باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد روز جهانی قدس – مورخ۱۰/۳/۹۸

ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنرانان قبل از خطبه ها :
جناب آقای دکتر بنایی نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی بود که پیرامون روز جهانی قدس و فعالیت های صورت گرفته در جهت رونق شهرستان با نماز گزاران سخن گفت .
سردار حاج عظیم ابراهیم پور مسئول محترم  تخصصی قرار گاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشور بود که پیرامون روز جهانی قدس بطور مفصل و تحلیلی با نماز گزاران سخن گفت .

امام جمعه گناباد :
مقام معظم رهبری علیرغم همه توطئه ها با اقتدار عزت و پیشرفت نظام را مدیریت می نمایند .
سر تا سر طرح معامله قرن در جهت منافع اسرائیل و خیانت به اسلام و فلسطین است.
اسرائیل مسلما در مقابل اعتراض جهان اسلام به زانو در خواهد آمد .

محور های سخنان حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی در خطبه های نماز جمعه گناباد

 ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای آمرزش و بخشیده شدن گناهان است .
 یکی از عوامل آمرزش استغفار و در خواست بخشش است که ما باید از صمیم دل با اشک جاری طلب آمرزش کنیم .
 داروی گناهان استغفار است.
 از حضور گسترده شما مردم با ایمان ، وفادار ، شهید پرور و ولایتمدار شهرستان گناباد با دهان روزه در راهپیمایی روز جهانی قدس صمیمانه تشکر می کنم
 حضور گسترده شما در راهپیمایی روز قدس لبیک گفتن به دعوت حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری و مراجع عظام و دفاع از بیت المقدس قبله اول مسلمانان است.
 امروزه از آمریکا ، اسرائیل و رژیم سعودی ظالمتری وجود ندارد.
 به شکرانه باران های با عافیت کشاورزان عزیز در پرداخت زکات مال اهتمام داشته باشند.
 همه در پرداخت زکات فطره به فقراء و نیازمندان عیالوار اهتمام داشته باشند.
 مبلغ فطریه برای هر نفر ۶ هزار تومان است خداوند از همه قبول فرماید .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : آمرزش گناهان
خطبه دوم : روز جهانی قدس / تبریک پیشاپیش عید سعید فطر / گرامیداشت ۱۴ خرداد سالگرد ارتحال جانسوز حضرت امام خمینی (ره) و انتخاب حضرت آیه الله العظمی خامنه ای به رهبری انقلاب اسلامی / گرامیداشت یوم الله ۱۵ خرداد
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / آمرزش گناهان
قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَىٰ أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيم ( سوره زمر آیه ۵۳ ) یکی از خصوصیات ماه مبارک رمضان این است که بهترین فرصت برای آمرزش و بخشیده شدن گناهان است پیامبر بزرگوار اسلام در خطبه شعبانیه می فرمایند : قد اقبل الیکم شهر الله بالبرکه و الرحمه و المغفره ماه خدا با همه برکت ها و رحمت ها و مغفرت هایش به شما روی آورده و باز فرمودند : ان الشقی من حرم غفران الله فی هذا الشهر العظیم بدبخت کسی است که در این ماه عظیم از آمرزش گناهانش محروم بماند یعنی کاری نکند که خداوند اور را ببخشد و باز فرمودند : من لم یغفر له فی شهر رمضان ففی ای شهر یغفر له هر کسی در ماه مبارک رمضان بخشیده نشود پس در کدام ماه بخشیده خواهد شد همینطور امام صادق علیه السلام طبق آنچه در کتاب مفاتیح آمده فرمودند : من لم یغفر له فی شهر رمضان لم یغفر له الی قابل الی ان یشهد غرفه هرکس در ماه رمضان بخشیده نشود دیگر مورد بخشش قرار نمی گیرد مگر در ماه مبارک سال آینده مگر اینکه در عرفات حاضر شود و مورد بخشایش قرار گیرد . همینطور از احادیث استفاده می شود که هر روز هنگام افطار خداوند یک میلیون گناهنکار را می بخشد و در روز های جمعه هر ساعت یک میلیون نفر بخشیده می شوند و در روز آخر ماه به تعداد همه آنها بخشیده شده اند در همان یک روز بخشیده می شوند بنابر این ما باید کاری بکنیم که زمینه بخشیده شدن ما فراهم شود . یکی از عوامل آمرزش استغفار و در خواست بخشش است که ما باید از صمیم دل با اشک جاری طلب آمرزش کنیم از پیامبر اسلام در کتاب کنز العمال نقل شده که فرمودند لکل داء دوا ء برای هر دردی دارویی است و دواء الذنوب الاستغفار و داروی گناهان استغفار است . البته چنانکه می دانید استغفار شرایطی دارد که بعضی از آنها عبارتند از اینکه واقعا از گناهان و کرده خود پشیمان باشد دوم اینکه تصمیم تکرار آن گناه را نداشته باشد و سوم اگر نماز و روزه ای ترک کرده تا آنجا که ممکن است قضای آنرا به جا آورد و اینکه اگر حق الناس را ضایع کرده حق مردم را پایمال کرده حلالیت بطلبد و جبران نماید . عامل دوم بخشایش گناهان عفو و گذشت است فلیعفو و لیصفحوا باید عفو کنند و در گذرند از اشتباهات دیگران الا تحبون ان یغفر الله لکم آیا دوست ندارید که خدا شما را ببخشد یعنی اگر شما مردم را بخشیدید خدا هم شما را می بخشد بنابر این اگر کسی از ما غیبت کرده ما اورا ببخشیم خدا هم ما را می بخشد . عامل سوم انجام کار های نیک است که ان الحسنات یذهبن السیئات کار های نیک اثر کار های بد را از بین می برد عامل چهارم خود نماز است که نماز های پنجگانه اگر بدرستی انجام شود گناهان را شتشو می دهد و عامل پنجم اخلاق خوب است و عامل ششم خوشرفتاری به پدر و مادر است .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت ها و مسائل روز
فرا رسیدن روز جهانی قدس را گرامی داشته و از حضور گسترده و حماسی شما مردم با ایمان ، وفادار ، شهید پرور و ولایتمدار شهرستان گناباد با دهان روزه در راهپیمایی صمیمانه تشکر و قدر دانی نموده و برای سلامتی و موفقیت شما دعا می کنیم . شما مردم با شرکت در راهپیمایی روز قدس اولا به وصیت حضرت امیر علیه السلام در بستر شهادت عمل نمودید که فرمودند کونا للظالم خصما و للمظلوم عونا و امروزه از آمریکا و اسرائیل و رژیم سعودی ظالمتری وجود ندارد و متقابلا از مردم فلسطین که هفتاد سال است کشتار می شوند خانه هایشان ویران می گردد و از وطنشان آواره می شوند و همچنین مردم یمن مظلوم تری وجود ندارد شما حمایت خود را از مظلومین و دشمنی خود را با ستمگران اعلام نمودید ثانیا حضور شما در راهپیمایی روز قدس لبیک گفتن به دعوت حضرت امام و مقام معظم رهبری و مراجع عظام همچنین دفاع از بیت المقدس قبله اول مسلمانان و پایگاه معراج پیامبر و سرزمین پیامبران بزرگ که توسط اسرائیل غصب شده است . حضور شما مردم امسال در راهپیمایی روز قدس از سال های گذشته اهمیت بیشتری دارد زیرا ترامپ با کمک سران جنایتکار عربستان و بحرین در حال اجرای معامله قرن است بر اساس طرح خائنانه معامله قرن بناست بخش مهم و سیعی از فلسطین به اسرائیل واگذار و بخش کوچکی به نام نوار غزه و کرانه باختری به مردم فلسطین واگذار شود تا در آن دولت تشکیل دهند اما دولتی که ارتش نداشته باشد و از خودش نتواند دفاع کند علاوه میلیون ها آواره فلسطینی حق بازگشت به وطن خود را نداشته باشند ولی مردم فلسطین حق خرید منازل یهودیان را نداشته باشند که سر تا سر این طرح معامله قرن در جهت منافع اسرائیل و خیانت به اسلام و فلسطین است خلاصه بنا دارند برای همیشه صدای ملت فلسطین را در سینه خفه کنند که البته نه مردم فلسطین و نه مسلمانان جهان هر گز اجازه اجرای این طرح خائنانه را به آمریکا و اسرائیل و سران خود فروخته آل سعود نداده و نخواهند داد . همانطوری که مثلث آمریکا ، صهیونیست و آل سعود در نقشه های خائنانه خود در سوریه و عراق شکست خوردند در این نقشه نیز محکوم به شکست اند اسرائیلی که در مقابل مقاومت اسلامی مردم غزه و موشک های آنان تسلیم شد مسلما در مقابل اعتراض جهان اسلام به زانو در خواهد آمد البته تنها شرط آن اتحاد مسلمانان جهان در مقابل این توطئه بزرگ است .
مقام معظم رهبری در ملاقات با دانشجویان بر لزوم ورود جوانان متعهد و با ایمان به عرصه مدیریت کشور تاکید کردند و آنرا بهترین راه برای حل مشکلات دانستند .
مناسبت های دیگر هفته عبارتست از : فردا روز جهانی کودک ، ۱۳ خرداد سالگرد سخنرانی تاریخی حضرت امام در مدرسه فیضیه در سال ۱۳۴۲ و ۱۴ خرداد سالروز ارتحال جانسوز حضرت امام (ره) و انتخاب آیه الله العظمی خامنه ای به رهبری انقلاب اسلامی توسط مجلس خبرگان در سال ۱۳۶۸ که ۳۰ سال است ایشان علیرغم همه توطئه ها با اقتدار عزت و پیشرفت نظام را مدیریت می نمایند . ۱۵ خرداد سالروز قیام مردم مسلمان ایران در سال ۱۳۴۲ و کشتار هزاران مسلمان توسط رژیم شاه است این مناسبت ها را گرامی داشته و برای همه شهدای ۱۵ خرداد ، شهدای مدافع حرم ، امام شهداء و علامه بهلول علو درجه را مسئلت می نمائیم .
پیشاپیش عید سعید فطر را هم تبریک عرض کرده و یاد آوری می نمایم به شکرانه باران های با عافیت هم کشاورزان عزیز در پرداخت زکات مال و همه  در پرداخت زکات فطره به فقراء و نیازمندان عیالوار اهتمام داشته باشند و یا زکات خود را به کمیته امداد و مراکز نیکوکاری ، خیریه ها و بهزیستی پرداخت نمایند مبلغ فطریه برای هر نفر ۶ هزار تومان است خداوند از همه قبول فرماید .