باسمه تعالی

در روز جهانی قدس نماز جمعه گناباد با حضور پر شور مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه با شکوه خاصی اقامه شد – مورخ۱۸/۳/۹۷
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم شهرستان گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام موسوی مسئول محترم نمایندگی ولی فقیه در بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گناباد بود که پیرامون روز جهانی قدس با نماز گزاران سخن گفت
خطیب جمعه گناباد :
روز جهانی قدس زمینه محو اسرائیل را فراهم می سازد.
صهیونیزم یک حزب نژاد پرست و متجاوز و خطر ناکی است که بر پایه کشتار و غصب و ظلم پایه گذاری شده است .
ملت ایران با هوشمندی در مقابل توطئه های دشمنان خواهند ایستاد .
همشهریان عزیز حداکثر صرفه جویی در مصرف آب داشته باشند .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : وصایای حضرت علی علیه السلام
خطبه دوم : روز جهانی قدس ، بیانات مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) ، صرفه جویی در مصرف آب
خطبه اول :
موضوع : سفارش به تقوی / وصایای حضرت علی علیه السلام
به مناسبت تعلق این ایام به حضرت امیر علیه السلام لازم دیدم بخشی از وصایا و سفارشات آن بزرگوار در بستر شهادت را یاد آوری نمایم . اولین سفارش آن حضرت دعوت به تقوی یا پای بندی به دستورات دینی ، انجام دادن واجبات و ترک محرمات است دومین سفارش نظم است در کار هایتان منظم باشید نظم عامل مهم موفقیت و بی نظمی عامل شکست است . سفارش دیکر امام متقیان اصلاح ذات البین است . اگر اختلافی میان افراد خانواده ها و گروه های جامعه وجود دارد آنرا اصلاح و ساماندهی و مدیریت کنید بی تفاوت نباشید که متاسفانه امروزه این مشکل وجود دارد و هم بسیاری از ما دخالت نمی کنیم و بی تفاوت هستیم و اگر دلسوزی و مشاوره هم بدهیم به دلیل غرور کاذب بعضی قبول نمی کنند در حالی که همه ما با هر درجه از تحصیلات نیاز به مشاوره داریم نتیجه این وضعیت زیاد شدن شکایات ، تشکیل پرونده های فراوان در رابطه با طلاق و دعاوی مالی و همچنین توهین می شود . . خدا را خدا را در نظر بگیرید راجع به یتیمان مبادا گرسنه بمانند و در حضور شما حقشان ضایع شود . خدا را خدا را در نظر داشته باشید راجع به رعایت حق همسایگان . از خدا بترسید از خدا بترسید راجع به قرآن مبا دا غیر مسلمانها به قرآن عمل کنند و شما عمل نکنید آنها در عمل به قرآن از شما سبقت بگیرند که متاسفانه باید اعتراف کنیم این اتفاق افتاده ما اگر چه در نماز ، روزه و برخی از عبادات و برنامه های اسلامی از آنها جلو تر هستیم اما آنها در برخی از دستورات قرآن از ما جلوترند به همین دلیل پیشرفت کرده اند که به چند مورد اشاره می شود . قرآن آن همه راجع به تفکر و تحقیق و پژوهش تاکید می کند اما غیر مسلمانها از ما در کار های پژوهشی و فکری جلوتر ند قرآن آن همه را جع به فراگیری علم و دانش سفارش می کند اما آنها بیشتر از ما تحصیل می کنند قرآن راجع به برخورد خوب ، درستکاری ، راستی ، درستی و محکم کاری و کار و کوشش سفارش می کند اما فرهنگ کار و کوشش در میان آنها بیشتر است .

خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته و مسائل روز
مجددا ایام شهادت مظلومانه مولای متقیان امیر مومنان امام علی علیه السلام را به پیشگاه امام زمان عجل ا… فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری و همه مسلمین بویژه شما برادران و وخواهران تسلیت می گویم . امید است خداوند نماز ها و روز ه ها ، نیکوکاری ها و شب زنده داری ها از همه قبول نماید .
لازم می دانم از حضور همشهریان با ایمان و ولایتمدار و وفادار مخصوصا جوانان و نوجوانان عزیز هم در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) ، لیالی قدر و هم امروز روز جهانی قدس در این گرما و با زبان روزه صمیمانه تشکر و قدر دانی نمایم .
مسئله فلسطین و قدس شریف در اندیشه حضرت امام (ره) از چند جهت دارای اهمیت است زیرا اولا بیت المقدس قبله اول مسلمین است ثانیا پایگاه و معراج رسول خدا و ثالثا محل زندگی پیامبران بزرگ الهی است و لذا باید مسلمانان نسبت به آن حساسیت داشته باشند . همچنین از نگاه حضرت امام مسلمانان باید فرق بگذارند میان صهیونیزم و یهود .در زمان پیامبر و ائمه یهودیانی بودند که با مسلمانان همزیستی مسالمت آمیز داشتندو آزاد بودند اما صهیونیزم یک حزب نژاد پرست و متجاوز و خطر ناکی است که بر پایه کشتار و غصب و ظلم پایه گذاری شده و هدفش تسلط بر جهان مخصوصا مسلمانان و نابودی اسلام است . مطلب دیگر اینکه حضرت امام همه مسلمانان را به اتحاد علیه اسرائیل و صهیونیزم فراخوانده که با آگاهی از ماهیت خبیث اسرائیل نقشه های آنان را خنثی نمایند به همین دلیل ایشان روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به نام روز جهانی قدس نامگذاری کردند تا همه مسلمانان در این روز علیه این غده سرطانی راهپیمایی نموده و ضمن ابراز انزجار از جنایات صهیونیست ها و حمایت از ملت مظلوم فلسطین دست اتحاد به یکدیگر داده و زمینه را برای محو اسرائیل فراهم سازد . آری شما مردم آگاه و با ایمان و همیشه در صحنه که امروز در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت نموده اید اولا به ندای حضرت امیر علیه السلام پاسخ مثبت داده اید که فرمود ند دشمن ظالم و یاور مظلوم باشید و ثانیا شما دعوت حضرت امام و مقام معظم رهبری لبیک گفته اید و ثالثا حضور شما در راهپیمایی روز قدس امید دادن به مردم فلسطین و هشدار به صهیونیست های جنایتکار است که بدانند بلاخره با بیداری امت بزرگ اسلامی بزودی طومار این رژیم منحوس در هم پیچیده شده و از صحنه روزگار محو خواهد شد .
مطلب دیگر بازخوانی خلاصه ای از بیانات مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) است ایشان در تحلیلی یاد آوری نمودند نقشه دشمنان انقلاب اسلامی بر سه پایه و محور متمرکز است اول تشدید فشار اقتصادی به منظور جدا کردن مردم از انقلاب اسلامی اما ملت آگاه و با ایمان ثابت کرده اند که هر گز از اسلام و دین جدا نخواهند شد البته ایشان تاکید نمودند باید مسئولان اجرایی کشور تمام توان خود را برای کاهش فشار اقتصادی بکار گیرند و با مردم مواسات و همراهی داشته باشند تا درد مشکلات را بچشند . دشمنان تلاش می کنند پیشرفت های هسته ای ، اقتدار موشکی و حمایت از مردم مظلوم جهان را که از نقاط قوت و افتخار نظام اسلامی است تبدیل به ضعف کنند و عده ای در داخل نیز تحت تاثیر آنها هستند در حالی که کشور ما به انرژی هسته ای صلح آمیز نیاز مبرم دارد ما به اقتدار موشکی برای دفاع از کشور نیازمندیم و وظیفه ما دفاع از مظلومان است ، نقشه سوم دشمنان سوء استفاده از مطالبات به حق مردم است که بنا دارند آنرا تبدیل به شورش کنند که مردم عزیز وآگاه با هوشمندی در مقابل این توطئه خواهند ایستاد .
در چند روز گذشته لوله های انتقال آب به شهرستان دچار ترکیدگی شد و نیاز شدیدی به صرفه جویی در مصرف آب است که مخاز ن پر شود لذا همشهریان عزیز در این مهم صرفه جویی کنند