باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد – مورخ ۵/۳/۹۶

سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام صبور بود که پیرامون فرارسیدن ماه مبارک رمضان و سالروز فتح خرمشهر با نماز گزاران سخن گفت
ایراد خطبه و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم شهرستان گناباد


خطیب جمعه گناباد :
دولتمردان محترم بدانند هر چه در راستای تحقق شعار سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال بیشتر تلاش نمایند موجبات امید واری و اعتماد مردم به نظم اسلامی و دولتمردان را فراهم خواهند ساخت.
هم رئیس جمهور محترم و هم شور های اسلامی به وعده های خودشان هم پایبند باشند و هم از همین روز های اول به جای کار های تشریفاتی به فکر خدمت رسانی باشند .
بعدا ز رقص شمشیر ترامپ با آل سعود هم بمباران یمن شدت گرفت و هم در بحرین به خانه آیه الله شیخ عیسی قاسم حمله شد و عده ای شهید و گروه زیادی زخمی شدند و هم در فلسطین مسلمان کشی شدت گرفت .
آل سعود و آل خلیفه بدانند تکیه به آمریکا و مبارزه با مردم مسلمان هیچ سودی نداشته و سرنوشتی بدتر از صدام و رژیم پهلوی در انتظار شان خواهد بود
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : شرح و توضیح خطبه پیامبر گرامی (ص) در باره ماه مبارک رمضان
خطبه دوم : تبریک ماه رمضان / تقدیر از مشارکت مردم شهرستان در انتخابات و اهمیت توجه رئیس جمهور منتخب و منتخبین شورا ها به تحقق وعده ها / سفر ترامپ به عربستان
خطبه اول : سفارش به تقوی / شرح و توضیح خطبه پیامبر گرامی (ص) در باره ماه مبارک رمضان
شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن . به مناسبت اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم لازم دانستم بخشی از خطبه پیامبر گرامی اسلام را یاد آوری نمایم . حضرت فرمودند : ای مردم ماه خدا با همه برکات و مغفرتها و رحمت هایش به شما رو آورده است. ماهی که نزد خدا بهترین ماه ها و روز هایش بهترین روز ها و شب هایش بهترین شب ها و ساعاتش بهترین ساعت است. البته برای کسانی که از این فرصت معنوی خوب استفاده کنند برای توبه و انابه ، برای روزه گرفتن ، برای شرکت در نماز جماعت ، شرکت در جلسات قرآن ، کمک به فقرا و کار های خیر ، اما بر ای کسانی که نعوذ بالله آنرا با روزه خواری و گناه و غفلت سپری کنند ماه مبارکی نیست . این ماهی است که شما به میهمانی خدا دعوت شده اید از ارتباط با آفریدگار جهان ، عبادت ، خود سازی ، اخلاص ، تحصیل اخلاق خوب و دعایتان مستجاب است البته با شرائطی . بیاد آورید تشنکی و گرسنگی قیامت سپس حضرت یک سری برنامه های عملی برای خود سازی بیان می کنند می فرمایند: زمانی که به فقراء و نیازمندان کمک کنید ، به بزرگتر ها مثل پدر و مادر ، سالخوردگان احترام بگذارید و با کوچکتر ها مهربان باشید ، زبانتان را کنترل کنید ، چشم هایتان را از حرام نگه دارید و نسبت به یتیمان مردم مهربان باشید و از گناهانتان توبه کنید . هر کسی در این ماه اخلاقش نیکو کند این اخلاق خوب گذر نامه ای خواهد بود برای عبور از پل صراط .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
پیشاپیش فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ، ماه ضیافت الهی ، ماه خود سازی و بندگی را به محضر مبارک امام زمان (عج) ، مقام معظم رهبری و همه مسلمین بویژه شما نماز گزاران تبریک می گویم .
لازم می دانم از حضور گسترده شما مردم وفادار همشهریان عزیز حضور ۸۷% شما در انتخابات صمیمانه تشکر و تقدیر نمایم . همچنین لازم است به رئیس جمهور منتخب آقای دکتر روحانی و منتخبین شورا های اسلامی شهر ها و روستا ها تبریک عرض نمایم . یاد آوری نمایم حداقل قدر دانی از این مردم وفادار آن است که هم رئیس جمهور محترم و هم شور های اسلامی به وعده های خودشان هم پایبند باشند و هم از همین روز های اول به جای کار های تشریفاتی به فکر خدمت رسانی باشند مبادا مغرور شدن به پیروزی آنها را از مشکل جدی اشتغال ، مشکل جدی ، مشک رکود غافل نماید که مقام معظم رهبری فرمودند از همان روز های اول باید برای تحقق وعد ها تلاش کنند و تاخیر در ایجاد اشتغال جایز نیست و خلاصه دولتمردان محترم بدانند هر چه در راستای تحقق شعار سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال بیشتر تلاش نمایند موجبات امید واری و اعتماد مردم به نظم اسلامی و دولتمردان را فراهم خواهند ساخت و البته حافظه ملت ما قوی است آقای رئیس جمهور لیست بلند بالایی در تبلیغات انتخاباتی وعده داد غیر از بحث کلی اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال که فقط به تیتر آن اشاره می کنم :تحقق عدالت در آمدی ، طرح توانمندی روستائیان ، طرح کارورزی ، طرح اصلاح ساختار سهام عدالت ، اعمال حمایت مالیاتی از کارمندان ، اصلاح نحوه مدیریت ، حمایت از کاهش تورم ، تامین مالی تولید و اشتغال ، اصلاح محیط کسب و کار ، مقابله با فساد که اگر تحقق پیدا کند بسیار با اهمیت است باید همه ما به دولت کمک کنیم و آقای دکتر قالیباف و حجه الاسلام والمسلمین رئیسی ضمن تبریک به رئیس جمهور محترم آمادگی خود را برای کمک به دولت اعلام کردند.
هفته خوابگاه های دانشجویی را گرامی می داریم حدود ده هزار دانشجو در شهرستان داریم که اینها میمهان هستند که لازم است هم مسئولین و هم خیرین در جهت رفع کمبود خوابگاه دانشجویان کمک کنند . روز جهانی عاری از دخانیات را گرامی می داریم دخانیات مضر به سلامتی انسان است .
سفر ترامپ به عربستان و سپس به اسرائیل و توطئه هایی که طراحی شد از چند جهت جای بحث و بررسی دارد جهت اول اینکه ترامپ در وعده های انتخاباتی به مردم آمریکا گفت برای نجات اقتصاد آمریکا یکی از سیاست هایم این است که عربستان گاوی است که باید طلاها و دلار های اور ا دوشید و سرش را برید جهت دوم اینکه ترامپ با مطرح کردن اقتدا ر ایران و ایران هراسی عرب ها به اتحاد عربستان دعوت و بیش از چهار صد میلیارد دلار اسلحه فروخت تا بر سر مسلمانان یمن و سوریه ریخته و بخشی در اختیار تروریست ها قرار گیرد تا برنامه مسلما ن کشی و نا امنی را گسترش دهند و لذا شما مشاهده کردید بعدا ز رقص شمشیر ترامپ با آل سعود هم بمباران یمن شدت گرفت و هم مردم عوامیه مورد حمله قرار گرفتند و هم در بحرین به خانه آیه الله شیخ عیسی قاسم حمله شد و عده ای شهید و گروه زیادی زخمی شدند و هم در فلسطین مسلمان کشی شدت گرفت و هم در انگلستان و.اندونزی تروریست های وابسته به آل سعود جنایت کردند اما باید آل سعود و آل خلیفه بدانند تکیه به آمریکا و مبارزه با مردم مسلمان هیچ سودی نداشته و سرنوشتی بدتر از صدام و رژیم پهلوی در انتظار شان خواهد بود
در نماز جمعه امروز :
نماز گزاران با شرکت در راپیمایی جنایات آل خلیفه در حمله به خانه آیه الله شیخ عیسی قاسم را محکوم کردند
به مناسبت فر ارسیدن ماه مبار رمضان کتاب ( آداب روزه داری ، احوال روزه داران ) نوشته مقام معظم رهبری جهت مطالعه به نماز گزاران معرفی شد .