باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد – مورخ۸/۴/۹۷
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم شهرستان گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : جناب سرهنگ وفایی از منطقه انتظامی شهرستان بود که پیرامون اهمیت مبارزه با مواد مخدر با نماز گزاران سخن گفت .
خطیب جمعه گناباد :
هدف آمریکا از بحران سازی در ایران و جنگ اقتصادی جدا کردن مردم از نظام اسلامی است.
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : نقش کار خیر در پرونده عمل انسان
خطبه دوم : تسلیت شهادت حضرت حمزه سید الشهداء و وفات حضرت عبد العظیم حسنی (ع) / گرامیداشت هفته قوه قضائیه ، هفته جهاد کشاورز ی ، روز جهانی مبارزه با مواد مخدر /تسریع در معرفی فرماندار شهرستان از سوی مسئولین / هفته حقوق بشر آمریکایی
خطبه اول :
موضوع : نقش کار خیر در پرونده عمل انسان
از حدیث شریف امام صادق علیه السلام طبق نقل میزان الحکمه ج ۹ ص ۲۷۲ استفاده می شود که انسان بعداز مرگ پرونده اعمالش بسته می شود مگر از ۶ عمل نیکو و خوب که بعد از وفاتش نیز برای او ثواب خواهد داشت. حضرت فرمودند : بعد از وفات مومن شش عمل است که خیر آنها عائد اسنان می شود اول فرزند خوبی که طلب بخشش کند برای او ، زحمت کشیده فرزند خوبی ، شایسته و با ایمانی و خدمتگزاری تربیت کرده او باقیات الصالحات است . دوم کتابی که به یادگار گذاشته است قرآن باشد یا کتاب دینی و آموزنده باشد ، کتاب علمی و مفید باشد و یا حتی کتابی که وقف به یک کتابخانه کرده تا وقتی از آن استفاده شود خیر و برکت نصیب نویسنده و واقف خواهد شد . سومین عمل نهال یا درختی است که انسان می کارد تا وقتی آن درخت زنده است ولو صاحبش سالها قبل مرده برای او ثواب نوشته می شود چهارمین عمل صدقه جاریه است مثل همین قنات ها که چند هزار سال قبل توسط مردم این سرزمین جاری شده است ثواب و اجر آن برای بانیان و ساعیان ثبت می شود و ما امروزه باید از این میراث گرانبها نگهداری کنیم . پنجمین عمل چاه آبی است که در بعضی نقاط کنده می شود برای برداشت آب و ششمین عمل راه و رسم خوبی است که انسان از خود بجای گذاشته مثل همین جزء خوانی در ماه مبارک رمضان ، یا افطاری ساده دادن ، کمک به محرومان توسط خیریه ها و مراکز نیکوکاری ، برگزاری مراسم عقد بدون گناه و تشریفات .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته و مسائل روز
سالروز شهادت حضرت حمزه سید الشهداء و همچنین وفات حضرت امامزاده عبدالعظیم حسنی علیهم السلام را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری و شما برادران و خواهران تسلیت عرض می کنم .
هفته قوه قضائیه را گرامی داشته و از تلاش های قوه قضائیه ، ادارت تابعه برای برقراری نظم و امنیت ، مبارزه با فساد ، سرقت و قاچاق و بخصوص پیشگیری از جرم و جنایت و حمایت از کار آفرینان قدر دانی و تشکر می نمائیم .
هفته جهاد کشاورزی را گرامی داشته و از تلاش های مسئولین و کارکنان جهاد کشاورزی در حمایت از کشاورزان و دامداران سخت کوش که موجب جذب اعتبارات خوبی در لایروبی ۵۳ قنات شده و همچنین اجرای عملیات سیستم آبیاری نوین با سه میلیارد تومان ، انتقال آب با لوله ۷۰۰/۱ میلیون تومان و توزیع ۹۰۰ تن خوراک دام و طیور و سایر خدمات و رتبه برتر جهاد کشاورزی در استان خراسان بدست آورده اند صمیمانه تشکر می شود لازم است از پیگیری های نماینده محترم هم قدر دانی نمائیم و باز هم از مسئولان محترم کشوری واستانی با توجه به ادامه خشکسالی درخواست ادامه مساعدت ها داریم .
سالروز تاسیس اداره تبلیغات اسلامی که منشاء خدمات فرهنگی و دینی فراوانی است و همچنین روز اصناف و هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق را یاد آوری نموده و همه ما باید بطور جدی از اسراف در همه امور بویژه آب و برق و مواد غذایی و سایر موارد که از گناهان بزرگ است خود داری نمائیم.
پنجم تیر ماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های نیروی محترم انتظامی شهرستان که در کشف مواد مخدر موفقیت های زیادی داشتند از همه مخصوصا جوانان و نوجوانان درخواست می شود برای سعادت دنیا و آخرت خودشان مراقب و حساس باشند از همه مواد مخدر از قلیان ، سیکار و ناس گرفته تا مواد صنعتی و قرص های روان گردان که بسیار خطر ناک است خودداری و پرهیز کنند که فرد معتاد و فردی که در دام این بلای خانمانسوز افتاد نه دنیا دارد ، نه آخرت ، نه آبرو و نه شخصیت .
در رابطه با تغییر مدیران شهرستان هم قبلا عرض کرده ام و هم الان بازگو می نمایم اگر تغییر مدیران در جهت آمدن نیروی بهتر و کار آمد تر باشد همه با آن موافق هستند و به نفع شهرستان است اما اگر غیر این باشد اعلان می کنیم این بر خلاف مصالح مردم و شهرستان است زیرا نیروی جدید تا وقتی با منطقه و مشکلات و نیاز ها آشنا شود و برنامه ریزی کند حداقل ۶ ماه به درازا می کشد و کار ها و پروژه ها عقب می افتد و این به ضرر شهرستان است در شرایط فعلی هم که این اتفاق افتاده درخواست می شود هر چه زودتر فرماندار معرفی شود و مسئولی هم معرفی شود که اهل کار و خدمت رسانی باشد نه اهل خط بازی و سیاست کاری چون با کار و تلاش است که مشکلات حل می شود .
هفته دوم تیرماه هفته حقوق بشر آمریکایست یعنی می توان حقوق بشر آمریکائی را از راه عملکرد شیطان بزرگ در طول این هفته شناخت روز ششم تیر بمب گذاری منافیقن در مسجد ابوذر و جانباز شدن مقام معظم رهبری ، روز هفتم تیر شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران حضرت امام توسط منافقین مورد حمایت آمریکا و غرب و امروز هشتم تیر روز بمباران شیمیایی سردشت توسط صدام با حمایت آمریکا و غرب که صد ها شهید و هزاران جانباز به جای گذاشت دهم تیر شهادت آیه الله صدوقی توسط منافقین و دوازدهم تیر سالروز سرنگون کردن هواپیمای مسافر بری ایران توسط آمریکا و کشتار ۲۹۸ مسافر بی گناه حالا آمریکا با این کارنامه سیاه در حال بحران سازی در ایران و جنگ اقتصادی است و هدفش جدا کردن مردم از نظام اسلامی است اما غافل از اینکه ملت ایران هرگز در مقابل زورگو ئیهای شیطان بزرگ سر تسلیم فرود نخواهد آورد

در نماز جمعه امروز :
کتاب ( نونی صفر ) با موضوع روز آزاد سازی مهران جهت مطالعه به نماز گزاران معرفی شد .