باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد – مورخ ۹/۹/۹۷
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین صادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها :
امام جمعه گناباد :
آمریکا بفضل خداوند در فلسطین و یمن ناکام شده و جز روسیاهی دنیا و آخرت دستاوردی نداشته و نخواهد داشت .
نمایندگان باید درس ایمان ، درس خدمت به اسلام و مردم و درس مبارزه با قدرت های استکباری از شهید مدرس بیاموزند .

محور های سخنان حجه الاسلام والمسلمین صادقی در خطبه های نماز جمعه گناباد

 انسان با ایمان دارای شرح صدر و روحیه باز و گسترده است.
 مهمترین مطالبه مردم از مجلس و دولت آنست به همان نسبتی که قیمت ارز کاهش پیدا کرده باید بکوشند با وضع قوانین جدید و نظارت دقیق قیمت کالا ها را کاهش دهند .
 در شرایط کنونی نمایندگان باید همه تلاش خود را متمرکز در اجرای اقتصاد مقاومتی ، رفع مشکلات مردم کنند.
 از ادارات که میز خدمت در نماز جمعه می گذارند تشکر می شود .

موضوعات خطبه ها
خطبه اول : ویژگی های مومن
خطبه دوم : گرامیداشت سالروز شهادت آیه الله مدرس و روز مجلس / تشکر از ادارت به منظور برپایی میز خدمت در نماز جمعه و کمک به مستضعفین / تبین سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / ویژگی های مومن
در قرآن کریم ویژگی های فراوانی برای مومن ذکر شده است مانند اقامه نماز ، پرداخت زکات ، امانتداری ، انفاق ، نیکوکاری ، وفای به عهد و پیمان ، پرهیز از فساد و فحشاء ، لغو و لهب و ظلم و ستم . در روایات نیز نشانه ها و علایم افراد با ایمان بیان شده از جمله حضرت امیر علیه السلام در حکمت ۳۳۳ می فرمایند : ازویژگی های مومن آنست که شادی شخص با ایمان در چهره او آشکار اما اندوهش در دلش پنهان است . برخی افراد خداوند هر نعمتی به آنها عنایت کند ابراز شادمانی نمی کنند همیشه گله مند هستند گویا خود را طلبکار از خدا می دانند این روحیه خوبی نیست ولی مومن واقعی اولا نعمت های خدا را قبول دارد ، نعمت هستی ، نعمت اعضاء و جوارح ، نعمت سلامتی ، نعمت فرزندان ، نعمت خانه و زندگی ، نعمت امنیت ، نعمت عقل ، استعداد ، هدایت همه نعمت ها از اوست ثانیا شکر گزاری می کند . انسان با ایمان دارای شرح صدر و روحیه باز و گسترده است زود عصبانی نمی شود ظرفیت با لایی دارد کینه کسی را به دل نمی گیرد .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت ها و مسائل روز
ایام میلاد حضرت پیامبر اسلام صل الله و علیه و آله و حضرت امام جعفر صادق علیه اسلام را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری و همه مسلمین و شما برادران و خواهران تبریک عرض می کنم .
فردا دهم آذر همزمان است با سالروز شهادت آیت الله مجاهد شهید مدرس توسط رضا خان پهلوی به جرم امر به معروف و نهی از منکر و مبارزه با ظلم و استبداد و روز مجلس . چنانکه می دانید رضا خان بدستور اجانب مبارزه گسترده ا ی را علیه ارزش های دینی و شعائر اسلامی ، کشف حجاب ، ممنوع کردن عزاداری سید الشهداء و مبارزه با روحانیت اصیل شروع کرد البته علمای فراوانی با برنامه های ضد اسلامی او مبارزه می کردند که در راس آن شهید مدرس و همچنین عارف مجاهد علامه بهلول بود . رضا خان اول کوشید تا شهید مدرس را با پول بفریبد لذا مبلغ زیادی برای شهید مدرس فرستاد ایشان گفت بر و به رضا خان بگو تا ریال آخر ش عیه او به نفع دین خرج خواهم کرد شهید مدرس نماینده مردم تهران در مجلس شورای ملی بود و در مقابل برنامه های خلاف شرع و استبدادی و استعماری رضا خان می ایستاد تا اینکه او ایشان را اول به خواف و سپس به کاشمر تبعید نمود و در همانجا به شهادت رساند روز شهادت شهید مدرس روز مجلس نامیده شده است که همه نمایندگان باید درس ایمان ، درس خدمت به اسلام و مردم و درس مبارزه با قدرت های استکباری از شهید مدرس بیاموزند . مقام معظم رهبری فرمودند وظیفه مجلس ریل گذاری برای دولت است و در شرایط کنونی باید همه تلاش خود را متمرکز در اجرای اقتصاد مقاومتی ، رفع مشکلات مردم کنند ضمن تشکر از تلاش های مجلس و دولت در کاهش آثار تحریم اعلان می کنیم مهمترین مطالبه مردم آنست به همان نسبتی که قیمت ارز کاهش پیدا کرده باید بکوشند با وضع قوانین جدید و نظارت دقیق قیمت کالا ها را کاهش دهند .
ضمن تشکر از حضور شما مردم با ایمان شهرستان گناباد و مسئولان و میهمانهای گرانقدر در نماز جمعه لازم می دانم از ادارات که میز خدمت می گذارند تا مردم به آسانی بتوانند مشکلات را با آنها در میان بگذارند صمیمانه تشکر می کنم البته در خود ادارت همیشه باید میز خدمت برای پاسخگویی به مراجعان باشد و همه افتخار کنند به خدمت گزاری به این مردم با ایمان و باز لازم است قدر دانی نمایم از برخی ادارت شهرستان که وقتی تشخیص می دهند مراجعه کننده مستضعف است گره گشایی می کنند و با بودجه شخصی قبوض آنها را می پردازند انشا الله ماجور باشند و الگو باشند برای برخی از مدیران .
مقام معظم رهبری در دیدار میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی با اشاره به نتایج شیرین مقاومت اسلامی در مقابل استکبار فرمودند : امروز متاسفانه بعضی از کشور های مسلمان منطقه ما به جای ولایه الله زیر علم ولایت طاغوت سینه می زنند به جای تبعیت از اسلام و نور قرآن از آمریکا تبعیت می کنند آمریکا هم به طبع استکباری خود آنها را تحقیر می کند آری همانطوری که آمریکا و مزدورانش در سوریه و عراق و لبنان شکست خوردند بفضل خداوند در فلسطین و یمن هم ناکام شده و جز روسیاهی دنیا و آخرت دستاوردی نداشته و نخواهد داشت .