باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد – مورخ۲۰/۷/۹۷
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین دکتر اسلامی امام جمعه محترم موقت گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : جناب آقای دکتر متقی ریاست محترم اداره دامپزشکی شهرستان بود که پیرامون روز دامپزشکی و فعالیت های این اداره با نماز گزاران سخن گفت .

امام جمعه موقت گناباد :
مشکلات اقتصادی نه با برجام و نهcft حل نخواهد شد تا وقتی دولت ما به صورت جهادی وارد عرصه ی حل مشکلات نشود هیج اتفای نخواهد افتاد.
تا جان در بدن داریم تحت زعامت ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری لحظه ای از مبارزه با آمریکا غفلت نخواهیم کرد .
قصه بهانه جویی آمریکا استقلال ماست .

موضوعات خطبه ها
خطبه اول : کتمان اسرار نشانه مومن واقعی
خطبه دوم : تسلیت سالروز شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام – تصویب لایحه cft در مجلس و تبعات آن – همایش بزرگ اربعین
خطبه اول :
موضوع : سفارش به تقوی / کتمان اسرار نشانه مومن واقعی
امام علی علیه السلام می فرمایند : پادشاهان بهشت کسانی هستند که در دنیا اهل تقوی باشند . یعنی انسان هر کاری که بخواهد انجام دهد ببیند آیا این کار مورد رضایت خدا هست یا نه . امام رضا علیه السلام در کتاب اصول کافی ج ۲ می فرمایند : مومن مومن نیست مگر این که سنتی و روشی و اخلاقی از سنت الهی در زندگی او نمود عملی داشته باشد و آن سنت و روشی که از پروردگار باید در زندگی مومن نمود داشته باشد کتمان اسرار است . پروردگار عالم اسرار خود را با کسی فاش نمی کند مگر اینکه به مقامی برسد که خداوند آنرا قبول داشته باشد . بخل صفت بدی است اما در یک مورد بخل خوب است و آن باید نسبت به اسرار باشد. انسان باید نسبت به اسرار خودش بخیل باشد . اسرار اسیر انسان هستند اما آن روزی که اسرار افشا شد دیگر انسان اسیر اسرار هست . کتمان اسرار در ابعاد گوناگون انسان مورد توجه هست از جمله انسان باید اتفاق های زندگی خود را هر جا نباید افشا کند . راز های زندگی نباید برای دوستان بازگو کند مخصوصا در ماندگی های زندگی ، بد بختی های زندگی مومن باید این مهم را رعایت کند چون معمولا انسان ها از آدم بدبخت خوششان نمی آید چون انسان عزتش از بین می رود . در روایت آمده که امام علی علیه اسلام می فرماید اگر ابوذر می فهمید در قلب سلمان چه هست او را می کشت . در این مورد خانم ها باید توجه کنند که درد ودل کردن و واگویه کردن اسرار درون خانه پیش هر کس خوب نیست . بهترین سنگ صبور بنده خداست . در حدیث قدسی دارد که وقتی مومنی پیش خلق اسرار خود را افشا کند خدا می فرماید چرا چنین کردی خوبست من هم گناهان مخفی تو را افشا کنم یکی از ضرباتی که شیعه خورده از همین افشای اسرار بود ه است . امام صادق علیه السلام یک تشکیلات سری نظامی ، سیاسی و اقتصادی راه اندازی کردند و در پی طراحی یک ارتش بودند تا به جنگ بنی امیه برود اما شیعیان راز داری نکردند و همه نقشه ها نقش بر آب شد . امام سجاد علیه السلام می فرمایند : من حاضرم جانم را فدا کنم در صورتی که این صفت زشت افشای اسرار در بین شیعیان از بین برود .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته و مسائل روز
طبق نقل تاریخ شهادت امام مجتبی علیه السلام ۲۸ صفر نقل شده اما به قول شهید اول هفتم صفر بعنوان تاریخ شهادت امام مجتبی ذکر کرده اند . لذا سیره علمای بزرگ شیعه این بوده که هفتم صفر بعنوان تاریخ عزای امام حسن مجتبی علیه السلام اقامه عزا می کردند که این مناسبت را تسلیت عرض می کنم .
در روز یکشنبه گذشته لایحه الحاق جمهوری اسلامی به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم به تصویت مجلس شورای اسلامی رسید . هر کشوری که عضو می شود ملزم می شود با سایر کشور های عضو در تمامی زمینه ها همکاری کند . برای پیوستن به این دولت چهار لایجه به مجلس فرستاد . اما جنجالی ترین لایحه لایحه cft است . موافقان نظرشان این بود اگر ما بخواهیم با اروپا همکاری کنیم و آنان همکاری داشته باشند باید ایران به این کنواسیون بپیوندد . مخالفان این لایحه هم ادله محکمی دارند . بر اساس مواد ۱۲ و ۱۳ این لایحه دولت ایران موظف است اطلاعات اقتصادی و بانکی خود را در اختیار اعضاء قرار دهد . اگر این باشد چالشی برای دور زدن تحریم هاست و در کار ها خلل ایجاد می کند دلیل دوم مخالفان این است که تعریف غربی ها از تروریسم با تعریف ما فرق می کند در تعریف غربی ها سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بطور مشخص سردار سلیمانی ، حزب الله لبنان ، محور مقاومت در لیست تروریست ها ست اما رژیم سعودی ، منافیقن ، رژیم صهونیستی نیست . لذا اگر ما تعهد دادیم که با تروریسم مبارزه کنیم با چه کسی مبارزه کنیم با افراد و گروه هایی که آمریکا می گوید ؟ به هر حال این لایحه در مجلس تصویب شد نباید با اتهام زنی فضای سیاسی کشور دو قطبی شود که این مخالف منویات مقام معظم رهبری است . مقام معظم رهبری تاکید بر حفظ سازه و کار های قانونی دارند که اوج مردم سالاری دینی است . تقاضایی که از شورای نگهان داریم با دقت این لایحه را بررسی و بدون هیچ گونه مصلحت اندیشی نظرشان را اعلام کنند . آمریکا خیال می کند با تصویب این قانون می تواند موتور محرکه محور مقاومت را کند کند زهی خیال باطل . آقای ظریف در جلسه علنی مجلس کفتند نه بنده و نه آقای رئیس جمهور نمی توانیم تضمین دهیم که مشکلات حل خواهد شد . این رویکرد که ما باید بهانه فشار آمریکا بر ایران را بگیریم درست نیست چرا که بهانه گیری آمریکا تمامی ندارد هر قدم ما عقب بنشینبم آنها پر روتر جلو می آیند . صنایع دفاعی هم که واگذار کنیم باز بهانه دارند . قصه بهانه جویی آمریکا استقلال ماست . آنها زورشان می آید در قلب تپنده جهان کشوری مستقل باشد راهکار مقابله با آمریکا تلاش برای راضی کردن آمریکا نیست تنها راه معقول خنثی کردن دشمنی آمریکا استحکام بخشی ساخت درونی قدرت است . تنها راهش قدرتمندی در برابر آمریکاست . مشکلات اقتصادی نه با برجام و نهcft حل نخواهد شد مشکل ما این است که ما در وسط جنگ اقتصادی هستیم اما وزیر اقتصاد نداریم ، وزیر کار نداریم تا وقتی دولت ما به صورت جهادی وارد عرصه ی حل مشکلات نشوند هیج اتفای نخواهد افتاد .لذا مقام معظم رهبری در همایش بسییجیان فرمودند کار باید به جوان ها واگذار شود . باید پیران بازنشسته شوند و جوانان مومن و متخصص و متعهد وارد عرصه ی کار شوند و این مدیریت جوان است که کشور را از این گردنه عبور خواهد داد . در فضای رسانه ای برخی هنوز به آمریکا چشم دوخته و ترویج می کنند کشور به بن بست رسیده و تنها راه ،مذاکره با آمریکا ست مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان فرمودند کسانی که این فکر را ترویج کنند خیانت به کشور است . به محضر ولی امر مسلمین عرض می کنیم تا جان در بدن داریم و تحت زعامت شما لحظه ای از مبارزه با آمریکا غفلت نخواهیم کرد .
حماسه ی اربعین در پیش داریم هر کس و به هر نحو ی که می تواند و دل در گرو محبت حسین شهید دارد باید به این همایش بزرگ پیوسته و کمک کند . از مسولین محترم تقاضا داریم نسبت به این قضیه کمک کنند . انشا لله این حماسه پر شورتر برگزار شود .