باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد مورخ۱۴۰۱/۹/۱۸
اقامه نماز و ایراد خطبه ها : توسط حجه الاسلام والمسلمین صادقی امام جمعه محترم شهرستان گناباد
سخنران پیش از خطبه ها : جناب آقای عبد المالکی دانشجوی محترم عضو بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بود که با موضوع ۱۶ آذر روز دانشجو و هفته پژوهش با نماز گزاران سخن گفت .
امام جمعه گناباد :
متاسفانه علیرغم همه هشدار های رهبر حکیم انقلاب اسلامی راجع به تهاجم فرهنگی ،شبیخون فرهنگی و ناتو ی فرهنگی اقدامات عملی و تاثیرگذاری از سوی شورای انقلاب فرهنگی دیده نشده است .
تیتر سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه گناباد
برخی از جوانان و نوجوانان به دلیل ضعف در اطلاعات دینی و ملی تحت تاثیر فضای مجازی آب به آسیاب دشمن می ریزند .
واجب است اهتمام به تربیت فرزندانمان داشته باشیم همانطور که اگر ضعف درسی دارند با دلسوزی پیگیری می کنیم.
حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با  اینکه دختر حضرت خدیجه ثروتمندترین شخص بودند اما اهل تشریفات و ریخت و پاش نبودند .
یکی از رسالت های مهم حضرت زهرا علیها السلام جهاد تبیین و روشنگری و حمایت از رهبری و ولایت بود .
برهمه متولیان فرهنگی ،روحانیت معظم ،فرهنگیان عزیز ، نخبگان دانشگاهی و رسانه‌ها و پدر و مادر واجب است با جهاد تبیین و روشنگری توطئه دشمنان را ناکام ساز سازند .
چرا شورای انقلاب فرهنگی برای اجرایی شدن اسناد و سیاست ها ی فرهنگی و اختصاص بودجه های فرهنگی و یا برای بازخواست از دستگاه هایی که کم کار ی نموده اند ورود پیدا نمی کند؟
ماهیت ۱۶ آإر ضد استکباری و آمریکایی است .
نظام اسلامی افتخار دارد که هیچگاه شروع کننده جنگ نبوده اما هرگز در مقابل زور گویان و گردنکشان و ظالمان سر تسلیم فرود نیاورده است .
غربی‌ها از حقوق بشر استفاده ابزار ی می کنند با بی شرفی هرچه زیاد تر از اسرائیل کودک کش ، بن سلمان جنایتکار و گروه‌های تروریستی ، منافقین و داعش حمایت و آن وقت انگشت اتهام نقض حقوق بشر را به سوی کشورهای مستقل مثل ایران دراز می‌کنند.
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / سبک زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها
إِنَّا أَعْطَيْنَاكَ الْكَوْثَرَضمن تسلیت ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا علیها السلام به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری و شما نمازگزاران همانطور که میدانید حضرت فاطمه علیها السلام در همه کمالات نمونه بودند تا آنجا که حضرت ولی عصر ارواحنا فدا می فرمایند: دختر رسول خدا برای من الگو و سرمشق خوبی می باشند با استناد به این حدیث شریف بر همه ما واجب است از حضرت پیروی کنیم .
اولین ویژگی آن بزرگوار عبادت و بندگی خدا بود بقدری عبادت های خالصانه عاشقانه و آگاهانه داشتند که امام مجتبی علیه السلام فرمود ند کسی عبادتش بهتر و بیشتر از حضرت فاطمه نبود . الحمدلله شما برادران و خواهران اهل عبادت هستید و لازم است ما فرهنگ عبادت و نماز در خانواده و فرزندان خود گسترش دهیم تا از آسیب ها محفوظ بمانند . دومین ویژگی حضرت زهرا علم و دانش و آگاهی بود با همان عمر کوتاه سه کتاب صحیفه و جامعه و جفراز آن بزرگوار باقیمانده است و دو خطبه که قطره ایست از علم و آگاهی آن حضرت و پیروان آن بزرگوار نیز لازم است در افزایش علم و آگاهی خویش بیفزایند مخصوصا جوانان عزیز که با انبوهی از شبهات و دروغ ها در فضای مجازی سر و کار دارند اینکه مشاهده می شود برخی جوانان و نوجوانان تحت تاثیر فضای مجازی آب به آسیاب دشمن می ریزند به دلیل آن است که در اطلاعات دینی و ملی ضعیف هستند . سومین ویژگی خدمت به خلق است که بارها قرآن کریم از اهل بیت علیهم السلام ستایش بعمل آورده . چهارمین ویژگی رعایت آئین همسرداری همسرداری حضرت امیر علیه السلام می فرمایند حضرت فاطمه یک بار مرا به خشم نیاورد و یک بار نافرمانی نکرد . همه مردان و زنان پیر و فاطمه نیز لازم است تا آنجا که مقدور است با اخلاق خوب و مهربانی بر خورد نمایند . پنجمین ویژگی تربیت فرزندان شایسته مانند امام حسن و امام حسین در و زینبین بود که افتخار بشرند بر ما نیز واجب است اهتمام به تربیت فرزندانمان داشته باشیم همانطور که اگر ضعف درسی دارند با دلسوزی پیگیری می کنیم در مورد ضعف های اعتقادی و دینی آنها حساس باشیم آنان را از همان دوران کودکی با مساجد ، جلسات دینی ، کتاب های خوب و دوستان شایسته آشنا کنیم با جهاد تبیین خدمات جمهوری اسلامی زرا برایشان شرح دهیم ششمین ویژگی ساده‌زیستی بود که با اینکه حضرت فاطمه دختر حضرت خدیجه ثروتمندترین شخص بودند اما اهل تشریفات و ریخت و پاش نبودند و هفتمین ویژگی ولایتمداری و حمایت از رهبر بود تا آنجا که جان شریف شان را در راه یاری امام فدا کردند و به همه آموختند اگر می خواهند پرچم اسلام همیبشه در اهتزاز باشد و دشمنان نتوانند به دین ضربه بزنند باید با تمام وجود گوش بفرمان پرچمدار و رهبر دین باشند اینکه بعد از این همه اغتشاشات و جنگ رسانه ای و جنگ ترکیبی هنوز کشور ایران مقتدر و پا بر جاست و دشمنان با آن همه هزینه ها شکست خوردند به دلیل به دلیل ولایتمداری شما مردم با ایمان و ولایتمدار است
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های روز
ایام شهادت مظلومانه حضرت صدیقه طاهره علیها السلام را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف ، مقام معظم رهبری و همه مسلمانان مخصوصا شما برادران و خواهران تسلیت عرض کرده و امید وارم خداوند توفیق معرفت کامل پیروی و زیارت اهلبیت علیهم السلام در دنیا و شفاعتشان در آخرت مرحمت فرماید .
یکی از رسالت های مهم حضرت زهرا علیها السلام جهاد تبیین و روشنگری و حمایت از رهبری و ولایت حضرت امیر علیه السلام بود آن بزرگوار با تمام وجود به صحنه آمد ند و با سخنرانی و افشاگری و پاسخ دادن به شبهات دستگاه خلافت و حتی شهادت خود از حقانیت حضرت امیر دفاع نمودند و اگرچه متاسفانه اکثریت مردم سکوت کردند و اما حقایق را شفاف کردند و در شرایط فعلی که دشمنان اسلام با طراحی شبهات فراوان و به راه انداختن جنگ شناختی بنا دارند حقایق را وارونه جلوه و خدمات نظام اسلامی زیر سوال می‌برند تا نسل جوان را تحت تاثیر قرار داده و از نظام اسلامی جدا کنند و برهمه متولیان فرهنگی ،روحانیت معظم ،فرهنگیان عزیز ، نخبگان دانشگاهی و رسانه‌ها و پدر و مادر واجب است با جهاد تبیین و روشنگری توطئه دشمنان را ناکام ساز سازند .
۱۶ آذر روز دانشجو را گرامی می داریم استفاده کرد یم از بیانات دانشجوی علمی و بسیجی باید عرض کنم ماهیت ۱۶ آذر ضد استکباری و آمریکایی است . نقش دانشجویان عزیز در پیروزی انقلاب اسلامی ، در دفاع مقدس و مدیریت کشور و افتخاراتی که در تولید علم و فناوری و تاسیس شرکت های دانش بنیان رقم زدند نقشی تعیین کننده است و اکثریت قاطع دانشجویان ضمن تحصیل علم با هدف خدمت به ایران است مطالبه‌گری نسبت به مشکلات اجتماعی ، مدیریتی و معیشتی انتقاد و اعتراض دارند و مسئولین و رئیس‌جمهور نیز شنیدند و قول پیگیری و ساماندهی دادند اما در عین حال این قشر فرهیخته صف خود را از اغتشاشگران خیابانی که کارشان تخریب ، آتش زدن و کشته سازی است جدا نمودند .

مناسبت های دیگر این هفته عبارتست از امروز ۱۸ آذر معرفی شدن رژیم صدام بعنوان آغز گر جنگ تحمیلی از از امروز ایران معرفی شدند به عنوان آغازگر جنگ تحمیلی از سوی سازمان ملل در سال ۱۳۷۰ برخلاف تبلیغات سوء بد خواهان داخلی و خارجی که جمهوری اسلامی را جنگ‌طلب معرفی میکردند سازمان ملل بعد از ۱۱ سال تحقیق رژیم بعثی را آغاز گر جنگ معرفی کرد . نظام اسلامی افتخار دارد که هیچگاه شروع کننده جنگ نبوده اما هرگز در مقابل زور گویان و گردنکشان و ظالمان سر تسلیم فرود نیاورده است .
۱۹ آذر از یک طرف سالروز تشکیل شورای انقلاب فرهنگی است که متاسفانه علیرغم همه هشدار های رهبر حکیم انقلاب اسلامی راجع به تهاجم فرهنگی ، شبیخون فرهنگی و ناتو ی فرهنگی اقدامات عملی و تاثیرگذاری از این شورا دیده نشده . چرا این شورا برای اجرایی شدن اسناد و سیاست ها فرهنگی و اختصاص بودجه های فرهنگی و یا برای بازخواست از دستگاه هایی که کم کار ی نموده اند ورود پیدا نمی کند . چرا باید نهادهای فرهنگی کمترین بودجه را داشته باشد و همان یک و نیم درصد هم افزایش پیدا نکند ؟ چرا باید تمام نهادهای فرهنگی و تشکل‌های فرهنگی برای فعالیت‌های قرآنی ، برای اعزام یک روحانی به روستاها ی دوردست ، برای مسابقات فرهنگی ، برای راه‌اندازی اردوهای فرهنگی ، زیارتی و جهادی دستشان خالی باشد در کشور برای حمایت از درنده ها و گونه های حیوانی و گیاهی بودجه ثابت می گذارند اما برای فعالیت‌های دینی و فرهنگی هیچ بودجه ای نیست البته حمایت از حیوانات لازم است امکا سلسله مراتب و اولیت ها باید حفظ شود .
همچنین ۱۹ آذر روز جهانی حقوق بشر اعلام شده که در اسلام به شدت راجع به حقوق بشر تاکید شده است اما امروزه غربی‌ها از حقوق بشر استفاده ابزار ی می کنند و کشورهای مستقل را متهم به عدم رعایت حقوق بشر می کند اما با بی شرفی هرچه زیاد تر از اسرائیل کودک کش ، بن سلمان جنایتکار و گروه‌های تروریستی ، منافقین و داعش حمایت و آن وقت انگشت اتهام نقض حقوق بشر را به سوی کشورهای مستقل مثل ایران دراز می‌کنند حضرت امام فرمود ند گفتارشان در حمایت از حقوق بشر شیرین ولی اعمالشان از زهر تلخ تر است