باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد– مورخ ۹۸/۱/۹

ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام پورعابدین بود که پیرامون اعتقادات در باره نحس بودن ایام با استفاده از روایات و آیات قرآن با نماز گزاران سخن گفت .
امام  جمعه گناباد :
به هر نسبتی که اعراب عقب نشینی کنند روحیه تجاوز گری آمریکا بیشترمی شود .
مردم نیکوکار و نوعدوست ایران اسلامی که انصافا جلوتر از مسئولین به کمک آسیب دیدگان از سیل شتافتند اخوت اسلامی را به نمایش گذاشتند .

محور های سخنان حجه الاسلام والمسلمین صادقی در خطبه های نماز جمعه گناباد

 اگر اعتقاد و باور به قیامت در فرد و جامعه تقویت شد خود این اعتقاد پلیس درونی است و انسان را از کار های ناپسند باز می دارد .
 مسئولین محترم در دسترس و در کنار مردم باشند تا از گسترش بحران ها جلوگیری نمایند .
 مهمان پذیر ها باید اصول گردشگری حلال اسلامی رعایت کنند .
 شهرستان گناباد بعنوان قطب گردشگری با محوریت امامزادگان و قنات قصبه در آمده است .
 از دولت محترم درخواست می شود با اختصاص اعتبارات جهت لایروبی قنوات و نگهداری آن حمایت نمایند .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : درس ها از فصل بهار
خطبه دوم : تبریک عید سعید مبعث / تسلیت شهادت مظلومانه امام موسی کاظم علیه السلام / گرامیداشت سال رونق تولید / تسلیت جانباختن جمعی از هموطنان در حادثه سیلاب و اهمیت کمک به سیلزدگان / تقدیر از ستاد خدمات سفر شهرستان / محکومیت اقدام ترامپ در برسمیت شناختن تسلط اسرائیل بر جولان / گرامیداشت دوازدهم فروردین روز جمهوری اسلامی
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / درس ها از فصل بهار
ضمن تبریک اعیاد رجبیه و عید سعید نوروز و سال رونق تولید لازم است یاد آوری کنم فصل بهار از دیدگاه اسلام از یکسو نمایشگاه قدرت خداوند است و ما می توانیم با تفکر در تحولات آن درس خداشناسی بیاموزیم و پی به قدرت پروردگار جهان ببریم و از سوی دیگر فصل بهار کلاس معاد شناسی است که قرآن کریم در سوره حج آیه ۶ می فرماید در فصل زمستان شما زمین را مرده می بینی همینکه باران رحمت را بر آن نازل می کنیم به جنب و جوش می آید و دانه ها و ریشه ها را در خود می پروراند و انواع گیاهان را می رویاند و منظره ای زیبا و با صفا را بوجود می آورد . آری پس از مرگ گیاهان و درختان در زمستان فصل بهار در واقع رستاخیز و زنده شدن آنهاست . خداوند به انسان های غافل و دیر باور می خواهد پیام دهد که همانطوری که بعد از مرگ زمستانی گیاهان و درختان فصل بهار رستاخیز و فصل زنده شدن آنهاست شما انسان ها نیز بعد از مرگ روز قیامت زنده می شوید . اگر اعتقاد و باور به قیامت در فرد و جامعه تقویت شد خود این اعتقاد پلیس درونی است و انسان را از کار های ناپسند باز می دارد متقابلا به کار های پسندیده تشویق می کند به همین دلیل یک پنجم آیات شریفه قرآن در باره معاد و یاد آوری زندگی پس از مرگ است .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت ها و مسائل روز
پیشاپیش عید مبعث را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری تبریک عرض کرده و متقابلا ۲۵ رجب شهادت مظلومانه هفتمین ستاره آسمان ولایت امام موسی کاظم علیه السلام را تسلیت عرض می کنم . مجددا سال ۹۸ که به سال رونق تولید نامگذاری شده است گرامی داریم . بیش از ده سال است که مقام معظم رهبری با هوشمندی به برنامه ریزی آمریکا برای جنگ تمام عیار اقتصادی علیه ایران اسلامی پی برده و مسئولین و مردم را به ضرورت تقویت اقتصاد ملی توصیه کردند اما متاسفانه جدی گرفته نشد و ما امروز نتیجه این بی توجهی ها را در اقتصاد کشور مشاهده می کنیم امید واریم حداقل امسال دولت و مجلس و قوه قضائیه در درجه اول و اقشار مختلف مردم در مرحله دوم برای رونق تولید گام های جدی تری بردارند .
لازم می دانم درگذشت و جانباختن جمعی از هموطنان را در حادثه سیلاب های اخیر تسلیت عرض کنم همانطوری که می دانید عده زیادی از هموطنان در سیل های اخیر آسیب دیدند که بر همه ما لازم است در حد مقدورات مساعدت کنیم امام علی علیه السلام می فرمایند از چیز ها ئیکه مایه بخشیدن گناهان بزرگ می شود فریاد رسی گرفتاران و مشکل گشایی از آسیب دیدگان است . البته حادثه خبر نمی کند لذا هم مسئولین محترم از تجاوز افراد به حریم رود خانه ها و ساخت و ساز های بی رویه جلوگیری کنند و هم در دسترس و در کنار مردم باشند تا از گسترش بحران ها جلوگیری نمایند . از مردم نیکوکار و نوعدوست ایران اسلامی که انصافا جلوتر از مسئولین به کمک آسیب دیدگان شتافتند و هم از سپاه پاسدران ، ارتش و نیروی انتظامی و هلال احمر و کمیته امداد و دیگر ارگان های دولتی که اخوت اسلامی را به نمایش گذاشتند قدر دانی می کنم .
از ستاد خدمات سفر شهرستان فرماندارمحترم ، اعضای شورای تامین ، نیرو های محترم نظامی ، انتظامی ، پلیس راهور ، شهرداری و دیگر دستگاه ها تشکر می نمایم چون امروزه شهرستان گناباد به همت مسئولین بعنوان قطب گردشگری با محوریت امامزادگان و قنات قصبه در آمده لذا از همشهریان عزیز درخواست می شود برخوردی اسلامی و احترام آمیز با گردشگران داشته باشند . مهمان پذیر ها باید اصول گردشگری حلال اسلامی رعایت کنند به مقررات دینی و قانونی احترام بگذارند و از مسئولین هم درخواست می شود با متخلفین برخورد قانونی نمایند . از طرفی قنات قصبه و سایر قنوات میراث فرهنگی و سند افتخار سخت کوشی و اعتبار نیاکان ماست ما نیز در حفظ آنها بکوشیم از هدر رفتن آب که مایه حیات است بپرهیزیم از دولت محترم هم درخواست می شود با اختصاص اعتبارات جهت لایروبی قنوات و نگهداری آن حمایت نمایند .
اقدام خباثت آمیز ترامپ در برسمیت شناختن تسلط اسرائیل بر جولان سوریه نشانگر آنست که به هر نسبتی که اعراب عقب نشینی کنند روحیه تجاوز گری آمریکا بیشترمی شود اگر سال گذشته وقتی ترامپ سفار تش را از تل آویو به قدس منتقل کرد کشور های عربی و مسلمانان اقدام قاطعی می کردند امروز شاهد این واقعه تلخ نبودیم اما وقتی سران بزدل حتی جرئت محکوم کردن زبانی آمریکا را نداشتند باید منتظر اقدامات بدتر از این هم باشند ما نماز گزاران نماز جمعه شهرستان گناباد ضمن محکوم کردن آمریکای جنایتکار خواستار اتحاد جهان اسلام برای قطع دست های جنایتکارانه آمریکا و اسرائیل از سر مسلمان ها و کشور های اسلامی می باشیم .
دوازدهم فروردین اسلامی که ملت با ایمان و گاته ایران اسلامی با رای قاطع ۲/۹۸% خود به نظام جمهوری اسلامی رای مثبت دادند گرامی می داریم .
روز سیزده فرودین روز طبیعت است روز نحسی نیست ، وقتی انسان قوانین را رعایت نکند مشکل بوجود می آید .