امام جمعه گناباد :
ما نماز گزاران مخالفت خود را با امضای سند ۳۰۲۰ اعلام و خواستار لغو آن می باشیم .
باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد – مورخ ۲۲/۲/۹۶
سخنران قبل از خطبه ها : ححه الاسلام امامی بود که پیرامون میلاد با سعادت امام زمان (عج) و اهمیت حضور در انتخابات ریاست جمهوری و با بصیرت انتخاب کردن با نماز گزاران سخن گفت
ایراد خطبه و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم شهرستان گناباد
امام جمعه گناباد :
ما نماز گزاران مخالفت خود را با امضای سند ۳۰۲۰ اعلام و خواستار لغو آن می باشیم .
به فرموده مقام معظم رهبری شرکت در انتخابات یک واجب شرعی و یکی از پایه های اقتدار ملی است
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : پاسخ به شبهات در موضوع مهدویت
خطبه دوم : میلاد منجی عالم بشریت و انتظار فرج / اهمیت انتخابات / بیانات مقام معظم رهبری / تبریک روز سربازان گمنام
خطبه اول : سفارش به تقوی / پاسخ به شبهات در موضوع مهدویت
با عرض تبریک میلاد قطب عالم امکان امام زمان (عج) یکی از شبهاتی که دشمنان با هدف متزلزل نمودن اعتقاد به حضرت مهدی (عج) مطرح می کنند این است که اعتقاد به آمدن یک مصلح بزرگ و برقرار ی حکومت عادلانه جهانی یک خیال خام و بر خاسته از آرزو های سرکوفته و متراکم ملت های مظلوم و شیعیان است . در پاسخ باید عرض شود اعتقاد به ظهور یک شخصیت نجات بخش در آخر الزمان اختصاص به شیعیان و حتی مسلمانان ندارد بلکه تمامی مذاهب بزرگ جهان پیراون خود را به آن بشارت داده اند مثلا در کتاب زند از کتاب های مورد قبول زرتشتیان پس از بیان مبارزه همیشگی ایزدان و اهریمنان می خوانیم آنگاه پیروزی بزرگ از طرف ایزدان می شود و اهریمنان منقرض می سازند در انجیل لوقا فصل داوزدهم آمده کمر های خود را بسته و چراغ های خود را افروخته دارید و شما مانند کسانی باشید که انتظار آقای خود را می کشد تا در را بکوبد بیدرنگ در را برای او باز کنید . همینطور در ادیان و مکاتب فراوان دیگر از جمله در مغرب زمین به مسئله آخر الزمان و حضرت مهدی پرداخته شده و حتی فیلم های هالیوودی فراوانی برای مهدی هراسی از طرف قدرت های استکباری ساخته شده است این ها همه نشانه اصالت و حقانیت اعتقاد به مهدویت است و البته در قرآن کریم و روایات به آمدن حضرت مهدی و پیروزی حق بر باطل تاکید شده است و این اعتقاد اختصاص به شیعیان ندارد .

خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
سالروز خجسته میلاد با سعادت خورشید آسمان ولایت دادگستر جهان حضرت امام مهدی (عج) و روز جهانی مستضعفین و سربازان گمنام را به محضر مقام معظم رهبری و همه مسلمین جهان بویژه شما نماز گزاران تبریک و تهنیت عرض می کنم . لازم می دانم از همه کسانی که تعظیم شعائر کرده و به احترام اهل بیت (ع) جشن گرفتند صمیمانه تشکر و تقدیر می کنم . شیعیان در دوران غیبت امام زمان (عج) وظائف فراوانی دارند که مهمترین آن شناخت و معرفت امام زمان (عج) با مطالعه کتاب هایی که در باره ایشان نوشته شده است دوم صدقه دادن برای سلامتی ایشان سوم دعا کردن برای فرج آن بزرگوار چهارم انتظار فرج داشتن به معنای خودسازی و آماده شدن جهت فداکاری در راه حضرت پنجم تقلید و پیروی از مراجع عظام و گوش به فرمان بود ن نسبت به ولی امر مسلمین جهان امام خامنه ای . اطاعات از مراجع و مقام معظم رهبری اطاعت از امام زمان (عج) است و همه مراجع مردم را دعوت کرده اند در انتخابات شرکت کنند . مقام معظم رهبری شرکت در انتخابات را یک واجب شرعی و یکی از پایه های اقتدار ملی اعلان نمودند همه برادران و خواهران بدانند از هر واجبی واجب نفس حضور در انتخابات است که از درجه اول اهمیت برخوردار است بعد نوبت به انتخاب اصلح است . برخی شایعات نیز نباید گوش داد که اگر به فلان شخص رای ندهید یارانه شما قطع می شود و یا بودجه دهیاری ها قطع خواهد شد اینها شایعات است این حرف ها خلاف قانون است و شما به هر کسی که اصلح می دانید باید رای بدهید . مقام معظم رهبری در همه سخنرانی هایشان بر اهمیت شرکت در انتخابات تاکید نمودند و در دیدار با دانشجویا ن افسری دانشگاه افسری دانشگاه امام حسین (ع) یاد آوری کردند دشمن سه هدف کوتاه مدن ، میان مدت و بلند مدت را در دستور کار خود قرار داده است هدف کوتاه مدت آنها بر هم زدن امنیت و ایجاد فتنه و آشوب است و هدف میان مدت آنها این است که معیشت مردم لنگ بماند و کار تولید رونق نگیرد تنها راه مقابله اجرای شعار اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغال است و هدف بلند مدت دشمنان از بین بردن نظام اسلامی است . ایشان خطاب به نامزد ها چند نکته تاکید کردند اول اینکه در تبلیغات خود دشمن را مید وار نکنند ، دوم در وعده های انتخاباتی بگویند حل مسائل اقتصادی و معیشت مردم در اولویت آنهاست و سوم بر موضوع استقلال ملی و عظمت و سربلندی ملت ایران تاکید نموده و با صراحت بگویند در مقابل زیاده خواهی آمریکا و جنایات صهیونیست ها بایستند چهارم کاندید ها مراقبت کنند گسل های جغرافیایی ، زبانی و قومی را تحریک نکنند . برادران و خواهران سال هاست دشمنان اسلام تلاش می کنند در ایران جنگ شیعه و سنی را بیندازند . با کمال تاسف برخی مثل وزیر آموزش و پرورش دم از وولایت می زند اما سند ۳۰۲۰ را که برخی مواد آن بر خلاف صریح قرآن و روایات است امضاء می نماید که ما نماز گزاران مخالفت خود را اعلام و خواستار لغو آن می باشیم .
روز سربازا ن گمنام امام زمان را گرامی داشته یاد آوری می کنم سربازان گمنام در اداره اطلاعات با هوشیاری شب و روز دشمنان اسلام و نظام را در داخل و خارج کشور رصد کرده و توطئه های آنان را خنثی می کنند از تلاش این عزیزان و شورای تامین و مرزداران فداکار تشکر می کنیم .
در نماز جمعه امروز :
کتاب ( عصاره خلقت ) با موضوع کسب معرفت نسبت به امام مهدی (عج) نوشته حضرت آیه الله جوادی آملی جهت مطالعه به نماز گزاران معرفی شد
به مناسبت میلاد با سعادت امام زمان (عج) بر نامه های متنوع قرآنی ، فرهنگی و هنری با شرکت نماز گزاران برگزار شد از جمله : یک ختم قرآن ( هر نماز گزار یک صفحه ) / ایستگاه خلاقیت گل نرگس ویژه نونهالان / مسابقه پیامکی / اجرای تواشیح و اهدای جوایز به کسانی که نامشان از القاب مبارک ( مهدی ، حجت ، نرگس ) است .