باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد – مورخ ۲۴/۳/۹۸

ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین مدنی امام جمعه محترم موقت گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : جناب آقای مهندس حسین زاده مدیر محترم جهاد کشاورزی شهرستان بود که پیرامون هفته جهاد کشاورزی و خدمات و فعالیت های این بخش با نماز گزاران سخن گفت.
خطیب موقت جمعه گناباد :
به همت مسئولین و در سایه وحدت حول محور مقام معظم رهبری بر پایه گفتمان مقاومت بزودی آمریکا را پشیمان خواهیم کرد.
قرار بود دهک های بالا در پرداخت یارانه حذف شوند و اعتبارات آن در بخش تولید بکار گرفته شود ، شعار سال باید در عمل محقق شود .

محور های سخنان حجه الاسلام والمسلمین مدنی در خطبه های نماز جمعه گناباد

 بیکاری هم روح را فاسد می کند و هم جسم را .
 فساد بیکاری از زحمت و رنج کار بسیار بیشتر است.
 ثبت جهانی زعفران گناباد یعنی هویت بخشی به زعفران گناباد ، یعنی تسهیل در امر صادرات این محصول به خارج از کشور .
 دیگر کسی نباید به خود جرات دهد که سخن از مذاکره با آمریکا بزند .
 هزینه های مقاومت در سایه تعاون و همکاری شیرین است .
 مَثَل آمریکا مَثَل آن سگی است که فقط پارس می کند.
 مسئولین رهنمود های مقام معظم رهبری را جدی بگیرند .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : اهمیت کار از دیدگاه اسلام
خطبه دوم : گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی / گفتمان مقاومت و دستاورد های آن
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / اهمیت کار از دیدگاه اسلام
در راوایات اسلامی بر اهمیت کار تاکید شده بقدری که ائمه علیهم السلام به آدم بیکار توجهی نداشتند . پیامبر اسلام می فرمایند : وقتی مومن بیکار شد دین خودش را وسیله معاش قرار می دهد . مجبور می شود در مسیری وارد شود که دین و شریعت او را نهی کرده است . کا رد راسلام بسیار مورد توجه است بهترین کار ها برای یک زن از نظر اسلام تربیت فرزند و شوهر د اری است ، روشن نگه داشتن چراغ زندگی است . زنان مومن می بایست برای خوشان کارایجاد کنند با داشتن فرزند و از این مسئله فرار نکنند و بهترین کار برای مرد تولید علم و ثروت است البته اگر این ها رنگ و بوی الهی داشته باشند که آن موقع بهترین مصداق از تقوای الهی است امام علی علیه السلام می فرمایند : درست است که این کار ها زحمت دارد اما بدانید فساد بیکاری از زحمت و رنج کار بسیار بیشتر است . بیکاری هم روح را فاسد می کند و هم جسم را . کار کردن یکی از اصول مکتب اهلبیت است . انسانی که کاری ندارد دچار فساد می شود. قانون بازنشستگی به معنای فاصله گرفتن از کار نسیت ولی باید همه کار کنند و مسئولیت بپذیریند .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت ها و مسائل روز
قرآن کریم می فرماید : اگر سعی و تلاش از انسان گرفته شود انسانیتی باقی نمی ماند . امروز کار جهادی لازم است . امام راحل در ۲۷ خرداد ۵۸ فرمان تشکیل جهاد سازندگی را دادند که هفته جهاد کشاورزی را گرامی می دارم . تلاش بی وقفه و حرکت جهادی برای خودکفایی کشور از آرزو های امام راحل و مقام معظم رهبری است . امروز نیاز زندگی به تولیدات کشاورزی زیاد است که این امر نیازمند کار نو و جهادی است . گناباد سرزمین حاصلخیزی است امید واریم خدمتگزاران در این عرصه توفیقات بیشتری داشته باشند ثبت جهانی زعفران گناباد در سازمان فائو یک افتخار بزرگی است این اقدام یعنی هویت بخشی به زعفران گناباد ، یعنی تسهیل در امر صادرات این محصول به خارج که از تمامی تلاش ها ی صورت گرفته در این عرصه مهم و مقدس تقدیر و تشکر می شود .
امروز گفتمان مقاومت به مسئله روز کشور تبدیل شده است . مقاومت در مقابل دروغ ، در مقابل توطئه و خیانت ، غرور ، تکبر ، مقاومت در برابر معامله قرن . امروز آمریکا نماد استکبار است و دنبال اتحاد اسرائیل و اعراب است برای اینکه آرمان فلسطین به فراموشی سپرده شود .نسیم مقاومت در تمام دنیا وزیدن گرفته است و مقاومت خوف در دل استکبار انداخته و بزودی استکبار را خوار خواهد کرد . خدای متعال جریان مقاومت را در انسان ها بطور فطری قرارداده که در برابر ظلم و ستم ایستادگی کنند . امام و شهداء به دنبال این بودند که مقاومت تبدیل به یک گفتمان شود در دهه شصت بخاطر مقاومت دستاورد های خوبی داشتیم بعد از دهه شصت علیرغم رهنمود های مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم ایستادگی این گفتمان کم رنگ شد اما امروز در چهل سالگی انقلاب اسلامی توده عظیم مردم به گفتمان مقاومت بازگشت و بر روی آن تاکید دارند . امروز مقام معظم رهبری نماد مقاومت در جهان هستند امروز رهنمود های ایشان در خصوص لزوم مقاومت به گفتمان مورد قبول همه تبدیل شده ، امروز مردم و مسئولین ما به تبعیت از رهبری معظم دیگر نه از جنگ نظامی ، نه جنگ اقتصادی و حتی جنگ فرهنگی غرب نمی ترستند و شیطنت ها و توطئه های آنان مایه رشد وتعالی ملت و کشور ما شده و به همت مسئولین و در سایه وحدت حول محور مقام معظم رهبری بر پایه گفتمان مقاومت بزودی آمریکا را پشیمان خواهیم کرد . البته برای حفظ انسجام و هم دلی و گفتمان مقاومت باید اقداماتی انجام شود اول اینکه در مقام عمل و گفتار دین خود را به ولی نعمتان بویژه شهداء و مقام معظم رهبری ادا کنیم . احترام خانواده شهداء و پیشکسوتان جهاد و شهادت باید حفظ شود دومین کار این است که مقاومت هزینه هایی دارد اگر چه این هزینه ها کمتر از تسلیم است هزینه هایی که با تعاون و همکاری شیرین است گرانی بر مردم فشار وارد می کند مسکن و ازدواج جوانان مشکل است لذا ما باید از این وضعیت موجود استفاده کنیم رسم و رسومات زائد را و هزینه های زیاد را کنار بگذاریم مسئولین هم باید اقدام مهمی بکنند ما گله داریم از دولت و مجلس صدمین یارانه ۴۵ هزار تومانی چند روز دیگر به حساب مردم واریز می شود در حالی که ارزش این یارانه نسبت به سال ۸۹ یک پنجم است و ارزش آن نه هزار تومان است . مسئولین باید تصمیم بگیرند و رهنمود های مقام معظم رهبری را جدی بگیرند قرار بود دهک های بالا در پرداخت یارانه حذف شوند و اعتبارات آن در بخش تولید بکار گرفته شود اما با حقوق چند ده میلیونی یارانه می گیرند . شعار سال باید در عمل محقق شود . مطلب دیگر این است که دیگر کسی نباید به خود جرات دهد که سخن از مذاکره با آمریکا بزند رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخست وزیر ژاپن تاکید کردند ملت ایران که پرچمدار آزادی خواهی است تحت فشار وارد مذاکره نمی شود . باید امید به گشایش داشته باشیم کار آمریکا تمام است برای همین است که اصرار بر مذاکره دارد مزدوران آمریکا در منطقه به روز سیاه افتاده اند . مَثَل آمریکا مَثَل آن سگی است که فقط پارس می کند و انشاء الله در دهه پنجم انقلاب تواضع ذلیلانه آمریکا را با چشم خود مشاهده خواهیم کرد .