باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد – مورخ۲/۹/۹۷

ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین مدنی امام جمعه محترم موقت گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : جناب سرهنگ ابراهیم زاده فرماندهی محترم نیروی مقاومت بسیج سپاه پاسدران انقلاب اسلامی شهرستان گناباد بود که پیرامون هفته بسیج با نماز گزاران سخن گفت.
امام جمعه موقت گناباد :
وحدت بزرگترین نیاز جامعه اسلامی است.
ملت ایران آمریکا را زیر پای خو د خواهد گذاشت .
نیاز امروز و فردای ما بسیجی زیستن ماست .

محور های سخنان حجه الاسلام والمسلمین مدنی در خطبه های نماز جمعه گناباد

 توصیه پیامبر اسلام این است با دشمنان خدا در جنگ باشید چه در قلب و چه در ظاهر.
 وحدت بزرگترین نیاز جامعه اسلامی است.
 تفرقه موجب می شود دشمن اصلی فراموش شود.
 بسیجی یعنی تلاش جهادی ، مقاومت در برابر زیاده خواهی های درون و برون .
 هر زمان که توفیق داشتیم بسمت تفکر بسیجی حرکت کنیم پیروز شدیم.
 پیروزی های محور مقاومت ثمره تفکر بسیجی است.
 ملت ایران آمریکا را زیر پای خو د خواهد گذاشت.

موضوعات خطبه ها
خطبه اول : تشریح اولین خطبه پیامبر صل الله علیه و آله در مدینه
خطبه دوم : تبریک هفته وحدت ، گرامیداشت هفته بسیج
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / تشریح اولین خطبه پیامبر صل الله علیه و آله در مدینه
پیامبر اعظم صل الله علیه واله در اولین خطبه در مدینه منوره می فرمایند : حمد و ثنا مخصوص خدای متعال است . فقط باید از خدا یاری جست و از او آمرزش طلبید و فقط باید به او ایمان آورد و هرگز نباید به خدا کفر ورزید ، بعد ایشان توصیه به تقوی می کنند ، تقوایی که در راس ارزش های اخلاقی است . پایگاه محکم ، تقوی است . تقوایی که بهترین توصیه ی هر مسلمانی به مسلمان دیگر است . مراقبتی که رنگ و بوی خدایی دارد . سپس توصیه می کنند ای مردم همیشه به یاد خدا باشید به همدیگر نیکی کنید ،با دشمنان خدا در جنگ باشید چه در قلب و چه در ظاهر . محبت دشمنان خود را برای لحظه ای در دل خود جای ندهید . آخرین نکته که فرمودند این است که تبعیت کنید ، پیرو راه خدا و پیغمبر باشید کسی که به سلیقه ی خود عمل کند و به نسخه الهی عمل نکند دچار سردرگمی و گمراه خواهد شد . پیامبر در خصوص اهمیت نماز جمعه همیشه اشاره می کردند و در سخنی فرمودند چهار نفر است که گناهانشان بخشیده می شود : مریض که مریضی او تمام می شود ، مشرکی که ایمان می آورد سوم حاجی که از زیارت خدا برمی گردد و چهارم کسی که در نماز جمعه شرکت می کند .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت ها و مسائل روز
روز یکشنبه ۱۷ ربیع الاول سالروز ولادت پیامبر اسلام صل الله علیه و آله و امام جعفر صادق علیه السلام تبریک عرض می کنم . در روز ولادت پیامبر همه بت های زمین بر زمین افتاد ، ایوان کسری لرزید ، آتشکده فارس خاموش شد ، نوری در شب ولادت از طرف حجاز ظاهر شد . زندگی پیامبر سراسر نور و پاکی و تجلی صفات انسانی بود . بشریت در حق پیامبر جفا کرد و آنگونه که باید به او رو نیاورد . به مناسبت ایام میلاد پیامبر این هفته را هفته وحدت نامیده اند . وحدت بزرگترین نیاز جامعه اسلامی است . امروز شیعه در پی رهنمود های ولایت به این نتیجه رسیده که چقدر تفرقه مضر است چرا که تفرقه موجب می شود دشمن اصلی فراموش شود . علیرغم توطئه های دشمن ، شیعه و سنی در کنار هم هستند .
دوشنبه پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین است . تشکر می کنیم از اقدامات نیروی مقاومت بسیج در شهرستان در جهت خدمت صادقانه به مردم و دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی ، کلمه مبارک بسیج از بهترین یادگار های حضرت امام (ره) است . امام شخصیتی خدا محور داشت ،شخصیتی ولایت مدار ، بصیر ، با اخلا ص ، جهادی ، مسئولیت پذیر و د ه ها خصلت ارزشمند دیگر داشت و نام مبارک بسیج را برای کسی که دنبال این ویژگی هاست انتخاب کرد . ملت بزرگ ایران نیز به دنبال تحقق اهداف اولیا ء الهی است . بسیجی یعنی بصیرت ، دشمن شناسی ، دوست شناسی و حرکت بجا در مقابل دشمن ، مردم داری ، تواضع ، بسیجی یعنی تلاش جهادی ، مقاومت در برابر زیاده خواهی های درون و برون . از دیدگاه حضرت امام کل ملت ایران بسیجی هستند . تاریخ چهل ساله نظام اسلامی می گوید هر زمان که توفیق داشتیم بسمت تفکر بسیجی حرکت کنیم پیروز شدیم . نیاز امروز و فردای ما بسیجی زیستن ماست . تحلیل گر برجسته خاور میانه در کتاب خودش در بیست و چهار سال قبل اذعان می کند : اسلام حضرت امام خمینی (ره) برای نظام غرب و آمریکا دردسر ساز خواهد شد . استکبار به این نتیجه پی برد باید به کمک ایادی خودش در مسیر تجزیه کردن خاور میانه حرکت کند تا قدرت بسیج و تفکر بسیجی را کم و متوقف کند اما به لطف خدا همین مسله باعث تسریع در تحقق این فکر الهی و ترویج تفکر بسیجی شد که ثمرات آن حزب الله لبنان ، حشد الشعبی در عراق ، لشکر فاطمیون در افغانستان ، زینبیون در پاکستان ، انصار الله در یمن که همان تحقق فکر بلند حضرت امام (ره) است . حرکت های بزرگ گروه های فلسطین و حماس در فلسطین اشغالی که در کمتر از چهل دقیقه ۴۷۰ موشک به شهرک های اسرائیلی شلیک کردند و اسرائیل را مجبور به پذیرفتن آتش بس نمودند که این پیروزی های محور مقاومت ثمره تفکر بسیجی است .
دشمنان با القائات مختلف می خواهند دل ها را بلرزانند ، مشکلات داریم اما قدرتمند هستیم و راه را درست انتخاب کردیم ، به حول قوه الهی و با تبعیت از مقام ولایت و خدمت مسئولین دلسوز بر مشکلات پیروز خواهیم شد . ملت ایران دین خدا را کمک کردند و به یاری آن شتافتند خدا هم به این مردم کمک می کند و خواهد کرد این وعده الهی است . ملت ایران آمریکا را زیر پای خو د خواهد گذاشت .