باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد – مورخ۱۱/۸/۹۷
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : آقای فیاضی دانشجو و فعال فرهنگی شهرستان از دانشگاه آموزش عالی شهرستان بود که پیرامون یوم الله ۱۳ آبان با نماز گزاران سخن گفت .
امام جمعه گناباد :
ملت ایران ، بخصوص دانش آموزان در ۱۳ آبان ماه با حضور خود و خروش خویش مراتب تنفر خود را از شیطان بزرگ بیشتر از سال های گذشته ابراز خواهندکرد .
تا وقتی که این خوی درندگی در رهبران آمریکا باشد فریاد مرگ بر آمریکا در ایران طنین انداز خواهد بود
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : آسیب های دوستان ناباب
خطبه دوم : تسلیت رحلت جانسوز پیامبر اسلام صل الله علیه و آله ، شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیه السلام ، گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان ، تقدیر از برگزاری باشکوه راهپیمایی اربعین حسینی ، هفته پدافند غیر عامل
خطبه اول :
موضوع : سفارش به تقوی / آسیب های دوستان ناباب
در قرآن کریم و روایات هشدار های فراوانی در باره لزوم پرهیز از دوستان ناباب داده است در سوره فرقان آیه ۲۸ می فرماید : وقتی یک فرد گمراه به عذاب های سخت جهنم دچار می شود فریاد می کشد و می گوید ای کاش فلان شخص را بعنوان دوست انتخاب نمی کردم او بود که به تعبیر ما مرا گمراه کرد او بود که مرا به بی بند و باری دعوت کرد . مفسرین در شان نزول آیه نوشته اند : در زمان پیامبر دو دوست بودند به نام عقبه و ابی عقبه وقتی از سفر آمد میهمانی ترتیب داد و او از آنجا که به پیامبر علاقمند بود حضرت را نیز دعوت کرد ایشان در میهمانی شرکت کردند وقتی غذا آوردند فرمودند من از غذا نمی خورم مگر شهادت به یگانگی خدا و رسالت من بدهی عقبه هم شهادتین را بر زبان آورد خبر به دوست کافرش رسید بسیار ناراحت شد و به عقبه گفت تو مسلمان شدی جواب داد نه فقط می خواستم ایشان از غذای من بخورد او گفت دوستی ما تمام شد مگر اینکه در برابر پیامبر بایستی و به او توهین کنی او نیز بخاطر دوستش اهانت کرد و این آیه نازل شد . به همین دلیل بر همه مخصوصا جوانان عزیز لازم است در انتخاب دوستان و همنشینان خود دقت کنند دوستان مسجدی ، قرآنی ، هیاتی و دوستان درس خوان و با ادب انتخاب کنند تا در برابر آسیب ها بیمه شوند . امام سجاد علیه السلام می فرمایند : همنشینی با انسان های شایشسته بشر را به خوبی و شایستگی دعوت می نماید .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته و مسائل روز
ایام سوگواری اهل بیت عصمت و طهارت ، پیشاپیش رحلت جانسوز و جانگداز پیامبر رحمت حضرت محمد صل الله علیه و آله و شهادت مظلومانه امام حسن مجتبی علیه اسلام و شهادت امام رضا علیه السلام را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه و الشریف و به محضر مام معظم رهبری و همه مسلمین تسلیت عرض می کنم
خداوند را سپاسگزاریم که حماسه اربعین که نماد اتحاد ، اقتدار ، ایثار و مقاومت و ظلم ستیزی و عشق به اهل بیت علیهم السلام و زمینه ساز آزادی قدس و آماده شدن برای ظهور حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف است امسال بهتر و با شکوه تر از سال های گشته با حضور بیش از ۲۵ میلیون نفر برگزار شد و جاماندگان از زیارت اربعین نیز در همه کشور تلاش کردند در راهپیمایی های حرم امام زادگان شرکت کردند که لازم است از تمامی برگزار کنندگان و شرکت کنندگان تقدیر و تشکر نمایم . وهابی ها که چشم دیدن همایش عظیم اربعین را ندارند با شبه پراکنی که شیعیان می خواهند همایش حج را به همایش اربعین کربلا منتقل کنند تا کعبه فراموش شود که هیچ عاقلی فریب این گونه تبلیغات نمی خورد در همین ایران بیست میلیون نفر در نوبت رفتن به حج هستند که اگر سعودی ها اجازه دهند همه آنها به حج مشرف می شوند . علاوه بر این همه کسانی که در همایش اربعین شرکت داشتند رو به کعبه نماز خواندند و شرافت کعبه برای شیعیان پا برجاست فقط کعبه اسیر دشمنان می باشد .
یکشنبه ۱۳ آبان روزملی مبارزه با استکبار جهانی است یاد آور تبعید حضرت امام در ۱۳ آبان۱۳۴۳ به ترکیه ، روز دانش آموز کشتار دانش آموزان توسط رژیم شاه در سال ۱۳۵۷ و سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ بدست دانشجویان پیرو خط امام است که این مناسبت را گرامی می داریم . جنایت های آمریکا در جهان و ایران بر هیچ کس پوشیده نیست و تا وقتی که این خوی درندگی در رهبران آمریکا باشد فریاد مرگ بر آمریکا در ایران طنین انداز خواهد بود .ملت ایران ، بخصوص دانش آموزان در ۱۳ آبان ماه با حضور خود و خرو ش خویش مراتب تنفر خود را از شیطان بزرگ بیشتر از سال های گدشته ابراز خواهندکرد
هفته پدافند غیر عامل را گرامی می داریم . پدافند غیر عامل مصئون سازی کشور در هنگام بروز حادثه ، حوادث طبیعی و تهدیدات و حملات دشمن می باشد ضروری است ملت و دولت در این زمینه فعال و همکاری لازم را داشته باشند .