باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد – مورخ۱۸/۸/۹۷
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام تقوی ریاست محترم اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بود که پیرامون هفته وقف با نماز گزاران سخن گفت .
امام جمعه گناباد :
نظام لیبرال دموکراسی آمریکادر معرض افول قرار دارد .
ملت ایران توان عبور از همه مشکلات را داراست و در عمل نیز توطئه آمریکا را مثل توطئه های دیگر شیطان بزرگ در طول چهل سال گذشته نقش بر آب خواهند کرد.
از فعالین فرهنگی شهرستان که جشنواره کتابخوانی شهید ابراهیم هادی را برگزار می کنند تشکر می شود .

محور های سخنان حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی در خطبه های نماز جمعه گناباد
 از آیات شریفه قرآن و روایات اهل بیت علیهم السلام استفاده می شود که بعضی از اعمال نیک و شایسته انسان حتی پس از مرگ پاداش و ثوابش استمرار دارد
 امام صادق علیه السلام نقل کرده که فرمودند : شش کار نیکو است که بعد از مرگ مومن ثوابش به او می رسد ۱- فرزندانی که برای پدرش طلب بخشش کند ۲- کتابی که از خود به یادگار می گذارد ۳- صدقه جاریه مانند ۵- چاه آبی که مردم از آن استفاده کنند ۶- سنت و راه و رسم خوبی که انسان پایه گذاری کند .
 لازم می دانم از حضور گسترده ملت ایران و مردم همیشه در صحنه شهرستان گناباد مخصوصا دانش آموزان و فرهنگیان عزیز در مراسم سیزده آبان صمیمانه تشکر و تقدیر نمایم .
 ایران اسلامی دارای ذخائر ارزی فراوان ، نظامی مقتدر ، مردمی دارای ایمان ، اتحاد و انسجام و رهبری الهی ، توانمد و محبوب است .
 ایران از مواضعش عقب نشینی نکرد این آمریکا بود که با استثنا کردن ۸ کشور از تحریم خرید نفت ایران عقب نشینی کرد.
 در شهرستان گناباد در حوزه خیرین سلامت بیش از ۱۲ میلیارد تومان ساخت و ساز شده ودر حوزه آموزش پرورش فقط در دوسال گذشته ۷ میلیارد تومان از سوی خیرین هزینه شده است .
 یکی از بدترین غضب ها که گناه کبیره است وقف خوری است
 با تغیر تیم اقصادی دولت یکی از مهمترین مطالبات مردم بویژه از وزیر اقتصاد کنترل تورم و گرانی و جلوگیری از بی ثباتی در بازار سکه و ارز ، مطالبه دوم ساماندهی بانک ها و خارج کردن آنها از وضعیت بنگاه د اری و سود گرایی و حمایت از سرمایه گذاران و کار آفرینان و مطالبه دیگر از وزارت صنعت و معدن و تجارت این است که با کنترل و نظارت بر واردات و صادرات زمینه کاهش قیمت ها بویژه در مواد غذایی و همچنین مطالبه از وزارت راه و شهرسازی انتظار می رود که در اختصاص اعتبارات به بخش مسکن و واگذاری زمین به جوانانی که ازدواج کرده اند ضمن ایجاد رونق کسب و کار و اشتغال آنان را به آینده ای بهتر امید وار نمایند .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : تاثیر اعمال نیک بر سرنوشت انسان
خطبه دوم : تقدیر و تشکر از شرکت امت حزب الله ایران بویژه دانش آموزان و فرهنگیان در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان ، هفته وقف ، مطالبات مردمی از تیم اقتصادی دولت ، گرامیداشت هفته کتابخوانی ، شکست آل سعود در یمن
خطبه اول :
موضوع : سفارش به تقوی / تاثیر اعمال نیک در سرنوشت انسان
از آیات شریفه قرآن و روایات اهل بیت علیهم السلام استفاده می شود که بعضی از اعمال نیک و شایسته انسان حتی پس از مرگ پاداش و ثوابش استمرار دارد خداوند در سوره کهف می فرماید : مال و ثروت و فرزندان مایه ی زینت زندگی دنیا هستند ولی کار های شایسته و ماندگار نزد پروردگار بهتر است از لحاظ ثواب و دلبستن . همچنین در کتاب میزان الحکمه ج ۹ ص ۲۷۳ از امام صادق علیه السلام نقل کرده که فرمودند : شش کار نیکو است که بعد از مرگ مومن ثوابش به او می رسد ۱- فرزندانی که برای پدرش طلب بخشش کند در روایت دیگر آمده فرزند شایسته ای که انسان تربیت می کند ۲- کتابی که از خود به یادگار می گذارد کتاب های مذهبی ، علمی و تاریخی سودمند برای نویسنده کتاب و برای واقف کتاب ۳- صدقه جاریه مانند همین قنات ها ۵- چاه آبی که مردم از آن استفاده کنند ۶- سنت و راه و رسم خوبی که انسان پایه گذاری کند و مردم به آن عمل کند مانند همین دوره های قرآن در ماه مبارک رمضان ، تاسیس کتابخانه ها ، و انوع وقف ها
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت ها و مسائل روز
رحلت جانسوز حضرت محمد صل الله علیه و آله و شهادت مظلومانه امام حسن مجتبی علیه السلام و همچنین شهادت حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری و همه مسلمین جهان تسلیت عرض کرده امید وارم خداوند سو گواری های محرم و صفر را از همه قبول و به همه ما توفیق معرفت کامل پیروی و زیارت اهل بیت در دنیا و شفاعتشان در عالم آخرت مرحمت فرماید .
لازم می دانم از حضور گسترده ملت ایران و مردم همیشه در صحنه شهرستان گناباد مخصوصا دانش آموزان و فرهنگیان عزیز در مراسم سیزده آبان صمیمانه تشکر و تقدیر نمایم هدف استکبار جهانی در راس آن آمریکا از جنگ روانی و تبلیغاتی که براه انداخته بود که اولا مردم در مراسم ۱۳ آبان شرکت نکنند ثانیا اعلان تحریم های همه جانبه موجبات تشدید نارضایتی مردم وسقوط نظام اسلامی را فراهم آورد در حالی که بحمد الله ایران اسلامی دارای ذخائر ارزی فراوان ، نظامی مقتدر ، مردمی دارای ایمان ، اتحاد و انسجام و رهبری الهی ، توانمد و محبوب است و چنین ملتی توان عبور از همه مشکلات را داراست . همانطوری که شعار اصلی مردم در سیزدهم آبان هیات منا الذله بود در عمل نیز توطئه آمریکا را مثل توطئه های دیگر شیطان بزرگ در طول چهل سال گذشته نقش بر آب خواهند کرد آری ایران از مواضعش عقب نشینی نکرد این آمریکا بود که با استثنا کردن ۸ کشور از تحریم خرید نفت ایران عقب نشینی کرد این شکست بود . شکست ترامپ در انتخابات مجلس نمایندگان ، علاوه بیشتر کشور های دنیا با تحریم ایران توسط آمریکا مخالفت کردند و این نظام لیبرال دموکراسی آمریکاست که در معرض افول قرار دارد .
هفته وقف را گرامی داشته و برای همه واقفین و نیکوکاران که از دنیا رفته اند طلب رحمت و مغفرت و برای نیکوکارانی که حیات دارند سلامت و سعادت و خیر و برکت را مسئلت می کنیم . اولین واقف شخص پیامبر صل الله و علیه واله بودند و بعد حضرت امیر که د و قنات را بدست خودشان حفر کردند و وقف بر فقرا و سادات نمودند در شهرستان گناباد هم وقف های فراوانی وجود داشته ولی متاسفانه در دوران رضا خان و پسرش بسیاری از آنها از بین رفته اما هنوز هم واقفین فراوانند در حوزه خیرین سلامت بیش از ۱۲ میلیارد تومان ساخت و ساز شده در حوزه آموزش پرورش فقط در دوسال گذشته ۷ میلیارد تومان از سوی خیرین هزینه شده از ریاست محترم اوقاف و امور خیریه و همکاران ایشان تشکر می شود که اولا در احیا موقوفات توفیق خوبی داشتند ثانیا ریاست محترم اعلان کرده اند برای شفافیت سازی که هر کسی ابهامی دارد راجع به موقوفات اداره پاسخگو ست و همه ما می دانیم یکی از بدترین غضب ها که گناه کبیره است وقف خوری است .
با تغیر تیم اقصادی دولت یکی از مهمترین مطالبات مردم بویژه از وزیر اقتصاد کنترل تورم و گرانی و جلوگیری از بی ثباتی در بازار سکه و ارز و همچنین مهار نقدینگی به عنوان عوامل تاثیر گذاربر قیمت کالا های اساسی و مورد نیاز مردم است مطالبه دوم ساماندهی بانک ها و خارج کردن آنها از وضعیت بنگاه د اری و سود گرایی و حمایت از سرمایه گذاران و کار آفرینان و مطالبه دیگر از وزارت صنعت و معدن و تجارت این است که با کنترل و نظارت بر واردات و صادرات زمینه کاهش قیمت ها بویژه در مواد غذایی و همچنین مطالبه از وزارت راه و شهرسازی انتظار می رود که در اختصاص اعتبارات به بخش مسکن و واگذاری زمین به جوانانی که ازدواج کرده اند ضمن ایجاد رونق کسب و کار و اشتغال آنان را به آینده ای بهتر امید وار نمایند .
۲۴ آبان روز رحلت آیه اله علامه طیاطبایی  و روز کتاب خوانی و کتابادار نامیده شده است همه ما بخصوص جوانان به مطالعه بیشتر از رسانه های دیگر نیاز دارند که کتاب بهترین دوست است . تشکر می شود از فعالین فرهنگی شهرستان که جشنواره کتابخوانی شهید ابراهیم هادی را برگزار می کنند .
همانطری که مقام معظم رهبر ی مدت ها فرمودند سعودی ها قطعا در یمن به نتیجه نخواهند رسید امروزه غرب و آمریکا به عنوان حامیان عربستان در تجاوز ددمنشانه خودشان به مردم مظلوم یمن بالاخره متوجه بی نتیجه بودن این جنگ وحشیانه شده و دم از توقف آن می زنند.