باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد – مورخ۹/۴/۹۶

ایراد خطبه و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم شهرستان گناباد
سخنران قبل از خطبه ها :
جناب آقای مهندس ایزد ی ریاست محترم اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان بود که پیرامون سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال و روز صنعت و معدن با نماز گزاران سخن گفت .


امام جمعه گناباد :
خداوند وجود مقام معظم رهبری را برای ادامه راه امام (ره) و شهداء حفظ کرد
دولت محترم از کار آفرینان با اختصاص اعتبارات و تسهیلات حمایت عملی نمایند .
آمریکا ضد حقوق بشر است .
آمریکا بزودی در ائتلاف علیه ایران شکست خورده و پوزه کثیفشان به خاک مالیده خواهد شد
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : شیطان
خطبه دوم : تبریک عید سعید فطر / توجه به عملیاتی شدن سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال / گرامیداشت هفته قوه قضائیه و سالگرد سوء قصد به مقام معظم رهبری / سالروز کشتار ۲۹۸ نفر مسافر هواپیمای ایران توسط آمریکا / آزاد سازی موصل
خطبه اول : سفارش به تقوی / شیطان
در قرآن کریم و روایات بارها از دشمن سعادت انسان یعنی ابلیس یا شیطان یاد شده و خداوند به بشر هشدار داده است که مبادا تحت تاثیر وسوسه های او قرار بگیرند و از مسیر صحیح و صراط مستقیم خارج نشوند در سوره فاطر آیه ۶۰ می فرماید : شیطان دشمن شماست . شما هم او را دشمن خود قرار دهید. یعنی فریب وسوسه ها ی او را نخورید . در آیه ۱۷ سوره اعراف می فرماید : شیطان گفت من از روبرو و پشت و راست و چپ به انسان حمله ور می شوم و اکثرا آنها را سپاسگزار نخواهی یافت. شاید مرا د این باشد که شیطان به شیوه های مختلف و روش های گوناگون بشر را گمراه می کند و بنابر این ما انسان ها باید خیلی هوشیار باشیم و اگر غفلت کنیم منحرف خواهیم شد . بعضی از مفسرین گفته اند اینکه شیطان از پیش رو می آید اشاره است به اینکه شیطان مرگ و عالم آخرت را خیلی ساده و سبک جلوه می دهد تا ما کاری برای آخرتمان انجام ندهیم و منظور از اینکه از پشت سر به انسان می تازد آن است که بشر را به گرد آوری مال و ثروت از راه حرام تشویق و از پرداخت خمس و زکات باز دارد و خلاصه به خاطر فرزندان او را به ظلم و ستم و تقلب ، غشکاری ، وقف خواری ، گرانفروشی و ربا خواری آلوده می سازد و منظور از طرف راست این است که عقاید اسلامی و باور های معنوی را شیطان با طرح شبهات و ایجاد شک و تردید متزلزل می سازد و بشر را در مورد خدا ، قیامت ، قرآن ، امام زمان ، ولایت فقیه دچار شک می کند و منظور تهاجم شیطان از طرف چپ آن است که لذات مادی ، شهوات و گناهان را در نظر انسان جلوه می دهد پس شیطان دشمن خطر ناکی است که از چهار طرف به انسان حمله می کند تا او را آلوده و جهنمی کند اما خداوند مهربان با فرستادن پیامبران ، کتاب های آسمانی ، امامان و همچنین روشن کردن چراغ عقل ، فطرت و وجدان ، راه سعادت را به بشر نشان می دهد و در توبه را نیز باز کرده است. در تفسیر نور ج ۴ ص ۳۱ آمده که فرشتگان از روی دلسوزی به درگاه خدا عرض کردند پروردگارا این انسان ها چگونه از شر شیطان این دشمن قسم خورده که از چهار طرف حمله می کند نجات پیدا کنند خطاب رسید از دو راه یکی از بالای سر اگر دست به دعا بردارند و دیگری از پایین پا اگر سر به سجده بگذارند گناهان بخشیده می شود .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
مجددا عید سعید فطر را به محضر مبارک امام زمان (عج) و به محضر مقام معظم رهبری و همه مسلمانان جهان مخصوصا شما برا دران و خواهران تبریک عرض کرده امید وارم خداوند نماز ها ، روز ه ها ، نیکو کاری ها و خدمات را از همه به کرم قبول کند مقام معظم رهبری در خطبه های عید فطر با تجلیل از فضای معنوی و اهتمام ملت ایران به روزه داری ، حضور چشمگیر همه اقشار مخصوصا جوانان در مساجد ، جلسات انس با قرآن ، جلسات معارف ، انداختن سفره های افطاری ساده ، کمک به آزاد سازی زندانیان ، کمک های مالی به بیماران ، توسل و تضرع در شب های قدر ، حضور در راهپیمایی روز قدس و تهاجم قدر تمندانه سپاه به دشمنان آنها را ذخیره های معنوی اعلان نموده و تاکید بر وحدت و اتحاد نموده و ابراز امید واری کردند دولت جدید هر چه زودتر کار خودش شروع کند و مسئله تولید داخلی و کار برای اشتغال جوانان و فعالیت های فرهنگی با جدیت دنبال شود سپس افزودند زخم های بزرگی بر پیکر امت اسلامی وارد شده در یمن ، در بحرین باید بطور صریح از مردم یمن ، بحرین و کشمیر حمایت و از ظالمان و ستمگران ابراز بیزاری شود .
استفاده کردیم از گزارش ریاست محترم اداره صنایع و معادن شهرستان ضمن تشکر انشاء الله موفق باشند. بنده عرض می کنم در سال تولید و اشتغال لازم است دولت محترم ضمن حمایت عملی از کار آفرینان با اختصاص اعتبارات و تسهیلات هم شغل های موجود را حفظ نماید و هم ضرورت دارد ادارات محترم دارائی ، تامین اجتماعی ، آب ، برق ، گاز و بانک ها با واحد های صنعتی مدارا کنند و گر نه همین کار گران موجود هم از کار بیکار خواهند شد و این بر خلاف سیاست های اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال است . لازم است از تلاش کار آفرینان شهرستا ن همچون جناب آقای مهندس مرادی که مسقیما زمینه شغل ۹۰۰ نفر را بوجود آورده اند تشکر نمایم .
از مناسبت های دیگر این ایام شش تیر سوء قصد به مقام معظم رهبری و بمب گذاری در مسجد ابوذر که خداوند وجود ایشان را برای ادامه راه امام (ره) و شهداء حفظ کرد . هفتم تیر شهادت دکتر بهشتی و هفتاد دو تن از یاران امام توسط منافقین کوردل و هفته قوه قضائیه که لازم است از تلاش ها ی قوه قضائیه در عرصه برخورد با مفاسد و حمایت از آمران به معروف تقدیر شود و یازدهم تیر سالروز شهادت آیه صدوقی بدست منافقین و دوازدهم تیر سرنگونی هواپیمای مسافر بری ایران و شهادت ۲۹۸ مسافر آن توسط آمریکا و تازه نه تنها عذر خواهی نکرد بلکه به فرمانده ناو مدال هم دادند و بعد از این جنایات منافقین که ۱۷ هزار نفر را به شهادت رسانیدند امروزه آنها را در زیر چتر حمایت های خویش قرار داده اند با این کارنامه سیاه هنوز هم آمریکا خجالت نمی کشد و دم از حقوق بشر می زنند در حالی که ضد حقوق بشر است و البته بقدری سران کاخ سفید رسوا شده اند که حتی صدای خود آمریکا ئیها هم در آمده و آشکارا روز نام ها از حمایت دولت آمریکا از سران آل صعود کودک کش و حمایت از تروریست ها و داعش در سوریه و عراق انتقاد می کنند و ما خدا را شکر می کنیم که هم آمریکا رسوا شده و هم در اهدافش شکست خورد همین دیشب العبادی نخست وزیر عراق رسما خبر آزاد سازی موصل را اعلان کرد و پیام آزادی موصل به سران آمریکا این است همانطوری که شما داعش و تکفیریها را بوجود آوردید و چند سال است از آنان حمایت می کنید علیه ایران و مقاومت اسلامی و امروز شکست خوردید در ائتلاف علیه ایران نیز در آینده نزدیک شکست خورده و پوزه کثیفتان به خاک مالیده خواهد شد .
در نماز جمعه امروز :
کتاب حیات طیبه ، معیشت مومنانه با موضوع سال اقتصاد مقاومتی نوشته مقام معظم رهبری که به کوشش آقای ابوالقاسم کریمی گرد آوری شده جهت مطالعه به نماز گزاران معرفی شد .