باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد مورخ ۳۱/۳/۹۸

سخنران قبل از خطبه ها :حجه الاسلام رحمانی ریاست محترم اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بود که پیرامون سالروز تاسیس اداره تبلیغات اسلامی و فعالیت های این اداره با نماز گزاران سخن گفت
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم شهرستان گناباد
امام جمعه گناباد :
در سایه مدیریت مقام معظم رهبری ایران اسلامی به اوج اقتدار و عزت رسیده است .
آمریکا این شیطان بزرگ بداند چنانچه کوچکترین حمله و تعرضی علیه ایران اسلامی انجام دهد دست تجاوز گر او را قطع خواهیم کرد .
ایران مایه امنیت خلیج فارس و این آمریکا است که در خلیج فارس جاسوسی می کند.
خطبه اول : اقسام جهاد
خطبه دوم : گرامیداشت سالروز شهادت شهید چمران ، سالروز تاسیس اداره تبلیغات اسلامی و هفته قوه قضائیه / روز جهانی مبارزه با قاچاق مواد مخدر / هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق / انفجار نفتکش ها و اتهام زنی آمریکا به دخالت ایران و شکست توطئه های آمریکا در قبال ایران اسلامی

تیتر سخنان حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی در خطبه های نماز جمعه

 یکی از واجبات مهم جهاد است که اقسامی دارد .
 گاهی جهاد با قلم گاهی با مال است.
 اگر فداکاری شهیدان نبوداز اسلام چیزی باقی نمی ماند.
 از بازاریان عزیزی که با انصاف و رعایت اخلاق خوب به سود حلال قانع هستند و در کار های خیر پیشقدم می باشند تقدیر می شود .
 آب مایه حیات است نه جاروی حیاط ، اسراف در نعمت ها یکی از گناهان بزرگ است .
 ترامپ در در بوجود آوردن اجماع جهانی علیه ایران شکست خورده است .
 جوانان عزیز باید بدانند که هر کسی معتاد شود نه دنیا دارد و نه آخرت و نه آبرو باید هوشیار باشند که سیگار و قلیان دروازه ورود به اعتیاد است .

خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / اقسام جهاد
از قرآن کریم و روایات اهلبیت عصمت و طهارت استفاده می شود یکی از واجبات بسیار مهم جهاد است. جهاد به اقسام زیادی تقسیم می شود که به چند مورد ارشاره می شود . اولین نوع جهاد با نفس است جهاد با نفس یعنی مبارزه با هوی و هوس های حرام . توضیح اینکه بعضی هوس ها جایز و حلال است مانند اینکه فرد گرسنه و تشنه هوس کند غذا بخورد و یا اینکه جوان مجرد هوس می کند ازدواج کند اینگونه هوی و هوس ها نه تنها ممنوع نیست بلکه مورد توصیه است . اما بعضی هوی و هوس ها ممنوع است ما نند حرام خوری ، مانند خیانت به ناموس دیگران ، بی بندو باری که بر هر مسلمانی واجب است با هوی و هوس های خلاف شرع خود مبارزه کند . دومین نوع جهاد جهاد و تلاش است برای کسب روزی حلال که در روایات آمده کسب روزی حلال مثل جهاد در راه خدا است . بنابر این کشاورزان ، دامداران و کار گران که برای آبادنی کشور و برای تامین رزق و روزی مردم تلاش می کنند در حال جها د هستند . سومین جهاد جهاد فرهنگی است که قرآن کریم می فرماید : وجاهدو هم به جهاداکبیرا ای پیامبرتوسط قرآن جهاد کن ، با مخالفین جهادی بزرگ و گسترده که البته این جهاد گاهی با زبان است مانند همه مبلغین دینی و علماء و روحانیون که راه دین و دیانت را به جامعه نشان می دهند گاهی جهاد با قلم است مانند نویسندگان از قبیل آیه الله مطهری و علامه طباطبایی و گاهی جهاد با مال است مانند تاسیس حوزه های علمیه و ساخت و ساز مدارس و مساجد چهارمین جهاد ،جهاد مسلحانه است که مولی امیر المومنین علیه السلام می فرمایند :جهاد دری است از در های بهشت که خدا بر روی بندگان ویژه خود گشوده است مانند شهداء ، جانبازان ، آزادگان و رزمندگان که برای حفظ اسلام ، برای حفظ کشور و حفظ امنیت و ناموس به جبهه رفته و یا در مرز ها در همه جا در خدمت اسلام و مردم هستند و اگر این فدا کاری ها نبود از اسلام چیزی باقی نمی ماند .
خطبه دوم :
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
امرزو سالگرد شهادت سردار رشید اسلام دکتر چمران و روز بسیج اساتید و فردا اول تیر آغاز هفته قوه قضائیه که این مناسبت ها را گرامی می داریم . اول تیر همزمان است با سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان حضرت امام (ره) در سال ۱۳۶۰ و روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی لازم می دانم از تلاش های اداره تبلیغات اسلامی شهرستان در تامین و اعزام روحانی برای روستا ها ، برگزاری نماز ها ی جماعت مدار س ، ادارات و مراکز آموشی ، برگزاری گفتمان های دینی ، برنامه دین ، نشاط و زندگی در مدارس ، ساماندهی هیات مذهبی ، تعظیم شعائر اسلامی ، احیاء سنت های دینی تقدیر نمایم .
روز اصناف را گرامی داشته و از بازاریان عزیزی که با انصاف و رعایت اخلاق خوب به سود حلال قانع هستند و در کار های خیر پیشقدم می باشند تقدیر می شود .
پنجم تیر بعنوان روز مبارزه جهانی با قاچاق مواد مخدر و سوداگران مرگ است همه ما می دانیم اعتیاد بلای خانمانسوز است مخصوصا اعتیاد بعه مواد مخدر صنعتی مانند هروئین ، کراک و قرص های روان گردان که برای فریب جوانان به اسم گل و کریستال نامیده می شود جوانان عزیز باید بدانند که هر کسی معتاد شود نه دنیا دارد و نه آخرت و نه آبرو باید هوشیار باشند که سیگار و قلیان دروازه ورود به اعتیاد است و اعتیاد منشاء فقر و منشاء بسیاری از سرقت ها ست .
اول تیر هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق است بطور کلی یکی از گناهان بزرگ اسراف است در همه نمعت ها در برق ، گاز ، آب و سایر امور اگر اسراف کنیم هم گناهکار می شویم و هم دچار خاموشی برق و قطع آب باید باور کنیم آب مایه حیات است نه جاروی حیاط بعضی می گویند ما پول قبض آب و برق خود را می پردازیم و هر چه می خواهیم مصرف می کنیم ولی باید بدذانند که دولت برای مصارف خانگی سوبسید می دهدا و لذا مدیون بیت المال می باشند
در ششم تیر ۱۳۶۰ منافقین با بمب گذاری در مسجد ابوذر بنا داشتند مقام معظم رهبری را ترور کنند اما خدا ایشان را حفظ کرد و ۳۰ سال است که نظام اسلامی یادگار امام و شهدا را از همه بحران ها و توطئه ها با مدیریت خود حفظ کرده و به اوج عزت و اقتدار و پیشرفت نائل کرده است و دوست و دشمن به ایمان ، توکل ، شجاعت و هوشمندی و مدیریت ایشان اعتراف دارند .
انفجار نفت کش ها در خلیج فارس و سپس اتهام زنی آمریکا به دخالت داشتن ایران بدون ارائه سند نشانه شکست ساسیت های شیطان بزرگ است که حتی خود کارشناسان آمریکایی این اتهام را رد کرده اند واقعیت این است که ترامپ در به صفر رساندن صادرات نفت ایران شکست خورده ، در پروژه جدا کردن مردم از نظام اسلامی شکست خورده ، در بوجود آمدن اجماع جهانی علیه ایران شکست خورده ، در جلوگیری از پیشرفت و اقتدار ایران شکست خورده لذا می کوشد با ایران هراس اولا گاو های شیر ده عرب را بیشتر بدوشد و ثانیا ایران را به عنوان نا امن کننده خلیج فارس معرفی کند در حالی که ایران مایه امنیت خلیج فارس است و این امریکا است که در خلیج فارس جاسوسی می کند و اگر ایران لازم دید علیه قدر ت های بیگانه حمله کند به صراحت اعلام می کند همانوری که پهباد آمریکا را سرنگون و اعلان کرد بنابراین شیطان بزرگ بداند چنانچه کوچکترین حمله و تعرضی علیه ایران اسلامی انجام دهد دست تجاوز گر او را قطع خواهیم کرد .