باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد – مورخ۲۰/۵/۹۶
ایراد خطبه و اقامه نماز جمعه : توسط حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام گرامی بود که پیرامون مسائل اجتماعی و خانوادگی از دیدگاه اسلام با نماز گزاران سخن گفت .


امام جمعه گناباد :
همانگونه که بار ها مقام معظم رهبری تاکید کرده اند باید صنایع کوچک احیاء و مورد حمایت قرار گیرند .
آزادگان دفاع مقدس نماد استقامت جامعه ما هستند.
وقتی ملت و دولت کنار هم و پشت سر رهبری متحد باشند توطئه های دشمنان راه به جایی نخواهد برد.
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : آگاهی اهل بیت (ع) از اعمال انسان
خطبه دوم : گرامیداشت ایام حج / روز مقاومت اسلامی / اهمیت احیای صنایع کوچک / فعالیت دولت دوازدهم و اهمیت تحقق وعده ها
خطبه اول : سفارش به تقوی / آگاهی اهل بیت (ع) از اعمال انسان
خداوند در آیه ۱۰۵ سوره توبه به بشر هشدار می دهد که شما انسان ها فکر نکنید نظارتی بر کار ها یتان نیست خیر همه اعمال شما نیز زیر نظر است و نه تنها از اعمالتان آگاه است بلکه پیامبر و ائمه (ع) نیز آگاهند . در کتاب اصول کافی ج ۱۷۱ از امام رضا (ع) نقل شده است به خدا سوگند اعمال شما هر شب و روز بر من عرضه می شود و سپس استدلال کردند به آیه ۱۰۵ سوره توبه که می فرماید : قل اعملوا بگو ای پیامبر به امت اعمال و وظایف خود را انجام دهید و بدانید هم خدا و هم پیامبر و هم مومنان اعمال شما را خواهند دید و بزودی به سوی خدا یی که آگاه بر نهان و آشکار شماست باز می گردید . اولین پیام آیه این است که افراد عاقل و محترم حیا می کنند در حضور دیگران کار خلافی انجام دهند پس باید بدانند اگر گناه کنند هم در حضور خدا هستند و هم پیامبر و ائمه (ع) . دومین پیام اعمال هر انسانی زمینه ساز سعادت و شقاوت اوست . اعمال و اخلاق و کار های خوب باغ و بوستان و نعمت های بهشتی اوست و ملکوت کار های بد جهنم و عذاب های آنهاست .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
به مناسبت ایام حج اولا برای تمامی مسافرین اسلام مخصوصا زائرین خانه خدا و زائرین ائمه (ع) دعا می کنیم و ثانیا همه زائرین بیت الحرام همانطوری که مقام معظم رهبری فرمودند نسبت به حفظ وحدت و اتحاد اسلامی ، شرکت در نماز های مسجد الحرام ، مسجد النبی و تلاوت قرآن و همچنین تمرکز بر مسئله فلسطین تاکید داشته باشند و از بازار گردی و هدر دادن وقت پرهیز نمایند .
مناسبت ها ی دیگر عبارتند از فردا ۲۱ مرداد روز حمایت از صنایع کوچک. در این خصوص لازم است هم حمایت و آموزش و هم خرید تضمینی و بازار یابی صورت بگیرد و شغل های زیادی هم ایجاد کنند مقام معظم رهبری فرمودند بار ها گفته ام چند صد هزار صنایع کوچک و متوسط را احیاء کنید .
۲۲ مرداد روز تشکل ها و مشارکت های عمومی است که متاسفانه فرهنگ کار گروهی در میان ما ایرانی ها ضعیف است در حالی که اسلام تاکید بر کار گروهی دارد.
۲۳مرداد سالگرد پیروزی قهرمانانه حزب الله لبنان به رهبری سید حسن نصر الله بر ارتش جنایکار اسرائیل و روز مقاومت اسلامی با اینکه کشور های عربی بار ها با اسرائیل جنگیدند نتوانستند بر اشغالگران پیروز شوند اما حزب الله لبنان یک مشت بسیجی با ایمان در ظرف ۳۳ روز توانستند ماشین جنگی اسرائیل را از کار بیندازند .
۲۶ مرداد همزمان است با آغاز بازگشت افتخار آمیز اولین گروه از آزادگان دفاع مقدس به میهن اسلامی که نماد استقامت جامعه ما هستند .
۲۱ ذوالقعده چهارشنبه آینده روز زیارتی مخصوص حضرت امام رضا (ع) در کل دوران سال است زیارت امام رضا (ع) از هزار عمره و حج ثواب و فضیلت آن بیشتر است . زیارت اردوی تربیتی است وآموزش سبک زندگی ائمه )ع) است .
راجع به شرکت های بازار یابی هرمی خیلی سئوال می شود باید عرض کنم سه اشکال شرعی به این شرکت ها وارد است اول اینکه اعضاء مجبورمی کنند برای عضویت به خرید اجبار ی و در اسلام جایز نیست دوم اگر کالایی فروختند و مشتری ثابت کند ضرر کرده حاضر نیستند پول او را برگردانند و سوم این است که در اسلام هرکسی کار کرده باید سود بگیرد ولی این شرکت ها سود را هم به بازاریاب می دهند و هم به کسانی که زحمت نکشیده اند.
دولت دوازدهم با پشت سر نهادن مراسم تنفیذ و تحلیف رسما در یک دوره چهار ساله برای خدمت به اسلام شروع بکار کرد همانطوری که رئیس جمهور محترم گفتند از این پس فصل همدلی ، همکاری و خدمت است در شرائط امروز که دشمنان اسلام از همه توان خود برای ضربه زدن به ما استفاده می کنند انتظار می رود دولت با کار جهادی بوعده های که داده اند عمل کند و از تحریم و تهدید های شیطان بزرگ نترسد زیرا به تجربه ثابت شده وقتی ملت و دولت کنار هم و پشت سر رهبری متحد باشند توطئه های دشمنان راه به جایی نبرده است
در نماز جمعه امروز :
کتاب جواب هایی کودکانه به سئوال های اعتقادی(( ۶۰ پرسش اعتقادی )) جهت مطالعه به نماز گزاران معرفی شد .