باسمه تعالی

گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد – مورخ۲۴/۱/۹۷

ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حجه الاسلام والمسلمین صادقی امام جمعه محترم شهرستان گناباد

سخنران قبل از خطبه ها : سرهنگ نجاتی از ارتش جمهوری اسلامی بود که پیرامون روز ارتش و آمادگی نیرو های نظامی در برابر توطئه های دشمنان با نماز گزاران سخن گفت .
امام جمعه گناباد :
استکبار در مقابل مقاومت اسلامی به زانو در آمده و سر نوشتی جز شکست و ذلت نخواهند داشت .
الحمد ا… زمینه اجرای مصوبه شورای عالی فضای مجازی در خصوص حمایت از پیام رسان داخلی و کنترل و ساماندهی پیام رسان های خارجی فراهم شده است .
پیام رسان های خارجی درصدد ضربه زدن به امنیت و دین و اقتصاد ما هستند.
بر همه ما ملت ایران واجب است جدا از خرید کالای خارجی که مشابه داخلی دارند پرهیز نماییم .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : حجت و راهنمای انسان
خطبه دوم : اهداف بعثت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله ، سال حمایت از کالای ایرانی ، ضرورت تقویت پیام رسان های داخلی ، گرامید اشت روز ارتش ، پیروزی های عظیم مقاومت اسلامی و استیصال سران آمریکا ، اسرائیل و عربستا ن.
خطبه اول :
موضوع : سفارش به تقوی / حجت و راهنمای انسان
در کتاب کافی ج ۱ ص ۱۶ حدیث جالبی از امام کاظم علیه السلام نقل شده که فرمودند خدا برای مردم دو حجت و راهنما قرار داده است یک راهنما ی ظاهری و آشکار و یک راهنمای باطنی و درونی اما حجت و راهنمای آشکار عبارتست از پیامبران و رسل و ائمه علیهم السلام آن بزرگواران در طول تاریخ مثل یک پدر مهربان مانند یک معلم دلسوز بر سر راه کاروان بشر ایستاد ه اند و راه سعادت را به مردم نشان داده اند البته بعضی از انسانها اطاعت کردند و رستگار شدند و برخی مخالفت کردند عاقبت خود را سیاه نمودند نه از دنیا بهره ای بردند و نه در آخرت خوشبختند . و اما حجت و راهنمای درونی عقل و اندیشه هاست که خداوند به ما انسان ها داده است و عقل پیامبر باطنی است ما با عقل خود خدا را می شناسیم . قرآن کریم می فرماید همانا در آفرینش آسمانها و زمین و گردش شب و روز نشانه هائیست برای صاحبا ن اندیشه آنها از آفریده ها به آفریدگار و از مخلوقات پی به خالق آنها می برند پیامبران را با عقل می شناسیم معاد و قیامت را با عقل می شناسیم .خوب و بد را عقل می فهمد .مثلا عقل شکر نعمت را واجب می داند چون همه نعمت ها از خداست لذا شکر ش لازم است عقل دعوت می کند به درستکاری و احترام و خدمت به پدر و مادر و انصاف و نیکوکاری می کند عقل از ظلم و ستم و غیبت و دروغ و غشکاری دزدی و گرانفروشی نهی می کند آری رسول خدا طبق روایت بحار ج ۷۷ ص ۱۱۱ فرمودند : همه خوبی ها با عقل درک می شود ولی متاسفانه بعضی از ما انسانها نه توجهی به دستورات پیامبر و ائمه نداریم و نه به حکم عقل . از امام صادق علیه السلام سئوال شد عقل چیست ؟فرمودند: عقل همان چیزی یست که انسان را به عبادت خدا فرا خوانده و زمینه بهشتی شدن را فراهم می سازد .

خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته و مسائل روز
پیشاپیش عید مبعث پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد بن عبدا… صل ا… علیه و آله را به محضر مبارک امام زمان عجل ا… فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری همه مسلمین و شما نماز گزاران تبریک عرض می کنم . قرآن کریم برخی از اهداف مبعث و فرستادن پیامبران را بیان نموده است ۱- دعوت مردم به عبادت خدا و دوری نمودن از بت ها و طاغوت ۲- برقراری عدل و داد ۳- تزکیه و تعلیم ۴- مبارزه با خرافات ۵- امر به معروف و نهی ازمنکر ۶- عقل و اندیشه و استعداد های درونی بشر را شکوفا سازند بنابر این ما هر چه بهتر عبادت خدا کنیم ، هر چه بیشتر علم ودانش بیاموزیم در راستای اهداف پیامبران حرکت کرده ایم .
مقام معظم رهبری امسال را سال حمایت از کالای ایرانی نامیدند بر همه ما ملت ایران واجب است جدا از خرید کالای خارجی که مشابه داخلی دارند پرهیز نماییم و در این مسئله تعصب داشته باشیم و حتی تا آنجا که ممکن است کالا های تولید شهرستان گناباد را بخریم این شایسته نیست که بعضی کالا های تولید گناباد در شهر های دیگر مشتری داشته باشد و لی در گنابا د مشتری نداشته باشد برای تقویت اقتصاد شهرستان از کاسب ها و بازار شهر خودمان خرید کنیم
در سال گذشته شورای عالی فضای مجازی سندی را تصویب کرد که اولا از پیام رسان داخلی حمایت شود و ثانیا پیام رسان های خارجی که به منافقین ، سلطنت طلب ها ، دین ستیزان و عناصر داعشی و تکفیری سرویس می دهند و درصدد ضربه زدن به امنیت و دین و اقتصاد ما هستند و اخیرا موجب شده ده ها میلیارد ارز از کشور خارج شود این پیام رسان های خارجی را ساماندهی و کنترل نمایند الحمد لله زمینه برای اجرای این دو مصوبه فراهم شده است و پیام رسان های داخلی در حال گسترش و توسعه است لذا از همه درخواست می شود آماده انتقال به پیام رسان های داخلی باشند تا از آسیب ها در امان بمانند .
۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی را گرامی می داریم نقش ارتش در پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین در مبارزه با غائله های ترکمن صحرا ، کردستان و در دفاع مقدس نقش سازنده بود .
پیروزی عظیم مقاومت اسلامی در غوطه شرقی تمامی برنامه های استکبار، صهیونیزم و ارتجاع عرب را خنثی و آنها را سراسیمه کرد به همین دلیل از سر استیصال سران آمریکا ، اسرائیل و عربستان در رسانه ها ادعا های واهی علیه ایران ، سوریه و روسیه مطرح کردند و حتی تهدید کردند اما به لطف خدا همانطوری که در چند سال گذشته هر چه علیه مقاومت توطئه کردند و بی نتیجه بود و شکست خوردند بعد از این هم در مقابل مقاومت به زانو در آمده و سر نوشتی جز شکست و ذلت نخواهند داشت
در نماز جمعه امروز :
به مناسبت عید سعید مبعث کتاب ( محمد صلی الله و علیه وآله پیامبری برای همیشه ) جهت مطالعه به نماز گزاران معرفی شد