باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد ( سومین جمعه ماه مبارک رمضان )– مورخ۱۱/۳/۹۷
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم شهرستان گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام غفاریان مسئول محترم دفتر امام جمعه بود که پیرامون اهمیت احسان و نیکوکاری و روند ساخت مصلا ی شهرستان با نماز گزاران سخن گفت.
امام جمعه گناباد :
امام خمینی (ره) طلسم ترس از ابر قدرت ها را شکسته و آمریکا را تحقیر کرد .
مقام معظم رهبری با همان ایمان ، توکل ،مدیریت و قاطعیت حضرت امام (ره) راه امام را ادامه می دهند .
ملت فلسطین با پرتاپ موشک گنبدآهنین صهیونیست ها را در هم کوبیدند.
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : ماه رمضان ماه خودسازی
خطبه دوم : تسلیت سالروز شهادت مولای متقیان امیر مومنین علیه السلام و گرامیداشت لیالی قدر ، گرامیداشت ۱۴ خرداد سالروز ارتحال جانسوز حضرت امام خمینی (ره) و یوم الله ۱۵ خرداد ، موج گرانی و لزوم نظارت بر بازار ، اهمیت شرکت در راهپیمایی یوم الله روز جهانی قدس
خطبه اول :
موضوع : سفارش به تقوی / ماه رمضان ماه خودسازی
همانطوری که می دانید ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای خودسازی است زیرا روزه داران عزیز با امساک از خوردن و آشامیدن و سایر موارد ی که روزه را باطل می کند اراده معنوی خود را برای بندگی و اطاعت خدا تقویت می کنند و تلاش می کنند از افکار غلط و صفات ناپسند و اعمال ناشایست فاصله بگیرند . در آخر خطبه شعبانیه آمده وقتی حضرت امیر از رسول خدا صل ا… علیه و اله می پرسند بهترین اعمال در این ماه چسیت ؟ فرمودند پرهیز نمودن از کار های حرام و محرمات . بنابر این یکی از وظایف ما این است که گناهان را بشتر بشناسیم و سپس از آنها دوری کنیم بطور کلی گناهان اقسامی دارد در یک تقسیم بندی گناهان به سه دسته تقسیم می شوند : گناهان فکری و ذهنی مانند کفر و شرک د ر اصول دین ، حسادت و تکبر . دوم گناهان زبانی مانند دروغگویی ، غیبت ، تهمت ، چابلوسی ، ناسزاگویی و مسخره کردن ، کناهان عملی مانند دزدی ، شرب خمر ، ظلم و ستم و فساد و فحشاء . در یک تقسیم بندی دیگر گناهان به حق الله و حق الناس تقسیم می شود حق الله مثل ترک نماز ، و امثال آن ، حق الناس مثل ضرر زدن به جان و مال و آبروی خودمان که هیچکس حق ندارد و لذا خود کشی یک گناه بزرگ است و اما حق الناس اگر ما ضرری به جان و مال و آبروی مسلمانی بزنیم این حق الناس است و توبه از آن سخت است . برخی از گناهان کلیدی هستند مثل بد حجابی ، حرام خواری که اگر کسی لقمه حرام به خانه برد زمینه انحراف را فراهم ساخته است .

خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته و مسائل روز
مجددا ایام ولادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن علیه السلام را تبریک عرض می کنم هفته اطعام و اکرام ایتام نیازمندان است الحمد الله مردم نیکوکار شهرستان به پیروی از ائمه اطهار علیهم السلام سنت اکرام و ایتام نیازمندان را برگزار می کنند علاوه برهمشهریان عزیز و نیکوکار دیشب کار آفرین موفق و نیکوکار محترم آقای مهندس مرادی مدیر عامل محترم چینی تقدیس که ۹۵۰ شغل ایجاد کرده نه هزار نفر را افطاری دادند که برای ایشان سلامتی و برکت از درگاه ایزد متعال خواستاریم .
۱۴ خرداد همزمان است با سالگرد ارتحال جانگداز حضرت امام خمینی (ره) و ۱۵ خرداد سالگرد شهادت شهدای ۱۵ خرداد توسط رژیم شاه که این مناسبت ها را گرامی می داریم . حضرت امام راحل به گواهی تاریخ هم توانستند بزرگترین ضربه را به استبداد و استکبار بزنند و هم بزرگترین خدمت را به اسلام و مردم بنمایند . توضیح اینکه در میان مبارزین با استعمار و آزادیخواهان جهان هیچکس مانند امام نتوانست طلسم ترس از ابر قدرت ها را بشکند و اینطور آمریکا را تحقیر و به این آسانی حکومت وابسته به آمریکا را سرنگون سازد . اما اینکه حضرت امام بزرگترین خدمت را به اسلام کردند در شرایطی که شاه برنامه اسلام زدایی را به شدت اجرا می کرد و دین به حاشیه رانده بود ،گرد غربت بر قرآن ، نماز ، مساجد و ارزش های دینی نشسته ، علماء و آمرین معروف در زندانها و تبعید گاه ها و متقابلا فسق و فجور ترویج می شد حضرت اما م با پیروزی انقلاب اسلامی دین را زنده کردند . اما اینکه اما بزرگترین خدمت را به مردم و مستضعفان نمودند قبل از انقلاب اسلامی مردم شهر ها و روستا ها قادر به تامین ضروریات زندگی خود نبودند ۹۰% روستا ها از آب آشامیدنی سالم ، برق ، گاز ، تلفن ، راه آسفالته ، خانه بهداشت محروم بودند اما امروز برعکس ۹۰% برخوردارند و این تاز ه غیر از خدمات کمیته امداد ، بهزیستی به نیازمندان ، بیماران و سالمندان است و امروزه اگر چه ما در سوگ امام نشسته ایم خدا را شکر می کنیم مقام معظم رهبری با همان ایمان ، توکل و با همان مدیریت و با همان قاطعیت راه امام را ادامه می دهند خداوند سایه ایشان را تا انقلاب جهانی حضرت مهدی علیه السلام بر سر ما مستدام بدارد .
مدتی است شاهد گسترش موجی از گرانی ها هستیم که موجبات نارضایتی مردم را فراهم نموده است مسلما مردم در مقابل آن دسته از گرانی ها که عاملش توطئه و تحریم آمریکاست ایستاده اند و تحمل می کنند اما بعضی از گرانی ها زائیده عدم نظارت دستگاه هاست که به هیچ وجه قابل توجیه نیست و باید با سوء استفاده کنندگان برخورد شود البته اکثر بازاریان محترم متدین هستند و انصاف را رعایت می کنند اما ممکن است افرادی معدود موجبات بد نامی همه را فراهم سازند ناگفته نماند از تلاش مسئولان نیز در جهت تامین کالا های ضروری قدر دانی می گردد .
پیشاپیش ایام شهادت مولای متقیان امیر مومنان علی بن ابی طالب علیه السلام را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و مقام معظم رهبری و شما برادران و خواهران تسلیت عرض می کنم امید است خداوند به همه ما توفیق استفاده از برکات معنوی لیالی قدر و باقیمانده این ماه مرحمت فرماید . مصلای شهرستان با همت شما مردم با ایمان و مسئولین و برخی کمک های دولتی مایه آبروی شهرستان است و از لحا ظ استحکام و زیر بنا یکی از بزرگترین مصلا های استان خراسان رضوی است و تا وقتی در اینجا نماز جمعه و مراسم دینی برگزار شود همه شما نیکوکاران عزیز در ثواب آن شریک هستید خداوند اموات شما را رحمت و به همه نیکوکاران خیر و برکت و سلامتی مرحمت فرماید .
با توجه به توطئه ترامپ و انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس و خیانت عربستان و برخی از سران مرتجع عرب از یکسو و از سوی دیگر سرکوب داعش و پیروز ی های مقاومت اسلامی در سوریه ، عراق و لبنان و به صحنه آمدن ملت فلسطین که با پر تاب ۵۷موشک گنبدآهنین صهیونیست ها را در هم کوبیدند و لرزه بر اندام صهیونیست ها انداختند روز قدس امسال از اهمیت بیشتری برخوردار است امید واریم با بیداری امت اسلامی برغم حمایت های استکبار و ارتجاع عرب بزودی شاهد ریشه کن شدن غده سرطانی اسرائیل و پیروزی ملت فلسطین باشیم .
در نماز جمعه امروز :
کتاب ( قدیس ) با موضوع شهادت امام علی علیه السلام جهت مطالعه به نماز گزاران معرفی شد .