باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد– مورخ۳۰/۱/۹۸

ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : جناب سرگرد برشد فرمانده یگان پدافند هوایی شهید علایی بود که پیرامون روز ارتش جمهوری اسلامی با نماز گزاران سخن گفت .
امام جمعه گناباد :
مردم مسلمان سودان هیچ گاه زیر بار حکومت وهابی ها نخواهند رفت .
سیلاب ها در حال کنترل و مدیریت است اما نباید این مسئله دولت و ملت را از موضوع رونق تولید غافل سازد .
مردم انقلابی گناباد ضمن تشکر از حضور پدافند هوایی ارتش در این شهرستان خواستار توسعه هر چه بیشتر این یگان نظامی هستند .

محور های سخنان حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی در خطبه های نماز جمعه گناباد

 در آموزه های دینی چشم انداز آینده جهان ، نظام الهی مهدویت اعلان شده است
 وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان نقش تعیین کننده در برقراری امنیت در مبارزه با گروه های معاند دارند .
 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علاوه بر اینکه یک نهاد نظامی مقتدر است دارای وجهه فرهنگی ، آموزشی و خدماتی ، صنعتی و عمرانی می باشد .

موضوعات خطبه ها
خطبه اول : اهداف امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف
خطبه دوم : تبریک عید بزرگ نیمه شعبان و روز مستضعفان ، گرامیداشت روز سربازان گمنام امام زمان ، بزرگداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ، روز سعدی ، سالروز تاسیس سپاه پاسدران انقلاب اسلامی ، سال رونق تولید ، دخالت آل سعود و امارات در سودان
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / اهداف امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف
وَ جَعَلْناهُمْ أَئِمَّةً يَهْدُونَ بِأَمْرِنا وَ أَوْحَيْنا إِلَيْهِمْ فِعْلَ الْخَيْراتِ وَ إِقامَ الصَّلاةِ وَ إيتاءَ الزَّکاةِ وَ کانُوا لَنا عابِدينَ۷۳ سوره انبیاء به مناسبت اینکه در آستانه ولادت حضرت ولی عصر عج الله تعالی فرجه الشریف هستیم لازم دیدم مطالبی را پیرامون اهداف آن بزرگوار بعد از ظهور یاد آوری نمایم . یکی از اهداف امام زمان علیه السلام حاکمیت دین خداست بر کل جهان است لیظهره علی الدین کله خداوند وعده داده که دین اسلام را بر همه ادیان پیروز نماید و این وعده در زمان ظهور محقق خواهد شد . در دعای ندبه می خوانیم این محی معالم الدین و اهله کجاست آن مهدی موعود که دین و پیروان آنرا زندگی می بخشد و ما باید به دینمان برگردیم که چقدر به آن اهمیت می دهیم . هدف دیگر آن بزرگوار برقراری عدل و داد است آن بزرگوار جهان را پر از عدل و داد می کند چنانکه قبلا پر از ظلم و ستم شده باشد . هدف بعدی عمران و آبادانی جهان است در جلد ۵۲ بحار ص ۳۱۶ آمده که حضرت امیر علیه السلام فرمودند ((لو قد قام قائمنا لا نزلت السما قطرها و لاخرجت الارض نباتها و لذهبت الشحنا من قلوب العباد و اصطلحت السباع و البهائم حتی تمشی المراه بین العراق الی الشام لا تضع قدمیها الا علی النبات و علی راسها زبیلها (زینتها )لا یهیجها سبع و لا تخافه((. وقتی حضرت قیام می کنند آسمان بموقع بارانش را نازل می کند و زمین گیاهانش را می رویاند و بقدری گل و گیاه زیاد می شود که انسان پایش را نمی گذارد مگر بر روی گیاهان و آنقدر هم امنیت وجود دارد که هیچکس مزاحمش نمی شود . از اهداف دیگر آن بررگوار برقراری همزیستی مسالمت آمیز است و هدف دیگر شکوفا کردن اندیشه ها و استعداد ها و تکمیل اخلاق انسان هاست . حضرت همه توانشان را به کار می بندند تا عقل ها و استعداد های مردم را شکوفا و اخلاقشان را تکیل نمایند . از اهداف دیگر آن حضرت برقراری مساوات و برابری از لحاظ اقتصادی است در زمان آن حضرت اموال مردم به زکات می رسد اما فقیری نیست که به او بدهند .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت ها و مسائل روز
اعیاد شعبانیه بویژه میلاد خجسته قطب عالم امکان دادگستر جهان نجات بخش گیتی حضرت حجه ابن الحسن العسکری عجل الله تعالی فرجه الشریف را به محضر مقام معظم رهبری و همه مستضعفان جهان بویژه شما برادران و خواهران تبریک عرض می کنم . در رابطه با آخر الزمان و پایان تاریخ ایده ئولوک های غربی در چشم انداز ی که برای آینده بشر ترسیم کردند نظام لیبرال دموکراسی را بعنوان آرمان نهایی و ایدئولوژی فراگیر جهانی معرفی نموده اند اما در آموزه های دینی چشم انداز آینده جهان نظام الهی مهدویت اعلان شده که در بیانیه گام دوم دارای ۵ مرحله است ۱- وقوع انقلاب اسلامی ۲- تتشکیل نظام اسلامی ۳- روی کار آمدن دولت اسلامی ۴- تشکیل جامعه اسلامی ۵- ایجاد تمدن اسلامی است که ما دو مرحله را پشت سر گذاشتیم و اکنون در آستانه روی کار آمدن دولت اسلامی که الگوی آن حکومت عادلانه حضرت امیر است باید تلاش کنیم که انشاء الله به همت عموم مردم مخصوصا جوانان با ایمان و حزب الهی تشکیل و مقدمه ظهور خواهد گشت .
۱۵ شعبان بعنوان روز سربازان گمنام امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را گرامی می داریم . وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان نقش تعیین کننده در برقراری امنیت در مبارزه با گروه های معاند و بمب گزار ، در برخورد با اشرار و مفسدین دارند تا آنجا که هر گاه دشمن خواسته ضربه ای بزند سربازان گمنام امام زمان مچ آنها را گرفته و متقابلا در جهت ترویج اقتصاد مقاومتی و رونق تولید تلاش نموده و زمنیه وصول ده ها هزار میلیارد معوقات بانکی و دریافت هزاران میلیارد فرار مالیاتی ، مبارزه با زمین خواری و احتکار و قاچاق تلاش های جدی نموده است .
روز بزرگداشت سعدی شاعر عارف و بلند آوازه ایران اسلامی را گرامی می داریم .
۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی گرامی می داریم . در دوران انقلاب اسلامی وقتی ارتش به مردم پیوست شعار این بود (( ارتش به ما پیوسته ، کمر شاه شکسته ))در دوران دفاع مقدس و در سایر بحران ها و هم اکنون در کنار سپاه و بسیج در خدمت به زلزله زدگان و سیل زدگان کوشا هستند مردم انقلابی گناباد ضمن تشکر از حضور پدافند هوایی ارتش در این شهرستان خواستار توسعه هر چه بیشتر این یگان نظامی هستند .
۱۶ شعبان روز تاسیس سپاه پاسدران انقلاب اسلامی است که حضرت امام با آن دید الهی مشاهد ه کردند انقلاب اسلامی دشمنان فراوانی خواهد داشت و علاوه بر ارتش غیور و نیرو های انتظامی دلیر نیاز به نهاد سپاه است و امروزه همه پی برده اند به جمله ای که امام فرمودند اگر سپاه نبود کشور نبود آری سپاه علاوه بر اینکه یک نهاد نظامی مقتدر است دارای وجهه فرهنگی ، آموزشی و خدماتی ، صنعتی و عمرانی می باشد که همین توانمندی ها مایه شکست نقشه های آمریکا و اقتدار نظام اسلامی گردید . تحریم آمریکا نه تنها سپاه را تضعیف نکرد بلکه باید منتظر ضربه های سخت تری در آینده باشد .
وقوع سیلاب های بی سابقه در چندین استان موجب شد که علاوه بر سپاه ارتش ، بسیج ، کمیته امداد و هلال احمر و سایر ارگان ها ی دولتی مردم با ایمان و نیکوکار نیز به صحنه آمده و برگ زرینی از خدمت رسانی را به نمایش بگذارند . سیلاب ها در حال کنترل و مدیریت است اما نباید این مسئله دولت و ملت را از موضوع رونق تولید غافل سازد مسلما اصلاح نظام بانکی ، پرداختن اعتبارات و تسهیلات به کا رآفرینان به جای واسطه ها و سوداگران ، رفع موانع تولید در ادارات ، کاهش هزینه های ثبت شرکت ها ، کوتاه کردن زمان سرمایه گذاری ، مبارزه با فساد و برقراری مشوق ها برای تولید بیشتر می تواند در رونق تولید و ایجاد اشتغال و ساماندهی اقتصادی نقش داشته باشد .
دخالت های آل سعود و امارات در سودان و آوردن یک دیکتاتور به جای دیکتاتور قبلی بزرگترین خیانت به اسلام و مسلمانان سودان است که می خواهند در پوشش این کودتا افراد مزدور خود را بر مردم مسلمان سودان مسلط نماید مسلما مردم مسلمان سودان هیچ گاه زیر بار حکومت وهابی ها نخواهند رفت .