باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد – مورخ ۳/۶/۹۶
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم شهرستان گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : جناب سرگرد امیر خانی نماینده محترم پدافند هوایی شرق کشور( قرار گاه خاتم الانبیا ء ) بود که به مناسبت سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی با نماز گزاران سخن گفت .
امام جمعه گناباد :
دشمنان نظام اسلامی اگر روزی دیوانگی کنند پاسخ کوبنده ای خواهند گرفت و از صحنه روزگار محو خواهند شد .
اکنون وقت پاسخگویی عملی به توقعات مردم و انتظارات رهبری حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی است ، امید واریم دولت دوازدهم بتوانند با مدیریت جهادی و رونق تولید و ایجاد اشتغال نور امید را در دل ها روشن نمایند .
شهید حججی پرورش یافته مسجد بود .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : خیانت در امانت
خطبه دوم : تسلیت ایام شهادت امام محمد باقر (ع) ، گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت و هفته دولت / گرامیداشت یاد و خاطره شهید حججی / هفته مساجد / تبریک روز کارمند /سالروز تشکیل قرار گاه پدافند هوایی

خطبه اول : خیانت در امانت
از آیات قرآن کریم و روایات اهل بیت (ع) استفاده می شود که یکی از گناهان بزرگ خیانت در امانت است قرآن می فرماید : به امانت هایی که در اختیار شماست خیانت نکنید در حالی که می دانید امانت است . رسول خدا (ص) فرمودند : ایمان به خدا ندارد کسی که امانتدار نباشد . امانت فقط طلا و پول نیست بلکه امانت داری مفهومی بسیار گسترده ای دارد و تمام شئون فردی ، خانوادگی و اجتماعی را شامل می شود. مثلا اعضاء بدن امانت خداست که در اختیار ما قرار دارد بنابر این هیچکس حق آسیب زدن به بدن خودش را ندارد تا چه رسد خودکشی و اعتیاد. در حوزه خانوادگی همسر و فرزندان امانت هستند هم زن و شوهر باید یکدیگر را امانت بدانند و از خیانت بپرهیزند و هم فرزندانشان را امانت های خدا بدانند و آنها را با ایمان و با ادب و خدمتگزار به جامعه بار بیاورند مخصوصا در این دوره آخر الزمان که انواع فتنه ها و لغزش ها برسر راه نسل جوان کمین کرده است و جنگ نرم گسترده ای برای گمراه کردن و آلوده نمودن و معتاد کردن آنان وجود دارد لذا پدران و مادران بزرگوار و دلسوز باید ارتباط فرزندشان را با مساجد ، نماز ، قرآن ، روحانیت ، هیات مذهبی ، پایگاه های بسیج ، کتابخانه ها برقرار سازند اگر این ارتباط برقرار شد مانند آن است که دست فرزندشان را در دست یک پدری دلسوز گذاشته اند . یکی دیگر از مصادیق امانت قرآن کریم و اهل بیت (ع) است اگر ما به قرآن اهمیت بدهیم ، آنرا بخوانیم و به پیام هایش عمل کنیم از اهل بیت (ع) پیروی نمائیم امانتداری کرده ایم . نظام جمهوری اسلامی امانت حضرت امام (ره) و شهداست که بدست ما سپرده شده اگر در حفظ و پاسداری آن بکوشیم و آنرا با حفظ اتحاد ، حضور در صحنه ، تقویت ولایت فقیه و گوش به فرمان رهبر بودن تقویت کنیم امانتداری نموده ایم اما اگر بی تفاوت باشیم از مسئولیت ها طفره برویم در مادیات غرق شویم از امام و شهداء فراموش کنیم خیانت کرده ایم .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
پیاشپیش هفتم ذی الحجه شهادت حضرت امام محمد باقر (ع) و هچنین نهم ذی الحجه شهادت حضرت مسلم را به شما نماز گزاران تسلیت عرض می کنم .
هفته دولت را گرامی می داریم و به ارواح پاک شهدای شهرستان ، شهدای مدافع حرم ، شهدای گمنام و شهید نمونه این ایام شهید حججی و همچنین شهیدان رجایی و باهنر ، امام شهدا و علامه بهلول درود می فرستیم .
دولت دوازدهم در حالی کار خود را آغاز کرده که همزمان است با سالگرد شهادت و خاطره شهید رجایی و شهید باهنر دو دولتمرد نمونه و با روز های حماسه آفرینی شهید محسن حججی علاوه دولتمردان هم تجربه چهار ساله را دارند و هم از پشتوانه حمایت ملت و ارکان نظام برخوردارند و مجلس هم به آنها رای اعتماد داد و لذا اکنون وقت پاسخگویی عملی به توقعات مردم و انتظارات رهبری حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی است و باید به وعده هایی که به مردم دادند عمل کنند امید واریم بتوانند با مدیریت جهادی و رونق تولید و ایجاد اشتغال نور امید را در دل ها روشن نمایند .
از آنجا که همواره مقام معظم رهبری تاکید دارند خدمات نظام بیان شود باید عرض کنم در همین شرائط سخت که روزی نیست آمریکا تحریم جدیدی و یا توطئه جدیدی علیه ما بکار نبندد به حمد ا… هزاران پروژه تولیدی ، فرهنگی و اجتماعی به بهره برداری می رسد که بیش از ۳۰ پروژه تولیدی در شهرستان گناباد به بهره برداری می رسد که لازم می دانم از تمامی دست اندرکاران تشکر و تقدیر نمایم .
مناسبت های دیگر سوم شهریور روز اشغال ایران توسط متفقین در سال ۱۳۲۰ جنگ جهانی دوم و تبعید رضا خان به جزیره موریس با اینکه رضا خان دم از اقتدار می زد اما وقتی متفقین به ایران حمله کردند ارتش و نیرو های مسلح رضا خان سه ساعت بیشتر مقاومت نکردند و همه تسلیم شدند ولی افتخار می کنیم ۳۸ سال است همه قدرت های باطل غربی تلاش می کنند نظام اسلامی را سرنگون کنند اما بحمد ا… نه تنها کاری از پیش نبرده اند بلکه روز بروز بر اقتدار ش افزوده شده است .
فردا چهارم شهریور روز کارمند را گرامی داشته و از تمامی کارمندان با ایمان و شایسته که به مردم خدمت می کنند صمیمانه تشکر و تقدیر می نمایم .
پنجم شهریور بزرگداشت پزشکان و دارو سازان را گرامی داشته و برای همه آنان که در این مناطق محروم خدمت می کنند مخصوصا آنان که به بیماران مستضعف کمک می کنند سلامت و سعادت مسئلت داریم
هفته مساجد را گرامی می داریم و یاد آوری می نمایم مساجد هم مرکز عبادت و آگاهی بخشی و هم اتحاد و وحدت و هم پایگاه تربیت انسان های با ایمان و خدمتگزار است اگر در جامعه ایمان هست ، نیکوکاری هست ، انصاف هست ، اخلاق هست همه از برکات مساجد می باشد همین شهید حججی پرورش یافته مسجد بود و عضو فعال فرهنگی مسجد در نجف آباد بود .
بهره مند شدیم از بیانات نماینده محترم قرار گاه پدافند هوایی شرق کشور و تشکر می کنیم از اینکه یکی از واحد های پدافند در این شهرستان مستقر است امروز در پرتو عنایات خداوند متعال و در پرتو تلاش های نیرو های مومن و مسلح خواب خوش از چشمان دشمنان گرفته شده است و اگر روزی دیوانگی کنند پاسخ کوبنده ای خواهند گرفت و از صحنه روزگار محو خواهند شد .
در نماز جمعه امروز :
کتاب اخلاق ربانی با موضوع حج و خودسازی نوشته آیت الله مجتبی تهرانی جهت مطالعه به نماز گزاران معرفی شد