باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد – مورخ ۳۰/۹/۹۷

ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین صادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام صبو بود که پیرامون فضایل نماز جمعه با نماز گزاران سخن گفت .
امام جمعه گناباد :
کارنامه غربی ها در پیروی از پیامبر صلح و محبت حضرت عیسی علیه السلام کارنامه ای سیاه است.
تا وقتی ملت ما گوش به فرمان رهبر هستند هیچ یک از توطئه های پلید دشمنان به جایی نرسیده و نخواهد رسید .
در پذیرش مسئولیت ها باید شایستگی و لیاقت مد نظر قرار گیرد نه رفاقت و نگرش جناحی.

محور های سخنان حجه الاسلام والمسلمین صادقی در خطبه های نماز جمعه گناباد

 هیچ سرمایه ای سود مند تر از عقل نیست
 غربی ها علیرغم اینکه دم از محبت می زنند دم از پیروی حضرت عیسی می زنند اما در طول تاریخ بدترین جرم و جنایتها و جنگ ها از قبیل جنگ های صلیبی ، جنگ جهانی اول ، جنگ جهانی دوم که ده ها میلیون کشته داشت براه انداختند.
 لازم می دانم از ابتکار و فعالیت جهادی حوزه علمیه امام رضا که به یاری رفتگران در نظافت شهر شتافتند صمیمانه تشکر نمایم .
 مردم از گرانی ها بشدت گله مند هستند و منتظرند اقدامات اساسی صورت بگیرد .
 از هم اکنون آمادگی حضور در گردهمایی ۹ دی روز بصیرت و میثاق با ولایت را داشته باشیم.
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : نعمت عقل
خطبه دوم : تبریک میلاد حضرت عیسی علیه السلام پیامبر صلح و محبت /گرامیداشت سالروز عملیات کربلای۴ / گرامیداشت روز ایمنی در برابر زلزله / تقدیر از ایتکار و فعالیت جهادی حوزه علمیه در اجرای نظافت سطح شهر / تبیین سخنان مقام معظم رهبری در خصوص تبعات ریاست طلبی / گله مندی مردم از گرانی ها / گرامیداشت فرا رسیدن یوم الله نه دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / نعمت عقل
حضرت امیر علیه السلام در نهج البلاغه می فرمایند : هیچ سرمایه ای سود مند تر از عقل نیست نعمت عقل از بالا ترین نعمت هاست با عقل است که انسان آفریدگارش را می شناسد و به حکم عقل است که از دستوراتش اطاعت می کند و با راهنمایی عقل است که شکر گزار خداست . انسان با عقل پیامبر شناس ، امام شناس و معاد شناس می شود با داوری عقل است که خوبی و بدی را تشخیص می دهد . در کتاب بحار ج ۷۷ ص ۱۱۱ از پیامبر اسلام نقل شده که می فرمایند : همه خوبی ها توسط عقل شناخته می شود و توسط عقل است که انسان می تواند در دنیا و آخرت خوشبخت شود . در روایات از عقل بعنوان پیامبر باطنی یاد شده است امام کاظم علیه السلام می فرمایند : خدا برای راهنمایی مردم دو حجت و راهنما قرار داده حجت ظاهری و حجه باطنی حجت و راهنمای آشکار عبارتست از پیامبران و ائمه و اما حجت باطنی و درونی عقل و اندیشه است . از حضرت امام صادق علیه اسلام طبق آنچه در میزان الحکمه ج ۶ ص ۴۱۹ آمده سئوال شد عقل چیست ؟ فرمودند عقل آن نیرویی است که انسان توسط آن خدا را عبادت و بهشت را بدست می آورد . آری عقل آنست که اندیشه کند فردا را شخص عاقل از خواب راحت ، بی بند و باری از هوی و هوس صرف نظر می کند خوب درس می خواند ، کار می کند ، اینده اش را تامین می کند ، به موقع ازدواج می کند . فرد با ایمان رنج عبادت ، رنج رعایت حلال و حرام ، رنج انجام وظایف ، خذدمت به خلق و درستکاری بر خود هموار می کند تا در عالم آخرت سعادتمند باشد .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت ها و مسائل روز
فرا رسیدن میلاد حضرت عیسی علیه السلام را تبریک عرض می کنم . حضرت عیسی پیامبر صلح و محبت بود اما کارنامه غربی ها در پیروی از آن بزرگوار کارنامه ای سیاه است آنها علیرغم اینکه دم از محبت می زنند اما در طول تاریخ بدترین جرم و جنایتها و جنگ ها از قبیل جنگ های صلیبی ، جنگ جهانی اول ، جنگ جهانی دوم که ده ها میلیون کشته داشت براه انداختند آنها کشور های زیادی را استعمار و استثمار کردند و امروز نیز با حمایت از رژیم جنایتکار صهوینیستی با شعله ور کردن آتش جنگ در میان کشور های مسلمان با ایجاد القاعده طالبان و داعش بدترین کارنامه را دارند .
سوم دی سالروز آغاز عملیات کربلای چهار در سال ۶۵ و همچنین پنجم دیماه روز ایمنی در بابر زلزله و کاهش بلایای طبیعی را گرامی می داریم . لازم است اصول مهندسی در ساخت و ساز ها رعایت شود
لازم می دانم از ابتکار و فعالیت جهادی حوزه علمیه امام رضا ، مدیر محترم و طلاب عزیز و شهرداری و شورای اسلامی صمیمانه تشکر نمایم طلاب عزیز در شب پنج شنبه بطور داوطلبانه به خدا قوتی رفتگران رفته و به آنها پیشنهاد استراحت دادند و نظافت کل شهر را بر عهده گرفتند که از چند نظر دارای اهمیت ارزش است احترام گذاشتن به این قشر زحمتکش رفتگران که کمتر دیده می شود ، فرهنگ سازی کار جهادی برای مشارکت همه همشهریان برای تمیز نگهداشتن خیابانها و معابر و ترویج اینکه همه ما مسئول حفظ نظافت شهر هستیم ، آموزش اخلاق عملی در صحنه جامعه . همین جا لازم است از همشهریان عزیز تقاضا کنم عوارض شهرداری به موقع بپردازند ع چون حقوق رفتگران محترم از همین عوارض تامین تامین می شود .
مقام معظم رهبری در ابتدای درس خارج خودشان روایتی را در ابطه با تبعات ریاست ذکر کردند که قابل تامل و دقت است روایت با این مضمون بود که روز قیامت هر مسئولی را می آورند در حالی که دستهایش به گردنش بسته است و مورد بازخواست قرار می گیرد که آیا به مسئولیتش درست عمل کرده یا خیر اگر درست عمل کرده باشد آزاد می شود و به تعبیر ما پاداش دارد اما اگر درست عمل نکرده باشد بشدت با او برخورد می شود از این روایت چند نکته استفاده می شود هم در واگذاری مسئولیت ها و هم در پذیرش آنها باید شایستگی و لیاقت مد نظر قرار گیرد نه رفاقت و نگرش جناحی ، باید مسئولین با تمام وجود در خدمت رسانی به مردم بکوشند ، برای رسیدن به ریاست و حفظ آن بد اخلاقی و خلاف نکنند و مورد آخر اینکه در انتخابات رقابت منفی و تخریبی نداشته باشند .
در رابطه با تنظیم بازار گام هایی برداشته شده اما مردم از گرانی ها بشدت گله مند هستند و منتظرند اقدامات اساسی صورت بگیرد حتی نرخ های بازار با آنچه مسئولین مربوطه از طریق صدا و سیما اعلان می کنند تفاوت دارد حداقل توقع مردم آنست وقتی نرخی اعلان می شود در بازارا هم عملی شود .
دیماه یا دآور فتنه سال ۸۸ است که ضرورت دارد ما از هم اکنون آمادگی حضور در گردهمایی ۹ دی روز بصیرت و میثاق با ولایت را داشته باشیم و اتفاقات فتنه ایکه نظام اسلامی را در چند قدمی سقوط قرار داد بازخوانی کنیم . بطوری که برادران و خواهران می دانند تاکتیک دشمنان برای برانداری نظام اسلامی اولا تلقین عدم سلامت انتخابات بود و مدتها قبل اصرار داشتند که انتخابات سالم برگزار نخواهد شد در مرحله دوم مطرح کردن اینکه اگر آرا مردم دستکاری می شود مردم باید به خیابانها بریزند و در مرحله سوم طرفداران کاندیدا ها با یکدیگر درگیر و برخورد نمایند و در مرحله چهارم دشمنان داخلی و خارجی بر موج سوار شوند و نظام اسلامی ساقط گردد لذا شما مشاهده کردید که رژیم صهیونیستی آمریکا و غربی ها همه از فتنه گران حمایت کردند اینجا بود رهبر فرزانه انقلاب اسلامی اعلان کردند آنهایی که اعتراض دارند به قانون اساسی مراجعه کنند آراء باز شماری شود ولی فتنه گران با اصرار بر ابطال انتخابات پافشاری کردند تا اینکه از روشنگری رهبر انقلاب اسلامی در نماز جمعه و راهپیمایی با شکوه مردم فتنه گران تنها ماندند و نظام حفظ شد و امروز با بصیرتی که مردم ما پیدا کرد ه اند اعلام می کنیم تا وقتی ملت ما گوش به فرمان رهبر هستند هیچ یک از توطئه های پلید دشمنان به جایی نرسیده و نخواهد رسید .