مومن غیرتمند است . خدا نسبت به مومنین غیرت دارد . اگر کسی غیرت نداشته باشد قلبش چپه است . قلبی که معکوس باشد ظرفیتی برای دریافت فضائل ندارد . خداوند خودش غیرتمند است و آدم های غیرتمند را دوست دارد . یکی از ویژگی های پیامبران الهی همین غیرتمندی است . ما سه نوع غیرت درایم : یک غیرت دینی . انسان نسبت به ارزش های دینی و اعتقادات خودش حساس باشد . اگر کسی به اعتقادات توهین بکند برخی وقت ها دشمن با هدف کم کردن حساسیت ها در خصوص اعتقادات جوگ درست می کند که هدف اصلی کم شدن حساسیت است . حضرت ابراهیم وقتی وارد بت خانه شد و بت ها را شکست . مشرکان تا دیدند که بت ها شکسته بهم ریختند اولین عکس العملی که نشان دادند این بود که چه کسی نسبت به ارزش های آنان توهین کرده سریعا داده گاه تشکیل دادند . لذا غیرت دینی یک پله است که انسان نسبت به اعتقادات حساس باشد . وقتی به رفتار شهداء نگاه می کنیم می بینیم نست به دستورات الهی خیلی حساس بودند همچون شهید باکری که قبل از انقلاب با مشروب فروشی ها برخورد می کرد و یا شهید علم الهدی . انسان غیرتمند نسبت به ارزش ها حساس است . دومین مورد غیرت ناموسی است که آنقدر مهم است که اگر کسی نسبت به دفاع از ناموسش اقدام و کشته شود اجر شهید دارد . یکی از پیام های امام حسین علیه السلام در روز عاشورا همین غیرت بود . البته در دوره آخرالزمان همین کم شدن غیرت ناموسی است . غیرت سوم غیرت ملی یعنی اینکه انسان نسبت به خاک و وطن ، پرچم و ملیت خود حساس باشد . ما مردانی داشتیم که خیلی در این مسئله حساس بودند چون رئیس علی دلواری که در برابر انگلیسی ها خروش کرد که حکایت غیرت ملی ایشان دارد . اینکه مقام معظم رهبری تاکید بر خرید کالای داخلی دارند این است که خرید جنس داخلی یعنی عِرق ملی به وطن و بالاتر از این است که انسان تلاش کند پرچم جمهوری اسلامی با عزت و احترام در همه دنیا بلند شود . اندک هستند کسانی که غیرت ملی نداشته باشند .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های روز
در اول هفته به مناسبت هفته بسیج سفارشات و تاکید های مقام معظم رهبری در باره بسیجیان داشتیم که همه باید نسبت به این مسائل حساس باشیم . بسیج یعنی حضور بی مهابا و دلاورانه در صحنه و امیدوار به معنی واقعی در صحنه حضور دارد و تاکید بر حفظ روحیه بسیج دارند . دنیا و شرایط نباید روحیه بسیج را تضعیف کند . دشمن شناسی و نقشه های دشمن را بشناسیم و رشد فردی و مراقبت از نفوذ از تاکیدات ایشان در باره بسیج بود .
دیدار مقام معظم رهبری با مسئولان و فرماندهان نیروی دریایی و تاکید ایشان بر استفاده بیشتر مردم از ظرفیت دریا ها. ۴۰ % مرز ما مرز دیاریی است و ۹۵% این ۴۰% که منبع خیلی از درآمد هاست مغفول واقع شده واستفاده درستی نمی شود خیلی از کشور ها بیش از ۵۰% تولید ناخلص ملی خود را از دریا دارند اما در کشور ما نسبت به این نعمت خدادادی توجه نشده است
سفر نخست وزیر عراق به ایران داشتیم که یک بعد آن امنیتی است که تفاهم نامه ها بسار موثر است و یک بعد تجارت و اقتصادی است با توجه به توافق بیست میلیون دلاری که بسیار موثر بود .
سفر ریاست محترم جمهوری به کردستان داشتیم ، کردستانی که دشمن خیلی طراحی کرده است اما دیروز ریاست محترم جمهوری در بازار حضور پیدا کردند و بین علمای اهل سنت و افتتاح پروژه آبرسانی دوساله تکمیل و افتتاح می شود و موجب امید در مردم شد و طرح های های دشمن را نقش بر آب کرد .
اما در خصوص آشوب ها مهمترین شعار این آشوب های اخیر شعار زن ،آزدی و زندگی بود که اصل این شعار از کومله است اگر نگاهی به زندگی منفاقین داشته باشید بدترین جنایایت این جریان در خصوص زنان دارند ۸۰ زن توسط اینها به شهادت رسیدند و امروز شعار زن ، زندگی وآزدی می دهند چرا زمانی که در کردستان عراق بودند در برابر داعش از نان دفاع نکردند . جمهوری اسلامی بیشترین خدمت را به جامعه زنان کرده بعوان نمونه قبل از انقلاب تعداد زنان با سواد زیر ۵۰ % بود الان بالای ۹۰ % سواد دارند ، قبل از انقلاب ۹ مربی ورزش زن داشتیم الان بیش از۳۵۰۰ مربی زن داریم . قبل از انقلاب متخصصین زن ۱۶% بودند الان بیش از ۹۰ درصد . انقلاب در حوزه های بهداشت ، فرهنگ ، ورزش زمینه رشد زن را فراهم کرده است . اما در غرب آمار طلاق خصوصا در آمریکا ۲۵۱ درصد افزایش پیدا کرده ، آمار جرم و جنایت که از هر ۵ زن یک نفر در آمریکا مورد آسیب قرار گرفته اند . آمار خودکشی زن در غرب بیش از ۵۰ درصد رشد کرده که این نتیجه سیاست های غلط غرب در حوزه زنان بوده است . امروز ۴۱ درصد فرزندانی که در آمریکا بدنیا می آیند پدرشان معلوم نیست . کسانی که ساختار خانواده ندارند حالا برای زنان جمهوری اسلامی نسخه می پیچند . جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف حوزه زنان تحول آفرین بوده است .
اما از آقایان نظام ، دادگستری محترم می خواهیم این آشوب گرانی که ناجوانمردانه به اسم زن این همه جنایت و خسارت ایجاد کردند ، هر که علیه نظام آَشوب می کند این خسارت ها را از آنها بگیرید .
۱۶ آذر روز دانشجو گرامی می داریم به تعبیر شهید بهشتی موذن جامعه است ، دانشجو وجدان بیدار ملت است و می تواند گفتمان ساز باشد و مطالبه گر باشد. اصل ۱۶ آذر یعنی مرگ بر آمریکا ،یعنی دانشجویی که استکبار ستیز است . لذا دانشجویان از اول انقلاب همراه بودند و الان هم ثابت کردند دانشگاه محل علم و پژوهش و تحول است.
فرارسیدن سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها داریم . بحث مظلومیت حضرت زهرا سلام الله علیها دوعامل دارد یکی منافقینی که میدان دار شدند و عامل دوم بی تفاوتی خواص بود. وقتی اهل تریبون و انسان های آزاده نسبت به ظلم ظالمین سکوت کنند این اتفاقات می افتد . انتظار داریم در ایام فاطمیه اول پنجشنبه این هفته هم در حوزه فضا سازی برادران و خواهران عنایت کنند و هم در حضور مراسم وهم حفظ حرمت شود .
روز جهانی معلولین داریم که خدا قوت به خدمتگزاران در این عرصه داریم و همچنین عرض خداقوت به جامعه پرستاری که خالصانه خدمت می کنند بویژه در ایام کرونا جهادی وارد عرصه شدند .
همه ما باید در مشکلات شهرستان مطالبه گر باشیم . امام جمعه محترم در ابعا مختلف مشکلات شهرستان مطالبه گر هستند. جلسه نهضت ملی مسکن دردفتر امام جمعه محترم برگزارشد جلسه نهضت ملی مسکن دردفتر امام جمعه محترم برگزارشد. سه مسئله اصلی داریم . از نماینده محترم در حوزه تعهد شغلی که دادند که بارقه هایی از امید هم حس می شود تقاضا داریم اقدام کنندوجناب آقای فرماندارمحترم در زمینه مسکن و دادگستری محترم و دستگاه های نظارتی هم در خصوص کنترل قیمت ها در بازار جدی ورود پیدا کنند تا انشاء الله در این سه مسئله شاهد تحول باشیم .