امام جمعه گناباد :
عید فطر روز وحدت و یکپارچکی جهان اسلام است
امروزه ظالمی بدتر از اسرائیل جنایتکار و آمریکای جهانخوار وجود ندارد .
باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد روز جهانی قدس – مورخ ۲/۴/۹۶
ایراد خطبه و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم شهرستان گناباد
سخنرانان قبل از خطبه ها :
حجه الاسلام والمسلمین اسلامی امام جمعه محترم موقت شهرستان بود که پیرامون روز جهانی قدس سخنان مبسوطی ایراد نمود.
جناب آقای مهندس بنایی نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی بود که پیرامون فعالیت ها و خدمات ارائه شده با نماز گزاران سخن گفت .
امام جمعه گناباد :
عید فطر روز وحدت و یکپارچکی جهان اسلام است
امروزه ظالمی بدتر از اسرائیل جنایتکار و آمریکای جهانخوار وجود ندارد .
راهپیمایی رو ز جهانی قدس لبیک گفتن به حضرت امام (ره) و به مقام معظم رهبری و مایه امید واری ملت فلسطین ، وحشت صهیونیست ها و بیداری جهان اسلام است .
سران کاخ سفید و صهیونیست ها بدانند که اگر دست از پا خطا کنند موشک های ایرانی می تواند پایگاه های آمریکا را در منطقه و حتی تل آویو را با خاک یکسان نماید .
ضمن تشکر از سپاه عزیز از دولت محترم و مجلس شورای اسلامی درخواست می شود حمایت های بیشتری از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیرو های مسلح بمعل آورند .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : اصلاح اخلاق خودسازی معنوی
خطبه دوم : تبریک عید سعید فطر / تقدیر از شرکت حماسی امت حزب الله در راهپیمایی روز جهانی قدس / حمله موشکی سپاه پاسدران انقلاب اسلامی به مقرر تروریست ها / درخواست از مردم در امر صرفه جویی در آب
خطبه اول : سفارش به تقوی / اصلاح اخلاق خودسازی معنوی
یکی از وظایف بزرگ ما در این ماه مبارک رمضان اصلاح اخلاق و رفتار و بطور کلی خودسازی معنوی است یعنی باید بکوشیم همراه با روزه گرفتن آنچنان اراده معنوی خودمان را تقویت کنیم که توانایی پیدا کنیم برای ترک همه صفات ناپسند از قبیل خود خواهی ، حسادت ، دروغگویی ، بد زبانی ، مردم آزاری و بی بند و باری و متقابلا بتوانیم صفات خوب مانند نوعدوستی ، تواضع ، خدمت به خلق ، اخلاق خوب و راستگویی را جایگزین نمائیم و این همان خودسازی است . قرآن کریم می فرماید به تحقیق رستگار شد کسی که خودسازی کرد . در راس خودسازی معنوی حسن خلق و خوش اخلاق شدن قرار دارد که در حدیثی آماده حسن خلق در سرلوحه برنامه شخص با ایمان اخلاق خوب قرار دارد . پیامبر گرامی اسلام در ضمن بیان برنامه های موظفی ماه مبار ک رمضان فرمودند : هر کسی در این ماه اخلاقش نیکو کند یعنی اگر بد اخلاق بود ، خوش اخلاق شود ، اگر زود عصبانی می شد با روزه گرفتن حلیم و بردبار شود ، اگر بد زبان بود زبانش را کنترل نماید ، اگر خشن بود مهربان شود . این اخلاق خوب در واقع گذریست برای او در جهت عبور از پل صراط در روزی که قدم ها می لرزد و انسان ها از چپ و راست پل به درون جهنم سقوط می کنند . حالا ما باید محاسبه کنیم که چقدر در این ماه اخلاقمان خوب شده است .در آیات و روایات تاکید فراوانی در رابطه با اخلاق خوب بعمل آمده است قرآن کریم می فرماید آنها که خشم خود را فرو می نشانند و از بدیها ی دیگران چشم پوشی می نمایند و خدا نیکو کاران را دوست دارد . از پیامبر اسلام در کتاب بحار ج ۳۸۵ نقل شده ، نیمی از دین اخلاق خوب است و خود آن بزرگوار به گواهی قرآن در سوره قلم آیه ۴ بعنوان مصداق بزرگ خوش اخلاقی معرفی شده است و باز فرمود کامل ترین مردم از لحاظ ایمان خوش اخلاق ترین آنهاست و متقابل از بد اخلاقی نکوهش فراوان شده امام صادق (ع) هرکس بد اخلاق باشد جانش در عذاب است زیرا به همان اندازه دیگران را ناراحت می کند خودش هم بیشتر باید ناراحت شود .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
پیشاپیش عید سعید فطر را که مهمترین اعیاد اسلامی است به محضر مبارک امام زمان (عج) و به محضر مقام معظم رهبری و همه مسلمین تبریک گفته و امید واریم خداوند نماز ها و روز ه ها و نیکو کاری ها را به کرم خود قبول نماید . روز عید فطر روز وحدت و یکپارچکی جهان اسلام است .
لازم می دانم از حضور گسترده پر شور شما همشهریان عزیز بویژه روستائیان گرانقدر که همه شما با زبان روز ه و در هوای گرم در راهپیمایی روز قدس شرکت نمودید صمیمانه تشکر و برایتان سلامتی مسئلت نمایم . حضور شما مردم با ایمان شهید پرور و همیشه در صحنه اولا عمل به وصیت مولی امیر المومنین امام علی (ع) است که در بستر شهادت فرمودند با دشمن ظالم و یاور مظلوم باشید و امروزه ظالمی بدتر از اسرائیل جنایتکار و آمریکای جهانخوار وجود ندارد که در پیش چشم مدعیان حقوق بشر بیش از ۶۰ سال است جز کشتار و آوراگی کارنامه ای در فلسطین ندارند ثانیا این شرکت شما در راهپیمایی لبیک گفتن به حضرت امام (ره) و به مقام معظم رهبری است که مایه امید واری ملت فلسطین ، وحشت صهیونیست ها و بیداری جهان اسلام است انشا ء الله مثاب و ماجور باشید .
از ارائه گزارش نماینده جهادی شهرمان تشکر می کنیم امید واریم مسئولین کشوری هم همراهی بیشتری داشته باشند تا وعده ها بیش از پیش محقق شود .
پاسخ کوبنده موشکی هوا فضای سپا ه پاسداران انقلاب اسلامی به اقدامات کور تروریستی در مجلس و حرم امام از یکسو موجی از شور و شادی و غرور در میان اقشار مختلف مردم شد که بعد از از چند روز از انتقام شهدا را گرفتند و از سوی دیگر این عملیات غرور آفرین اقتدار سپاه پاسدران این فرزندان دلیر ملت و سربازان مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای را به جهانیان نشان دارد که توانستند از فاصله ۷۰۰ کیلومتر دقیقا ستاد فرماندهی داعش را در کنار نیرو های آمریکا یی در هم بکوبند . این قدرت نمایی علاوه بر اینکه اتاق فرمان تروریست ها ی داعش را بر سرشان ویران کرد در واقع تیری بود به قلب حامیان قداره کش و زورگو ی اربابان داعش یعنی اسرائیل ، آمریکا و عربستان و به تعبیر رهبر بزرگوار سیلی محکمی بود که فرصت هر گونه فکر تصمیم گیری و عکس العمل را از آنها گرفت آنها تا کنون موشک های ایرانی را ماکت و بی خاصیت معرفی می نمودند با چشم های نا پاک خودشان اشراف اطلاعاتی ، اقتدار و نقطه زنی موشک های تولید ایران را مشاهده کردند و آنچه برایشان عجیب بود این بود که آمریکا از فاصله ۵۰ کیلومتری فرودگاه سوریه را با دهها موشک قرار داد و بیشتر این موشک ها به بیابان و اطراف فرودگاه اصابت کرد ولی سپاه پاسداران از فاصله ۷۰۰ کیلومتری دقیقا بر سر ترویست ها فرود آمد و سران کاخ سفید و صهیونیست ها پی بردند که اگر دست از پا خطا کنند موشک های ایرانی می تواند پایگاه های آمریکا را در منطقه و حتی تل آویو را با خاک یکسان نماید ضمن تشکر از سپاه عزیز از دولت محترم و مجلس شورای اسلامی درخواست می شود حمایت های بیشتری از سپاه پاسداران و نیرو های مسلح بمعل آورند .
هفته اول تیر بعنوان هفته صرفه جویی در مصرف آب نامیده شده که همینجا از تمامی همشهریان عزیز درخواست می شود به دلیل کمبود سفره های آبی شهرستان و بالا رفتن مصرف و هزینه های بالای تامین آب از فاصله ۱۲۰ کیلومتری احتما ل جیره بندی آب وجود دارد و حتی از طرف کارشناسان اعلان شده اگر مصرف به همین شدت بالا رود در چند سال آینده تامین آب شهرستان با مشکلات جدی روبرو خواهد شد لذا از همه درخواست می شود از مصرف بی رویه مثل شستن حیات و غیره بشدت خود داری نمایند
در نماز جمعه امروز :
جوایز منتخبین مسابقه شهر قرآن که از سوی ستاد نماز جمعه در ماه مبارک رمضان برگزار شد به آنان اهداء گردید .