باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد – مورخ ۱۲/۱۱/۹۷

ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین صادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام باصری از جانبازان دوران انقلاب اسلامی بود که پیرامون ایام الله دهه فجر و دستاورد های انقلاب اسلامی با نماز گزاران سخن گفت .
امام جمعه گناباد :
نقش ولایت فقیه در پیروزی انقلاب اسلامی نقشی کلیدی و تعیین کننده بود .
مقام معظم رهبری راه امام خمینی را با همان ایمان ، همان توکل ، با همان صلابت و قاطعیت ادامه می دهند .
نسل سوم و چهارم انقلاب توانمندی لازم را برای تحقق همه اهداف انقلاب اسلامی از حاکمیت همه ارزش ها تا بر قراری عدالت و رسیدن به اوج پیشرفت و تمدن سازی را دارند.
مردم با ایمان با همه مشکلات بهتر و با شکوه تر و حماسی تر از سال های قبل مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن را برگزار خواهند کرد

 

محور های سخنان حجه الاسلام والمسلمین صادقی در خطبه های نماز جمعه گناباد

 باید همان عوامل پیروزی انقلاب اسلامی را تقویت کنیم تقویت ایمان ، اتحا دو انسجام ، حضور در صحنه و ایثار و فداکاری در راه دین و مخصوصا ولایتمداری .
 این رهبری و ولایت فقیه بود که ایمان مردم را تقویت و شکوفا کرد.
 در شکل گیری انقلاب اسلامی تا کنون ۴ نسل مجاهدت کردند.
 امید است با سپردن مسئولیت های کلیدی به جوانان با ایمان و متخصص شاهد تحولاتی اساسی در بحث اقتصاد و مدیریت کشور باشیم .
 با کار جهادی و مبارزه جدی با اژد های هفت سر فساد مشکلات حل می شود نه با دستور العمل و سخنرانی.
خطبه دوم

موضوعات خطبه ها
خطبه اول : عوامل پیروزی انقلاب اسلامی
خطبه دوم : گرامیداشت آغاز دهه فجر و ۱۲ بهمن سالروز ورود حضرت امام (ره) به ایران ، نقش تعیین کننده ولایت فقیه در پیروزی انقلاب اسلامی ، مجاهدت چهار نسل در شکل گیری انقلاب اسلامی ، نا امیدی آمریکا از شکست انقلاب اسلامی ، تقدیر از همشهریان در خصوص پرداخت عوارض شهرداری
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / عوامل پیروزی انقلاب اسلامی
خداوند متعال در سوره آل عمران پیروزی بر دشمنان را ایمان به خدا ، صبر و استقامت در برابر مشکلات و پایداری در مقابل توطئه های دشمنان همچنین ولایتمداری و تقوی معرفی کرده است . می فرماید ای کسانی که ایمان آورده اید در راه انجام وظایف فردی و اجتماعی خود صبر نموده و در برابر توطئه های دشمنان پایداری کنید و پیوند خود را با رهبر مستحکم نمائید و تقوی پیشه نموده امید است رستگار و پیروز شوید . رمز پیروزی مسلمانان در زمان پیامبر و صدر اسلام همین عوامل مخصوصا اطاعت از پیامبر بعنوان رهبر امت اسلامی بوده است . عوامل پیروزی انقلاب اسلامی نیز عبارتست از ایمان به خدا ، صبر و استقامت ملت ایران و فداکاری آنها در راه دین ، اتحاد افراد و اقشار مختلف در اطاعت از حضرت امام (ره) بعنوان ولی فقیه و رهبر و نمایند امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بوده است . در میان عوامل پیروزی نقش ولایت فقیه نقشی تعیین کننده است این رهبری و ولایت فقیه بود که ایمان مردم را تقویت و شکوفا کرد و ملت ایران همیشه ملتی با ایمان بوده است این حضرت امام بود که بعنوان رهبر الهی غیرت دینی مردم را کشف و استخراج و در جهت یاری دین خدا بکار گرفت . حضرت امام افراد و اقشار پراکنده را دور هم جمع کرد میان آنها اتحاد و انسجام ایجاد نمود دانشگاهیان ، حوزویان ، کار گران ، کشاورزان ، اصناف و کارمندان را به صحنه آورد و میان نژاد های مختلف اعم از فارس ، عرب ، ترک ، لر ، ترکمن ، کرد و بلوچ و اقلیت های مذهبی اتحاد و انسجام بر قرار نمود که همه به پا خاستند و هنگامی که یک اطلاعیه صادر فرمود ۳۵ میلیون نفر جمعیت ایران در مقابل مسلسل های دشمنان می ایستادند و از اسلام و حضرت امام حمایت و پشتیبانی می کردند . بنابراین نقش ولایت فقیه رهبری حضرت امام بعنوان نماینده امام زمان در عصر غیبت هم در تقویت ایمان مردم و هم در اتحاد و انسجام اقشار مختلف مردم و آوردن به صحنه و استقامت و پایداری آنها در برابر جنایات و کشتار های رژیم شاه نقشی بی بدیل و تعیین کننده بود . امروزه نیز برای پاسداری از نظام الهی که یادگار امام و شهداء است ما باید همان عوامل پیروزی را تقویت کنیم تقویت ایمان ، تقویت اتحا دو انسجام ، تقویت حضور در صحنه و ایثار و فداکاری در راه دین و مخصوصاتقویت ولایتمداری .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت ها و مسائل روز
دوازده بهمن سالروز ورود پیروز مندانه حضرت امام راحل به ایران اسلامی و آغاز دهه مبارک فجر و سپید ه دم پیروزی انقلاب اسلامی بر کفر و استکبار جهانی را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و مقام معظم رهبری و شما برادران و خواهران تبریک عرض می کنم .
امروز داوزده بهمن بعنوان روز انقلاب اسلامی و ولایت فقیه نامگذاری شده است و همانطور که در خطبه اول عرض شد نقش ولایت فقیه در پیروزی انقلاب اسلامی نقشی کلیدی و تعیین کننده بود . ملت ایران از تاریخ اسلام درس ها گرفته اند از جمله هر جا مردم از رهبری حمایت کردند پیروز شدند و هر جا کوتاهی کردند تلخی و شکست بود. امروزه هم مقام معظم رهبری راه امام خمینی را با همان ایمان و همان توکل و با همان صلابت و قاطعیت ادامه می دهند و چون شما مردم حمایت می کنید بر همه توطئه ها و فتنه ها ی رنگارنگ پیروز شده و روز بروز بر اقتدار نظام اسلامی افزود ه می شود .
در شکل گیری انقلاب اسلامی تا کنون ۴ نسل مجاهدت کردند . نسل اول سال ها مبارزه کردند ، تبعید شدند ، زندان رفتند و شکنجه شدند و شهداء و جانبازان زیادی تقدیم کردند تا انقلاب اسلامی به پیروزی رسد . نسل دوم علاوه بر مشارکت در پیرزی انقلاب اسلامی به تثبیت و پاسداری از آن پرداختند و اما نسل سوم و چهارم کسانی هستند که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دنیا آمدند و در این نظام تربیت شدند و در واقع سرمایه های اصلی انقلاب هستند اگر چه بر اثر تهاجم فرهنگی در این دو نسل ریزش هایی صورت گرفت اما رویش های زیادی نیز به صحنه آمدند و ما در این دو نسل جوانان و نوجوانانی داریم که هم از نظر ایمانی و هم از نظر علمی و عملی ممتاز بودند و هستند و توانمندی لازم را برای تحقق همه اهداف انقلاب اسلامی از حاکمیت همه ارزش ها تا بر قراری عدالت و رسیدن به اوج پیشرفت و تمدن سازی دارند .بشرط واگذاری مدیریت ها به آنان و هر جا مدیریت به آنها واگذار شده از قبیل حوز ه های علمی و فن آوری افتخار آفرین شده اند در حوزه هسته ای ، در حوزه ساخت سلاح های مدرن و در تولید دارو های استرا تژیکی موفق بوده اند. هر حوزه واگذار نشده مثل حوزه اقتصاد و معیشت با مشکلات فزاینده ای روبر هستیم و این یک معماست که چطور بتوانیم در حوزه موشکی و صنایع نظامی در حوزه فن آوری از ته جدول که زمان شاه بودیم به رده های اول جدول منتقل شویم و اما در مشکلات اقتصادی اینطور باشیم مسئولان وعده می دهند اما مشکلات اقتصادی وجود دارد و علت اصلی آنست که با کار جهادی و مبارزه جدی با اژد های هفت سر فساد مشکلات حل می شود نه با دستور العمل و سخنرانی امید است با سپردن مسولیت های کلیدی به جوانان با ایمان و متخصص شاهد تحولاتی اساسی در بحث اقتصاد و مدیریت کشور باشیم .
وزیر خارجه آمریکا چند ماه قبل با غرور فراوان اعلان کرد که انقلاب اسلامی ایران جشن چهل سالگی خود را نخواهد دید و ما جشن نابودی انقلاب اسلامی را خواهیم گرفت ولی شیطان بزرگ و صهیونیست ها و اراتجاع عرب باید بدانند بکوری چشم آنها این انقلاب اسلامی مقتدر تر از همیشه محکم و استوار ایستاده دهه فجر را جشن چهل سالگی گرفته و مردم با ایمان با همه مشکلات بهتر و با شکوه تر و حماسی تر از سال های قبل مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن را برگزار و دشمنان آرزوی نابودی این نظام را بگور خواهند برد .
لازم می دانم مراتب تشکر خودم را از همشهریان عزیز که با پرداخت عوارض شهرداری زمینه پرداخت حقوق پاکبانان را فراهم و زمینه خدمت رسانی را آماده کردند اعلان کنم .