باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد – مورخ ۲۱/۱۰/۹۷

ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین صادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام قربانی امام جماعت محترم مسجد حضرت ابوالفضل علیه السلام بود که پیرامون دستاورد های انقلاب اسلامی با نماز گزاران سخن گفت
امام جمعه گناباد :
مسئولان با یک اقدام انقلابی دست های یک مشت مفسد و خیانتکار را از منابع کشور قطع و به رهبر فرزانه انقلاب اسلامی عملا لبیک بگویند .
بفرموده مقام معظم رهبری شکست آمریکا از ملت ایران در تاریخ بی سابقه خواهد بود .
مجلس شورای اسلامی و دولت در رابطه با بودجه شفاف سازی کنند و با بررسی های کارشناسانه از تضییع حقوق ملت جلوگیری کنند .

محور های سخنان حجه الاسلام والمسلمین صادقی در خطبه های نماز جمعه گناباد

 بالاترین میراث پدران و مادران تربیت فرزندان با ادب و صالح است
 پرستاران با سرمشق گرفتن از حضرت زینب کبری علیها السلا م در عین حفظ ایمان ، اخلاق ، حجاب و عفاف تلاش و خدمت رسانی و مهربانی پیروان خوبی برای آن بزرگوار باشند
 سرنوشت شوم شاه و فرار او از ایران عبرتی شد برای کسانی که تصور می کنند نور خدا خاموش شدنی است.
۷۰% بودجه کشور را شرکت های دولتی می بلعند .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : سود عمل صالح
خطبه دوم : تبریک ولادت حضرت زینب سلام الله علیها وروز پرستار / گرامیداشت سالروز انتصاب مقام معظم رهبری بعنوان امام جمعه تهران از سوی امام خمینی (ره) و سالروز شهادت فدائیان اسلام / تبیین سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم / اهمیت شفاف سازی در بودجه
خطبه اول 
موضوع : سفارش به تقوی / سود عمل صالح
حضرت امیر علیه السلام در حکمت ۱۱۳ می فرمایند : هیچ میراثی مانند ادب نیست . بعضی مال و ثروت و آب و املاک وحساب های بانکی به ارث می گذارند ولی بالاترین میراث پدران و مادران تربیت فرزندان با ادب و صالح است بهترین میراث این است که انسان فرزندانی تربیت کند که با ادب باشند به پدر و مادر احترام بگذارند به عالم و استاد احترام بگذارد و حق مردم را رعایت کند بی ادبانه صحبت نکند هر کس این فرزند را ببیند برای پدر و مادرش دعا می کند . برخی ا ز جوانها علم دارند تحصیل کرده هستند اما ادبشان ضعیف است احترام بزرگتر ها را حفظ نمی کنند . پیامبر اسلام فرمودند : فرزندانتان را گرامی بدارید و خوب بار بیاورید تا بخشیده شوید . اگر در خانه با بی ادبی با فرزندان برخورد شود آنها نیز بی ادب بار می آیند . در ادامه این حکمت حضرت امیر علیه السلام می فرمایند : هیچ تجارت و داد و ستدی مانند عمل صالح نیست . سود تجارت معنوی و عمل صالح گاهی ده برابر ثواب و پاداش دارد و اگر اخلاص بیشتری داشته باشد ممکن است هفتصد برابر پاداش بگیرد . هیچ فایده ای مانند پاداش های خدا نیست زیرا پاداش خدا جاودانه است در دنیا اگر کسی حقوق و پاداش دریافت کند خیلی زود تمام می شود اما پاداش های خداود بهشت برین است که هر چه از نعمت هایش استفاده شود به اتمام نمی رسد .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت ها و مسائل روز
میلاد با سعاد ت حضرت زینب کبری علیها السلام را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مبارک مقام معظم رهبری و همه مسلمین بویژه شما برادران و خواهران نماز گزارا تبریک عرض می کنم روز پرستار را گرامی داشته از خدمات همه پرستاران در بیمارستانها و همچنین مادران ، خواهران و همسران که از جانبا ز عزیز یا کودکان و سالمندان و بیماران در خانه ها زینب وار پرستاری می کنند صمیمانه تشکر می کنم . حضرت زینب علیها السلام در سخترین شرایط بعداز شهادت همه عزیزانش با نبود امکانات بهترین پرستاری از امام زین العابدین و هشتاد و چند زن و کودک آسیب دیده و دلشکسته بعمل آوردند و الگو شدند برای پرستاران تا با سرمشق گرفتن از آن بزرگوار در عین حفظ ایمان ، اخلاق تلاش و خدمت رسانی و حفظ حجاب و عفاف و مهربانی پیروان خوبی برای آن بزرگوار باشند .
۲۴ دیماه تعیین مقام معظم رهبری بعنوان امام جمعه تهران توسط حضرت امام (ره) در سال ۱۳۵۸ است که سالهاست با موفقیت کامل و شایستگی های لازم مردم را به تقوی ، وحدت و بصیرت هدایت می فرمایند .
۲۶ دیماه ۱۳۵۷ شاه علیرغم کشتار فراوان مردم و علیرغم حمایت غرب و شرق ناچار به فرار ا ز ایران شد و سرنوشت شوم او عبرتی شد برای کسانی که تصور می کنند نور خدا خاموش شدنی است و برای هزاران بار ثابت شد (چراغی که ایزد بر فروزد هر آنکس پف کند ریشه و ریشش بسوزد) .۲۷ دیماه سالروز شهادت عالم مجاهد نواب صفوی و فدائیان اسلام گرامی می داریم .
مقام معظم رهبری در دیدار با مردم همیشه در صحنه قم با اشاره به چهل سالگی انقلاب اسلامی یاد آور ی کردند چهل سالگی دوران پیری انقلاب نیست بلکه دوران عمق یافتن و آغاز بلوغ و شکوفایی آن است . ایشان خطاب به مسئولان فرمودند: اولویت کار خود را حل مشکلات معیشتی مردم بویژه قشر های ضعیف قرار دهند در ادامه باعتاب گفتند چرا با وجود تذکرات مکرر ، جریان ها و افرادی ظالمانه این منابع را می بلعند و با دلال بازی و انحصار طلبی مانع پیشرفت کشور می شوند ما ضمن حمایت از این رهنمود ها از مجلس محترم و دولت و قوه محترم قضائیه تقاضا داریم این انتقاد و این عتاب خطاب به شماست ، بیائید عملا به ر هبر فرزانه انقلاب لبیک بگویید و با یک اقدام انقلابی دست های یک مشت مفسد و خیانتکار را از منابع کشور قطع کنند . رهبر انقلاب اسلامی متقابلا از مردم بویژه جوانان خواستند به مسئولان کمک کنند و توصیه نمودند بخش مهم تقویت تولید داخلی در زمینه های تولید داخلی ، در زمینه کیفی و توزیعی ، به تولید کننده و فروشنده و مغازه دار و مردم مربوط می شود . آری بفرموده مقام معظم رهبری همانگونه که آمریکائیها با خوشحالی می گویند تحریم کنونی ایران در تاریخ بی سابقه است شکست آنان از ملت ایران هم در تاریخ بی سابقه خواهد بود انشاء الله .
با عنایت به اینکه مجلس در حال بررسی بودجه ۱۳۹۸ است باید عرض شود طبق آما ر و ارقامی که اعلان شده ۷۰% بودجه کشور را شرکت های دولتی می بلعند و کشور با یک سوم بودجه اداره می شود در چنین شرایطی که مردم بشدت تحت فشار اقتصادی قرار دارند ، گرانی بیداد می کند و نظارت لازم وجود ندارد مردم از مجلس شورای اسلامی و دولت انتظار دارند در رابطه با بودجه شفاف سازی کنند و با بررسی های کارشناسانه از تضییع حقوق ملت جلوگیری کنند .
از دبیر محتر ستاد احیای امر به معروف و نهی ازمنکرشهرستان در خصوص برگزاری گردهمایی و سازماندهی طلایه دارا ن امر به معروف و نهی ازمنکر تشکر می شود