باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد – مورخ۲۵/۸/۹۷
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام عباسی از آستان قدس رضوی بود که پیرامون سالروز شهادت حضرت امام حسن عسکری علیه السلام با نماز گزاران سخن گفت .
امام جمعه گناباد :
اتحاد شیعه و سنی ضروری ترین واجب و تفرقه و اختلاف بدترین گناه است .
تا موقعی که ما به فرهنگ بسیجی مجهز باشیم هیچ قدرتی یارای مقابله با ما نداشته و نخواهد داشت .
بسیج نقش تعیین کننده ای در اجرای اقتصاد مقاومتی دارد .
قیمت سکه و دلار پایین آمد و روند نزولی دارد که باید دولت محترم نیز همزمان قیمت کالا ها را با تدابیر لازم کاهش دهند.

محور های سخنان حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی در خطبه های نماز جمعه گناباد
 امام حسن عسکری علیه السلام می فرمایند : ای شیعیان از خدا بترسید و مایه زینت ما باشید و مایه سرافکندگی ما نشوید .
 مقام معظم رهبری فرمودند امروز یکی از نقشه های آمریکا کشتار مسلمانان بدست مسلمانهاست .
 ایران اسلامی همواره دست وحدت را به سو ی همه مسلمانها دراز نموده است .
 امروز بسیج برای همه مسلمانان الگو شده است.
 دولتمردان طبق رهنمود های مقام معظم رهبری جهادی کار کنند .

موضوعات خطبه ها
خطبه اول : سفارشات امام حسن عسکری علیه السلام
خطبه دوم : تسلیت شهادت حضرت امام حسن عسکری علیه السلام / گرامیداشت هفته وحدت و هفه بسیج / بصیرت ملت در برابر توطئه های آمریکا
خطبه اول :
موضوع : سفارش به تقوی / سفارشات امام حسن عسکری علیه السلام
به مناسبت روز شهادت امام حسن عسکری علیه السلام شایسته است بخشی از سفارشات آن بزرگوار را به شیعیان از کتاب تحف العقول ص ۳۶۷ یاد آوری نمایم . ایشان می فرمایند : شما شیعیان را سفارش می کنم به داشتن تقوی و اهمیت دادن به واجبات و ترک گناهان و خدا ترسی در باره دین و دینداری ( یعنی همانطوری که برای حفظ سلامتی خیلی از امورات را رعایت می کنیم باید در راه حفظ دین هزینه کنیم شیعیان باید تمام توان خود را در جهت اطاعت دستورات خدا قرار دهند) . شما را سفارش می کنم به راستگویی و درستکاری ، فرزندان ما امانتند باید خوب تربیت کنیم ، سفارش می کنم به سجده طولانی که بهترین نماد عبودیت است و به خوشرفتاری با همسایگان ، در نماز های جماعت اهل سنت شرکت کنید ، در تشیع جنازه آنان حضور پیدا کنید ، به عیادت بیماران آنها بروید ، وقتی یکی از شما در پرستش پارسا و در سخنش راستگو و امانتدار و خوش اخلاق بود به مردم گفته شد او شیعه است من خوشحال می شوم که اینطور شخصی را به شیعه بودن نسبت می دهند ، ای شیعیان از خدا بترسید و مایه زینت ما باشید و مایه سرافکندگی ما نشوید .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت ها و مسائل روز
امروز هفتم ربیع الاول همزمان است با سالروز شهادت مظلومانه امام حسن عسکری علیه السلام که این مناسبت را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری و همه مسلمین بویژه شما برادران و خواهران تسلیت عرض می کنم و آغاز امامت بقیه الله الاعظم امام زمان روحی و ارواح العالمین له الفداء تبریک گفته و گرامی می داریم .
روز سه شنبه ۱۲ ربیع الاول همزمان است با ولادت پیامبر بزرگوار اسلام به روایت اهل سنت و آغاز هفته وحدت که فرصتی است برای مسلمانان تا با کنار گذاشتن اختلافات طبق دستور قرآن دست برادری و اتحاد به یکدیگر بدهند و نقشه های دشمان اسلام در طرح تفرقه و اختلاف افکنی نقش بر آب کنند . مقام معظم رهبری فرمودند امروز یکی از نقشه های آمریکا کشتار مسلمانان بدست مسلمانهاست . ایران اسلامی همواره دست وحدت را به سو ی همه مسلمانها دراز نموده و اتحاد شیعه و سنی را ضروری ترین واجب و تفرقه و اختلاف را بدترین گناه اعلان می نماید .
هفته بسیج را گرامی می داریم . حضرت امام با آن بینش الهی می دیدند که دشمنان علیه نظام اسلامی توطئه ها خواهند کرد به همین جهت بسیج یعنی لشکر مخلص خدا و شجره طیبه بسیج را تشکیل دادند که نقش تعیین کننده ای هم در دفاع مقدس ، هم در مبارزه با گروهکهای الحادی ، سازندگی و امنیت کشور حتی پیشرفت های علمی و فناوری و تولید علم و اجرای اقتصاد مقاومتی داشته و دارد . بفرموده مقام معظم رهبری بسیجی یعنی مومن کامل و بر همه ما و بسیجیان لازم است که فرهنگ بسیجی که عبارتست از ایمان ، اخلاص ، خط شکنی ، دغدغه مند بودن ، مسئولیت پذیری ، بصیرت و ولایتمداری تقویت کنیم امروز بسیج برای همه مسلمانان الگو شده است شما نمونه های بسیج را در حزب الله لبنان ، در جند الشعبی عراق ، در انصار الله یمن و در جهاد اسلامی و حماس فلسطین مشاهده می کنید . تا موقعی که ما به فرهنگ بسیجی مجهز باشیم هیچ قدرتی یارای مقابله با ما نداشته و نخواهد داشت .
هفته وقف را مجددا گرامی می داریم . موقوفات آستان قدس امروزه در خدمت مردم و زائرین است ، ساخت مساجد میان راهی ، ساخت کتابخانه ، مدارس و ایجاد اشتغال و خدمت به مردم از اهداف تولیت هاست .
مقامات آمریکا در چند ماه گذشته تهدید می کردند که در سیزده آبان تحریم های فلج کننده و کمر شکن علیه ایران آغاز خواهد کرد ولی آفرین بر بصیرت ملت ایران که بهتر از سال های گذشته در ۱۳ آبان به صحنه آمدند . فریاد مرگ بر آمریکا ی شما کمر دشمنان را شکست و همه آن تبلیغات دروغ از آب در آمد . قیمت سکه و دلار پایین آمد و روند نزولی دارد که باید دولت محترم نیز همزمان قیمت کالا ها را با تدابیر لازم کاهش دهند تا قیمت ها متعادل شود و اگر دولتمردان ما طبق رهنمود های مقام معظم رهبری جهادی کار کنند و از ظرفیت های داخلی و نیروی جوان استفاده کنند ، روابط تجاری را با همسایگان گسترش دهند ، از غربیها قطع امید کنند ما بزودی شاهد شکست جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران اسلامی خواهیم بود.