باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد – مورخ ۱۲/۸/۹۶

ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حجه الاسلام والمسلمین اسلامی امام جمعه محترم موقت شهرستان گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : آقای افشین پور دانشجو ی محترم از مجتمع آموزش عالی و بسیج دانشجویی بود که پیرامون یوم الله ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با نماز گزاران سخن گفت .


امام جمعه موقت گناباد :
از ابتدای انقلاب اسلامی ملت ایران تا کنون علمدار شعار مرگ بر آمریکا بود ه و امروز هم این شعار قرآنی را با رسای هر چه بیشتر فریاد می زند.
ما برای اینکه بخشی به این باور برسند که مذاکره با آمریکا دیوانگی است هزینه گزافی را داده ایم
مسئولین محترم اروپائیها اعتماد نکنید چون آمریکا کد خدای اروپا ست .
امروز هلال اسلامی از ایران تا پشت بلندی های جولان شکل گرفته است.
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : صفت عفو و بخشش
خطبه دوم :
خطبه اول :
موضوع : سفارش به تقوی / صفت عفو و بخشش
امام علی (ع) می فرمایند شما را سفارش می کنم به تقوی و خویشتن داری در ادامه می فرمایند تقوی الهی یکی از ثمرات آن این است که درمان بیماری های قلب انسان است. انسان اگر خودش را مراقبت کند کم کم بیماری های روحی از وجودش بیرون خواهد شد .یکی از اوصاف پسندیده اخلاقی که در روایات و آیات قرآن تاکید شده صفت عفو و بخشش است این که انسان بلد باشد وقتی خشمگین شد خشمش را کنترل کند و بتواند او را ببخشد. متاسفانه در جامعه ما این صفت کم رنگ است خداوند کریم در سوره تغابن می فرماید : ای مردم نسبت به خطای دیگران سه کار انجام دهید می فرماید خطای دیگران را عف کنید دوم خطای دیگران را صفح کنید و سوم حالت پوشاندن داشته باشید. در دانشگاه ها رشته فلسفه اخلاق تدریس می شود که دیدگاه های مختلف در خصوص فلسفه اخلاق را بررسی می کند . فلسفه اخلاق از دیدگاه قرآن این است که دیگران را ببخشید چون خداوند ا ز انسان ها می گذرد . انسان باید آیینه صفات خدا باشد . مردانگی و جوانمردی این است که بدی دیگران را با خوبی جواب دهید که این صفت عفو است . صفح یعنی ترک سرزنش و مرحله بالای اخلاق در منظومه اخلاق دینی که خودت را نسبت به خطای دیگران به تجاهل و غفلت بزنی . غفران یعنی به فراموشی سپردن .باید پرده پوشش خطای دیگران باشیم همانگونه که خدای متعال چنین است . البته این کار مهم نیاز به تمرین و تکرار دارد .

خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته و مسائل روز
اجلاس روسای جمهور ایران ، روسیه و آذربایجان به سبب شرایط حساس منطقه و در دوران پسا داعش از اهمیت بالایی برخورداربود مخصوصا سفر رئیس جمهور روسیه و ملاقات وی با مقام معظم رهبری که ایشان در این دیدار کفتند ایران و روسیه همکاری خوبی د مسئله سوریه و مبارزه با تروریست ها داشتند . مسئله همکاری ایران و روسیه در مقابله با تروریست ها در سوریه یک نقطه خوبی است برای ادامه همکاری ها مخصوصا در بعد تحریم ها . که می توانند با بالابردن حجم تبادلات اقتصادی خود و حذف دلار با تحریم ها مبارزه کنند . امروز در مسائل منطقه ای دست برتر با محور مقاومت و جمهوری اسلامی است . طرح خاور میانه بزرگ که توسط آمریکا در حال اجرا بود با هدف با لا بردن ظریب امنیت اسرائیل ، لشکر کشی کردن به عراق ، داعش را درست کردند به اهداف شوم خود نرسیدند . امروز داعش در عراق نفس های آخرش را می کشد در این آخرین نقشه خودشان آمدند بارزانی را تحریک کردند تا طرح استقلال اقلیم کردستان عراق را پیاده کنند این فتنه هم با درایت مقام معظم رهبری و عمل دولت محترم و عمل سردار سلیمانی و دولت عراق فتنه کردستان از کار افتاد . بارزانی نامردی کرد و اعتماد کرد به اسرائلی ها . علیرغم همه این هزینه های آمریکا برای تحقق خاورمیانه بزرگ امروز اوضاع خاورمیانه به نفع جبهه مقا و مت به رهبری جمهوری اسلامی است . امرو در عراق دولتی سرکار است که صدر صد با جمهوری اسلامی همسو ست از همه اینها مهمتر به واسطه مبارزه با داعش ظرفیت جبهه مقاومت چند برابر شده یک نیروی کار آزموده و جنگ دیده از مجاهدان کشور های اسلامی در محور مقاومت شکل گرفته ست امروز هلال اسلامی از ایران تا پشت بلندی های جولان شکل گرفته است که انشا للله بعد از گذار از دوران داعش سر تفنگ های خود را بسمت اسرائل کچ خواهند کرد . سید حسن نصر الله در سخنرانی خطاب به اسرائیلی ها گفت در جنگ آینده اسرائیل باکل امت اسلام جنگ خواهد کرد . لیبرالیسم طرفدار آزادی داعش را راه انداخت اما از دل مبارزه با داعش جوان های مقاوم و جنگ آور بیرون آمده است . سخن محور مقاومت با اسرائیلی ها این است که ۱۵ سال تلاش کردید خاورمیانه جدید درست کنید بدانید خاورمیانه جدید به محوریت اسلام خواهد بود . آنها داعش سازی کردند اما بعدا ز دوران مبارزه با داعش محور مقاومت نفطه هدف را اسرائل می داند . سخن محور مقاومت با آمریکا این است که شما از دست ما عصبانی هستید چون ایران قدرت برتر منطقه است ما در پاسخ همان جمله شهید بهشتی را می گوییم که آمریکا از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر .
در سلسله بد عهدی های آمریکا در مسئله برجام قانون جدید تحریم توسط ترامپ به بهانه موشکی و تروریسم اجرا شد و عده ای تحریم شدند . مقام معظم رهبری فرمودند آمریکا در خراب شدن برجام نهایت خباثت را انجام داده است . ریاست محترم جمهوری هم تاکید کرد که آمریکا تعهدات خود را زیر پا گذاشتند . جوانان عزیز این رو ها را به دقت رصد کنید ما برای اینکه بخشی به این باور برسند که مذاکره با آمریکا دیوانگی است هزینه گزافی را داده ایم . عرض ما به مسئولین محترم این است که به اروپائیها اعتماد نکنید خود شما گفتید آمریکا کد خدای اروپا ست . قدرت نظامی ، موشکی و فن آوری ما به هیچ عنوان قابل مذاکره نیست .
فردا روز ۱۳ آبان است در سال ۴۳ امام را تبعید کردند به ترکیه ،در ۱۳ آبان ۵۷ دانش آموزان را به رکبار بستند و شهید کردند ودر ۱۳ آبان ۵۸ لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام تسخیر شد از ابتدای انقلاب اسلامی ملت ایران تا کنون علمدار شعار مرگ بر آمریکا بود ه و امروز هم این شعار قرآنی را با رسای هر چه بیشتر فریاد می زند مرگ بر آمریکا

در نماز جمعه امروز :
کتاب (( اربعین طوبی ))با موضوع اربعین حسینی نوشته جهت مطالعه به نماز گزاران معرفی شد .