امام جمعه گناباد :
دشمنان بدانند ملتی که در هشت سال دفاع مقدس مقاومت کردند و دشمن را به زانو در آوردند با این گونه ترقه بازی ها هرگز دست از یاری اسلام بر نخواهد داشت.
مسئولان محترم کشور و اقشار مختلف مردم به هوش باشند از هر گونه سخن و عملکرد ی که رهبری را تضعیف کند خود داری نمایند .

باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد دومین جمعه از ماه مبارک رمضان – مورخ ۱۹/۳/۹۶

سخنران قبل از خطبه ها :
جناب آقای آریانژاد مدیر محترم کمیته حضرت امام خمینی (ره) شهرستان بود که پیرامون اهمیت کمک به ایتام ، فعالیت های انجام شده در جهت خدمت رسانی به محرومین شهرستان با نماز گزاران سخن گفت
قرائت بیانیه بسیج دانشجویی مجتمع آموزش عالی شهرستان در محکومیت حرکت تروریستی دشمنان اسلام در تهران
ایراد خطبه و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم شهرستان گناباد
امام جمعه گناباد :
دشمنان بدانند ملتی که در هشت سال دفاع مقدس مقاومت کردند و دشمن را به زانو در آوردند با این گونه ترقه بازی ها هرگز دست از یاری اسلام بر نخواهد داشت.
مسئولان محترم کشور و اقشار مختلف مردم به هوش باشند از هر گونه سخن و عملکرد ی که رهبری را تضعیف کند خود داری نمایند .
مسئولین نباید با موضع گیری ها و سخنان خود پایه های اتحاد داخلی را لرزان و طمع بیگانه را برای ضربه زدن به نظام اسلامی افزایش دهند .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : آسیب های مهم اجتماعی شهرستان
خطبه دوم : تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع) ، گرامیداشت فرا رسیدن ایام لیالی قدر ، اهمیت تبعیت و پیروی محض از مقام معظم رهبری و پیاد ه نمودن دستورات و نظرات ایشان از سوی مسئولین ، محکوم کردن جنایات تروریست ها
خطبه اول : سفارش به تقوی / آسیب های مهم اجتماعی شهرستان
هفته گذشته عرض شد در یک تحقیق دانشگاهی همه آسیب های فرهنگی ، خانوادگی ، اجتماعی و اقتصادی شهرستان گناباد رصد و شناسایی شده و از همه استمداد شده تا برای اصلاح و ساماندهی این آسیب ها کمک کنند راجع به آسیب های خانوادگی هفته قبل مطالبی بیان شد و اما آسیب های مهم اجتماعی شهرستان عبارتست از: اولین مورد معضل بزرگ بیکاری که ام الفساد است و منشاء بسیاری از مشکلات روحی ، روانی ، اجتماعی و حتی دینی برخی از جوانان به بیکاری بر می گردد . مسئولیت رفع این مشکل در مرحله اول بر عهده دولت است که باید با برنامه ریزی های عملی و دلسوزانه اقدامات لازم را انجام دهند اما در مرحله بعد پدران و مادران نیز مسئولند در گذشته پدران و مادران فرهنگ کار کردن را در افراد خانواده و فرزندان ترویج می نمودند ولی امروزه همه فرزندان را بکار دولتی تشویق می کنند توقع آنها بالا است کار دولتی هم کم است و در مرحله سوم خود جوانان عزیز باید با تلاش بیشتر و با گرفتن مدرک بالاتر و چه با کسب مهارت های مختلف و ابتکار و خلاقیت برای خودشان فرصت شغلی دست و پا کنند . آسیب اجتماعی دوم گسترش اعتیاد و مواد مخدر از سیکار و قلیان گرفته تا مواد مخدر صنعتی و قرص های روان گردان است . همه ما می دانیم فرد معتاد کم کم هم مال و ثروت و هم سلامتی و هم دین و شخصیت و بلاخره دنیا و آخرت خود را بر باد می دهند و جوانان عزیز باید از سرنوشت تلخ معتادان عبرت بگیرند و از هر نوع اعتیادی بشدت پرهیز کنند همچنین از همنشینی و رفاقت با آنها دوری کنند . آسیب سوم تحمل کم ، بد اخلاقی و اهانت و درگیری است با اینکه یکی از افتخارات مردم گناباد خونگرمی و گذشت بوده اما اخیرا در میان جوانتر ها درگیری گسترش یافته و به همین دلیل پرونده های زیادی در دادگستری تشکیل شده و همه ما باید بدانیم در اسلام برخورد خوب ، مهربانی و گذشت ارزش زیادی دارد . آسیب چهارم رعایت نکردن حلال و حرام است توسط بعضی افراد برخی تلاش می کنند از هر راهی که می توانند پولدار شوند با تقلب ، با غشکاری ، رشوه ، ربا خواری ، کم فروشی و گران فروشی مال حرام موجب قبول نشدن عبادات می شود و ثمرات بدآن در نسل انسان باقی و بروز می کند .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
پیشاپیش میلاد خجسته کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و هفته اطعام نیازمندان و اکرام ایتام را به محضر مبارک امام زمان (عج) ، مقام معظم رهبری ، همه مسلمین و شما نماز گزاران تبریک عرض می کنم . راه و روش اهل بیت از جمله امام مجتبی (ع) خدمت به نیازمندان و ایتام بوده است .
در آستانه شب های قدر هستیم ضمن التماس دعا یاد آوری می نمایم ماه رمضان مخصوصا شب های قدر بهترین فرصت برای توبه از گناهان ،راز و نیاز با خدا ، خودسازی و شرکت در نماز های جماعت ، جلسات قرآن و احیاد داری است .
یکی از درس های تاریخ حضرت امیر (ع) عبرت گرفتن از بی وفایی مردم کوفه و تنها ماندن حضرت است که نتیجه آن شهادت آن بزرگوار و شکست جبهه حق و روی کار آمدن حکام ستمگر بنی امیه بود و همه ما باید عبرت بگیریم و اجازه ندهیم تاریخ تکرار شود امروز باید مسئولان محترم کشور و اقشار مختلف مردم به هوش باشند از هر گونه سخن و عملکرد ی که رهبری را تضعیف کند خود داری نمایند . در شرایطی که بعد از سفر ترامپ به عربستان جبهه عربی ، عربی و عبری علیه ایران اسلامی صف آرایی دشمنان را ببینند البته اگر چه به فضل الهی شکافی در آن ایجاد شد اما جبهه دشمن تشکیل شده و مقامات بلند پایه نظام نباید با سخنانشان آب به آسیاب دشمن ریخته و در جبهه خودی بذر دوقطبی شدن بکارند اینها نباید از مسائل اولویت دار مثل اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال غفلت نمایند آنها نباید گاهی مسئله گنسرت را مسله مهم کشور بدانند و گاهی با طرح ادعای دروغین ۳۸ سال اعدام ، بریدن زبانها و شکستن قلم ها منافقان و دشمنان قسم خورده نظام اسلامی را شاد نمایند و گاهی با دفاع از سند ۲۰۳۰ که خودشان قبول دارند حداقل برخی از بند های آن در تعارض با ارزش های اسلامی است علیرغم نظر صریح مقام معظم رهبری در توقف اجرای این سند یا به دلیل غفلت و یا لجاجت بر پای بندی به این سند اصرار بورزند اینگونه موارد است که پایه های اتحاد داخلی را لرزان و طمع بیگانه را برای ضربه زدن به نظام اسلامی افزایش می دهد خوبست در این ماه مبارک پا روی هوی و هوس گذاشته و به سفارش حضرت امام (ره) که فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد همچنین وصیت شهداء که تاکید داشتند ما رفتیم اما شما رهبر را تنها نگذارید عمل نمائیم و خلاصه اگر سند ۲۰۳۰ هیچ بندی بر خلاف اسلام نباشد که هست چرا نظام آموزشی ما باید در خارج کشور توسط یونسکو و یا سازمان ملل نوشته شود در حالی که ما دارای تمدن چند هزار ساله هستیم و علاوه بر این با استقلال ما همخوانی ندارد
در شرایطی که نیرو های مقاومت اسلامی در عراق و سوریه در حال پیشروی و خاتمه دادن به حیات ننگین داعشی ها و تکفیریها هستند تروریست های مزدور برای اظهار وجود و برای اجرای اهداف سران آل سعود که چند روز قبل اعلان کردند ما باید جنگ را به داخل ایران بکشانیم در مجلس و حرم امام دست به جنایاتی زدند البته علیرغم برنامه ریزی به اهدفی که خواستند نرسیدند اما آنها تصور می کنند با این حرکات مذبوحانه امنیت کشور ما را بر هم بزنند کور خوانده اند و ملتی که در هشت سال دفاع مقدس مقاومت کردند و دشمن را به زانو در آوردند با این گونه ترقه بازی ها هرگز دست از یاری اسلام بر نخواهد داشت.
در نماز جمعه امروز :
به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت امام علی (ع) کتاب ( به پسرم ) وصیت نامه امام علی (ع) به فرزندشان امام حسن (ع) نوشته خانم شهیدی جهت مطالعه به نماز گزاران معرفی شد .
قرائت بیانیه بسیج دانشجویی مجتمع آموزش عالی در محکومیت جنایت تروریستی در تهران .