باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز عید سعید قربان شهرستان گناباد – مورخ ۱۰/۶/۹۶
ایراد خطبه ها و اقامه نمازعید : توسط حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم شهرستان گناباد
امام جمعه گناباد :
روز عید قربان روز احسان و نیکوکاری است.
خدا را شکر می کنیم مراسم برائت از مشرکین به خوبی برگزار شد .
دولت باید جهادی عمل کند ،کار جهادی یعنی کار به سرعت ، با تمام توان و با برنامه .
امید واریم با اتحاد جهان اسلام در آینده نزدیک شاهد آزاد سازی بیت المقدس باشیم .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : امتحان الهی
خطبه دوم : مناسبت های هفته ( تبریک عید سعید قربان و آغاز دهه ولایت / توصیه های مقام معظم رهبری به هیات دولت / پیام مقام معظم رهبری به حجاج / تداوم پیروزی های مقاومت در منطقه )
خطبه اول : سفارش به تقوی/ امتحان الهی
فرا رسیدن عید سعید قربان را تبریک می گویم .امید وارم خداوند عیدی ما را قبولی طاعات و پیروزی های بزرگ مقرر فرماید . در قرآن و روایات بار ها یاد آوری شده که خداوند بندگان خود را امتحان می کند . فلسفه خلقت امتحان بشر است . مواد امتحانی مشخص است در همه امورات خداوند ما را امتحان می کند هم به خوبی ها و هم به بدی ها خوبی ها مثل سلامتی ، مال ، فرزندان و هر نعمتی که وجود دارد اگر شاکر بودیم و از این نعمت ها خوب استفاده کردیم قبول می شود .در بدی ها هم خدا ما را امتحان می کند مثل بیماری ، ناداری و غیره . و در جه ایمان انسان به خوب امتحان دادن مشخص می شود هر چه ایمان انسان بالاتر باشد امتحانش بالاتر است . حضرت ابراهیم تا کهولت فرزندی نداشت در این سن خداوند به او فرزندی عطا کرد و پس از اینکه بزرگ شد خطاب شد باید به دست خودت اسماعیل را قربان کنی روح بندگی موجب شد حضرت ابراهیم با عزم و اراده قوی تصمیم گرفتند ماموریت الهی را انجام دهند و ایشان از این امتحان سربلند و سرا فراز بیرون آمدند .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
مجددا عید سعید قربان و آغاز دهه امامت و ولایت را به محضر مبارک امام زمان (عج) ، مقام معظم رهبری و همه مسلمین تبریک می گویم . یکی از اعمال عید سعید قربان همین نماز عید است که فضیلت بسیار زیادی دارد دیگر از اعمال قربانی کردن است برای حجاجی که در منا هستند قربانی واجب است . آنانی که نذر می کنند نیز واجب است قربانی کنند . روز عید قربان روز احسان و نیکوکاری است ، روز کمک به فقرا .صله رحم و دید و بازدید نیز در این روزخیلی فضیلت دارد .
مقام معظم رهبری به مناسبت هفته دولت در دیدار با هیات دولت فرمودند کار جهادی برای رفع مشکلات مردم ضرورت دارد . دولت هم باید جهادی عمل کند . کار جهادی یعنی کار به سرعت ، با تمام توان و با برنامه . ایشان تاکید کردند روحیات شهیدان رجایی و باهنر باید سرلوحه مسئولین باشد ، امروز روز اقدام و عمل هیات دولت است و دیگر اینکه از نقد استفاده کنید به حرکت های مردمی خود جوش کمک کنید . به حرکت های فرهنگی کمک کنید نه اینکه به آنها ایراد بگیرید . در مقابل دشمنان شجاع باشید و رفع مشکلات اقتصادی اولویت اول دولت باشد .
مقام معظم رهبری در پیام حج فرمودند مسلمان دچار نا امنی معنوی ، اخلاقی و سیاسی هستند . خدا را شکر می کنیم مراسم برائت از مشرکین به خوبی برگزار شد .
در چند هفته اخیر به برکت خون شهدا و مقاومت اسلامی پیروزی های بزرگی در عراق ، سوریه و یمن بدست آمد . امید واریم با اتحاد جهان اسلام در آینده نزدیک شاهد آزاد سازی بیت المقدس باشیم .