امام جمعه گناباد :
مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای بهترین شاگرد و یاور حضرت امام (ره) با همان ایمان ، صلابت ، قاطعیت و محبوبیت امام (ره) راه ایشان را ادامه می دهند.
عزت و اقتدار ، اتحاد و پیشرفت کشور در گرو حمایت از ولی فقیه است.

باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد اولین جمعه از ماه مبارک رمضان – مورخ ۱۲/۳/۹۶

سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام سخنور بود که پیرامون برکات ماه مبارک رمضان و اهمیت حج با نماز گزاران سخن گفت
ایراد خطبه و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم شهرستان گناباد


امام جمعه گناباد :
مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای بهترین شاگرد و یاور حضرت امام (ره) با همان ایمان ، صلابت ، قاطعیت و محبوبیت امام (ره) راه ایشان را ادامه می دهند.
عزت و اقتدار ، اتحاد و پیشرفت کشور در گرو حمایت از ولی فقیه است.
مسئولینی که امروز در راس کشور هستند ، مردم به آنان رای دادند باید تابع ولی فقیه باشند .
ملت ایران راه حمایت از مظلومان را رها نخواهد کرد .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : آسیب های اجتماعی شهرستان
خطبه دوم : تسلیت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) ، اهمیت پیروی از ولایت فقیه ، گرامیداشت ۱۵ خرداد ، اهمیت کمک به مردم مظلوم یمن
خطبه اول : سفارش به تقوی / آسیب های اجتماعی شهرستان
در تفسیر شریف نمونه ج ۲۹۴ حدیثی از پیامبر اسلام (ص) نقل شده که فرمودند :کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیته همه شما نگهبان هستید راجع به افراد زیر مجموعه خودتان مسئول هستید. طبق این حدیث همه ، از مسئولین ادارات گرفته تا پدران و مادران ، روحانیت ، اساتید حوزه و دانشگاه ، فرهنگیان و اقشار مختلف همه و همه نسبت به آسیب هایی که جامعه ما مخصوصا نسل جوان را تهدید می کند مسئول هستیم در تحقیقی که توسط اساتید دانشگاه بعمل آمده و با ۱۰۴ نفر از فرهیختگان مصاحبه شده آسیب های زیادی در شهرستان گناباد در حوزه خانواده ، همچنین حوزه اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی وجود دارد که همه بعنوان مسلمان برای رفع آنها مسئولیت داریم . در این پژوهش تاکید شده عدم میل به ازدواج در برخی از جوانان به دلیل تجمل و چشم و هم چشمی در مراسم عروسی و سایر بخش هاست . کاهش عواطف خانوادگی ، وقتی پدر و مادر فرصت ندارند یا ابراز محبت نسبت به فرزند نمی کنند اگر فرند پسر باشد بیشتر وابسته به رفقا می شود و چه بسا آسیب ببیند و اگر دختر باشد به دلیل فقر عاطفی به محض اینکه یک پسر هرزه به او ابراز علاقه می کند چون تشنه محبت است فریب می خورد یکی از آسیب ها دخالت زیاد پدر و مادر ها در زندگی عروس و داماد است که مشکل ساز می شود پدر و مادر باید راهنمایی کنند اما اگر زیاد دخالت شود باید خود داری کنند فرزندان هم باید بدانند پدر و مادراگر نصیحتی می کنند از روی دلسوزی است. آسیب دیگر بی احترامی زن و مرد است به یکدیگر و آسیب دیگر استفاده بد از ماهواره است که اساس خانواده را متزلزل می کند همچنین شیوع طلاق که به بهانه های کوچکی اختلاف شروع و سپس به طلاق که بدترین حلال هاست ختم می شود . همانطوری که اشاره شد یکی از عوامل ازدواج هراسی تجمل گرایی و چشم و هم چشمی است در گذشته هر کسی ثروتمند بود جهیزیه بیشتر و یا مهریه زیاد تر قرار می د اد اما امروزه همه افراد تقریبا با ثروتمندان رقابت می کنند آنهم با وام گرفتن و مشکلات از همینجا شروع می شود و هزار و یک دردسر اگر ما پا را از گلیم خودمان دازتر نکنیم مشکلی پیش نمی آید سبک زندگی ائمه غیر از این بوده ساده زندگی می کردند . در مسائل مادی به قشر پائین تر از خودت نگاه کن نه به بالاتر از خودت تا راحت تر زندگی کنی .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
پیشاپیش چهاردهم خرداد سالگرد ارتحال جانسوز رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و همچنین سالگرد وفات حضرت خدیجه ام المومنین و سالگرد شهدای ۱۵ خرداد را به محضر مبارک امام زمان (عج) و به محضر مقام معظم رهبری و همه مسلمین و شما نماز گزاران تسلیت عرض می کنم .
به حق می توان گفت بعد از ائمه معصومین (ع) علمای زیادی آمدند و خدمات فراوانی کردند خدمتی که حضرت امام (ره) کردند بالاترین خدمت بود آری رژیم پهلوی برنامه اسلام زدایی را با شدت و حدت ادامه می داد و در نتیجه از اسلام جز اسمی باقی نمانده بود .مساجد غریب ، قرآن غریب ، ارزش های دینی غریب ، حجاب و عفاف غریب اما در مقابل شرب خمر ، قمار ، فساد و فحشاء ، بی بند و باری آزاد ، امر به معروف و نهی ازمنکر ممنوع ، علماء و مبلغین اسلام یا در زندان و یا در تبعید ، کار های کلیدی کشور در اختیار بهایی ها و فراماسونر ها و افراد بی بند و بار. من ناچارم برای اینکه جوانان غربت اسلام را خوب بفهمند یک خاطره عرض کنم بنده در سال ۱۳۴۱ درس طلبکی را شروع کردم یکی از خویشاوندان که تحصیل کرده بود به مرحوم پدرم گفته بود این چه کاریست که بچه را فرستادید آخوند شود حالا آخوند ها را می کشند و زندانی و تبعید می کنند اگر هدفتان این است که روضه خوان شود مردم امروز به سینما و تاتر و کاباره ها می روند کسی طالب روضه نیست ، اگر می خواهید پیش نماز شود تا چند سال دیگر نماز خوانی نخواهد بود. البته راست می گفت اگر این انقلاب اسلامی نبود ، اگر مجاهدت امام (ره) نبود همانطوری که او پیش بینی کرده بود اتفاق می افتاد. اما حضرت امام (ره) با توکل بر خدا جان خود را کف دست گرفت به صحنه آمد ، امر به معروف و نهی ازمنکر کرد ، شما مردم هم پشتیبانی کردید و اسلام پیروز شد و ایران مستقل شد حضرت امام در قلب ملت ایران جا دارد بعد از ۲۸ سال مردم این همه ابراز محبت می کنند که مراسم ۱۴ خرداد گناباد در کشور ممتاز است و اگر چه امروزه حضرت امام در میان ما نیست ، اما مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای بهترین شاگرد و یاورش با همان ایمان ، با همان صلابت ، با همان قاطعیت و با همان محبوبیت راه حضرت امام را ادامه می دهند و همه مسئولین و مقامات کشور باید توجه داشته باشند عزت و اقتدار ، اتحاد و پیشرفت کشور در گرو حمایت از ولی فقیه است. مسئولین هم که امروز در راس کشور هستند مردم به آنان رای دادند باید تابع ولی فقیه باشند و اگر سخنانی را گفتند و از این سخنان بویی استشمام شود که راهی جز راه رهبری می روند یقیننا برخورد دیگری خواهند داشت بودند کسانی که در گذشته این جوری رفتار کردند و امروز جایی در این کشور ندارند و این درس عبرت است .
۱۵ خرداد و روز محیط زیست را گرامی داشته از همشهریان عزیز درخواست می شود در حفظ درختان جنگلی و حفظ مراتع یار و یاور حافظان محیط زیست باشند تا از هجوم ریز گرد ها و پیشروی کویر جلوگیری نمایند .
سفر ترامپ به عربستان و تشکیل ائتلاف با آل سعود که سرچشمه اصلی تروریسم در جهان می باشند از یکسو تروریستها را تقویت کرد و در هفته گذشته جها ن شاهد جنایات داعشی ها در فلیپین ، مصر و افغانستان بودند و از سوی دیگر سران رژیم سعودی بعد از این سفر در کشتار مردم یمن و در حمله به مردم عربستان جری تر شده و آل خلیفه نیز در بحرین به خانه آیه الله شیخ عیسی قاسم حمله کرد و با شهید و مجروح کردن مردم بی سلاح فاجعه جدیدی آفرید . اما آل سعود و آل خلیفه باید بدانند که با ریسمان پوسیده آمریکا به چاه رفته اند و دیر و یا زود محکوم به فنا و نابودی هستند و ملت ایران راه حمایت از مظلومان را رها نخواهد کرد . البته می دانید مردم مظلوم یمن هم در محاصره اقتصادی و هم در معرض بیماری وبا قرار دارند که باید هرکسی به هر اندازه به مقاومت کمک کند .
در نماز جمعه امروز :
به مناسبت فرا رسیدن سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) کتاب ( زندگی به سبک روح الله ) نوشته علی اکبر سبزیان جهت مطالعه به نماز گزاران معرفی شد .