باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد – مورخ۶/۷/۹۷
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها :
امام جمعه گناباد :
اگر ما همان فرهنگ دفاع مقدس را داشته باشیم بر دشمن پیروز خواهیم شد .
دلیل اصلی گرانی ها بی تدبیری و سوء مدیریت داخلی است .
مسئولان باید بدانند مردم به اسلام وفادار ند اما از عملکرد ها ناراضی هستند .
شهرستان گناباد دارای ناوگان قوی انتقال بار است و ۳۶۰۰ کامیون در اختیار دارد ، ما خواهان اجرای عدالت و توزیع لاستیک به تعداد کامیون ها هستیم نه به نسبت جمعیت شهرستانها.
مطالبه مردم شهرستان معرفی هر چه زودتر فرماندار در چند روز آینده است.
مردم ایران با اتحاد و توکل بر خدا و اطاعات از رهبری بکوری چشم دشمنان در جنگ اقتصادی پیروز خواهند شد .

موضوعات خطبه ها
خطبه اول : عبرت های عاشورا
خطبه دوم : گرامیداشت هفته دفاع مقدس / هفته سالمندان / جنگ اقتصادی دشمن علیه انقلاب اسلامی و مطالبات مردمی در جهت مهار گرانی ها ، تعیین وزیر اقتصاد / مطالبات شهرستان در خصوص لزوم معرفی سریع فرماندار و رفع مشکلات کامیون داران
خطبه اول :
موضوع : سفارش به تقوی / عبرت های عاشورا
در هفته گذشته درس های عاشورا بیان شد . اما باید از اشتباهات مردم آ نزمان که زمینه ساز فاجعه کربلا شد عبرت بگیریم که به چند مورد اشاره می کنم ۱- عدم بصیرت با جرئت می توان گفت یکی از عوامل شکست جبهه حق بی بصیرتی اکثر مردم کوفه بود آنها دشمن شناس و زمان شناس نبودند وقتی که لازم بود به صحنه نیامدند ۲- شکست جبهه حق در زمان امام حسین علیه السلام دنیا پرستی بود خود سید الشهداء نیز هشدا ر دادند مردم بنده دنیایند و دین آویزه ای بر زبان هایشان است تا وقتی دین به دنیای آنها ضرر نزند دین دار ند اما وقتی مشکلاتی پیش می آید دینداران حقیقی کم اند و بسیاری از مردم کوفه دنیا پرست بودند ۳- نداشتن استقامت در راه دین ۴- نداشتن اتحاد با اینکه طرفداران سید الشهدا علیه اسلام در کوفه زیاد بودند ولی بدلیل نداشتن انسجام و عدم حضور در صحنه شکست خوردند ۵- عدم ولایتمداری و تنها گذاشتن رهبر با اینکه اکثر مردم کوفه دوستدار اهل بیت بودند اما در حمایت از رهبر و اطاعت از امام ضعیف بودند و بواسطه همین مسئله بار ها ضربه خوردند .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته و مسائل روز
ایام اسارت اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و مقام معظم رهبری و همه مسلمین تسلیت عرض می کنم
هفته دفاع مقدس را گرامی داشته برای تمامی شهدای شهرستان و شهدای اهواز علو درجه مسئلت داریم هفته دفاع مقدس فرصتی است برای تجلیل از رشادت ها ی شهدا و جانبازان ، آزادگان و رزمندگان که در سخت ترین شرایط از نظام اسلامی و استقلا ل تمامیت ارضی ایران دفاع کردند و از سوی دیگر فرصتی است برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی و توکل بر خدا که اگر ما همان فرهنگ دفاع مقدس را داشته باشیم بر دشمن پیروز خواهیم شد .
هفته سالمندان را گرامی داشته و یاد آوری می کنم در اسلام نسبت به احترام به سالمندان ، مشورت با آنها و خدمت به آنها تاکید شده است .
اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان بر لزوم انسجام و حمایت از دولت تاکید نمودند در رابطه با انتقاد و مطالبه از دولت نیز توصیه نمودند در همین راستا باید عرض کنم مسئله گرانی ساعت به ساعت کالا های اساسی مردم را بشدت رنج می دهد و مسئولان باید مشکلات اقتصدی را جدی بگیرند و به فکر پیدا کردن راه حل فوری باشند دل را خوش نکنند که علت گرانی ها فشار خارجی است دلیل اصلی گرانی ها بی تدبیری و سوء مدیریت داخلی است که به چند مورد اشاره می کنم . با اینکه در حال جنگ اقتصادی هستیم اما حدود ۳۰ روز است که وزیر اقتصادی نداریم و این دقیقا مانند آنست که یک لشکر در حال جنگ فرمانده نداشته باشد تعیین وزیر اقتصاد وظیفه دولت و مجلس است که نباید بیش از این کوتاهی کنند باید دولت جوابگوی مشکلات مردم باشد ، حدود پنجاه روز است سخنگو ندارد . به اعتراف خود دولت بزرگترین شریک های اقتصادی ایران چین و هند است که هم نفت می خرند و هم کالا می فروشند ولی چند ماه است سفارت ایران در چین و هند بدون سفیر است . مردم سئوال می کنند چرا انبار های بزرگ کالاهای احتکار شده پلمپ شده و کالاها در اختیار مردم قرار نمی گیرد . عدم نظارت بر قیمت ها که در یک خیابان و جند مغازه چند قیمت وجود دارد . چرا اقدام سریع و جدی و جهادی برای ترخیص آن همه کالا های انبار شده در گمرکات کشور صورت نمی یرد مردمی که ولی النعمه مسئولان هستند بیش از این کمرشان زیر بار گرانی ها خم نشود و مسئولان باید بدانند مردم به اسلام وفادار ند اما از عملکرد ها ناراضی هستند و دشمنان هم دلشان به این نارضایتی ها خوش کرده اند مثلا وزیر خارجه آمریکا اعلان کرد انقلاب جشن چهل سالگی خود را درک نخواهد کرد در پاسخ به این توهمات می گوئیم ملت ایران در طول چهل سال گذشته همه توطئه های شیطان بزرگ راخنثی کرده و با اتحاد و توکل بر خدا و اطاعات از رهبری بکوری چشم دشمنان در این جنگ اقتصادی هم پیروز خواهند شد .
دو مطالبه شهرستانی نیز داریم اول با گذشت چند ماه از انتقال فرماندار محترم گناباد و قول مقامات استان که بزودی فرماندار معرفی خواهیم کرد که متاسفانه هنوز اقدمی صورت نگرفته با توجه به فصل پیگیری اعتبارات ملی مطالبه مردم معرفی هر چه زودتر فرماندار در چند روز آینده است دوم اینکه شهرستان گناباد دارای ناوگان قوی انتقال بار است و ۳۶۰۰ کامیون در اختیار دارد و این کامیو داران در دوران دفاع مقدس به فرمان حضرت امام در جبهه حضور پر رنگی داشتند و امروز هم حرف اول را در حمل بار می زنند متاسفانه سهمیه لاستیک شهرستان ۵% استان اعلان شده در حالی که شهرستان های دیگر این تعداد کامیون ندارند ۱۵% سهمیه دارند ما خواهان اجرای عدالت و توزیع لاستیک به تعداد کامیون ها هستیم نه به نسبت به جمعیت شهرستانها امید است مسئولان شهرستان در این رابطه پیگیری کنند .