باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد – مورخ ۲۸/۱۰/۹۷

ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین صادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام جواد علی اکبری امام جماعت مسجد جامع بیدخت بود که پیرامون مشکلات شهر بیدخت با نماز گزاران سخن گفت و خواستار توجه مسئولین در جهت رفع آن شد .
امام جمعه گناباد :
ولایتمداری مردم بود که انقلاب اسلامی را از گردنه های سخت و فتنه های بزرگ و توطئه های رنگا رنگ دشمنان به سلامت عبور داده است .
در آستانه دهه فجر رسانه های دشمنان از همه توانشان استفاده می کنند تا با سیاه نمایی مردم ، بویژه جوانان عزیز را نا امید کرده و نظام اسلامی را نا کار آمد جلوه دهند.
پیشرفت های علمی ایران را به قدرت اول خاور میانه تبدیل کرده است .

محور های سخنان حجه الاسلام والمسلمین صادقی در خطبه های نماز جمعه گناباد

 غفلت ریشه بسیاری از بد بختی های دنیوی و اخروی انسان است
 حضرت زهرای اطهر اولین شهید راه ولایت هستند.
 شیطان بزرگ چهل سال است همایش می گیرد ، توطه می کند ، اگر چهل سال دیگر هم توطئه کند جمهوری اسلامی به فضل خداوند به راه خود مقتدرانه ادامه خواهد داد
 هفته گذشته به اتفاق مسئولین شهرستان دیداری با استاندار محترم خراسان رضوی داشتیم که ضمن معرفی ظرفیت های فرهنگی ، اقتصادی و مشکلات مختلف شهرستان در خواست رسیدگی شد ایشان نیز چون دارای روحیه جهادی و گرایش به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی هستند وعده پیگیری دادند .

موضوعات خطبه ها
خطبه اول : آثار غفلت
خطبه دوم : تسلیت ایام دهه فاطمیه ، گرامیداشت فرارسیدن دهه مبارک فجر و دستاو رد های علمی نظام اسلامی ، دشمنی آمریکا با ملت ایران ، دیدار مسئولین شهرستان با استاندار جدید خراسان رضوی
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / آثار غفلت
از آیات شریفه قرآن و روایات اهل بیت علیهم السلام استفاده می شود که غفلت ریشه بسیاری از بد بختی های دنیوی و اخروی انسان است . غفلت انواع و اقسام فراوانی دارد که به چند مورد اشاره می شود .غفلت از خدا اگر انسان خوب بیندیشد با عقل و خرد ورزی پی می برد که این جهان و پدید هایش و این نظام شگفتی آفرین و هدفمند دارای آفریدکار یست دانا و حکیم و توانا که اولا باید اور را شناخت و ثانیا از دستوراتش اطاعت کرد اما غفلت از خدا و توجه به زرق و برق دنیا و چرپ و شیرین زندگی مادی و هوی و هوس های زود گذر آنچنان بشر را دچار غفلت می کند عمری سر سفره نعمت های خدا می نشیند و استفاده می کند اما میزبان خود و صاحب سفره را نمی شناد . غفلت از قیامت و عالم آخرت با اینکه یک دوم آیات قرآن راجع به قیامت و احوالات آن و بهشت و جهنم است اما بعضی از ما مسلمان ها با اینکه قرآن می خوانیم چنان گرفتار غفلت می شویم که گویا قیامتی نیست . غفلت از انجام وظائف نسبت به پدر و مادر، برادر خواهر و هسایگان و همنوعان. گاهی غفلت از عبرت های تاریخ است در تاریخ بشر پادشاهان ظالم و ستمگر فراوانی از قبیل نمرود ، فرعون و شداد و قیصر ها و کسراها آمده اند و از همه توانشان برای نابودی حق استفاده کرده اند اما خودشان نابود شدند و حق جاودانه گردیده است اینها مایه عبرت و بیداری است . گاهی غفلت از محرومان است که انسان خودش در در رفاه باشد و از محرمان غفلت کند . گاهی غفلت از نقشه های دشمنان است که دائما توطئه می کنند ما به جای اینکه در صحنه باشیم ، گوش بفرمان رهبر باشیم ، توطئه ها را خنثی کنیم ، آب به آسیاب دشمنان اسلام بریزیم . گاهی غفلت از گذشت عمر و تمام شدن عمر و دست خالی روان به آخرت شدن است که باید از خواب غفلت بیدار شویم .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت ها و مسائل روز
فرا رسیدن ایام دهه فاطمیه ایام شهدات جانسوز حضرت زهرا (سلام الله علیها )را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری ، همه مسلمین مخصوصا شما برادران و خواهران نماز گزار تسلیت عرض می کنم . حضرت زهرای اطهر اولین شهید راه ولایت هستند و عملا ثابت کردند برای حمایت از رهبر که پر چمدار اسلام و ارزش هاست باید با تمام وجود به صحنه آمد زیرا اگر پایگاه ولایت و رهبری تخریب و یا تضعیف شد ضربه اش به اسلام و مردم می خورد . امروزه عامل بقای نظام اسلامی علیرغم همه توطئه ها ارتباط مستحکم و روز افزون امت وفادار ایران اسلامی با ولایت فقیه و نماینده امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در عصر غیبت است این ولایتمداری شما مردم بود که انقلاب اسلامی را از گردنه های سخت و فتنه های بزرگ و توطئه های رنگا رنگ دشمنان به سلامت عبور داده است .
در آستانه دهه فجر قرار داریم و رسانه های دشمنان از همه توانشان استفاده می کنند تا با سیاه نمایی مردم بویژه جوانان عزیز را نا امید کرده و نظام اسلامی را نا کار آمد جلوه دهند با اینکه بحمد الله ایران اسلامی با همه کارشکنی های دشمنان در تمامی حوز ه ها اعم از علمی ، فرهنگی ، سیاسی ، اقتصادی ، ، اجتماعی ، بهداشتی ، درمانی و امنیتی از همه همسایگان خاور میانه ای خود جلوتر است بعنوان نمونه فقط به ده مورد از دستاورد های علمی نظام اسلامی اشاره می نمایم . شتا ب علمی ایران ۱۱ برابر کشور های دیگر است . ایران هشتمین تولید کنند اورانیوم ۲۰ درصد است . ایران تنها تولید کنند داروی ام اس در جهان است . ایران دومین تولید کنند ه پهباد را دار گریز در جهان است . ایران ششمین تولید کننده گاز به بنزین است . ایران یکی از کشور های خود کفا در تولید کیک زرد اتمی است . ایران یکی از کشور های سازنده توربین برق در جهان است . ایران هشتمین کشور سازنده ناو شکن در جهان است . اینها نمونه های اندکی بود از پیشرفت های علمی است و لذا آمریکا که منتظر بود بعد از تحریم ایران به زانو در آید اما بر خلاف انتظارش ایران روز بروز اقتدارش بیشتر می شود وزیر خار جه اش به کشور های ضعیف خاور میانه سفر کرد و با التماس می خواهد که در همایش ضد ایرانی در لهستان شرکت کنند آری کاری از آنها ساخته نیست و پیشرفت های علمی ایران را به قدرت اول خاور میانه تبدیل کرده است اما شیطان بزرگ باید بداند که چهل سال است همایش می گیرید ، توطه می کنید اگر چهل سال دیگر هم توطئه کنید جمهوری اسلامی به فضل خداوند به راه خود مقتدرانه ادامه خواهد داد
ضمن تشکر از حجه الاسلام علی اکبری امام جماعت محترم مسجد جامع بیدخت که مطالبات شهر بیدخت را مطرح کردند لازم است مسئولین شهرستان به این مطالبات توجه و در جهت پاسخگویی و رفع مشکلات بکوشند .
هفته گذشته به اتفاق مسئولین شهرستان نماینده محترم و فرماندار گرامی دیداری داشتیم با استاندار محترم خراسان رضوی دراین دیدار ضمن معرفی ظرفیت های فرهنگی ، اقتصادی و مشکلات مختلف شهرستان در خواست رسیدگی شد ایشان نیز چون دارای روحیه جهادی و گرایش به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی هستند وعده پیگیری دادند .