باسمه تعالی

گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد – مورخ۶/۱۱/۹۶

ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حجه الاسلام والمسلمین صادقی امام جمعه محترم شهرستان گناباد

سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام امامی مدیر محترم حوزه علمیه امام رضا (ع) بود که پیرامون شخصیت امام خمینی (ره) و دهه مبارک فجر با نما ز گزاران سخن گفت .


امام جمعه گناباد :
ملت و دولت ایران و اقشار و جناح های مختلف دست اتحاد به یکدیگر داده و حول محور منویات ، هشدار ها و هدایت های رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی بهتر از گذشته حضور دارند و چشم بد خواهان را کور و توطئه های دشمنان را خنثی و دست های خیانتکاران را قطع خواهند کرد .
نظام جمهوری اسلامی نزد ما امانت است از طرف امام و شهداء باید از آن پاسداری کنیم و در تقویت آن کوشش کنیم .
دوشنبه آینده انشا الله نماز طلب باران در کنار مزار شهدای گمنام و مرقد علامه بهلول برگزار خواهد شد که انشاء الله شرکت نمائید .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : اهمیت امانتداری
خطبه دوم : تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (ع) ، گرامیداشت فرا رسیدن دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ، شرکت چشمگیر ملت ایران در مراسم دهه فجر و راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در پاسخ به توطئه های دشمنان ، برگزاری نماز طلب باران
خطبه اول :
موضوع : سفارش به تقوی / اهمیت امانتداری
از نشانه های اهل ایمان امانتداری و پایبند بودن به عهد و پیمان و قول و قرار هاست . در سوره مومنون یکی از علائم ایمان را امانتداری و خوش قولی اعلام نموده است در روایت آمده که به رکوع و سجود طولانی افراد نگاه نکنید بلکه معیار ارزیابی ایمان به راستگویی و امانتداری آنهاست . امانتداری مصادیق فراوانی دارد یکی آنست که اگر کسی پولی یا جواهری نزد ما به امانت گذاشت آنرا بدون کم و کاست به صاحبش بسپاریم مصداق دیگر همین پست و مقام و مسئولیت است که امانت است از طرف شهداء و امام راحل و امروز در اختیار مسئولین قرار دارد باید از این پست و از این فرصت برای خدمت رسانی به اسلام و مردم حداکثر استفاده بنماید . اموال و دارایی انسان امانت است لله ملک السموات و الارض مالک همه جهان خداست خوشحال کسی که هم خود استفاده کند و هم به راه خیر کمک کند . اعضاء و جوارح انسان امانت های خدا هستند هم باید از جانمان ، از اعضا و جوارح و سلامتیمان خوب نگه داری کنیم و علاوه در راه طاعت خدا مصرف کنیم هر منظره ای نباید نگاه کرد و هر مطلبی را نباید گوش کرد . فرزندان امانت های خدا در اختیار ما هستند امانتداری آنها خوب تربیت کردن و خدمتگزار به جامعه است . دانش آموزان و دانشجویان امانت های مردم نزد معلمان و اساتید هستند که امانتداری اقتضاء می کند که موجبات ارتقای علمی و دینی و اخلاقی آنها را فراهم کنیم . نظام جمهوری اسلامی نزد ما امانت است از طرف امام و شهداء باید از آن پاسداری کنیم و در تقویت آن کوشش کنیم . قرآن و اهل بیت نزد ما امانت هستند .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته و مسائل روز
پیشاپیش چهارشنه آینده سالروز شهادت مظلومانه یگانه بانوی بزرگ جهان اسلام حضرت فاطمه زهرا (ع) را به محضر مبارک امام زمان (عج) و به محضر مقام معظم رهبری بویژه شما نماز گزاران عزیز تسلیت می گویم . همچنین پیشاپیش گرامی می داریم دهه مبار فجر انقلاب اسلامی سپیده دم پیروزی انقلاب اسلامی بر کفر و استکبار جهانی . آری دهه فجر سپیده دمی بود که به شام سیاه حکومت شاهنشاهی خاتمه داد شاهانی که با عیاشی ، خود خواهی و سر سپر دگی به بیگانگان زمینه ساز عقب ماندگی دنیوی و اخروی فقر و جهل و ذلت گردیدند .رژیم شاه بعد از کودتای ۲۸ مرداد عملا نوکر ی غربی ها بویژه آمریکا را بر همه چیز مقدم داشت تا آنجا پیش رفت که ژاندارم منافع آنها در خلیج فارس گردید . بقدری ذلت و خواری پذیرفت که حاضر شد قانون استعماری کاپیتولاسیون را بپذیرد علاوه بر اینها شاه برنامه اسلام زدایی و مبارزه با دین به شدت پیگیری می کرد و صدای آمرین به معروف در سینه خفه می نمود اینجا بود که حضرت امام (ره) احساس تکلیف نموده و به پاخاستند و ملت ایران هم که کاسه صبرشان لبرزیز شده بود به ندای رهبرشان لبیک گفتند و انقلاب اسلامی با عنایات خداوند و رهبری حضرت امام و حمایت گسترده مردم به پیروزی رسید لذا هر ساله ملت ایران دهه فجر را گرامی داشته و حمایتشان را از جمهوری اسلامی ابراز می کنند . در شرایط فعلی بعدا از اغتشاشات دو هفته قبل از یکسو دشمنان اسلام با نشر اکاذیب ادعا می کنند که هنوز در ایران بگیر و به بند و اعدام و زدو خورد و نا امنی وجود دارد و مردم آرامش ندارند و در مراسم دهه فجر و راهپیمایی شرکت نخواهند کرد و از سوی دیگر منافقین با سلطنت طلب ها ، بهائی ها و ضد انقلاب فراری طمع کردند که شاید بتوانند از آبی که خودشان گل آلود کرده اند ماهی بگیرند غافل از اینکه ملت ایران بیدار است ملت و دولت و اقشار و جناح های مختلف دست اتحاد به یکدیگر داده و حول محور منویات ، هشدار ها و هدایت های رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی بهتر از گذشته حضور دارند و چشم بد خواهان را کور و توطئه های دشمنان را خنثی و دست های خیانتکاران را قطع خواهند کرد .
همانطوری که می دانید امسال نزولات آسمانی و باران بشدت کاهش پیدا کرده است علت این مسئله از نظر علمی و دستگاه های بشر در تخریب طبیعت از جمله زیاد شدن گاز های گلخانه ای ، مصرف بیش از حد سوخت های فسیلی از قبیل نفت و نازک شدن لایه ازن است که تنظیم طبیعت را بهم زده در بعضی از مناطق بارندگی زیاد و پر خسارت می بارد و در بعضی از مناطق خشکسالی ممتد وجود دارد البته از رویات استفاده می شود گسترش بعضی از گناهان در عدم بارندگی موثر است لذا بر همه ما لازم است هم استغفار کنیم و هم دعا نمائیم و هم در صورت امکان نماز باران بخوانیم امید است لطف خداود شامل حال ما شود لذا دوشنبه آینده انشا الله نماز طلب باران در کنار مزار شهدای گمنام و مرقد علامه بهلول برگزار خواهد شد که انشاء الله شرکت نمائید .
سالگرد حماسه شهر هزار سنگر آمل در مقابل توطئه های مارگسیستی و پیروزی بر آنها و هفتم بهمن سالروز تحصن روحانیون در دانشگاه تهران در اعتراض به دولت بختیار به جهت جلوگیری از ورود حضرت امام (ره) گرامی می داریم .
در نماز جمعه امروز :
کتاب ( روایتی ساده از ماجرای پیچیده ) با موضوع دهه فجر و تاریخ انقلاب اسلامی نوشته آقای ابراهیم حسن بیگی جهت مطالعه معرفی شد .

آقای ابراهیم حسنبیگی در کتاب >>روایتی ساده از ماجرایی پیچیده<<حقایقی ناگفته از انقلاب را در خلال داستانی جذاب و پرحادثه از یک نوجوانِ روستایی حکایت میکند که زندگی اش با درد و رنجهای زندگی رعیتی گره خورده ولی با همان سن و سال کم، و حال و هوای روستایی اش کارهای بزرگ و باورنکردنی انجام میدهد. نوجوانِ داستانِ <<روایتی ساده از ماجرایی پیچیده>> دست مخاطب نوجوان امروز ما را میگیرد و همراه خود از میان ماجراهایی عجیب و غریب در آن روزگار عبور میدهد که خواننده را متحیر و شگفتزده میکند.