باسمه تعالی
گزارش برگزاری اولین نماز جمعه گناباد در سال ۱۳۹۸ – مورخ ۲/۱/۹۸

ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام نصیری بود که پیرامون اهمیت انجام مخلصانه عبادات و امر به معروف و نهی ازمنکر در جمع معتکفین و نماز گزاران سخن گفت .
خطیب جمعه گناباد :
همه ما هم دولت و هم ملت باید بکوشیم ولایتمداری و اطاعت خو د را از مقام ولایت فقیه و رهبری فرزانه انقلاب اسلامی عملا به اثبات برسانیم .
ملت یمن مقتدرانه ایستاده است و ضربه های سختی به متجاوزان وارد کرده است.

محور های سخنان حجه الاسلام والمسلمین صادقی در خطبه های نماز جمعه گناباد

 امروز از برکت مجاهدتهای حضرت امام و هدایت های مقام معظم رهبری و خون های پاک شهداء زمینه برای رسیدن به کمال فراهم شده است .
 یکی از حیله های شیطان سرگرم کردن بشر و غافل نمودن اوست.
 از همشهریان عزیز درخواست می شود در حفاظت و حراست از منابع طبیعی بکوشند
 خدای بزرگ را شاکریم که سنت نورانی و سازنده اعتکاف امسال هم علیرغم تقارن شدن با عید نوروز در سراسر کشور در حال برگزاری است .
 مردم ما نخواهند گذاشت تقی زاده ها ی جدید غربزده حرفشان را به کرسی بنشانند.
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : هدف از آفرینش انسان
خطبه دوم : تبریک ولادت امام علی علیه السلام و تسلیت وفات حضرت زینب کبری سلام الله علیها / تبیین پیام نوروزی مقام معظم رهبری سال رونق تولید / مراسم معنوی اعتکاف / جنایات عربستان در یمن / لزوم حفاظت از مراتع و منابع طبیعی
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / هدف از آفرینش انسان
هدف از آفرینش انسان رسیدن بشر به سعادت جاودانه و اوج کمال از راه عبادت و بندگی خداست . در سوره ذاریات می فرماید (( ماخلقت الجن و الانس الا لیعبدون )) البته عبادات دو نوع است بعضی مستقیما و ذاتا عبادت است مانند نماز ، روزه ، خمس ، زکات ، حج ، جهاد و سایر فروع دینی و بعضی ثواب و اجر عبادت را دارند مانند تحصیل علم ، اخلا ق خوب ، کار و تلاش برای روزی حلال ، خدمات به جامعه ، احسان به پدر و مادر . مهمترین سرمایه ما برای عبادت و بندگی عمر است انسان تا وقتی زنده است می تواند با اعمال صالح به قله های کمال نزدیکتر شود و خوش به حال آنانکه هر چه از عمرشان می گذرد ایمانشان بیشتر ، اخلاقشان بهتر و عباداتشان با حال تر و خدماتشان زیاد تر و گناهان و اشتباهاتشان کمتر می شود . یکی از حیله های شیطان سرگرم کردن بشر و غافل نمودن اوست . در روایتی از رسول خدا آمده که می فرمایند نسبت به مصرف کردن عمرت از مصرف کردن درهم و دینار سختگیری بیشتری داشته باش علت آن هم روشن است اگرپول خرج شد و یا گم شود باز امکان بدست آوردن آن وجود دارد اما عمری که از دست رفت به هیچ وجه باز نمی گردد . در کتاب امالی شیخ صدوق ص ۷۶۶ امام صادق علیه السلام نقل کرده که مضمون آن این است هر کس دو روز از عمرش از لحاظ عبادت و عمل صالح مساوی باشد او زیانکار است . برادران و خواهران همه ما باید از خواب غفلت بیدار شویم امروز از برکت مجاهدتهای حضرت امام و هدایت های مقام معظم رهبری و خون های پاک شهداء زمینه برای رسیدن به کمال فراهم شده است .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت ها و مسائل روز
ولادت یگانه خورشید آسمان ولایت مولای متقیان امیر مومنان علی بن ابیطالب علیه السلام و عید سعید نوروز تبریک و متقابلا امروز وفات حضرت زینب کبری علیها السلام را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری و شما برادران و خواهران نماز گزار تسلیت عرض می کنم .
رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در پیام نوروزیشان و سخنرانی در حرم مطهر رضوی ضمن تبریک سال جدید فرمودند دشمنان علیه ملت ما نقشه ها کشیدند اما با صلابت ملت و جوانان نقشه های آنان خنثی شد .یکی از آن احمق های درجه یک گفت اگر ما از برجام خارج شویم در خیابان های ایران نان هم پیدا نخواهد شد و مردم نان نخواهند توانست بخرند ،دیگری گفت ما عید کریسمس را در تهران خواهیم گرفت اما آنها با لطف خدا و همت مردم ناکام شدند سپس ادامه دادند مشکل اصلی ما مشکل اقتصادی است و بخشی از این مشکل مربوط به تحریم آمریکاست و بخشی هم مربوط به نقائص خود ماست ما باید بنشینیم و طرح های خنثی کردن تحریم ها را بررسی کنیم. امروز دشمن در حال جنگ با ماست ایشان تاکید کردند باید در جنگ اقتصادی به بازدارندگی برسیم بشرط اینکه چشممان به غربی ها نباشد ما باید بکلی از کمک آنها چشم پوشی کنیم ،آنها نشان دادند که انتظار کمک از آنها نمی توان داشت .
سپس به چند مورد از بد عهدی های غربی ها از جمله خیانت های دولت انگلیس در دوران قاچار و پهلوی و همینطور بد عهدی آنها در برجام اشاره نمودند و فرمودند این کانال مالی که اروپا حرفش را می زند به شوخی شبیه تر است حالا با این سابقه غرب بعضی تقی زاده های جدید مثل تقی زاده غرب زده می گویند باید از فرق سر تا ناخن پا غربی شویم ولی مردم ما نخواهند گذاشت که این تقی زاده ها ی غربزده حرفشان را به کرسی بنشانند .مقام معظم رهبری در عین حال یاد آوری کردند که این رفتار غربی ها به معنی قطع رابطه با آنها نیست ارتبا ط اشکال ندارد دنباله روی اشکلال دارد . برای شکوفایی اقتصاد کشور فرمودند نیاز به کار مجاهدانه و عالمانه داریم و سپس فرمودند بعضی دستگاه های دولتی خوب عمل کردند و برخی خوب عمل نکردند شعار سال گذشته حمایت از کالای ایرانی باقیست اما اگر تولید رونق پیدا کند ، اشتغال تقویت می شود ، تورم کم می شود ، ارزش پول ملی زیاد می شود به هر حال برادران و خواهران همه ما هم دولت که اختیارات کشور در دست آنهاست و هم ملت باید بکوشیم ولایتمداری خود و اطاعت خو د را از مقام ولایت فقیه و رهبری فرزانه انقلاب اسلامی عملا به اثبات برسانیم
خدای بزرگ را شاکریم که سنت نورانی و سازنده اعتکاف امسال هم علیرغم تقارن شدن با عید نوروز در سراسر کشور اجرا و در شهرستان گناباد به همت جوانان عزیز و مردم در ۲۱ مسجد شهر و روستا با تعداد هزار نفر در حال برگزاری است .
چها ر سال از تجاوز عربستان و امارات با کمک آمریکا ،انگلیس و فرانسه به یمن می گذرد و علیرغم همه جنایات و کشتار های فجیع کودکان ، زنان و غیر نظامیان اما ملت یمن مقتدرانه ایستاده است و ضربه های سختی به متجاوزان وارد کرده است مجامع بین المللی برای آبروی خودشان شده لازم است برای یک بار هم متجاوزان را محکوم و از مظلومان حمایت نماید .
الحمد لله با نزول باران های رحمت الهی مراتع و بیابانها و جنگل ها امسال سرسبز و خر م است از همشهریان عزیز درخواست می شود در حفاظت و حراست از این منابع بکوشند .