باسمه تعالی

گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد – مورخ۹/۶/۹۷
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم شهرستان گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : جناب سرهنگ ستاد ارسلان پرویز جانشین محترم پدافند هوایی شرق کشور بود که به مناسبت روز پدافند هوایی با نماز گزاران سخن گفت .
امام جمعه گناباد :
آقای رئیس جمهور باید به این جمع بندی رسیده باشد که برنامه های اقتصادی اشتباه بوده و باید وزرایی که در این نابسامانی ها نقش داشته اند تغییر دهد.
نمایندگان مجلس در جریان سئوال از رئیس جمهور با رای خود ثابت کردند که منافع ملی را بر موضعگیری های جناحی ترجیح می دهند .
از استقرار یک واحد پدافند هوایی در شهرستان گناباد که موجبات خوشحالی و امنیت بیشتر ما را فراهم نموده صمیمانه تشکر می نمائیم و خواستار توسعه آن هستیم .
احتکار کالا بر خلاف شرع و خیانت به مردم است.
قوه قضائیه باید برای آبروی خود ش هم شده احکام قاطع ، سریع و عادلانه برای مفسدین اقتصادی صادر کند .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : عید غدیر خم
خطبه دوم : تبریک ولادت با سعادت حضرت امام موسی کاظم علیه السلام ، سئوال نمایندگان از رئیس جمهور ، سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء ، مبارزه جدی با فساد، احتکار و گران فروشی
خطبه اول :
موضوع : سفارش به تقوی / عید غدیر خم
به اعتراف اهل سنت آیه ۶۷ سوره مائده در شان امیر المومنین علیه السلام و روز عید سعید غدیر خم نازل شده است . مرحوم علامه مجلسی در ج ۱ الغدیر ص ۱۶۷ تا ص ۳۱۱ با اسناد و مدارک نام سیصد و شصت نفر از علمای اهل سنت را که بخشی از خطبه غدیر را نقل کرده اند را بیان کرده است . آخرین حج پیامبر بود که آن بزرگوار به همراه ۱۲۴ هزار نفر از حج برمی گشتند رسیدند به غدیر خم آیه نازل شد یا ایها الرسول بلغ ما انزل الیک من ربک و ان لم تفعل ما بلغت رساله . ای پیامبر آنچه را مامور رساندنش از سوی پروردگارت شده ای به مردم برسان و اگر کوتاهی کردی رسالت خود را انجام نداده ای زیرا دین مجری و نگهبان می خواهد حضرت رسول موسس و پایه گذار دین بودند و علت محدثه اما امام بیان کننده حقایق دین و نگهبان و مجری احکام آن و علت مبقیه . حضرت رسول در ظرف مدت ۲۳ سال دین اسلام را پایه گذاری نموده و به پیروزی رساندند و اگر امام و رهبری برای امت تعیین نکنند کفار ، منافیقن ، ظالمان و ستمگران و فاسقان آنرا از بین می برند لذا دستور اکید رسید که اگر ولایت و امامت حضرت امیر را به مردم ابلاغ نکنی رسالت خویش را به پایان و انجام نرسانده ای .حضرت فورا دستور دادند آنها که جلو رفته اند برگردند ، آنها که از عقب می آیند بشتابند مدتی طول کشید تا همه جمع شدند اول نماز ظهر و عصر را اقامه کردند سپس از جحاز شتر ان منبری ساخته و سخنرانی مفصلی ایراد نمودند که از آن به عنوان خطبه غدیر یاد می شود خلاصه خطبه غدیر عبارت بود از حمد و ثنای الهی ، اعلان دستور خدا بر معرفی حضرت امیر علیه السلام و فرزندان ایشان بعنوان رهبران دینی ، تاکید بر توجه مسلمانان به اهمیت مسئله امامت ، معرفی منافقین و اشاره به کارشکنی های آنان ، معرفی پیروان اهل بیت علیهم السلام ، معرفی حضرت مهدی علیه السلام ، مطرح کردن بیعت با امیر المومنین علیه السلام ، بیان حلا لو حرام و نقش ائمه در توضیح و تفسر آنها ، بیعت رسمی گرفتن از مردم . واگر مردم به دستور پیامبر عمل می کردند بر بیعت خود استوار بودند حضرت امیر علیه السلام عدالت واقعی را بر قرار و جامعه را به سعادت دنیا و آخرت می رساندند ولی افسوس که خشت اول را کج گذاشتند و کم کم نوبت رسید به معاویه و یزید و بنی امیه و بنی عباس که روزگار امت اسلامی را سیاه کردند و هنوز هم این دیوار کج می رود و افراد نالایق و ظالم وستمگر بر مسلمانها حکومت می کنند افرادی مثل آل سعود ، آل خلیفه و سران خلیج فارس که از یکسو مزدوری آمریکا و غرب می کنند و از سوی دیگر دست دوستی به اسرائیل می دهند و چند سال است بر سر مردم مظلوم یمن بمب می ریزند به جای مبازره با ظالمان با آنان دوستی می کنند .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته و مسائل روز
عید سعید غدیر خم روز اتمام نعمت و کامل شدن دین به جهت معرفی شدن حضرت امیر علیه السلام بعنوان امام و رهبر جامعه اسلامی ، همچنین فردا ۲۰ ذی الحجه ولادت امام موسی کاظم علیه السلام و روز چهارشنبه نازل شدن آیه ولایت ، آیه تطهیر و آیه مباهله و روز پنج شنبه نازل شدن سوره هل اتی در شان حضرت امیر و حضرت فاطمه زهرا و امام حسن و امام حسین علیهم السلام را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف ، مقام معظم رهبری و شما برادران و خواهران تبریک می گوییم .
سئوال نمایندگان مجلس از آقای رئیس جمهور از چند منظر قابل توجه است اول اهمیت دادن به مشکلات اصلی کشور و سئوال از موضوعاتی مانند قاچاق ، استمرار تحریم های بانکی ، نداشتن برنامه برای کاهش بیکاری ، رکود شدید اقتصادی ، کاهش شدید ارزش پول ملی که مجلس فقط در یک مورد پاسخ رئیس جمهور را قانع کننده دانست و در چهار مورد دیگر قانع نشد و همینجا باید آقای رئیس جمهور به این جمع بندی رسیده باشد که برنامه های اقتصادی اشتباه بوده و باید وزرایی که در این نابسامانی ها نقش داشته اند تغییر دهد و با کار جهادی جبران گردد دوم سئوال نمایندگان و پاسخ های رئیس جمهور در جو لبریز از احترام متقابل و دلسوزانه صورت گرفت و قابل تقدیر است سوم نمایندگان با رای خود ثابت کردند که منافع ملی را بر موضعگیری های جناحی ترجیح می دهند و این نشانگر مردم سالاری دینی است .
فردا شنبه مقارن است با تشکیل قرار گاه پدافند هوائی حضرت خاتم الانبیا که این مناسبت را گرامی می داریم و از استقرار یک واحد در شهرستان گناباد که موجبات خوشحالی و امنیت بیشتر ما را فراهم نموده صمیمانه تشکر می نمائیم و خواستار توسعه آن هستیم . ملت ایران از همه نیرو های مسلح پشتیبانی و به آنان افتخار می کنند .
باید تشکر نمائیم از قوه قضائیه که بلاخره بعد از مدت ها دادگاه علنی مفسدین اقتصادی را برگزار کرد ولی آنقدر با مفسدین با مهربانی برخورد شده که به جای اینکه گریه کنند و خجالت بکشند در جلو دوربین لبخند می زنند و این یعنی به سخره گرفتن دستگاه قضایی حداقل قوه قضائیه باید برای آبروی خود ش احکام قاطع ، سریع و عادلانه صادر کند
در شرایطی که ما در آستانه بازگشت زائران خانه خدا هستیم و ماه محرم نیز در پیش است و برای برگزاری جلسات روغن و برنج نیاز اصلی است خبر رسیده که در تربت حیدریه یک انبار بزرگ روغن و برنج مربوط به به برخی از دستگاه های دولتی وجود دارد که از فروش آنها خود داری نموده است و اعلان کرده ما منتظر قیمت جدید هستیم ما از مسئولان محترم درخواست می کنیم در این رابطه بطورجدی پیگیری کنند زیرا این گونه برخورد ها به هیچ وجه از دستگاه های دولتی قابل قبول نیست .
وقتی یک کالا گران و یا کمتر عرضه می شود بعضی افراد سود جو آنرا احتکار نموده تا به قیمت بیشتری بفروشند که این خلاف شرع و خیانت به مردم است اما مردم دو دسته اند برخی به دلیل ایمان قوی و روحیه ایثار به اندازه نیازشان خرید می کنند که بسیار پسندیده و در جهت رعایت حال دیگران است ولی بعضی بر عکس چند برابر نیازشان خرید نموده و در خانه انبار می نمایند که این بر خلاف راه و روش ائمه است و در چنین شرایطی باید به اندازه نیاز خرید کرد .
در نماز جمعه امروز :
کتاب ( این نقش ها واقعی است ) با موضوع کار کرد های زن و مرد و مدیریت خانواده جهت مطالعه به نماز گزاران معرفی شد .